آشنایی با شرکت هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کارون که به هواپیمایی نفت نیز معروف است، یکی از پیشگامان و قدیمی‌ترین‌های صنف هواپیمایی در ایران است. دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی کارون واقع در اهواز است و بخش عظیم سهام این ایرلاین به صندوق بازنشستگی صنعت نفت تعلق دارد.

0
98
هواپیمایی کارون یا نفت
هواپیمایی کارون
آشنایی با شرکت هواپیمایی کارونReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 13Rating: 4.0شرکت هواپیمایی کارون و آشنایی کامل با تاریخچه و امکانات ایرلاین کارون.شرکت هواپیمایی کارون که به هواپیمایی نفت نیز معروف است یکی از پیشگامان و قدیمی‌ترین‌های صنف هواپیمایی در ایران است و دفتر مرکزی آن در اهواز واقع است.

شرکت هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کارون که به هواپیمایی نفت نیز معروف است، یکی از پیشگامان و قدیمی‌ترین‌های صنف هواپیمایی در ایران است. دفتر مرکزی ایرلاین کارون واقع در اهواز است و بخش عظیم سهام این ایرلاین به صندوق بازنشستگی صنعت نفت تعلق دارد. اگر بلیط هواپیما اهواز را تهیه کردید و متوجه شرکت هواپیمایی کارون شدید تعجب نکنید، چرا که قطب‌های اصلی پروازهای این ایرلاین، فرودگاه مهرآباد و اهواز است. معرفی شرکت هواپیمایی کارون به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر آشنایی با سرگذشت این ایرلاین قدیمی، با تمام جزئیات، امکانات و ویژگی‌های آن نیز آشنا شوید و هنگام خرید بلیط هواپیما بتوانید بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید. پس بار دیگر با سفرستان همراه باشید تا با معرفی ایرلاین کارون جزئیات بیشتری به اطلاعاتمان بیفزاییم.

تاریخچه شرکت هواپیمایی کارون

هواپیمایی کارون یا نفت
هواپیمایی کارون

شرکت هواپیمایی کارون برای اولین بار در سال 1305 تاسیس شد. این شرکت در آن زمان با نام خدمات هوایی فعالیت خود را آغاز کرد که بیشتر استخراج، اکتشافات و عملیات متعدد در مناطق نفت‌خیز جنوب کشور بود. اما بعد از انقلاب و سپس جنگ تحمیلی فراز و نشیب‌های بسیاری را تحمل کرد و توانست از میان سیل عظیمی از اتفاقات خطرناک و ویرانگر جان سالم به در برده و دوباره به فعالیت خود ادامه بدهد. بعدها، یعنی در سال 1379 نام خود را به شرکت هواپیمایی نفت و نهایتا در سال 1395 نامش را به کارون تغییر داد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر مهندسان، کارشناسان، خلبانان و کارکنان زبده این شرکت به خارج از کشور رفته و این شرکت را به حال خود رها کردند. اما به لطف جوانان و هم‌وطنان خودمان و با بهره گرفتن از تجارب مهندسین پیشکسوت، ایرلاین کارون دوباره توانست از نو فعالیت خویش را از سر بگیرد. متاسفانه چند سال بعد با شروع جنگ تحمیلی بخش عظیمی از این شرکت که در اهواز بود بمب باران شد، ولی چه چیزی می‌تواند با اراده و عظم راسخ ایرانیان مقابل به مثل کند؟

✅ بازدید از مقاله شرکت هواپیمایی ایران ایر
✅ بازدید از مقاله شرکت هواپیمایی آتا
✅ بازدید از مقاله هواپیمایی فارس ایر قشم

مقاصد متعدد پروازهای کارون

ایرلاین کارون مجهز به چهار فروند فوکر 50 با ظرفیت 50 نفر مسافر و همچنین دارای چهار فروند هواپیمای فوکر 100 با ظرفیت 100 نفر مسافر است. اما مقاصدی که شرکت هواپیمایی کارون به‌طور فعال پروازهای همیشگی خود را دارد عبارت‌اند از: اهواز، اصفهان، مشهد، آبادان، کیش، شهرکرد، آغاجاری، شیراز، یزد، تهران، ماهشهر، رشت، اردبیل، تبریز، عسلویه، دبی و خارک.

رکورد امن‌ترین پرواز داخلی

شرکت هواپیمایی نفت
هواپیمایی نفت

شاید شما هم باور نکنید که هواپیمایی کارون حتی یک بار حادثه در کارنامه فعالیتش نداشته است و همه، این ایرلاین را به‌عنوان امن‌ترین مجموعه هواپیمایی داخل ایران می‌شناسند. دلیل این دستاورد بزرگ نیز ضریب ایمنی بالا و رعایت نکات ایمنی و بهره بردن از چندین سال تجربه بوده است. اما نکته جالب و قابل‌توجه این است که ایرلاین کارون نه تنها در ایران، بلکه بر اساس آمارهای جهانی به‌عنوان امن‌ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه شناخته شده است.

کلام آخر

شرکت هواپیمایی نفت
هواپیمایی نفت

درس خوبی که می‌توان از هواپیمایی کارون گرفت، اراده و همت ملی و اتکا به داشته‌های خود است. چیزی که باعث شده این ایرلاین موفق، طی سالیان سال و سپری کردن پستی بلندی‌های بسیار همچنان در عرصه رقابت باقی بماند و نام آن بر سر زبان‌ها باشد. بدون شک هیچ موفقیتی اتفاقی نیست و هر جا که نامی با اقتدار قدرت‌نمایی می‌کند، نتیجه سال‌ها تلاش و استقامت و تسلیم نشدن در فراز و نشیب‌های مسیر موفقیت است. هواپیمایی کارون نیز مثالی بارز برای تمامی این ادعاهاست.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید