شهرهایی که با پایتخت کشورها اشتباه گرفته می‌شوند

کشورها با فرهنگ و جاذبه‌های مختلف مقاصدی زیبایی برای خرید بلیط هواپیما و سفر کردن به شمار می روند. برخی از شهرها به خاطر وجود جاذبه‌ها، فرهنگ‌ها و یا طبیعت منحصر به فرد خود برای بسیاری از مردم شناخته شده‌اند. شهرت برخی از این شهرها به اندازه‌ای است که از پایتخت کشورها پیشی گرفته و به عنوان شهر مرکزی و پایتخت شناخته می‌شوند. البته که همه می‌دانیم پاریس پایتخت فرانسه است و لندن پایتخت انگلستان، اما برخی شهرها وجود دارند که همگی آن‌ها را به عنوان پایتخت می‌شناسیم، در صورتی که اینگونه نیست.

0
70
خرید بلیط هواپیما
شهرهایی که با پایتخت کشورها اشتباه گرفته می‌شوندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 27Rating: 3.5شهرهایی که با پایتخت کشورها اشتباه گرفته می‌شوند - خرید بلیط هواپیما ارزانکشورها با فرهنگ و جاذبه‌های مختلف مقاصدی زیبایی برای خرید بلیط هواپیما و سفر کردن به شمار می روند. برخی از شهرها به خاطر وجود جاذبه‌ها، فرهنگ‌ها و یا طبیعت منحصر به فرد خود برای بسیاری از مردم شناخته شده‌اند. شهرت برخی از این شهرها به اندازه‌ای است که از پایتخت کشورها پیشی گرفته و به عنوان شهر مرکزی و پایتخت شناخته می‌شوند

شهرهایی همسطح با پایتخت کشورها

کشورها با فرهنگ و جاذبه‌های مختلف مقاصدی زیبایی برای خرید بلیط هواپیما و سفر کردن به شمار می روند. برخی از شهرها به خاطر وجود جاذبه‌ها، فرهنگ‌ها و یا طبیعت منحصر به فرد خود برای بسیاری از مردم شناخته شده‌اند. شهرت برخی از این شهرها به اندازه‌ای است که از پایتخت کشورها پیشی گرفته و به عنوان شهر مرکزی و پایتخت شناخته می‌شوند. البته که همه می‌دانیم پاریس پایتخت فرانسه است و لندن پایتخت انگلستان، اما برخی شهرها وجود دارند که همگی آن‌ها را به عنوان پایتخت می‌شناسیم، در صورتی که اینگونه نیست.

در ادامه با ما همراه شوید تا با این شهرها آشنا شویم.

بلیط هواپیما استانبول

1استانبول – ترکیه

ترکیه جزو مقاصد جذابی است که با خرید بلیط هواپیما باید سفری به آن داشت. استانبول را می‌توان زیباترین شهر ترکیه نامید. هرچند دیگر شهرهای آن نیز زیبا و جذاب هستند اما استانبول شناخته شده‌تر است. آنکارا، شهری که حدود یک سوم جمعیت استانبول را دارد، در مقابل زیباترین شهر ترکیه سر خم کرده است. البته ناگفته نماند که در روزگاران گذشته و تا سال 1922 استانبول به عنوان پایتخت شناخته می‌شد. اما بعد از گذشت چندین سال آنکارا امروزه به عنوان پایتخت ترکیه فعالیت دارد.

بلیط هواپیما ژنو

2ژنو – سوئیس

ژنو شهری است که میزبانی مقر سازمان ملل و صلیب سرخ را بر عهده دارد. اما پایتخت سوئیس نیست. اگر ژنو پایتخت سوئیس نیست کدام شهر پایتخت این کشور زیبا است و چگونه با خرید بلیط هواپیما به پایتخت این کشور سفر کنیم؟ سوئیس کشوری فدرال است که رئیس جمهور یا نخست وزیر ندارد. در نتیجه برن به عنوان شهر فدرال در سوئیس یا به عبارتی پایتخت آن شناخته می‌شود.

بلیط هواپیما مراکش

3مراکش – مراکش

مراکش نیز از دیگر کشورهایی است که پایتخت آن عموما اشتباه گرفته می‌شود. گرچه شهر مراکش در دوران گذشته به عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شده اما امروزه رباط پایتخت این کشور است. کازابلانکا نیز از دیگر شهرهای شناخته شده این کشور است. رباط پایتختی است که توسط فرانسویانی که در سال 1912 به این شهر آمده بودند انتخاب شد. و زمانی که مراکش در سال 1956 استقلال خود را بدست آورد، سلطان محمد پنجم تصمیم گرفت تا رباط به عنوان پایتخت باقی بماند. امروزه نیز گردشگران می‌توانند با خرید بلیط هواپیما سفری به این کشور زیبا و شهرهای افسانه‌ای آن داشته باشند.

بلیط هواپیما اوکلند

4اوکلند – نیوزلند

اوکلند شهر بسیار زیبا و البته پرجمعیت نیوزلند است. این شهر که از بزرگترین شهرهای نیوزلند به شمار می‌رود همواره با پایتخت این کشور اشتباه گرفته می‌شود. گرچه این شهر بسیار دوست داشتنی است و بین مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما سفری به نیوزلند داشته‌اند شناخته شده می باشد، اما ویلینگتون از سال 1856 به عنوان پایتخت رسمی کشور تعیین شده است. و طبق سایت لونلی پلنت(Lonely Planet) جالب‌ترین پایتخت کوچک دنیا به شمار می‌رود.

بلیط هواپیما ریودوژانیرو

5ریودوژانیرو – برزیل

هر زمانی که برزیل بر صفحه تلویزیون ظاهر شده بدون شک مجسمه مسیح نیز بر صفحه پدیدار شده است. مجسمه عظیم الجثه‌ای که در شهر ریودوژانیرو قرار دارد. پس جای تعجب نیست اگر بیشتر مردم فکر کنند که ریودوژانیرو پایتخت برزیل است. تصاویری که از این شهر پخش می‌شود بسیار جذاب بوده و هر بیننده‌ای را متقاعد به خرید بلیط هواپیما و سفربه ریودوژانیرو می‌کند. اما فراموش نکنید برازیلیا در واقع پایتخت برزیل بوده و از نظر زیبایی دست کمی از ریودوژانیرو ندارد.

بلیط هواپیما ژوهانسبورگ

6ژوهانسبورگ – آفریقای جنوبی

شاید کمتر کشوری دارای بیش از یک پایتخت باشد. اما آفریقای جنوبی سه پایتخت مختلف دارد که هرکدام کاربرد مختلف و میزبان سیاستمداران مختلفی هستند. ژوهانسبورگ گرچه بزرگترین شهر آفریقای جنوبی است اما به عنوان پایتخت این کشور شناخته نمی‌شود. پایتخت‌های آفریقای جنوبی عبارتند از: پرتوریا( قوه مجریه)- بلوم فانتین( قوه قضائیه)- کیپ تاون( قوه مقننه).

بلیط هواپیما تورنتو

7تورنتو – کانادا

تورنتو از شهرهای مطرح کانادا به شمار می‌رود و بسیاری از افرادی که با خرید بلیط هواپیما عازم کانادا هستند، تورتنو را به عنوان پایتخت می‌شناسند. البته تا اواسط قرن نوزدهم، تورنتو و مونترئال به عنوان پایتخت‌های کانادا شناخته می‌شدند اما در 31 دسامبر 1857، ملکه ویکتوریا، به دلایل استراتژیکی پایتخت کانادا را به شهر کوچک اوتاوا (شهری مابین دو شهر تورنتو و کبک) تغییر داد. و از آن زمان تاکنون این شهر کوچک پایتخت کانادای دوست داشتنی شناخته می‌شود.

بلیط هواپیما لاپاز

8لاپاز – بولیوی

کشور زیبایی است که بسیاری از گردشگران با خرید بلیط هواپیما سفری به شهرها برای بازدید از جاذبه‌های آن دارند. لاپاز شهری با 3000 متر ارتفاع از سطح دریا میزبان دولت و بخش اداری این کشور است. احتمالا نیز به همین دلیل با پایتخت آن اشتباه گرفته می‌شود. اما باید گفت قدرت این کشور در دست شهر کوچک سوکره است که به عنوان پایتخت رسمی بولیوی شناخته می‌شود.

بلیط هواپیما سیدنی

9سیدنی – استرالیا

سیدنی شهر بسیار دیدنی با جاذبه‌های فراوان است. این شهر که در استرالیا قرار دارد، بزرگترین شهر این کشور به شمار می‌رود. گرچه زیبایی‌های سیدنی غیر قابل انکار است اما این شهر پایتخت استرالیا نمی‌باشد. از دیرباز ملبورن و سیدنی رقابت سرسختی برای کسب عنوان پایتخت استرالیا داشتند و ملبورن تا 1927 نیز توانست پایتخت استرالیا باقی بماند اما این وضعیت دیری نپایید و در نهایت کانبرا به عنوان پایتخت انتخاب شد و امروزه نیز به عنوان پایتخت استرالیا شناخته می‌شود.

بلیط هواپیما یانگون

10یانگون – میانمار

تا سال 2006  که اخبار مربوط به میانمار پخش شد، بیشتر مردم یانگون را پایتخت میانمار می‌دانستند تا زمانی که با خرید بلیط هواپیما سفری به این کشور داشتند و متوجه اشتباه خود می‌شدند. پایتخت اصلی میانمار که با خرید بلیط هواپیما می‌توانید سفری به آن داشته باشید شهر نایپیداو است. گرچه نایپیداو شهری کمتر شناخته شده است اما با این حال ارزش خرید بلیط هواپیما و سفر را دارد.

شهرها به دلایل مختلفی اعم از تاریخی، طبیعی، مذهبی و غیره به عنوان پایتخت کشورها و مقاصدی برای سفر و خرید بلیط هواپیما شناخته می‌شوند. در حالی که شهرهای بزرگ و شلوغ با پایتخت‌ها اشتباه گرفته می‌شوند، شهرهای کوچک قدرت را از آنان ربوده و پایتخت رسمی کشورها هستند. البته لیست ارائه شده به همین جا ختم نمی‌شود. به عنوان مثال مکه به خاطر حضور زائران فراوان به عنوان پایتخت عربستان شناخته می‌شود در حالی که پایتخت رسمی کشور ریاض است. شهرها و کشورهای فوق به دلیل مطرح‌تر بودن و اینکه تعداد بسیاری از افراد آن‌ها را اشتباه می‌گیرند لیست شده‌اند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
internationaltraveller.com
travelaway.me
203challenges.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید