شرایط مهاجرت به اسپانیا

هر چقدر از تاریخ پر فراز و نشیب کشور اسپانیا صحبت کنیم کم است. این کشور دارای فرهنگی غنی و بسیار خاص است که با سلیقه افراد مختلفی سازگار است.

0
28
شرایط مهاجرت به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا
شرایط مهاجرت به اسپانیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 13Rating: 4.0شرایط مهاجرت به اسپانیا و آشنایی با روش های آسان و کم هزینه.شرایط مهاجرت به اسپانیا مانند مهاجرت به هر کشور اروپایی دیگر دشواری های خاص خود را دارد اما یکی از کم هزینه ترین و ساده ترین روش های آن مهاجرت تحصیلی است.

آشنایی با شرایط مهاجرت به اسپانیا

هر چقدر از تاریخ پر فراز و نشیب کشور اسپانیا صحبت کنیم کم است. این کشور دارای فرهنگی غنی و بسیار خاص است که با سلیقه افراد مختلفی سازگار است. از طرفی در این کشور شرایط تحصیل و کار مناسب سبب شده است که افراد آن را در اولویت رزرو بلیط هواپیما و سفر خود قرار دهند. مردم کشور اسپانیا، به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و اغلب افراد لباس های زیبا و خاص به تن دارند و مردمان آن اغلب به خنده رویی معروف هستند. واحد پول این کشور یورو است. وضعیت آب و هوایی برای این کشور متنوع اعلام شده است. به طور دقیق تر این کشور 13 آب و هوای مختلف دارد که می تواند با سلایق متفاوت سازگار باشد. مهاجرت به اسپانیا، مانند مهاجرت به هر کشور اروپایی دیگر، دشواری های خاص خودش را دارد. به همین دلیل در این مطلب به طور کلی شما را با انواع راه ها و شرایط مهاجرت به اسپانیا آشنا می کنیم.

مهاجرت تحصیلی

شرایط مهاجرت به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا

می توان گفت یکی از کم هزینه ترین و ساده ترین روش های مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت تحصیلی است. چرا که در این روش نیازی نیست سرمایه کلانی داشت و یا نیازی نیست تخصص ویژه ای در زمینه کاری داشته باشید. کافیست بتوانید هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در اسپانیا را بپردازید.

هزینه ها:

 • هزینه تحصیل: بسته به دانشگاه بین 750 یورو(10,716,000تومان) تا 20,000 یورو(285,784,000تومان)
 • برای هزینه های زندگی در اسپانیا بسته به نوع خرجکرد و شهر ِمقصد، سالانه حدود 10,000 یورو(142,892,000تومان) لازم است.

مدارک لازم:

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • تمکن مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه و زندگی در اسپانیا
 • مدارک شناسایی معتبر
 • بیمه سلامت

مهاجرت کاری

شرایط مهاجرت به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا

دیگر روش محبوب برای مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت کاری است. البته چیزی که این روش را سخت و دشوار می کند، مراحل پیچیده و کاغذبازی های بی شمار است که وجود وکیل و مشاوری متخصص، کار را راحت تر می کند. شما در این روش، بیش از هر چیزی باید تخصص ویژه ای در شغل خود داشته باشید تا بتوانید در کنار سابقه کار قابل قبول، یک کارفرما را متقاعد کنید تا شما را استخدام کنند.

مدارک لازم:

 • نامه استخدام
 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در اسپانیا (اقامت، خورد و خوراک و …)

مهاجرت با تمکن مالی

اگر سرمایه شما به قدری است که احتیاجی به کار کردن ندارید و به راحتی هزینه های بالای زندگی را می پردازید، می توانید از این مزیت برای مهاجرت به اسپانیا استفاده کنید. کافیست مدارکی را نشان دهید که میانگین وضعیت حساب بانکی شما چقدر است، سپس اقامت موقت اسپانیا را دریافت می کنید.

حداقل سرمایه لازم: سالانه 25,560 یورو(365,232,000تومان) برای متقاضی اصلی و 6,390 یورو(91,308,000تومان) به ازای هر یک از همراهان

✅ بازدید از مقاله آسان ترین کشورها برای مهاجرت

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اگر فکر اقتصادی پویا و سرمایه لازم را دارید و تا به حال برای خودتان کار می کردید؛ بهترین روش را انتخاب کرده اید. در این روش شما می توانید با ثبت شرکت یا راه اندازی یک کسب و کار، فرآیند مهاجرت به اسپانیا را طی کنید.

شرایط لازم:

 • سرمایه لازم برای راه اندازی شرکت یا کار جدید
 • بیزینس پلن
 • تمکن مالی برای تامین هزینه های شخصی: برای متقاضی 2,130 یورو(30,436,000تومان) و برای هر یک از اعضای خانواده 500 یورو(7,144,000تومان

مهاجرت افراد بازنشسته

اگر حقوق بازنشستگی شما به قدری است که بتوانید با احتساب به آن هزینه های زندگی در اسپانیا را بپردازید، بهترین روش را برای خودتان انتخاب کرده اید. کافیست فیش حقوقی و مدارکی از گردش حساب‌تان نشان دهید که کل حقوق بازنشستگی شما کافی است.

حداقل حقوق سالانه: 25,560 یورو(365,232,000تومان) برای متقاضی اصلی و 6,390 یورو(91,308,000تومان) به ازای هر یک از همراهان

مهاجرت با ویزای طلایی اسپانیا یا خرید خانه

اگر سرمایه قابل توجهی دارید، می توانید با خرید ملک مسکونی یا تجاری در این کشور زیبا، آرزوی مهاجرت به اسپانیا را محقق کنید و اقامت موقت این کشور را از آن خود کنید. در این روش، ویزای طلایی معروف (Golden Visa) به شما تعلق می گیرد. اگر هدف شما مهاجرت موقت به اسپانیاست، می توانید با در دست داشتن ویزای طلایی، هر زمان که اراده کردید از اسپانیا خارج شوید و محدودیتی برای ماندن در این کشور ندارید. اما اگر قصد دارید تا با این ویزا به تابعیت اسپانیایی دست پیدا کنید، باید بیشتر از 183 روز را در این کشور بگذرانید.

حداقل سرمایه لازم: 500,000 یورو  7,144,611,000 تومان

مهاجرت با ازدواج

شرایط مهاجرت به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا

یکی از راه های موردعلاقه جوانان برای مهاجرت، ازدواج است. اما باید بدانید این پروسه به آن آسانی که به نظر می رسد نیست و چالش های زیادی پیش روی شماست. چرا که بسیاری از متقاضیان مهاجرت از ازدواج سوری استفاده می کنند و بنابراین اگر شما واقعا قصد ازدواج دارید، باید با مدارک بسیار و مصاحبه های مختلف نشان دهید که رابطه خوبی با نامزد اسپانیایی خود دارید و برای آینده برنامه ریزی کرده اید. به این ترتیب اول از همه نامزد شما باید به سفارت اسپانیا درخواست دهد و سپس باقی مراحل را با هم طی کنید.

پس از تأیید فرم درخواست اولیه، به مدت ۱ الی ۲۰ روز زمان در نظر گرفته می شود و شما می توانید در زمان تعیین شده وقت سفارت را تعیین کنید. در روز مصاحبه از شما امضا و انگشت نگاری گرفته خواهد و یک سری سوالات پیرامون هدف شما از انتخاب این کشور پرسیده می شود.

آدرس سفارت اسپانیا در ایران: ، تهران، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی است.

در ادامه هم می توانید با آداب و رسوم مردم اسپانیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید