آیا می‌دانید شش کشور کوچک جهان کدامند؟

کره زمین خانه بیش از 194 کشور است و معمولاً در ذهن ما کلمه "کشور" به یک زمین وسیع و خیلی بزرگ با کلی شهر کوچک و بزرگ و مردمانی که در آن زندگی می‌کنند، گفته می‌شود. اما در این میان هستند کشورهایی که خیلی کوچک هستند تا جایی که شهرهای دیگر کشورها نسبت به آن‌ها بسیار غول‌پیکرتر به نظر می‌رسند. اغلب در اروپا کشورهای کوچک جهان با مساحت کمتر از 400 کیلومترمربع وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم.

0
75
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
آیا می‌دانید شش کشور کوچک جهان کدامند؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 14Rating: 3.5آیا می دانید شش کشور کوچک جهان کدامند؟ - خرید بلیط هواپیما ارزان از سفرستانکره زمین خانه بیش از 194 کشور است و معمولاً در ذهن ما کلمه "کشور" به یک زمین وسیع و خیلی بزرگ با کلی شهر کوچک و بزرگ و مردمانی که در آن زندگی می‌کنند، گفته می‌شود. اما در این میان هستند کشورهایی که خیلی کوچک هستند تا جایی که شهرهای دیگر کشورها نسبت به آن‌ها بسیار غول‌پیکرتر به نظر می‌رسند. خرید بلیط هواپیما

معرفی شش کشور کوچک جهان

کره زمین خانه بیش از 194 کشور است و معمولاً در ذهن ما کلمه “کشور” به یک زمین وسیع و خیلی بزرگ با کلی شهر کوچک و بزرگ و مردمانی که در آن زندگی می‌کنند، گفته می‌شود. اما در این میان هستند کشورهایی که خیلی کوچک هستند تا جایی که شهرهای دیگر کشورها نسبت به آن‌ها بسیار غول‌پیکرتر به نظر می‌رسند. اغلب در اروپا کشورهای کوچک جهان با مساحت کمتر از 400 کیلومترمربع وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم. از جمله کوچک‌ترین کشورهایی که مساحت کلی آن‌ها 1491.4 کیلومترمربع را پوشش می‌دهد که حتی از حومه شهر هوستون، تگزاس (1625.2 کیلومترمربع) هم کوچک‌تر هستند. این کشورهای کوچک با دولت‌ها و فرهنگ خود، بعضی از ثروتمندترین، دورترین و پرجمعیت‌ترین مکان‌های جهان هستند. بیایید نگاهی به 6 کشور کوچک جهان بیندازیم:

بلیط هواپیما مالتا

6مالتا – 316 کیلومترمربع

مالتا جزیره‌ای که در دریای مدیترانه واقع شده است. جمهوری مالتا در واقع از سه جزیره تشکیل شده است: گوزو، کمینو و مالتا، که بزرگ‌ترین آن‌ها مالتا است. این کشور کوچک جمعیتی بیش از 450000 نفر دارد که یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان است. و به خاطر آب‌وهوای آفتابی، سواحل جذاب، تاریخ غنی و شب‌های رنگارنگ و پر جنب‌وجوش یکی از مقاصد گردشگری محبوب خارجیان از سراسر جهان می‌باشد. مالتا از 116 كيلومتر مربع ساخته شده است كه جزو كشورهای كوچك جهان محسوب می‌شود.

بلیط هواپیما مالدیو

5مالدیو – 300 کیلومترمربع

یک جزیره توریستی محبوب در اقیانوس هند، مالدیو کوچک‌ترین کشور آسیا از لحاظ منطقه و جمعیت است. بیش از 1192 جزیره مرجانی در مالدیو وجود دارد که به بیش از 90 هزار کیلومتر مربع گسترش می‌یابد و یکی از پراکنده‌ترین کشورهای جهان است. این کشور زمانی مستعمره بسیاری از امپراتوری‌ها، پرتغالی‌ها، هلندی‌ها و بریتانیایی‌ها بود، اما در سال 1965 به یک کشور مستقل تبدیل شد. امروزه مالدیو به دلیل سواحل شنی سفید و آب‌های کریستالی دارای یک اقتصاد گردشگری پر جنب و جوش است. مالدیو جزو کوچک‌ترین کشورهای جهان با مساحت در مجموع 300 کیلومتر مربع می‌باشد.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما مالدیو

بلیط هواپیما سنت کیتس و نویس

4سنت کیتس و نویس – 261 کیلومتر مربع

این 2 جزیره در کارائیب، جزو جزایر اولی بود که توسط اروپایی‌ها اشغال شدند. آن‌ها در مجموع 261 کیلومتر مربع را تشکیل می‌دهند و از این رو سنت کیتس و نویس از دسته کوچک‌ترین کشور جهان باشند. اقتصاد آن‌ها وابسته به گردشگری، کشاورزی و صنایع کوچک است. این جزایر همچنین به دلیل وجود دریا و آب‌های بی‌نظیر، مکان‌های غواصی فوق‌العاده را فراهم می‌کنند.

بلیط هواپیما جزایر مارشال

3جزایر مارشال – 181 کیلومترمربع

جزایر مارشال، که به‌طور رسمی جمهوری جزایر مارشالی نامیده می‌شود، جزیره‌ای است که در اقیانوس آرام و در بین ایالت هاوایی و قاره استرالیا قرار گرفته است. این منطقه به طور باورنکردنی از نظر زیستی شامل بیش از 800 گونه متنوع ماهی و همچنین 160 نوع مرجان است که واقعاً در نوع خود بی‌نظیر است.

بلیط هواپیما لیختن اشتاین

2لیختن اشتاین – 160 کیلومترمربع

یک کشور آلمانی زبان، این تنها کشور در جهان است که به طور کامل در بین آلپ‌ها قرار دارد. لیختن اشتاین در میان سوئیس و اتریش واقع شده و ثروتمندترین کشور جهان با تولید ناخالص داخلی سرانه است و کمترین نرخ بیکاری (1.5٪) را داراست. ورود به کشور کمی دشوار است، چرا که هیچ فرودگاهی در مرزهای آن وجود ندارد. بازدیدکنندگان باید از طریق فرودگاه سوئیس فرودگاه زوریخ برای رسیدن به این کشور که هنوز توسط یک شاهزاده اداره می‌شود، وارد شوند.

بلیط هواپیما سن مارینو

1سن مارینو – 61 کیلومترمربع

سن ماریو به طور کامل توسط ایتالیا احاطه شده است و همچنین به عنوان آرام‌ترین جمهوری سن مارینو شناخته می‌شود. با 61 کيلومتر مربع، از دسته کوچکترین کشورهای جهان است. ادعا می‌شود که قدیمی‌ترین کشور مستقل باقی‌مانده در جهان است و همچنین یکی از ثروتمندترین کشورها از نظر تولید ناخالص داخلی سرانه است. جمعیت آن تنها 30 هزار نفر است که از کمترین نرخ بیکاری در جهان برخوردار است.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سن مارینو

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید