سوغاتی‌های خاصی که تنها در ارمنستان پیدا می‌شوند

نه تنها سوغاتی‌ ارمنستان بلکه سوغاتی هر سرزمینی تاریخ، فرهنگ و فلسفه کشور را بازتاب می‌کند.

0
60
معرفی سوغاتی ارمنستان
سوغاتی ارمنستان
سوغاتی‌های خاصی که تنها در ارمنستان پیدا می‌شوندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 5Rating: 4.0سوغاتی ارمنستان سوغاتی‌های خاصی که تنها در ارمنستان پیدا می‌شوند.سوغاتی ارمنستان در ادامه معرفی شده در واقع سوغاتی های هر سرزمینی در جهان تاریخ فرهنگ و فلسفه آن کشور را بازتاب خواهد کرد.

سوغاتی ارمنستان

نه تنها سوغاتی‌ ارمنستان بلکه سوغاتی هر سرزمینی تاریخ، فرهنگ و فلسفه کشور را بازتاب می‌کند. برای همین است که در طول سفرمان به دنبال اقلام خاصی هستیم که فقط مختص مقصدمان باشد تا با هدیه آن‌ها به اقوام، خانواده و دوستانمان، آن‌ها را از جذابیت‌های فرهنگی و تاریخی بی‌نصیب نگذاریم. اشتیاق به هنر و خلاقیت در خون ارمنی‌هاست و برای همین هر گردشگری به خاطر تنوع بیش از حد در سوغاتی‌های ارمنستان سردرگم می‌شود و برای عبور از این چالش بزرگ نیاز به راهنمای کوچکی دارد. فلسفه خرید سوغاتی در زنده نگه داشتن خاطرات سفر بوده و این فرهنگ به نوعی در اعماق سفر و گردشگری ریشه دوانده است. اخیرا تفکر اشتباهی رواج یافته و گردشگران تصور می‌کنند ملاک خرید سوغاتی فقط نیاز شخص است و باید دید اصلا این سوغاتی به درد میخورد یا نه! ولی زیبایی سوغاتی تنها به کاربردش نیست. چیزی که فقط در مقصدتان پیدا شود دائم گوشه‌ای از ذهنتان را با خاطرات سفرتان پیوند می‌دهد. در ادامه قصد داریم سوغاتی‌ ارمنستان را برای شما خریداران بلیط هواپیما ارمنستان معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

جواهرات ارمنی

معرفی سوغاتی ارمنستان
سوغاتی ارمنستان

اگر تمایل به خرید اقلامی دارید که در زندگی روزمره خود از آن استفاده کنید باید به سراغ جواهرات سنتی ارمنستان بروید، جواهراتی که برخی نمادها و سمبل‌های کشور را در طراحی‌های خود دارند و یادگاری خوبی از سفر به این کشور خواهند بود. از طرفی در طرح‌های این جواهرات به قدری تنوع وجود دارد که هر سلیقه‌ای را پاسخگو است و به طبع با توجه به بودجه خود می‌توانید ارزان‌ترین یا گران‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید.

اناری‌ها

معرفی سوغاتی ارمنستان
سوغاتی ارمنستان

هر جا که بروید بشقاب، گلدان، گردن‌بند، آویز، انواع دکوری‌های روی میز، پارچه‌ها و انواع صنایع دستی با طرح انار می‌بینید. سمبل فرهنگی انار در تاروپود سوغاتی‌های ارمنستان به طرحی جاویدان تبدیل شده و اغلبِ فروشنده‌ها با بهره‌مندی از خلاقیت‌های ناب اشیا خاص‌تری را ساخته یا دوخته‌اند و یا حتی در بعضی موارد طراحی کرده‌اند. به هر حال یک آویز اناری که از انار خشک‌شده واقعی یا چوبی ساخته شده و یا بشقاب و پارچه‌ای با طرح‌های انار می‌تواند یکی از هزاران انتخابی باشد که با آن‌ها روبرو می‌شوید.

قاب‌ها و آویزهای تاریخی

معرفی سوغاتی ارمنستان
سوغاتی ارمنستان

تیگران بزرگ که از دودمان آرتاشسی بود یکی از پادشاهان مشهور ارمنستانی بوده که در زمان حکمرانی‌اش قلمرو سرزمینش را فراتر از مرزهای سنتی برده و محلی‌ها به آن لقب پادشاه کبیر را داده بودند. تصویر این شاه بزرگ بر روی آویزها و قاب‌های فلزی حک شده و به عنوان سوغاتی و سمبل قدرت ارمنستانی به فروش می‌رسد. در لابه‌لای اجناس رنگارنگ بازارهای ارمنستان، تصویر تیگران بزرگ را روی سکه‌ها هم می‌بینید.

✅ بازدید از مقاله سوغاتی های تایلند
✅ بازدید از مقاله سوغاتی های مالزی
✅ بازدید از مقاله سوغاتی های کشور آذربایجان

فرش

معرفی سوغاتی ارمنستان
سوغاتی ارمنستان

با زیر و رو کردن بازارهای ارمنستان، آیتم‌های فرهنگی بیش‌تری به چشم‌تان می‌خورد که رنگ و طرحشان شما را وسوسه می‌کند. از جمله فرش‌هایی با طرح‌های متنوع و در اندازه‌های مختلف که بهترین جا برای خریدِ مرغوب‌ترینشان بازار ورنیساژ است؛ آخر هفته‌ها زمانیست که می‌توانید به این بازار سر بزنید. در صورتی که موفق نشدید گشتی در بازار ورنیساژ داشته باشید و روزهای اول هفته در ایروان باشید، به مغازه‌های آنتیک‌فروشی داخل شهر سر بزنید. با اینکه حمل فرش برای گردشگران راحت نیست ولی مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

میوه‌های خشک و لواشک

معرفی سوغاتی ارمنستان
سوغاتی ارمنستان

در گوشه‌وکنار کشور ارمنستان چشمتان به میوه‌های خشک و لواشک‌های آن‌ها می‌افتد که همیشه با تعداد زیادی گردشگران داخلی و خارجی محاصره شده‌اند. اگر یک بار طعم آن‌ها را بچشید به کیفیتشان پی می‌برید و تصمیم می‌گیرید به عنوان سوغاتی برای خانواده هم ببرید. خشک کردن میوه در ارمنستان رایج است و تقریبا هر خانواده‌ای میوه‌های زیادی را خشک و ذخیره می‌کند. این میوه‌ها به عنوان تنقلات و حتی در آشپزی نیز استفاده می‌شوند. در منطقه قفقاز لواشک‌های میوه‌ای معروف هستند، آن‌قدرها هم جاگیر نیستند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را با خود به خانه‌هایتان ببرید.

کاچکار

معرفی سوغاتی ارمنستان
سوغاتی ارمنستان

حکاکی‌های ظریف صلیب روی سنگ‌های کوچک از قرن‌های دوازدهم و سیزدهم در ارمنستان رواج داشته‌اند و نمونه بسیار زیبایی از هنر مسیحیان باستانی است. در سال 2010 کاچکارها به لیست میراث فرهنگی یونسکو اضافه شدند و از آن زمان گردشگران مشتاق خرید این حکاکی‌های کوچک به عنوان یادگاری از ارمنستان بودند. این هدیه‌های کوچک مناسب کسانی است که به هنر و تاریخ علاقه داشته باشند و از جمله سوغاتی‌هایی است که تنها در ارمنستان می‌توان پیدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید