شرایط مهاجرت به آلمان

شرایط مهاجرت به آلمان در سال های اخیر چنان برای مهاجران مساعد و مناسب بوده که این کشور را به دومین مقصد محبوب مهاجران (پس از کشور انگلیس) مبدل کرده است.

0
24
راهنمای شرایط مهاجرت به آلمان
شرایط مهاجرت به آلمان
شرایط مهاجرت به آلمانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 7Rating: 4.0شرایط مهاجرت به آلمان و الزامات دقیق برای اخذ ویزای دائم آلمان.شرایط مهاجرت به آلمان در سال های اخیر چنان برای مهاجران مساعد و مناسب بوده که این کشور را به دومین مقصد محبوب مهاجران پس از کشور انگلیس مبدل کرده است.

راهنمای کامل شرایط مهاجرت به آلمان

شرایط مهاجرت به آلمان در سال های اخیر چنان برای مهاجران مساعد و مناسب بوده که این کشور را به دومین مقصد محبوب مهاجران (پس از کشور انگلیس) مبدل کرده است. اگر شما نیز قصد خرید بلیط هواپیما آلمان و مهاجرت به این کشور صنعتی را در سر دارید، پیش از انجام هر اقدامی، این مطلب سفرستان را تا انتها مطالعه کنید تا اطلاعات مفید و ارزشمندی را در این زمینه کسب کنید.

آلمان به دلیل داشتن اقتصادی قدرتمند و برخورداری از موسسات علمی و آموزشی معتبر و باکیفیت، همواره یکی از اصلی‌ترین کاندیدهای مهاجرت برای ما ایرانیان بوده است. این کشور صنعتی که فرصت های شغلی بسیاری را به مهاجران ارائه می دهد، بهترین مقصد برای افرادی است که دوست دارند در کنار تحصیل، در محیطی امن و آرام به کار بپردازند و دستاوردهای ارزشمندی را از طریق کسب مدارک دانشگاهی و یا پیشرفت های شغلی بدست آورند. اما چگونه، از چه طریق و با داشتن چه شرایطی می‌شود به کشور آلمان مهاجرت کرد؟ پاسخ این سوالات را در ادامه مطلب خواهید یافت.

از چه طریقی می‌شود به کشور آلمان مهاجرت کرد؟

راهنمای شرایط مهاجرت به آلمان
شرایط مهاجرت به آلمان

مهاجرت به کشور آلمان از چندین طریق ممکن است:

  • مهاجرت شغلی
  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت برای پیوستن به خانواده
  • مهاجرت برای سرمایه گذاری و کارآفرینی
  • مهاجرت برای ازدواج

اگر هنوز برای مهاجرت خود دلیلی قابل قبول نیافتید و در پی یافتن آسان‌ترین و بهترین روش برای مهاجرت به آلمان هستید، باید گفت که مهاجرت به کشوری چون آلمان کار چندان آسانی نیست و بهترین روش اخذ ویزای اقامت این کشور، براساس شرایط فعلی شما تعیین می‌گردد. بنابراین انتخاب مناسب‌ترین روش برای مهاجرت به عهده خود شماست و پس از تحقیق و بررسی و آشنایی با شرایط هر یک از روش های مختلفی که در این مطلب خواهید خواند، بر شما آشکار خواهد گشت.

مهاجرت شغلی و شرایط آن

از آنجایی که آلمان کشوری صنعتی است و به کارگران ماهر و متخصص نیاز دارد، شاید بهترین روش مهاجرت به آلمان، مهاجرت شغلی باشد. جالب است بدانید نرخ بیکاری در این کشور 3.2 درصد است و این نشانگر آن است که فرصت های شغلی بسیاری در این کشور برای مهاجران قانونی وجود خواهد داشت. اما مهاجرت شغلی چندان هم آسان نیست و شرایط خاص خود را دارد و برای انجام این کار باید یکی از دو طریق اخذ ویزای پیشنهاد شغلی و یا ویزای جستجوی کار در آلمان اقدام کنید.

✅ بازدید از مقاله راهنمای مهاجرت به کانادا

دریافت ویزای پیشنهاد شغلی (جاب آفر): اخذ این نوع ویزا نیازمند آن است که شما سوابق کاری خود را برای کارفرمای شرکتی معتبر در کشور آلمان ارسال کنید و از او وقت مصاحبه بگیرید. اگر تقاضای شما تائید شد و نتیجه مصاحبه موفقیت آمیز بود، کارفرمای شرکت مورد نظر برای اخذ ویزای یک یا دو ساله شما (با قابلیت تمدید) اقدام خواهد کرد.

دریافت ویزای یافتن کار: این نوع ویزا که صرفا توسط کشورهای آلمان و اتریش و برای تامین نیروی کار موردنیاز شرکت های صنعتی ارائه می شود، به مدت 6 ماه برای متقاضیانی که از تخصص و مهارت کافی برخوردارند، صادر می گردد. لازم است ذکر شود که این نوع ویزا قابل تمدید نیست و متقاضی کار می‌بایست در مدت زمان 6 ماه، شغلی مناسب با حرفه خود بیابد.

مهاجرت تحصیلی و شرایط آن

امکان تحصیل در موسسات آموزشی و علمی عالی با پرداخت هزینه ای اندک در آلمان، این کشور را به اصلی‌ترین مقصد افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، مبدل ساخته است. نکته جالب توجه این است که اگر تا حدودی به زبان آلمانی مسلط باشید (تسلط در سطح (B2، می‌توانید از آموزش رایگان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های معتبر این کشور بهره‌مند گردید. اما شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان چیست؟ در ابتدا باید بدانید که هزینه زندگی در آلمان چیزی بین 700 تا 1000 یورو در هر ماه است و متقاضیان ویزای تحصیلی آلمان باید تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور را دارا بوده و قادر به اثبات آن باشند. شرط دوم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، داشتن تسلط و دانش زبانی (حداقل سطح B1) است که امکان تحصیل و کار در آلمان را میسر می سازد. و در آخر متقاضیان ویزای تحصیلی باید با ارسال مدارک تحصیلی خود به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند، برگه تائیدیه پذیرش دانشگاه موردنظر را کسب کنند.

مهاجرت برای پیوستن به خانواده و شرایط آن

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان که اخیرا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، مهاجرت از طریق قانون الحاق به خانواده است. طبق این قانون، هر فردی که برای تحصیل، کار و … به کشور آلمان مهاجرت می‌کند، قادر است شرایط مهاجرت اعضای خانواده خود (همسر و فرزندان بالای هجده سال) را نیز به این کشور فراهم کند. طبیعتا فردی که چنین درخواستی دارد، باید از پس مخارج دیگر اعضای خانواده خود برآید و قادر به اثبات تمکن مالی خانواده خود باشد.

مهاجرت برای سرمایه گذاری و کارآفرینی و شرایط آن

کشور آلمان با اقتصاد قدرتمندی که دارد، بهترین مکان برای سرمایه گذاری و کارآفرینی است. بنابراین افرادی که بدین منظور به این کشور مهاجرت می‌کنند، به راحتی می‌توانند سرمایه خود را در فضایی امن و مطمئن هزینه کنند و در طول اقامت خود در این کشور از مزایای سایر شهروندان آلمانی (اقامت دائم و تحصیل و خدمات درمانی رایگان) برخوردار شوند. اما مهاجرت از این طریق نیز شرایط خاص خود را دارد و سرمایه گذار یا کارآفرین می‌بایست ثابت کند که: اولا از استطاعت مالی کافی برای راه اندازی کسب و کار مدنظر خود برخوردار است و ثانیا کسب و کاری که قصد راه اندازی آن را دارد، برای اقتصاد آلمان مفید است و تاثیر مثبتی روی آن خواهد گذاشت.

مهاجرت برای ازدواج و شرایط آن

این نوع مهاجرت که با مهاجرت برای پیوستن به خانواده شباهت دارد، امکان اخذ ویزای اقامتی آلمان را از طریق ازدواج با اتباع آلمانی فراهم می سازد. کسانی که همسری آلمانی تبار دارند، پس از سه سال اقامت دائم در کشور آلمان (در صورتیکه دو سال از تاریخ ازدواج آن ها گذشته باشد) قادرند برای تابعیت کشور آلمان اقدام کنند و از کلیه حقوق شهروندی (حق تحصیل رایگان، کار و غیره) این کشور برخوردار گردند. گفتنی است که برای مهاجرت از این طریق ابتدا باید ویزایی طولانی مدت (ویزای تشکیل خانواده) تقاضا کنید و مدارکی از قبیل مدرک بین المللی تسلط زبان آلمانی (سطح A1)، فتوکپی پاسپورت فردی که قرار است با او ازدواج کنید، تائیدیه کتبی اداره ثبت آلمان مبنی بر داشتن ملزومات موردنیاز برای تشکیل خانواده، فرم تکمیل شده درخواست و پاسپورتی معتبر (6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد) را به سفارتخانه آلمان ارائه دهید.

در ادامه می توانید با مزایا و معایب مهاجرت آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید