معرفی شرکت هواپیمایی امارات

از میان کشورهای همسایه ایران که در صنعت هواپیمایی در جایگاه بسیار مهم و سطح جهانی قرار دارند، امارات و ترکیه هستند که با برخورداری از فرودگاه‌ های مجهز و بسیار با کارآمد و ایرلاین های معتبر در زمره پیشرفته ترین کشورها در صنعت هواپیمایی قرار دارند.

0
49
معرفی شرکت هواپیمایی امارات
شرکت هواپیمایی امارات
معرفی شرکت هواپیمایی اماراتReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 8Rating: 4.0شرکت هواپیمایی امارات از خوش نام ترین و معتبرترین ایرلاین های دنیا.شرکت هواپیمایی امارات بزرگترین ایرلاین خاورمیانه از قطب فعالیتش یعنی فرودگاه بین المللی دبی بیش از 3600 پرواز در هفته به بیش از 150 شهر در 80 کشور جهان

آشنایی با شرکت هواپیمایی امارات

از میان کشورهای همسایه ایران که در صنعت هواپیمایی در جایگاه بسیار مهم و سطح جهانی قرار دارند، امارات و ترکیه هستند که با برخورداری از فرودگاه‌ های مجهز و بسیار با کارآمد و ایرلاین های معتبر در زمره پیشرفته ترین کشورها در صنعت هواپیمایی قرار دارند. شرکت هواپیمایی امارات یکی از خوش نام ترین و معتبرترین ایرلاین های دنیا بوده و همیشه توانسته با درصد بسیار بالایی رضایت مسافران را به دست بیاورد.

امروزه، مسافرانی که برای جابجایی بین شهرها و کشورها بلیط هواپیما خریداری می کنند، از ایرلاینی که قصد پرواز با آن را دارند، انتظاراتی در قبال تجربه سفری ایمن و راحت دارند. بنابراین، انتخاب ایرلاین در سفرهای هوایی بسیار مهم است. هواپیمایی امارات (Emirates Airline)، از برترین ایرلاین های جهان بوده و در دبی، کشور امارات متحده عربی مستقر است. درواقع، ایرلاین امارات در دنیا به عنوان یکی از زیرمجموعه های هُلدینگ امارات معروف است.

هواپیمایی امارات بزرگ ترین ایرلاین خاورمیانه بوده و از قطب فعالیتش یعنی فرودگاه بین المللی دبی بیش از 3600 پرواز در هفته به بیش از 150 شهر در 80 کشور جهان انجام می دهد. امارات ایرلاین تنها در زمینه مسافربری فعالیت نمی کند، بلکه شرکت اسکای کارگو امارات (Emirates SkyCargo) پروازهای باری هلدینگ بزرگ امارات را انجام می دهد.

هواپیمایی امارات از نظر تعداد مسافران بین المللی، چهارمین ایرلاین بزرگ جهان است و یکی از ایمن ترین ایرلاین های جهان محسوب می شود. این ایرلاین از ماه مارس سال 2016، برای برگزاری طولانی ترین پرواز غیرنظامی از دبی به مقصد اوکلند، نیوزلند اقدام کرده است. برای خرید بلیط هواپیما خارجی و انجام سفرهای بین المللی، هواپیمایی امارات یکی از بهترین گزینه ها است.

تاریخچه هواپیمایی امارات

همان گونه که اشاره گردید، شرکت هواپیمایی امارات یکی از زیرمجموعه های هلدینگ امارات است و خود این مجموعه به شرکت سرمایه گذاری دبی (ICD) تعلق دارد. هواپیمایی امارات در 25 مارس سال 1985 تأسیس شد و از بیست و پنجم ماه اکتبر همان سال فعالیتش را آغاز کرد. ایرلاین امارات همواره از زمان آغاز فعالیتش هر سال حداقل 20 درصد رشد داشته است. تنها مالک امارات ایرلاین دولت دبی بوده و با وجود این که در اداره  ایرلاین هیچ گونه دخالتی انجام نمی دهد، هیچ سرمایه گذاری جدیدی هم برای شرکت انجام نمی دهد.

هواپیمایی امارات بخش ها و صنایع مرتبطی چون مهندسی، خدمات فرودگاهی، کترینگ و برگزاری تور دارد. در حال حاضر، ایرلاین امارات 7 شرکت زیرمجموعه و شرکت مادر ICD بیش از 50 زیرمجموعه دارند. تاکنون بیش از 50هزار نفر در شرکت ICD استخدام شده اند. این کارکنان شامل 2237 نفر خلبان و کمک خلبان، بیش از 10هزار نفر خدمه کابین، 1904 نفر مهندس و 9084 نفر در سایر بخش‌ها هستند. در بین تمامی ایرلاین ها، هواپیمایی امارات کم ترین میزان گازهای گلخانه ای تولید کرده و ناوگان شرکت دلیل اصلی این موضوع هستند. ناوگان امارات ایرلاین در هر 100 کیلومتر از پروازهایشان کمتر از 4 لیتر سوخت مصرف می کنند. جالب است بدانید، یکی از پراستفاده ترین هواپیماهای هواپیمایی امارات که ایرباس 380 سری 800 است، به ازای هر 100 کیلومتر تنها 3.1 لیتر سوخت مصرف می کند و به همین دلیل یکی از هواپیماهای بسیار با کارآمد محسوب می شود.

اولین سری از تبلیغات هواپیمایی امارات در دهه 1990 با شعار “So be good to yourself, Fly Emirates” روانه بازار گردید و در سال 2008 ایرلاین شعار تبلیغاتی خود را حول محور مقاصد پروازی اش بیان کرد و آن را به “Fly Better” (پرواز بهتری داشته باشید) تغییر داد.

بخشی از بدنه ناوگان هواپیمایی امارات را پرچم امارات تشکیل داده و در باله های دم هواپیما قابل مشاهده است. علائم ظاهری دیگر هواپیماهای ایرلاین امارات طراحی خط لوگو به زبان عربی است که روی موتورها قرار دارد و لوگوی “Emirates” نیز هم به زبان عربی و هم به زبان انگلیسی روی بدنه هواپیماها طراحی شده اند.

مقاصد پروازی شرکت هواپیمایی امارات

معرفی شرکت هواپیمایی امارات
شرکت هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات در ماه مه سال 2015 بیش از 3هزار پرواز در هفته به 140 مقصد در 70 کشور و 6 قاره انجام می داد. تا پایان ماه سپتامبر سال 2018 نیز مقاصد پروازی ایرلاین گسترش یافت و به 161 شهر و 85 کشور جهان افزایش یافت. امارات ایرلاین به تهران نیز پروازهای منظمی انجام می دهد و میان مسافران ایرانی از محبوبیت زیادی برخوردار است. مسافران می توانند با خرید آنلاین بلیط هواپیما سفرهای بین المللی شان را از طریق ایرلاین امارات انجام دهند.

ناوگان شرکت هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات تا پایان ماه آگوست سال 2018 مالک 250 هواپیما بود. غول آساترین هواپیماهای جهان یعنی ایرباس A380 سری 800 و بوئینگ 777 در امارات ایرلاین پرواز می کنند. همچنین، جالب است بدانید یکی از مدل های ایرباس A319 به طور انحصاری در هواپیمایی امارات استفاده می شود. از سال 1995 تا به امروز شرکت هواپیمایی امارات از هیچ هواپیمای باریک پیکری در پروازهایش استفاده نکرده و تمام هواپیماهایش شامل هواپیماهای پهن پیکر هستند. در میان ناوگان شرکت هواپیمایی امارات علاوه بر موارد نامبرده بوئینگ 787، ایرباس A330 سری 900، ایرباس A350 و ایرباس A350 سری 900 وجود دارند.

کابین‌های هواپیمایی امارات

امارات ایرلاین بهترین کابین های هواپیما را داراست. کابین هواپیماهای شرکت هواپیمایی به سه کلاس مختلف تقسیم می شوند.

کابین فرست کلاس (First Class)

ویژگی های کابین فرست کلاس هواپیمایی امارات
کابین فرست کلاس هواپیمایی امارات

در هواپیمایی امارات دو نوع کابین فرست کلاس وجود دارد: سوئیت شخصی با درب هایی از زمین تا سقف هواپیما و سوئیت های شخصی که توسط درب ها بسته می شوند اما اندازه آن ها تا سقف هواپیما نیست. در هر دو مدل کابین های فرست کلاس جهت حفظ حریم شخصی مسافران درب ها کاملا بسته می شوند و داخل کابین هر دو مدل مینی بار وجود دارد. در کابین مدل اول یک نمایشگر 32 اینچی و در مدل دوم نمایشگر 23 اینچی وجود دارند. کابین ها مجهز به تخت خواب های تاشو هستند و سفری بسیار راحت برای مسافران فراهم می کنند. در هواپیماهای ایرباس A380 سری 800، بوئینگ 777 سری 300 AR و بوئینگ 777 سری 200 LR  سوئیت های شخصی ایرلاین امارات وجود دارند. در کابین فرست کلاس هواپیماهای ایرباس A380 امارات ایرلاین حمام و سرویس بهداشتی لوکس در نظر گرفته شده اند.

کابین بیزینس کلاس (کلاس تجاری)

به یک نقطه از صندلی تا نقطه مشابه در صندلی بعدی هواپیما اصطلاحا pitch گفته می شود. در هواپیماهای بوئینگ 777 سری 200 LR و بوئینگ 777 سری 300 AR اندازه pitch صندلی های کلاس پروازی بیزینس 1.5 متر است. امکاناتی چون ماساژ، خروجی های USB، چراغ های مطالعه صفحه نمایشگر 17 اینچی و بیش از 600 کانال در صندلی های این کلاس پروازی وجود دارند. صندلی های بیزنس کلاس هواپیماهای ایرباس A380 سری 800 ایرلاین امارات کاملا تخت شو هستند و یک مینی بار شخصی دارند.

کابین اکونومی کلاس (کلاس اقتصادی)

در هواپیماهای ایرباس امارات ایرلاین اندازه pitch صندلی های کلاس اکونومی 79 الی 81 سانت و در هواپیماهای بوئینگ 86 سانتی متر است. در خانواده بوئینگ 777، در کلاس اکونومی 10 صندلی در هر ردیف قرار دارند که قابل تنظیم هستند. لازم به ذکر است در هواپیما ایرباس A380 صندلی های اکونومی کلاس نسبت به دیگر هواپیماها بیشتر خم می شوند.

کترینگ هواپیمایی امارات

معرفی کترینگ هواپیمایی امارات
کترینگ هواپیمایی امارات

کترینگ شرکت هواپیمایی امارات در نوع خود جزو بهترین ها در دنیا است. کترینگ هواپیمایی امارات در تمام کلاس های پروازی انواع وعده های غذایی متناسب با رژیم غذایی مخصوص، پزشکی، مذهبی و … برای مسافران آماده می کند. البته، لازم است مسافران هنگام خرید بلیط هواپیما این گونه وعده های غذایی را سفارش دهند.

طرح های ویژه هواپیمایی امارات

در سال 2000 شرکت هواپیمایی از طرح ویژه ای به نام Skywards برای مسافرانی که به طور مکرر بلیط هواپیما ایرلاین امارات خریداری می کنند، رونمایی کرد. این طرح تا پایان سال 2016 بیش از 16میلیون نفر عضو داشت. طرح Skywards چهار درجه متفاوت دارد: آبی، نقره ای، طلایی و پلاتین. هر مسافری به محض ثبت نام در این طرح عضو آبی خواهد شد. ثبت نام در طرح Skywards رایگان است. مسافران برای عضو نقره ای شدن بایستی 25هزار مایل، برای عضو طلایی شدن 50هزار مایل و برای عضو پلاتین شدن 150هزار مایل پرواز کنند.

لانژهای شرکت هواپیمایی امارات

مسافران کلاس های پروازی فرست و بیزینس و مسافران اعضای طلایی و پلاتین طرح Skywards می توانند در 32 فرودگاه جهان از 33 لانژ امارات ایرلاین استفاده کنند. اعضای نقره ای طرح Skywards نیز می توانند فقط از لانژ شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین المللی دبی استفاده نمایند.

در ادامه می توانید با میزان بار مجاز هواپیمایی امارات آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید