آشنایی با شرایط کار در تایلند

تایلند یا به عبارت بهتر، عروس شرق آسیا از مقاصدی است که افراد بسیار زیادی شوق سفر به آن را دارند. با اینکه درصد بسیار بالایی از مسافران، بلیط هواپیما تایلند را برای تعطیلات و اوقات فراغت خود انتخاب می‌کنند، اما برای خیلی‌ها هم سفر به تایلند صرفا به منظور گردش و تفریح نیست. بلکه این افراد، با پرس و جو در مورد شرایط کار در تایلند و کسب آگاهی در این باره، می‌خواهند شانس خود را برای کار در این کشور بیازمایند.

0
44
معرفی شرایط کار در تایلند
شرایط کار در تایلند
آشنایی با شرایط کار در تایلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 16Rating: 4.5شرایط کار در تایلند یا به عبارت بهتر عروس شرق آسیا از مقاصد محبوب دنیا.شرایط کار در تایلند دارای ضوابط و قوانینی است که دوستداران کار در این شهر باید از آن مطلع باشند چراکه تایلند تنها مقصد خوشگذرانی نیست.

شرایط کار در تایلند

تایلند یا به عبارت بهتر، عروس شرق آسیا از مقاصدی است که افراد بسیار زیادی شوق سفر به آن را دارند. با اینکه درصد بسیار بالایی از مسافران، بلیط هواپیما تایلند را برای تعطیلات و اوقات فراغت خود انتخاب می‌کنند، اما برای خیلی‌ها هم سفر به تایلند صرفا به منظور گردش و تفریح نیست. بلکه این افراد، با پرس و جو در مورد شرایط کار در تایلند و کسب آگاهی در این باره، می‌خواهند شانس خود را برای کار در این کشور بیازمایند. با توجه به علاقه بسیاری از افراد به این موضوع، ما مطلبی با همین دیدگاه به نگارش در آورده و در آن از جوانب مختلفی به بررسی شرایط کار در کشور تایلند پرداختیم. حتی اگر فردی نخواهد با چنین هدفی مسافر تایلند شود، شکی نیست مطالعه ادامه این مطلب و آشنایی با شرایط کار در کشور تایلند می‌تواند برای وی جذاب و جالب توجه باشد.

شغل‌های محبوب برای خارجی‌ها در تایلند

شرایط ویزای کار تایلند
ویزای کار تایلند

قبل از اشاره به هر نکته‌ای در مورد شرایط کار در کشور تایلند، بهتر است شغل‌هایی را به شما معرفی کنیم که محبوبیت و مناسبت بسیار خوبی برای مهاجران این کشور دارند. نخستین شغل معلمی است. آموزش زبان انگلیسی و کار در مدارس بین‌المللی تایلند، موردی است که می‌توانید روی آن حساب ویژه‌ای باز کنید. همچنین مربیان بدنسازی و یوگا هم در تایلند از شانس بسیار زیادی برای اشتغال برخوردارند. جالب است بدانید که برخورداری از مهارت‌های حرفه‌ای در موسیقی، رقص، نقاشی و آواز نیز فرصت بسیار خوبی برای کار کردن در تایلند برای شما به وجود خواهند آورد.

از دیگر شغل‌هایی که اغلب مهاجران در تایلند به آنها مشغول می‌شوند می‌توان به تراپیست ورزشی، نویسندگی حرفه‌ای در مجلات، طراحی و برنامه‌نویسی صفحات وب، عکاسی و فیلم‌سازی برای باشگاه‌های ورزشی، مدیریت هتل و رستوران و مربی غواصی اشاره کرد. گذشته از همه این‌ها،‌ اگر شما بتوانید خود را به خوبی با شرایط کار در کشور تایلند وفق دهید، مسلما فرصت بسیار خوبی برای راه‌اندازی کسب و کار شخصی خودتان را به دست خواهید آورد.

✅ بازدید از مقاله تحصیل در تایلند
✅ بازدید از مقاله نحوه گرفتن اقامت تایلند
✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر تایلند

نگاه کلی به شرایط کار در تایلند

معرفی شرایط کار در تایلند
شرایط کار در تایلند

کشور تایلند به خاطر کمبود نیروی کار متخصص در برخی از زمینه‌ها، به مهاجران خارجی اجازه اشتغال در این کشور می‌دهد. به این منظور، اولین چیزی که یک فرد لازم دارد، اخذ ویزای کار تایلند است. برای اخذ این ویزا، شما باید تخصص و مهارت خود را در قالب فایل‌های مربوطه به کارگزار سفارت تایلند تحویل دهید تا پس از بررسی این موارد توسط وزارت کار کشور تایلند، در صورت صلاحدید، ویزای کار به شما تعلق یابد.

قانون اصلی کار و شغل‌های ممنوعه در تایلند

معرفی شرایط کار در کشور تایلند
شرایط کار در کشور تایلند

یکی از اصلی‌ترین بندهای مربوط به شرایط کار در کشور تایلند به قانون ارجحیت شهروندان تایلندی مرتبط می‌شود. بر اساس این قانون، در هر موقعیتی که شرایط کار یک فرد خارجی با یک شهروند تایلندی برابر باشد، ارجحیت استخدام و اشتغال با شهروند تایلند است. جالب است بدانید که برخی شغل‌ها هم به طور کلی برای خارجی‌ها ممنوع شده و فقط اهالی خود کشور تایلند می‌توانند مشغول به انجام این کارها شوند.

مشهورترین شغل‌های ممنوعه برای خارجی‌ها عبارتند از: کشاورزی، دامداری، جنگل‌داری، ماهیگیری، آجرکاری، نجاری و سایر کارهای ساختمانی، کنده‌کاری چوب، رانندگی وسایل نقلیه موتوری یا وسایل نقلیه‌ای که از ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی استفاده نمی‌کنند (به جز خلبانان هواپیماهای بین‌المللی)، فروشندگی، حسابداری، آرایشگری، طلاکاری، ساخت تصاویر بودا، کفاشی، چاقوسازی، بافندگی لباس، برش و پرداخت سنگ‌های قیمتی، ساخت ابزار موسیقی تایلندی، ساخت عروسک‌ تایلندی، تولید محصولات ابریشمی با دست، ساخت پارچه چتر، کلاه‌دوزی، کوزه‌گری و مهندسی عمران در طراحی، محاسبه، سیستم‌سازی، تجزیه و تحلیل، برنامه‌ریزی، آزمایش، نظارت بر ساخت و ساز و خدمات مشاوره‌ای.

قوانین مربوط به زمان اشتغال

شرایط ویزای کار تایلند
ویزای کار تایلند

اگر توانستید خود را با شرایط کار در کشور تایلند وفق دهید و شغلی در این کشور به دست بیاورید باید در طول اشتغال خود برخی قوانین را همیشه رعایت کنید. نخست اینکه شما همیشه باید اجازه‌نامه شغلی خود را همراه داشته باشید و اگر این اجازه‌نامه همراه شما نبود ۱۰۰۰ بات جریمه خواهید شد. همچنین شما فقط مجاز به انجام کاری هستید که بر روی اجازه‌نامه شغلی‌تان درج شده است. رعایت نکردن این مورد هم ۲۰۰۰ بات جریمه در پی خواهد داشت. تمدید اعتبار اجازه‌نامه شغلی نیز دیگر قانونی است که رعایت آن الزامی‌ بوده و نقض این قانون مجازات ۳ ماه زندان یا ۵۰۰۰ بات جریمه به وجود می‌آورد.

از دیگر قوانین مربوط به شرایط کار در کشور تایلند می‌توان به سالم نگه داشتن اجازه‌نامه شغلی اشاره کرد. به بیان بهتر، اگر اجازه‌نامه شغلی شما صدمه ببیند یا گم شود، باید در عرض ۱۵ روز برای تعویض آن اقدام کنید تا مشمول جریمه ۵۰۰ بات نشوید. لازم به ذکر است که اگر از شغل خود استعفا دهید، باید ظرف ۷ روز اجازه‌نامه شغلی خود را بازگردانید. در غیر این صورت با جریمه نقدی ۱۰۰۰ بات مجازات خواهید شد.

الزامات شرایط کار در کشور تایلند

شرایط ویزای کار تایلند
ویزای کار تایلند

برای اینکه شما بتوانید در تایلند مشغول به کاری شوید باید هم خودتان و هم شرکت مد نظرتان برخی الزامات را رعایت کنید. اگر شرکت مد نظر شما در تایلند فعالیت کند، باید ۲ میلیون بات دارایی داشته باشد ولی اگر جزو شرکت‌های تابعه یک شرکت تایلندی باشد، داشتن ۱ میلیون بات کافی خواهد بود. لازم به ذکر است که تمامی شرکت‌های ملزم به داشتن حداقل ۴ فرد تایلندی در گروه خود بوده و تنها ۱۰ فرد شاغل با اجازه‌نامه کاری می‌توانند داشته باشند.

شما خودتان نیز یا باید توسط یک شرکت با مشخصات فوق در تایلند راه‌اندازی کنید و یا از جانب شرکتی با مشخصات فوق به کار دعوت شوید. بد نیست بدانید که اجازه‌نامه شغلی شما فقط اجازه اشتغال به یک شغل را در اختیارتان می‌گذارد و به هیچ وجه مجاز به چندشغله بودن در تایلند نخواهید بود. همچنین بهتر است بدانید که برای کسب اجازه‌نامه شغلی شما باید یک ویزای غیر مهاجر از سفارت تایلند اخذ کنید. داشتن مهارت لازم برای شغل مربوطه، برخورداری از تجربه کاری و حداقل مدرک لیسانس و در برخی موارد، داشتن حداقل ۲۵ سال برای اشتغال در تایلند الزامی است. ضمنا، از لحاظ فیزیکی هم باید در شرایط جسمانی سالم قرار بگیرید.

مدارک لازم برای کسب اجازه‌نامه شغلی

معرفی شرایط کار در کشور تایلند
شرایط کار در کشور تایلند

به منظور کسب اجازه‌نامه شغلی در تایلند، فراهم آوردن مدارک زیر الزامی است:

. پاسپورت متقاضی به همراه کپی امضاشده تمامی برگ‌ها.

. برخورداری از ویزای غیر مهاجر.

. کارت خروج.

. رونوشت مدرک دانشگاهی.

. هر نوع گواهی یا مدرک مربوط به شغل.

. رزومه.

. سه قطعه عکس در ابعاد ۵ در ۶ که طی شش ماه گذشته گرفته شده‌اند.

. مدارک مربوط به ازدواج (در صورت لزوم).

. گواهی پزشکی صادرشده طی ۳۰ روز اخیر.

آشنایی با شرایط کار در کشور تایلند شانس شما را برای به دست آوردن شغلی مناسب در زندگی بسیار افزایش خواهد داد. به همین دلیل، مطلب فوق را می‌توانید در دسته مطالب مفید و کاربردی قرار دهید. با توجه به نکات ذکرشده، به نظر می‌رسد که اگر شما خودتان فردی مجرب و کاربلد باشید، سفر به تایلند با هدف کار در این کشور شانس بسیار بزرگی برایتان خواهد بود. البته شکی نیست که رعایت جوانب احتیاط و بررسی این موضوع از زوایای مختلف، شما را به بهترین گزینه ممکن می‌رسانند. ناگفته نماند که تمامی شرایط ذکرشده در این مطلب، تا تاریخ نگارش متن معتبر هستند و امکان ایجاد تغییر در آنها وجود دارد.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید