چطور سر میزِ شام‌‌های کاری بنشینیم

0
479
خرید آنلاین بلیط هواپیما به یک شام کاری
بلیط هواپیما به شام کاری
چطور سر میزِ شام‌‌های کاری بنشینیمReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 9Rating: 4.5بلیط هواپیما برای شام کاریبلیط هواپیما برای شام کاری: جذب و حفظ مشتریان، در بازار پر رقابت این روزهای ما اصلا کاری آسان محسوب نمی‌‌شود و این فرآیند، چندین مرحله و چند خوان دارد و احتمالا با یک قرار سادهی رسمی شروع می‌‌شود و با جلسات چندساعته صمیمانه‌‌تر ادامه پیدا می‌‌کند.

چطور سر میزِ شام‌‌های کاری بنشینیم؟

جذب و حفظ مشتریان، در بازار پر رقابت این روزهای ما اصلا کاری آسان محسوب نمی‌‌شود و این فرآیند، چندین مرحله و چند خوان دارد و احتمالا با یک قرار ساده رسمی شروع می‌‌شود و با جلسات چندساعته صمیمانه‌‌تر ادامه پیدا می‌‌کند.

عموما رسم بر این است تا در جلسه‌‌ی اول که قرار است باب آشنایی را میان طرفین مذاکره باز کند، همه چیز مختصر و مفید برگزار شود و نیازمند مقدمه‌‌چینی و پیشنیازهای مختلف نباشد، اما با قرارهایی که به دنبال اولین دیدار خواهند آمد، چه باید بکنیم و برای اینکه بیشترین تأثیر را هنگام قرارهای کاری بر روی مشتری و مخاطب خود بر جای بگذاریم، لازم است از چه حربه‌هایی بهره ببریم؟

در زمانه‌‌ی ما نمی‌‌توان به سادگی اهمیت قرارهای غیر رسمی اما کاری را کتمان کرد. دیدارهایی که در ظاهر برای آشنایی بیشتر دو طرف به قصد نوش جان کردن ناهار یا شامی انجام می‌‌شوند اما در عمل، می‌‌توانند سرنوشت کاری افراد را تغییر دهند، مرحله‌ای تازه در حیات یک شرکت یا سازمان را رقم بزنند یا اینکه رؤیاهای شغلی افراد را جامه‏ عمل بپوشانند.

پرسش چطور حاضر شدن در مهمانی‌‌های کاری دردنیای امروز آنقدر مهم شده است که در کشور امریکا مدارسی تأسیس شده‌اند که ادب و آداب حضور در مهمانی‌‌های کاری را به فراگیران علاقه‌‌مند به این دوره‌ها، آموزش می‌‌دهند.
در ادامه با سفرستان همراه باشید تا ادب و آداب مهمانی‌‌های کاری را با هم دوره‌‌ کنیم.

اشکال کار کجاست؟

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای یک شام کاری
بلیط هواپیما به یک شام کاری

مشکل اصلی رعایت نکردن آداب لازم در قرارهای غیر رسمی و کاری، احتمالا از عدم آگاهی افراد ناشی می‌‌شود، چرا که اکثر افراد در طول زندگی خود خیلی فرصت پرداختن به ادب و آداب نشستن بر سر میز غذا با دیگران را پیدا نمی‌‌کنند و عموما اینطور تصور می‌‌کنند که در چنین نشست‌‌هایی جزئیات مهم نیستند و همین که غذایی سفارش بدهند و گرسنگی خود را برطرف کنند، وظیفه‌‌ی خود را به درستی به انجام رسانده‌‏اند. در صورتی که در بسیاری از مواقع همین رفتارهای ساده می‌‌توانند بر ضد ما عمل کنند و خودآگاه یا ناخودآگاه تصویر نامناسبی از خصوصیات شخصیتی ما در ذهن مخاطبان ترسیم کنند.

چطور باید این مشکل را برطرف کنیم؟

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای شام کاری
بلیط هواپیما برای شام کاری

متأسفانه، غفلت از آداب صحیح شرکت در مهمانی‌‌های کاری مسأله‏‌ای همه‌‌گیر است که در رفتارهای بسیاری از افراد مشاهده می‌‌شود، با این وجود، خوشبختانه هیچ وقت برای مقابله با این مشکل دیر نیست و همیشه چاره‌‌هایی برای درمان این درد نیز پیدا می‌‌شود.
فهرست زیر به رفتار پسندیده و ناپسند می‌‌پردازد که هنگام دعوت به مهمانی کاری باید به آنها توجه داشته باشیم:

1. قبل از اینکه بر سر قرار حاضر شوید، مشق‌‌هایتان را انجام دهید و نام مهمان‌‌ها و زمینه‌ی کاری آن‌‌ها را به خاطر بسپارید تا اطلاعات کافی برای ارائه به دیگران و پیشبرد بحث‌‌ها در اختیار داشته باشید.
2. زودتر از دیگران سر قرار حاضر شوید و در لابی منتظر دیگران باشید. اگر شما میزبان هستید یا قرار است هزینه‌‌ها را پرداخت کنید از ابتدا این موضوع را به اطلاع سالن‌‌کاران برسانید.
3. هنگامی که مخاطبانتان بر سر قرار حاضر شدند، با اعتماد به‌‌نفس با آنها مواجه شوید، در دست دادن پیش‌‌دستی کنید و با اطمینان به چشمان مخاطبانتان نگاه کنید.
4. قبل از اینکه پشت میزتان بنشینید، تلفن همراه خود را خاموش کنید.
5. در هنگام نشستن پشت میز، صبر کنید تا دیگران قبل از شما بر روی صندلی بنشینند، اگر میزبان هستید، دیگران را به نشستن دعوت کنید.
6. به طرز نشستن خود در پشت میز توجه داشته باشید، آرنج‌ها را در زیر میز پنهان کنید و حواستان را جمع کنید تا قوز نکرده باشید و حالتی خمود یا خسته نداشته باشید.
7. زودتر از سایر افراد غذا را سفارش ندهید و سراغ انتخاب‌‌هایی متفاوت از دیگران نروید. غذاهای سبکی را انتخاب کنید که خوردن و بلعیدن آنها راحت باشد.
8. با صدای بلند صحبت نکنید، وسط حرف دیگران نپرید و به سایرین نیز اجازه دهید تا کامل نظر خود را بیان کنند.
9. به اندازه‌‌ی دهانتان لقمه بگیرید و عذای خود را در بخش‌‌های کوچک بجوید. غذای خود را کامل بجوید و سعی کنید تا همزمان با دیگران بشقاب خود را تمام کنید.
10. پس از پایان غذا، قاشق و چنگال خود را طوری کنار هم قرار دهید که دسته‌‌های آن‌‌ها ساعت پنج و نوک آن‌‌ها نیز ساعت ده را در صفحه‌‌ی عقربه‌‌شمار نشانه رفته باشند و جای بشقاب خود را بر روی میزتان تغییر ندهید.
شما برای تأثیرگذاری بیشتر در قرارهای کاری از کدام رهنمودها بهره میبرید؟

برای جستجو و خرید بلیط هواپیما به مقاصد داخلی به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید