آشنایی با شادترین فستیوال های جهان

سالانه فستیوال‌ها متعددی در جهان برگزار می‌شود که در همه آن‌ها مردم دور هم جمع شده و به شادی و نشاط می‌پردازند.

0
75
معرفی شادترین فستیوال های جهان
شادترین فستیوال های جهان
آشنایی با شادترین فستیوال های جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 4Rating: 4.0شادترین فستیوال های جهان و تجربه سفری شیرین پر از هیجان و شادی.شادترین فستیوال های جهان در مناطق مختلف جهان به صورت متفاوت و به منظور متفاوت برگزار می‌شوند ولی هدف مشترک همه آن‌ها گردهمایی و به شادی پرداختن است.

شادترین فستیوال های جهان

سالانه فستیوال‌ها متعددی در جهان برگزار می‌شود که در همه آن‌ها مردم دور هم جمع شده و به شادی و نشاط می‌پردازند. این فستیوال‌ها در مناطق مختلف جهان به صورت متفاوت و به منظور متفاوت برگزار می‌شوند ولی هدف مشترک همه آن‌ها گردهمایی و به شادی پرداختن است. در ادامه این مطلب به معرفی خنده‌دارترین و شادترین فستیوال های جهان می‌پردازیم.

جشن ماه کامل، تایلند

معرفی شادترین فستیوال های جهان
شادترین فستیوال های جهان

فستیوال جشن ماه کامل (Full Moon Party) یک جشن ساحلی شبانه است که در شب، قبل یا بعد از هر ماه کامل، برگزار می‌شود. این جشن ازHat Rin در جزیره Pha-ngan Ko، تایلند سرچشمه گرفته است که مورد توجه گردشگران خارجی قرار می‌گیرد.

جشنواره رنگ هولی، هند

معرفی شادترین فستیوال های جهان
شادترین فستیوال های جهان

یکی از بزرگترین فستیوال های هند، هولی در روز کامل ماه در ماه فالگون هندی‌ها که مصادف با ماه مارس است، با شور و شوق برگزار می‌شود. جشنواره هولی ممکن است با نام‌های مختلفی جشن گرفته شود و مردم ایالت‌های مختلف ممکن است از سنت‌های مختلف پیروی کنند. اما آنچه هولی را منحصر به فرد و خاص جلوه می‌دهد، روح آن است که در سراسر کشور و حتی در سراسر جهان، هر کجا که جشن گرفته شود، یکسان است.

جشنواره‌ی رنگ‌ها، هولی، پرجنب و جوش‌ترین جشنواره‌ هندو است. این جشن نشانه‌ اتمام زمستان در هند و استقبال از فصل بهار است. در این روز، مردم با رنگ‌ها بازی می‌کنند، به یکدیگر شادباش می‌گویند، و کارهای جدیدی را استارت می‌زنند.

جشنواره گِل، کره جنوبی

معرفی شادترین فستیوال های جهان
شادترین فستیوال های جهان

جشنواره Boryeong Mud جشنواره‌ای سالانه است که در طول تابستان درBoryeong ، شهری در حدود 200 کیلومتری جنوب سئول کره جنوبی برگزار می‌شود. اولین جشنواره گِل در سال 1998 برگزار شد و تا سال 2007، این جشنواره 2.2 میلیون بازدید کننده را به Boryeong جذب کرده‌است. گلِ سرشار از مواد معدنی است و از آن برای تولید لوازم آرایشی استفاده می شود. این جشنواره در ابتدا به عنوان یک وسیله بازاریابی برای لوازم آرایشی گِل Boryeong ساخته شد و بعداً در طول مدت به یک جشنواره بزرگ تبدیل شده‌است.

اگرچه این جشنواره در طی یک دوره حدود دو هفته برگزار می‌شود‌، اما بیشترین تعطیلات آخر هفته خود را دارد که محبوبیت آن در قسمت غربی کره بیشتر است. هفته پایانی جشنواره به طور معمول در هفته دوم تیرماه برگزار می‌شود که تهیه بلیط هواپیما سئول را بیش از پیش جذاب‌تر می‌کند.

✅ بازدید از مقاله عجیب ‌ترین فستیوال های دنیا
✅ بازدید از مقاله زمستانی شاد با فستیوال‌های پرهیجان

فستیوال ریو، برزیل

معرفی شادترین فستیوال های جهان
فستیوال های شاد دنیا

کارناوال ریو دوژانیرو مشهورترین فستیوال شهر برزیل و همچنین مشهورترین جشنواره بین‌المللی است. یک فستیوال بزرگ که شامل تمامی افراد جامعه از طبقات بالا و ثروتمند، متوسط ​​و کارگر است و این یکی از متنوع‌ترین تظاهرات‌هاست که در آن تمامی مدرسه‌های سامبا شرکت می‌کنند. این کارناوال خیابانی با بسته شدن خیابان‌ها در سطح شهر برگزار می‌شود.

فستیوال توماتینا، اسپانیا

معرفی شادترین فستیوال های جهان
فستیوال های شاد دنیا

جنگ با گوجه فرنگی لا توماتینا در Buñol در نزدیکی شهر والنسیا همه ساله در ماه آگوست برگزار می‌شود و این جشنواره در در روزهای اول این ماه آغاز می‌شود. هدف این جشنواره مبارزه و جنگ با گوجه فرنگی است که از ساعت 11 صبح تا 1 بعد از ظهر در آن روز برگزار می‌شود. این رویداد به یکی از برجسته‌های تقویم تابستانی اسپانیا تبدیل شده‌است و هزاران نفر برای این رویداد پر هرج و مرج به این شهر کوچک والنسیا سفر می کنند.

فستیوال گلاستونبری، انگلستان

معرفی شادترین فستیوال های جهان
فستیوال های شاد دنیا

جشنواره هنرهای اجرایی معاصر گلاستونبری که بیشتر با نام گلاستو خوانده می‌شود، بزرگترین فستیوال هوای آزاد و هنرهای اجرایی جهان است که به صورت سالانه در انگلستان برگزار می‌شود. گلاستونبری بیشتر برای اجراهای موسیقی‌اش شهرت یافته است اما در این جشنواره رقص، تئاتر، سیرک، کمدی و بسیاری هنرهای اجرایی دیگر نیز به نمایش درمی‌آید.

در سال 2005 محوطه اجرای گلاستونبری بالغ بر بیش از 3.6 کیلومترمربع بوده و بیش از 186 اجرای زنده در آن اجرا شده و بالغ بر 150 هزار نفر مخاطب داشته است که در تنوع خود رکورد به حساب می‌آید. جشنواره گلاستونبری پذیرای بسیاری از گروه‌ها و موزیکدانان بزرگ جهان از جمله میوز، گوریلاز، آرکتیک مانکیز، اوسیس، پل مک کارتنی، آر.ای.ام، کلدپلی، پالپ و … می‌باشد که بهشتی برای شیفتگان موسیقس است.

جشن روز سنت پاتریک، ایرلند

معرفی شادترین فستیوال های جهان
فستیوال های شاد دنیا

اگر بلیط هواپیما ایرلند را تهیه کرده‌اید، جشنی متفاوت در انتظار شماست. روز سنت پاتریک یکی از عیدهای مخصوص و تعطیلات ایرلندی‌ها می‌باشد که با مهاجرت و نفوذ آن‌ها، بخصوص بارهای ایرلندی به اکثر کشورهای دیگر، بُعد بین‌المللی به خود گرفته است. در این جشن مردها و زن‌های ایرلندی لباس‌های محلی سبز رنگ خود را پوشیده و رقص محلی شان را اجرا می‌کنند. روز ملی 17 مارس هر سال به عنوان روز ملی یا سنت پاتریک در کشورهای همسایه و آمریکا جشن گرفته می‌شود. استفاده از شبدر ایرلندی توسط سنت پاتریک و هنگام موعظه او در ایرلند موجب تصویب این ترکیب بعنوان نماد ایرلند شد. سنت پاتریک همان کسی است که دین مسیح را به ایرلند آورده‌ است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید