شرایط تحصیل در قبرس

نام قبرس سال های بسیار زیادی است که بر سر زبان ها افتاده. این کشور جزیره ای به خاطر جاذبه های دیدنی، طبیعتی زیبا و هزینه هایی نسبتا معقول به مقصدی محبوب برای سفر، زندگی و کار تبدیل شده است. اما این تنها دلیل محبوبیت قبرس نیست.

0
53
راهنمای شرایط تحصیل در قبرس
شرایط تحصیل در قبرس
شرایط تحصیل در قبرسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 28Rating: 4.0شرایط تحصیل در قبرس و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس.شرایط تحصیل در قبرس از کیفیت بالایی برخوردارن است و هزینه اخذ ویزای تحصیلی قبرس شهریه دانشگاه ها و مدارس آن در مقایسه با سایر کشورها مناسب است.

شرایط تحصیل در قبرس و اخذا ویزای تحصیلی قبرس

با رزرو اینترنتی بلیط هواپیما و افزایش سفر های خارجه، نام قبرس بیش از پیش است که بر سر زبان ها افتاده. این کشور جزیره ای به خاطر جاذبه های دیدنی، طبیعتی زیبا و هزینه هایی نسبتا معقول به مقصدی محبوب برای سفر، زندگی و کار تبدیل شده است. اما این تنها دلیل محبوبیت قبرس نیست. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور نیز قبرس را کشوری مناسب برای ادامه تحصیلات می دانند. قبرس به دلیل همسایگی با کشورهای شرقی و اروپایی ترکیب زیبایی از فرهنگ های مختلف را در خود جای داده است و همین مساله تحصیل دانشجویان با ملیت ها و مذهب های مختلف را در قبرس آسان کرده است. سیستم آموزشی قوی، مورد تایید بودن دانشگاه ها از سوی وزارت علوم و بهداشت ایران و وجود چندین دانشگاه برتر از جمله دلایلی است که دانشجویان باید قبرس را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. پس در ادامه همراه سفرستان باشید تا با شرایط تحصیل در قبرس و راهنمای اخذ ویزای تحصیلی قبرس آشنا شوید.

تحصیل در مدارس قبرس

راهنمای شرایط تحصیل در قبرس
شرایط تحصیل در قبرس

گرچه وقتی از تحصیل در خارج از کشور صحبت می کنیم ناخودآگاه تصور می شود منظور تحصیل در مقاطع دانشگاهی است اما بد نیست بدانید که دانش آموزان نیز می توانند از سه سالگی به تحصیل در مدارس قبرس مشغول شوند. مدارس قبرس از کیفیت بالایی برخوردارند و هزینه شهریه این مدارس در مقایسه با سایر کشورها مناسب است. توجه داشته باشید که داشتن ویزای تحصیلی دانش آموز به معنای مجوزی برای اقامت والدین نیست و والدین دانش آموز زیر 18 سال باشد یا نه، تنها با ویزای توریستی قبرس امکان همراهی فرزند خود را خواهند داشت. ثبت نام در مدارس قبرس با آزمون ورودی و گاها مصاحبه با دانش آموز همراه خواهد بود. زبان تدریس در مدارس قبرس ترکی، یونانی و انگلیسی است. هزینه تحصیل در مدارس قبرس حدود 8000-5000 یورو در سال است.

شرایط تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی

راهنمای شرایط تحصیل در قبرس
شرایط تحصیل در قبرس

تحصیل دوره کارشناسی در قبرس را می توان یکی از آسان ترین روش های تحصیلی نام برد چرا که دانشگاه های قبرس در این زمینه از تنوع بسیار بالایی برخوردارند و دانشجویان هر رشته و شاخه ای امکان تحصیل در قبرس را خواهند داشت. برای این که بتوانید در دوره کارشناسی دانشگاه های قبرس ثبت نام کنید باید مدرک آیلتس با نمره 5.5 یا 6 داشته باشید. البته در برخی موارد دانشجو تنها با مصاحبه و بدون مدرک آیلتس توانسته در دانشگاه مورد نظر خود مشغول تحصیل شود. دوره کارشناسی قبرس مانند دوره کارشناسی ایران 4 سال زمان می برد و دانشجویان در این چهار سال حداقل 250 واحد درسی را بگذرانند. هزینه تحصیل دوره کارشناسی قبرس سالانه حدود 3000 تا 9000 یورو است که این رقم با توجه به رشته و دانشگاه ممکن است کم و زیاد شود.

شرایط تحصیل در دوره کارشناسی ارشد قبرس

دوره کارشناسی قبرس نیز مانند ایران دوره ای 2ساله است و دانشجو باید مدرک آیلتس با نمره 6 را داشته باشد. در این دوره اگر رزومه دانشجو مناسب باشد می توان بورسیه تحصیی نیز گرفت. جالب است بدانید حتی اگر مدرک زبان هم نداشته باشید می توانید در دوره کارشناسی ارشد قبرس شرکت کنید اما باید یک دوره زبان در این کشور بگذرانید. هزینه تحصیل دوره کارشناسی ارشد قبرس سالانه چیزی حدود 3000 تا 13000 یورو است که این مبغ با توجه به رشته و دانشگاه ممکن است تغییر کند. اغلب دوره های کارشناسی ارشد قبرس به زبان انگلیسی است و برخی از آن ها به زبان یونانی و ترکی تدریس می شوند.

✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی قبرس

شرایط تحصیل در قبرس در دوره دکتری

دانشجویان دکتری به دو روش می توانند در دوره دکتری قبرس ثبت نام کنند. اولین روش پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه لازم برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس است و دومین روش برقراری ارتباط با یکی از استاد راهنماهای دانشگاه و اخذ پذیرش دانشگاهی از طریق وی و درنهایت بهره بردن از تحصیل رایگان در این کشور است. دوره دکتری معمولا به پژوهشی و تحقیق محور هستند. دوران دکتری در قبرس دوره ای 3 ساله است که دانشجو می تواند در صورت تمایل این دوره را 5 سال طی کند. هزینه تحصیل در مقطع دکتری سالانه حدود 13000 تا 15000 یورو است. هرچه رزومه دانشجو در این دوره قوی تر و پرتر باشد بهتر است.

خبر خوش برای رشته های پزشکی

در میان دانشجویان قبرس می توان تعداد زیادی از دانشجوهای پزشکی را دید که در تلاش تحصیل در این کشوراند. تعجبی هم ندارد زیرا در حالی که بسیاری از دانشگاه ها برای رشته های پزشکی آزمون ورودی می گیرند دانشگاه های قبرس بدون برگزاری زمون ورودی پذیرای دانشجویان پزشکی هستند. بد نیست بدانید که بسیاری از دانشگاه های پزشکی قبرس مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت هستند و دانشجویان پزشکی از این بابت مشکی نخواهند داشت. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی متفاوت بوده و از 7000 تا 22000 یورو می رسد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس

برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس باید پذیرش تحصیلی دانشگاه مورد نظر را ارائه دهید بعلاوه مدارک دیگری مانند پاسپورت معتبر( با اعتبار حداقل 1 ساله)، چهار قطعه عکس( عکس باید رنگی بوده و گردی صورت در آن کاما مشخص باشد)، فرم درخواست، مدارک تحصیلی تایید شده، مدرک زبان، مدارک مبتنی بر تمکن مالی، مدارکی دال برعدم سوء پیشینه و پرداخت هزینه درخواست مورد نیاز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید