معرفی شرکت هواپیمایی تفتان ایر

استان سیستان و بلوچستان واقع در شرق جنوب شرقی ایران، سرزمینی بکر است که جاهای ناشناخته‌ زیادی دارد و با توجه به قدمت خود شامل جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیاری می باشد. نام این استان از دو واژه سیستان و بلوچستان تشکیل‌شده که سیستان تغییریافته‌ سجستان یا سکستان به معنی سرزمین قوم سکا و بلوچستان نیز مربوط به محل سکونت قوم بلوچ است.

0
105
شرکت هواپیمایی تفتان ایر
شرکت هواپیمایی تفتان
معرفی شرکت هواپیمایی تفتان ایرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 10Rating: 4.0شرکت هواپیمایی تفتان ایر و آشنایی با ویژگی ها و قدمت ایرلاین تفتان.شرکت هواپیمایی تفتان از ایرلاین های خصوصی کشورمان است که در سال 1381 در استان سیستان و بلوچستان در منطقه آزاد چابهار فعالیت خود را آغاز کرده است.

شرکت هواپیمایی تفتان ایر

استان سیستان و بلوچستان واقع در شرق جنوب شرقی ایران، سرزمینی بکر است که جاهای ناشناخته‌ زیادی دارد و با توجه به قدمت خود شامل جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیاری می باشد. نام این استان از دو واژه سیستان و بلوچستان تشکیل‌شده که سیستان تغییریافته‌ سجستان یا سکستان به معنی سرزمین قوم سکا و بلوچستان نیز مربوط به محل سکونت قوم بلوچ است. قوم سکا حدوداً ۲ قرن پیش از میلاد در منطقه‌ فعلی سیستان ساکن بودند و از بلوچستان نیز در اسناد تاریخی قدیمی با اسم مکا یادشده است. همچنین اینکه در زمان‌های قدیم، سیستان بانام نیم روز خوانده مشهور بوده است. استان سیستان و بلوچستان به دلیل موقعیت بازرگانی و امکانات کشاورزی و همچنین دارا بودن جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی استانی درحال‌توسعه و آبادانی است.

فرودگاه بین‌المللی زاهدان

شرکت هواپیمایی تفتان ایر
شرکت هواپیمایی تفتان

فرودگاه اصلی شهر زاهدان در جنوب شرقی شهر قرارگرفته و روزانه 5 الی 8 پرواز به مقاصد داخلی و خارجی مختلف در آن انجام می‌شود. یکی از افتخارات برای شهر زاهدان وجود شرکت هواپیمایی مختص خود استان است. در ادامه می‌خواهیم شمارا با شرکت هواپیمایی تفتان ایر آشنا کنیم تا اگر قصد سفر و خرید بلیط هواپیما داشته باشید، خرید بلیط از این شرکت مدنظرتان باشد.

تاریخچه هواپیمایی تفتان

هواپیمایی تفتان از ایرلاین های خصوصی کشورمان است که در سال 1381 در استان سیستان و بلوچستان در منطقه آزاد چابهار فعالیت خود را آغاز کرده است. در ابتدا با دو فروند هواپیمای فوکر 50 پروازهای این شرکت صورت گرفت که پس از مدتی به دلیل برخی مشکلات، این پروازها لغو شدند و می‌توان گفت فعالیت شرکت کاملاً متوقف شد. اما دوباره بعد از دوازده سال با حمایت سرمایه‌گذاری جدید پروازهای خود را از دی‌ماه 1395 مجدداً شروع کرد. نکته مهمی که قابل‌ذکر است؛ این شرکت هواپیمایی 17 سال  قبل در زمان تأسیس خود با عنوان هواپیمایی تابان فعالیت می‌کرد که بعد از توقف و ازسرگیری مجدد با مجوزهای جدید برند تجاری تفتان ایر نام گرفت. منطقه سیستان و بلوچستان به خاطر موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد می‌تواند فرصت بی‌نظیر اقتصادی و توسعه گردشگری برای کشورمان باشد که همین هواپیمایی تفتان با گرفتن جان دوباره قصد دارد پروازهای خود را در ماه‌ها و سال‌های آینده به مقاصد خارجی نیز برقرار کند.

✅ بازدید از مقاله شرکت هواپیمایی آتا
✅ بازدید از مقاله شرکت هواپیمایی معراج
✅ بازدید از مقاله شرکت هواپیمایی پویا

پوشش مهمانداران هواپیمایی تفتان

این شرکت هواپیمایی ابتکار جالبی به‌کاربرده و نوع پوشش مهماندارانش را بر اساس پوشش جنوبی‌ کشور انتخاب کرده که همین امر باعث شده تا فرهنگ ایرانی گسترش یابد. همچنین همین کار جالب باعث شده تا مسافران زیادی از این شرکت هواپیمایی استقبال کنند و تبلیغی بسیار جالب برای تفتان ایر شده است.

مقررات سفر با هواپیمایی تفتان ایر

شرکت هواپیمایی تفتان ایر
شرکت هواپیمایی تفتان

این شرکت هواپیمایی نیز مانند سایر شرکت‌ها دارای چندین قانون است که قبل از خرید بلیط هواپیما بهتر است این قوانین را مطالعه کنید.

مسافران مجاز به حمل وزن نوشته‌شده روی بلیط هایشان هستند، در غیر این صورت باید هزینه اضافه‌بار را با توجه به نرخ شرکت هواپیمایی پرداخت کنند.

در هواپیمایی تفتان ایر، شخصی که نامش در قسمت تحویل بار با برچسب الصاقی صادر می‌شود، در قبال هرگونه اتفاقات باید پاسخگو باشد.

مسافران نباید همراه خود کالای ممنوعه یا خطرناک داشته باشند تا امنیت مسافرین و هواپیما را تهدید نکنند.

مسیرهای پرواز شرکت هواپیمایی تفتان

شرکت هواپیمایی تفتان ایر
شرکت هواپیمایی تفتان

بااینکه شرکت هواپیمایی تفتان از روزهای اول فعالیت خود تا به امروز فراز و نشیب‌های زیادی داشته است، اما همچنان باصلابت به فعالیت خود ادامه می‌دهد، طوری که قصد دارد در آینده نه‌چندان دور چندین هواپیمای دیگر نیز تهیه‌کرده و ناوگان هواپیمایی خود را تقویت کند تا علاوه بر پایتخت به سایر استان‌های کشور نیز پرواز داشته باشد. هواپیما تفتان ایر، هم‌اکنون تنها در مسیر تهران- زاهدان و بالعکس پرواز دارد. امید است در آینده نزدیک با افزایش تعداد هواپیماها به شهرهای دیگری مانند شیراز، اهواز، کیش و مشهد نیز پرواز داشته باشد. برای تهیه بلیط هواپیما تفتان ایر می‌توانید به سایت اینترنتی آن مراجعه کنید.

هواپیماهای موجود در هواپیمایی تفتان ایر

هم‌اکنون سه فروند هواپیمای بوئینگ ام – دی در شرکت هواپیمایی تفتان مشغول فعالیت است که هرکدام ظرفیت 155 تا 172 مسافر و دو فروند هواپیمای فوکر 50 نیز هرکدام ظرفیت 50 مسافر را دارند، اما همان‌طور که ذکر شد تنها دو فروند از آن‌ها فعال می‌باشند.

سرویس‌دهی و خدمات شرکت هواپیمایی تفتان

شرکت هواپیمایی تفتان مانند سایر شرکت‌های هواپیمایی ایران سرویس‌های معمولی دارد، اما فرقی که با سایر شرکت‌ها دارد در ترانسفر فرودگاهی است که خیلی زیاد مورد استقبال  قرارگرفته است.

تأخیر پروازهای تفتان ایر

تاکنون چندین بار انتقادهایی برای پروازهای این شرکت هواپیمایی انجام‌شده، البته شایان‌ذکر است که این شرکت هواپیمایی دارای دو فروند هواپیمای فعال است، بنابراین چنین میزان تأخیرهایی کاملاً قابل توجیه است که طی صحبت‌هایی که با مدیرعامل این شرکت انجام‌شده، قرار است تا تأخیرها به‌مرور کاهش یابند، زیرا نوعی شرکت نوپا است و به‌مرور نقش مؤثری در توسعه صنعت توریسم و اقتصادی منطقه سیستان ایفا خواهد کرد، ما نیز برای تفتان ایر آرزوی موفقیت روزافزون را داریم.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید