معرفی شرکت هواپیمایی لوفتهانزا

اگر سابقه خرید بلیط هواپیمای خارجی و مسافرت به کشورهای دیگر را داشته باشید، بی تردید نام بزرگ ترین ایرلاین آلمانی به گوشتان خورده است.

0
41
معرفی شرکت هواپیمایی لوفتهانزا
شرکت هواپیمایی لوفتهانزا
معرفی شرکت هواپیمایی لوفتهانزاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 21Rating: 4.0شرکت هواپیمایی لوفتهانزا و معرفی کامل ویژگی های ایرلاین لوفتهانزا.شرکت هواپیمایی لوفتهانزا هواپیماهای مدرن، پرسنل باتجربه، شبکه پروازی گسترده و سرویس اینترنت داخل کابین از شاخصه های متمایز این ایرلاین هستند.

شرکت هواپیمایی لوفتهانزا

اگر سابقه خرید بلیط هواپیما خارجی و مسافرت به کشورهای دیگر را داشته باشید، بی تردید نام بزرگ ترین ایرلاین آلمانی به گوشتان خورده است. البته مشارکت و همکاری با شرکت های هواپیمایی مختلف و ادغام با زیرمجموعه هایش، از شرکت هواپیمایی لوفتهانزا غولی ساخته که در حمل و نقل هوایی دنیا اعتبار و عظمتی را صاحب شده و کم تر کسی از آوازه آن بی خبر مانده است. سابقه فعالیت شرکت هواپیمایی لوفتهانزا، هواپیماهای مدرن، پرسنل باتجربه، شبکه پروازی گسترده و سرویس اینترنت داخل کابین از شاخصه های متمایزی هستند که این ایرلاین آلمانی را بین گردشگران جهان محبوب ساخته اند. از طرفی این شرکت پروازهای مستقیمی به ایران انجام می دهد و همین بهانه خوبی برای آشنایی بیش تر با ایرلاین لوفتهانزاست. چنانچه قصد خرید بلیط هواپیما فرانکفورت یا بلیط هواپیما مونیخ را دارید با ادامه این مطلب سفرستان همراه باشید تا به معرفی شرکت هواپیمایی لوفتهانزا بپردازیم.

از یک ایرلاین به یک مجموعه

لوفتهانزا به همراه ۴ ایرلاین دیگر یکی از ۵ موسس اصلی استار الاینس Star Alliance ، بزرگ ترین اتحاد هوایی جهان است و در سال ۱۹۹۷ این اتحاد را با شرکت های هواپیمایی دیگری مثل تای ایرلاینز، ایرکانادا و یونایتد ایرلاین پایه گذاری کرد تا تجربه فوق العاده راحتی از سفر را به مسافران جهان ارائه دهد. این شرکت علاوه بر اعضای استار الاینس با شرکت های هواپیمایی دیگری همچون ایر مالتا، ایر ایندیا، ایر چاینا، ایر نیوزیلند، آل نیپون ایرویز و ده ها ایرلاین دیگر توافق و مشارکت دارد.

از بزرگ ترین ایرلاین های دنیا

معرفی شرکت هواپیمایی لوفتهانزا
شرکت هواپیمایی لوفتهانزا

بزرگ ترین شرکت هواپیمایی دنیا می تواند از جنبه های مختلفی تعریف شود، این تعریف می تواند بر اساس تعداد ناوگان هوایی، تعداد مسافرین حمل شده، تعداد مسیرها، تعداد کارمندان، میزان درآمد و ده ها معیار دیگر ذکر شود. شرکت هواپیمایی لوفتهانزا در تمامی این تعاریف در زمره ۱۰ ایرلاین بزرگ دنیا قرار می گیرد ولی از نظر تعداد کارمندان و حمل و نقلِ بار بزرگ ترین شرکت هواپیمایی دنیا به حساب می آيد. البته لوفتهانزا راه درازی را برای کسب این جایگاه طی کرده و برای همین بد نیست نگاهی به تاریخچه آن بیاندازید.

✅ بازدید از مقاله شرکت هواپیمایی فلای دبی

چالش های بزرگ در مسیر رشد شرکت

اگر نیم نگاهی به گذشته پرفراز و نشیب این شرکت هواپیمایی بیاندازید می بینید که راه این شرکت همیشه هموار نبوده و به طبع حمل و نقل هوایی همیشه با چالش های بزرگی روبروست. در زمان های گذشته بحران های اقتصادی و سیاسی راه پیشرفت این ایرلاین را سد کردند ولی لوفتهانزا پیوسته خود را با تغییرات بازار تطبیق می داد و از حرکت به سوی مدرن سازی باز نمی ماند. همین خصوصیات و تمایزات آن را در زمره پیشگامان صنعت حمل و نقل هوایی بین المللی قرار داده است.

تاریخچه شرکت هواپیمایی لوفتهانزا

در سال ۱۹۲۶ دولت آلمان اقدام به تاسیس هواپیمایی “Deutsche Luft Hansa A.G” کرد که بعد از گذشت یک دهه به لوفتهانزا تغییر نام داد. در ادامه این دهه، شرکت روند رو به رشدی را در پیش گرفت اما با وجود بحران هایی که کشور آلمان با آن مواجه شد، شرکت در سال ۱۹۵۱ به کلی منحل شد. ۲ سال بعد شرکتی با نام Luftag در شهر کلن تاسیس شد و در طی یک سال نام و نشان لوفتهانزا را خریداری کرد اما هنوز اقدامات زیادی لازم به انجام بودند تا به مرحله پرواز برسند؛‌ خریداری هواپیماهای مناسب، آموزش خلبان ها، مهندسین پرواز و خدمه ها، پیش نیازهای زیرساختی و تعمیرات فنی هواپیماها از جمله این اقدامات بودند.

بلاخره در سال ۱۹۵۵ دو هواپیما از هامبورگ و مونیخ به پرواز درآمدند تا آغازگر خدمات حمل و نقل هوایی شرکت باشند. با توجه به پیشرفت روزافزون مسیرهای هوایی اروپا، پروازهایی به کشورهای آمریکایی، آفریقایی و شرق دور نیز به مسیرهای پروازی لوفتهانزا افزوده شد. به طوری که از سال ۱۹۵۸ رز قرمز نماد دستیابی به بهترین پروازهای فرست کلاس در مسیرهای بین المللی شد. در سال ۱۹۶۰ تحولی در ناوگان هوایی این شرکت رخ داد و لوفتهانزا صاحب اولین بوئینگ B707 شد و پروازهای طولانی شرکت از هامبورگ به فرانکفورت منتقل شدند. در سال های بعد نیز بخش کارگوی شرکت توسعه یافت تا جایی که امروزه کارگوی لوفت هانزا از پیشگامان حمل و نقل هوایی جهان به شمار می رود.

مقاصد پروازی شرکت لوفتهانزا

در حال حاضر ایرلاین لوفتهانزا به ۱۸ مقصد داخلی در کشور آلمان و ۲۱۸ مقصد بین المللی در ۸۰ کشور دنیا پرواز انجام می دهد، این شرکت تصمیم دارد در تابستان سال ۲۰۲۱ حدود ۱۵ مقصد جدید به مقاصدش اضافه کند. این در حالی است که کارگوی شرکت هواپیمایی لوفتهانزا بیش تر روی تجارت فرودگاه به فرودگاه تمرکز داشته و به ۳۰۰ مقصد مختلف در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا خدمات ارائه می کند.

ناوگان هوایی شرکت لوفتهانزا

دفتر اصلی این شرکت هم اکنون در شهر کلن آلمان قرار دارد و ناوگان این شرکت هواپیمایی، هواپیماهایی با تمامی سایزها را در اختیار دارد که شامل:

۸ فروند هواپیمای ایرباس A380-800

۱۹ فروند هواپیمای بوئینگ 747-8

۸ فروند هواپیمای بوئینگ 747-400

۱۰ فروند هواپیمای ایرباس A340-600

۱۷ فروند هواپیمای ایرباس A350-900

۱۷ فروند هواپیمای ایرباس A340-300

۱۵ فروند هواپیمای ایرباس A330-300

۵ فروند هواپیمای ایرباس A321NEO

۶۳ فروند هواپیمای ایرباس A321-100/200

۲۸ فروند هواپیمای ایرباس A320NEO

۶۲ فروند هواپیمای ایرباس A320-200

۲۹ فروند هواپیمای ایرباس A319-100

۱۷ فروند هواپیمای امبرائر 195

۹ فروند هواپیمای امبرائر 190

۳۵ فروند هواپیمای بمباردیه سی آر جی 900

کلاس های پروازی ایرلاین لوفتهانزا

فرست کلاس

از جمله خدمات مخصوصی که برای مسافران این کلاس پروازی در نظر گرفته شده می توان به خدمات پیش خدمت در پارکینگ فرودگاه، دستیار شخصی و امکان استراحت در لانژ فرست کلاس و میل غذا در آنجا اشاره کرد. در هواپیماهای بوئینگ 747-8i صندلی های فرست کلاس در قسمتی قرار دارند که مسافران می توانند به مسیر مستقیمی که هواپیما در حال پرواز است، دید داشته باشند. برای سرگرمی این مسافران کتاب های صوتی به زبان های آلمانی و انگلیسی، جدیدترین موسیقی ها، فیلم ها، سریال ها و بازی ها در اختیارشان قرار می گیرد. ضمن اینکه غذاهای لذیذ، کیت ایمنی و سرویس بهداشتی فرست کلاس برای آن ها آماده شده است.

تجاری

مسافران پروازهای تجاری لوفتهانزا علاوه بر بار اضافی رایگان و غذای رایگان در طول سفر می توانند برای دسترسی به لانژ فرودگاه از اولویت‌هایی بهره مند شوند. ضمنا صندلی های آن ها قابلیت تخت شدن دارند. خدمات اختصاصی در فرودگاه و در هواپیما، بهره مندی از سرگرمی های باکیفیت در داخل هواپیما از ویژگی های برجسته این کلاس پروازی است.

پرمیوم

پرمیوم اکونومی حد واسط کلاس پرواز تجاری و اکونومی است و در واقع گلچینی از بهترین ویژگی های هر یک از این کلاس ها را در اختیار مسافر قرار می دهد. مسافرنش نسبت به کلاس اکونومی از فضای بیش تری برخوردار می شوند، مانیتوری ۱۲ اینچی در مقابلشان قرار دارد که در طول پرواز سرگرمشان می کند و غذاهای لذیذی برایشان سرو می شود، حتی کسانی که رژیم های خاصی دارند می تواند غذای مخصوص خود را سفارش دهند. در طراحی های جدید صندلی این کلاس پروازی، فضای بزرگ تری برای پاهای مسافران اختصاص داده شده است.

اکونومی

طراحی صندلی های اکونومی چه در پروازهای طولانی و چه کوتاه به گونه ای است که مسافر راحتی کامل را حس کند و با برنامه های سرگرم کننده شرکت مثل فیلم های بلاک باستری و سریال های معروف مشغول کند. موسیقی و کتاب های صوتی نیز در دسترس آن ها قرار می گیرد.

مزیت های پرواز با ایرلاین لوفتهانزا

  • لوفتهانزا به مسافران خود سیم کارتی می دهد که بتواند در کشورهای خارجی تماس برقرار کند.
  • هنگام رزرو بلیط هواپیما لوفتهانزا می توان از برخی خدمات قطار و اتوبوس نیز بهره مند شد.
  • از طریق فلای نت لوفتهانزا می توانید در طول پرواز از اینترنت پرسرعت استفاده کنید.
  • از آنجایی که این شرکت هواپیمایی بزرگ ترین خریدار خاویار جهان است، با غذاهای فوق العاده ای از مسافران پرواز های فرست کلاس و بیزینس کلاس پذیرایی می کند.

میزان بار مجاز شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

بار دستی

اندازه کیف دستی شما نباید بیش تر از ۵۵*۴۰*۲۳ سانتی متر باشد. پروازهای اکونومی و پرمیوم اکونومی می توانند یک ساک دستی حداکثر تا ۸ کیلوگرم را با خود به داخل کابین ببرند، اما مسافران پروازهای فرست کلاس و تجاری مجاز به حمل دو ساک دستی ۸ کیلوگرمی هستند.

چمدان

مجموع ابعاد چمدان نباید فراتر از ۱۵۸ سانتی متر باشد. برای پروازهای اکونومی مسافر مجاز به حمل یک چمدان حداکثر ۲۳ کیلوگرمی ولی برای پرواز پرمیوم می تواند ۲ چمدان با وزن حداکثر ۲۳ کیلوگرم داشته باشد. ضمنا در پروازهای بیزینس یا تجاری اجازه حمل ۲ چمدان ۳۲ کیلوگرمی و برای فرست کلاس ها ۳ چمدان ۳۲ کیلوگرمی به مسافران داده می شود.

در ادامه می توانید با شرکت هواپیمایی امارات آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید