شرکت هواپیمایی ترکیش

بلیط هواپیمای ترکیش ایرلاینز نه تنها از اعتبار زیادی در کشورمان برخوردار است بلکه یکی از بهترین و معتبرترین خطوط هواپیمایی جهان به حساب می آید.

0
34
معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش
شرکت هواپیمایی ترکیش
شرکت هواپیمایی ترکیشReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 26Rating: 4.0معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش و ویژگی های بارز ترکیش ایرلاین.شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین در طی سال های فعالیتش همواره از نظر تکنولوژی به روز بوده و حالا جوان ترین و مدرن ترین ناوگان هوایی اروپا را در اختیار دارد.

معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش

بلیط هواپیمای ترکیش ایرلاینز نه تنها از اعتبار زیادی در کشورمان برخوردار است بلکه یکی از بهترین و معتبرترین خطوط هواپیمایی جهان به حساب می آید. این شرکت هواپیمایی به خاطر کیفیت بالای خدمات و گستردگی شبکه پروازی خود در بین گردشگران سراسر دنیا محبوب شده و از نظر میزان جابجایی مسافر در زمره ۳ ایرلاین بزرگ دنیا قرار گرفته و با داشتن ۲۴۷ مسیر پروازی چهارمین شرکت هواپیمایی بزرگ دنیا محسوب می شود. معمولا گردشگران ایرانی برای سفر به شهرهای بزرگ ترکیه بلیط هواپیمای ترکیش ایرلاینز خریداری کرده و از شهرهایی همچون تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز به مقصد ترکیه پرواز می کنند. چنانچه قصد خرید بلیط هواپیما ترکیه دارید می توانید از موتور جستجوی آنلاین بلیط هواپیما سفرستان پرواز موردنظرتان را رزرو کنید و بعد در ادامه همین مطلب با معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش همراه ما باشید.

تاریخچه ایرلاین ترکیش

معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش
شرکت هواپیمایی ترکیش

حدود یک دهه بعد، از آغاز ماجراجویی هوایی این شرکت هواپیمایی یک قرن خواهد گذشت. هواپیمایی ترکیش ایرلاینز به عنوان هواپیمایی ملی کشور ترکیه این ماجراجویی را شروع کرد؛ تلاشی برای پیوند مردم، فرهنگ ها، قاره ها، کشورها و شهرها و در عین حال مهیا کردن زمینه‌ای برای تجربه سفر هوایی بی نظیر برای تمامی مسافران دنیا. این شرکت هواپیمایی فعالیتش را با ۵ فروند هواپیما و ۳۰ کارمند در سال ۱۹۳۳ شروع کرد.

اولین پرواز بین المللی این ایرلاین از استانبول به مقصد آتن بود که در سال ۱۹۴۷ انجام شد و در سال ۱۹۵۱ ناوگان هوایی ترکیش ایرلاینز با رسیدن به ۳۳ فروند هواپیما بزرگ تر شد و مقاصد جدیدی همچون قاهره، بیروت و نیکوزیا به مسیر پروازی‌اش افزوده شد. وقتی ترکیش ایرلاین قدم در قرن ۲۱ گذاشت، دارای وب سایت، مرکز پشتیبانی تلفنی، فروش اینترنتی بلیط هواپیما بود. این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۰۸ به اتحاد استار الاینس پیوست و بعدها توانست به خاطر صندلی های راحت، خدمات مناسب و هواپیمای مدرنش عنوان بهترین ایرلاین اروپا را نصیب خود کند.

ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی ترکیش

ترکیش ایرلاینز در طی سال های فعالیتش همواره از نظر تکنولوژی به روز بوده و حالا جوان ترین و مدرن ترین ناوگان هوایی اروپا را در اختیار دارد. این ایرلاین با ۳۶۳ فروند هواپیما در ناوگان خود مفتخرانه پرچم ترکیه را در سراسر جهان حمل می کند و دروازه های بیش تری را به روی مسافران می گشاید. ناوگان ترکیش ایرلاینز شامل هواپیماهای بوئینگ 787-9، ایرباس A350-900، بوئینگ 777-300ER، ایرباس A330-300، ایرباس A330-200، ایرباس A321neo، بوئینگ 737-900ER، ایرباس A321-200، ایرباس A320-200، بوئینگ 737-800، ایرباس A319-132/100 است.

✅ بازدید از مقاله امکانات ویژه در پروازهای بیزینس کلاس ترکیش ایرلاینز

مقاصد پروازی ترکیش ایرلاینز

شهر استانبول با موهبت موقعیت جغرافیایی خود که پیوندگاهی بین دو قاره اروپا و آسیا محسوب می شود، مرکز ایده آلی برای حمل و نقل هوایی است و دفتر مرکزی ترکیش ایرلاین نیز در این شهر قرار دارد و در حال حاضر این شرکت هواپیمایی به ۳۰۴ مقصد در ۱۲۲ کشور جهان پروازهای منظمی انجام می دهد که ۱۱۴ مورد از این مقاصد در کشورهای اروپایی، ۱۷ مقصد در آمریکا، ۳۷ مقصد در آسیا و شرق دور ، ۵۳ مقصد در آفریقا و همچنین ۳۵ مقصدش در خاورمیانه هستند.

مایلز اند اسمایلز

شرکت هواپیمایی ترکیش مزیت ها و آفرهای ویژه ای برای مسافران دائمی خود در نظر گرفته است که به عنوان کارت های اعتباری مایلز اند اسمایلز “Miles&Smiles” معروف هستند. مسافران می توانند با عضویت در مایلز اند اسمایلز به ازای مایل هایی که با هواپیماهای ترکیش ایرلاینز و تمامی اعضای اتحاد استار الاینس  Star Allianceطی کرده اند از مزیت هایی در دسته بندی های سفر، تحصیلات، سلامتی، خرید و ده ها مورد دیگر بهره مند شوند؛ مثل بلیط هواپیما رایگان، خدمات ویژه، بار مجاز اضافی و هزاران اقلام برای خرید از شاپ اند مایلز. این کارت ها در رنگ های قرمز (کلاسیک)، نقره ای (کلاسیک پلاس)، طلایی (الیت) و مشکی (الیت پلاس) ارائه می شوند.

کلاس های پروازی ایرلاین ترکیش

بیزینس کلاس

ترکیش ایرلاینز میهمان نوازی مخصوص ترک ها به آسمان ها کشانده و در آن جا با غذاهای منتخب، سیستم سرگرمی آخرین مدل و صندلی های راحتش پرواز بیزینس کلاس را به تجربه بی نظیری برای مسافران تبدیل می کند. صندلی های کلاس تجاری علاوه بر طراحی فوق العاده راحتشان که فضای خصوصی لازم را در اختیار هر مسافر می گذارند، دارای چراغ مطالعه، خدمات ماساژ و محل شارژ هستند. این صندلی ها قابلیت تبدیل شدن به تخت دارند و تا ۱۹۳ سانتی متر باز می شوند. لازم به ذکر است که کترینگ ترکیش ایرلاینز برای سرو بهترین غذاهای ترکیه بارها منتخب جوایز بزرگ شده است.

کلاس اکونومی

معرفی شرکت هواپیمایی ترکیش
شرکت هواپیمایی ترکیش

پروازهای کلاس اکونومی ترکیش ایرلاینز، هزینه ای متناسب با بودجه مسافرانش دارند و مزیت های سفر با این شرکت هواپیمایی را با مقرون به صرفه ترین قیمت ها در اختیار مسافران قرار می دهند. صندلی های کلاس اکونومی چه در پروازهای کوتاه و چه طولانی از طراحی کاملا راحتی برخوردارند و مسافران می توانند برای راحتی بیش تر این صندلی ها را تا ۱۵ سانتی متر عقب ببرند. این صندلی ها ۷۹ سانتی متر هستند و پهنای ۴۶ سانتی دارند. مانیتور ۱۲ اینچی و پورت شارژر و USB نیز از دیگر امکانات این صندلی ها هستند. در برخی مسیرهای پروازی کیت راحتی ارائه می شود که حاوی چشم بند، گوش گیر، جوراب، مسواک، خمیردندان و بالم لب هستند. ترکیش ایرلاینز در سیستم سرگرمی هواپیماها برای کودکان نیز سرگرمی های مختلفی شامل بازی، کارتون و موزیک آماده کرده است.

میزان بار مجاز ایرلاین ترکیش

در تمامی پروازهای ترکیش ایرلاینز وزن بار مسافران باید یک چمدان با حداکثر وزن ۳۲ کیلوگرم باشد، حتی کودکان نیز به اندازه بزرگسالان مجاز به حمل بار از طریق هواپیماهای ترکیش ایرلاینز هستند. البته مجموع ابعاد ساک یا چمدان ها نباید بیش تر از ۱۱۵ سانتی متر باشد. در صورتی که وزن بار مسافران بیش تر از حد مجاز شد می توانند از طریق وب سایت یا دفاتر فروش بلیط هواپیما اقدام به خرید بار اضافی کنند.

بار دستی مسافران پروازهای ترکیش ایرلاینز نباید بیش تر از ۸ کیلوگرم و ابعاد ساک یا کیفشان از ۵۵*۴۰*۲۳  سانتی متر بیش تر باشد. شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز برای حمل آلات موسیقی و وسایل ورزشی از طریق هواپیماهای این ایرلاین قوانین مختلفی دارد. باید بدانید که می توان آلات موسیقی کوچک را که مجموع ابعادشان بیش از ۱۱۸ سانتی متر نباشد، به داخل کابین برد. اگر بزرگ تر از این ابعاد باشد و وزنش بیش از ۷۵ کیلوگرم نباشد، می توان با پرداخت هزینه اضافی به داخل کابین برد. البته مسافران باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز اقدام به رزرو حمل آلات موسیقی کنند.

قابل ذکر است که وسایل و تجهیزات ورزشی اجازه حمل به داخل کابین ندارند و اگر وزن آن ها بیش از ۳۲ کیلوگرم باشد، باید داخل ۲ بسته جدا بسته بندی شوند و هنگام رزرو حتما اندازه و ابعاد وسایل ذکر شوند. مسافران باید این تجهیزات را در محافظ یا بسته بندی های مطمئن تحویل دهند تا آسیبی به آن ها وارد نشود.

در ادامه می توانید با میزان بار مجاز و هزینه اضافه بار ترکیش ایرلاین آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید