شهرهای توریستی کمتر شناخته شده

تصور کنید که چند روز تعطیلات پیش روی خود دارید و تصمیم گرفته اید که بلیط هواپیما بخرید و چند روز را در کشور و شهری خارجی بگذرانید. بدیهی است که در ابتدا چند شهر مشهور به ذهن بیشتر افراد می آید. بعضی از مقصدها و شهرهای شگفت انگیز جهان مشهورتر از دیگر مقصدها هستند.

0
14
معرفی شهرهای توریستی کمتر شناخته شده
شهرهای توریستی کمتر شناخته شده
شهرهای توریستی کمتر شناخته شدهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 6Rating: 4.0شهرهای توریستی کمتر شناخته شده جهان را بیشتر بشناسید.شهرهای توریستی کمتر شناخته شده می توانند بسیار دیدنی تر از شهرهای مشهور گردشگری جهان باشند و در عین حال آن شلوغی شهرهای معروف دیگر را نداشته باشند.

آشنایی با شهرهای توریستی کمتر شناخته شده

تصور کنید که چند روز تعطیلات پیش روی خود دارید و تصمیم گرفته اید که بلیط هواپیما بخرید و چند روز را در کشور و شهری خارجی بگذرانید. بدیهی است که در ابتدا چند شهر مشهور به ذهن بیشتر افراد می آید. بعضی از مقصدها و شهرهای شگفت انگیز جهان مشهورتر از دیگر مقصدها هستند. با این حال در تمام روزهای سال این شهرها شلوغ و پر از توریست هستند و مدام عکس هایی تکراری از آن ها در شبکه های اجتماعی دیده می شود. شهرهایی وجود دارد که اگر آن‌ها را روی نقشه مشاهده کنیم، حتی نمی خواهیم برای یک بار هم شده به آن شهرها سفر کنیم چون کمتر شناخته شده هستند. بسیاری از شهرهای کوچک می توانند بسیار دیدنی تر از شهرهای مشهور گردشگری جهان باشند و در عین حال آن شلوغی شهرهای معروف دیگر را نداشته باشند. در این مطلب چند مورد از شهرهای توریستی کمتر شناخته شده را برای شما خریداران محترم بلیط هواپیما ارزان معرفی می کنیم تا در لیست دیدنی ترین شهرهای جهان قرار دهید.

گرانادا، اسپانیا Granada, Spain

معرفی شهرهای توریستی کمتر شناخته شده
شهرهای توریستی کمتر شناخته شده

اگر به اسپانیا سفر کردید، حتماً به دیدن شهر گرانادا در جنوب منطقه آندلس بروید. گرانادا یک شهر موریس است، به این معنی که در قرون وسطی، دارای سکونت بوده و عمدتاً توسط مورها، ساکنان مسلمان شبه جزیره ایبرین ساخته شده است. جواهر درخشان معماری این شهر، الهامرا، یک کاخ قرن سیزدهم و مجموعه قلعه است که پیشنهاد می شود حتماً از آن دیدن کنید.

باث، انگلیس Bath, England

معرفی شهرهای توریستی کمتر شناخته شده
شهرهای توریستی کمتر شناخته شده

شهر Bath در جنوب انگلیس حدود دو قرن پیش به عنوان یک شهر آبگرم رومی شروع به کار کرد. چشمه های آب گرم طبیعی در این منطقه فراوان است و این باعث شده است که شهر در طی سال ها به یک شهر مشهور آبگرم تبدیل شود. معماری به سبک گرجستانی در این شهر حضور پررنگی دارد که باعث شده است این شهر در مقایسه با شلوغی شهر لندن شخصیتی مجزا و ظریف پیدا کند. نکته دیگر این است که معبد مشهور جهان، استون هنج، فاصله کمی با این شهر دارد و شما می توانید در یک روز از هر دو جاذبه دیدن کنید.

✅ بازدید از مقاله بهترین شهرهای گردشگری جهان در تابستان

کیوتو، ژاپن Kyoto, Japan

معرفی شهرهای توریستی کمتر شناخته شده
شهرهای توریستی کمتر شناخته شده

از مقصد توکیو مرکز کشور ژاپن سوار قطار سریع السیر شوید و از کیوتو، پایتخت حکومت قدیمی ژاپن، که برای هزار سال کرسی دادگاه شاهنشاهی این کشور بود، بازدید کنید. این شهر بیش از 2000 معبد دارد و منبعی بسیار غنی از فرهنگ قدیمی ژاپن را ارائه می دهد. در ماه های گرم تر سال شما می‌توانید خانم های جوان را در کیمونوها و کفش های سنتی و زیبای خود ببینید که به سمت محل کار خود می روند.

بولونیا، ایتالیا Bologna, Italy

شهر بولونیا ایتالیا
بولونیا

در سفر به ایتالیا یکی از هدف های اصلی گردشگران امتحان کردن غذاهای خوشمزه و مشهور این کشور است. شهر بولونیا یکی از بهترین شهرهای ایتالیا برای داشتن یک وعده غذای فوق العاده به یادماندنی ایتالیایی محسوب می شود. تورتلینی و مارتادلا و بولونیز این شهر در ایتالیا شهرت دارد. در کنار غذاهای خوشمزه مناظر دیدنی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد که باعث می شود ندانید اول به کدام سمت نگاه کنید. سعی کنید از برج های Due Torri که در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده اند دیدن کنید.

بوردو، فرانسه Bordeaux, France

شهر بوردو فرانسه
بوردو

بوردو شهری آرام در جنوب غربی فرانسه و به دور از هیاهوی پاریس، به پایتخت شراب جهان شهرت دارد. بهترین پنیرها و شراب ها را در این شهر تاریخی می توانید امتحان کنید. در کنار آن ساختمان های تاریخی بسیار زیبا این شهر را به یک منطقه جذاب و آرام توریستی تبدیل کرده است. در صورت سفر به این شهر حتماً از کلیسای جامع این شهر دیدن کنید. کلیسای جامع بوردو یک ساختمان زیبای تاریخی است که به عنوان یکی از آثار تاریخی فرانسه ثبت ملی شده است.

کارته هنا، کلمبیا Cartagena, Colombia

شهر کارته هنا کلمبیا
کارته هنا

این شهر در لیست بزرگترین شهرهای کلمبیا در رده پنجم قرار گرفته است. کارته هنا به خاطر معماری خاص رنگارنگ ساختمان های خود شهرت دارد. مناظر تاریخی و سواحل زیبا و کوچه های سنگفرش بیشمار این شهر را از لحاظ توریستی جالب توجه کرده است. این شهر در سال 1533 توسط پدرو دو هردیا ، فاتح اسپانیایی بنا نهاده شده است. این شهر زیبا و رنگارنگ امروزه علاوه بر این که به عنوان یکی از میراث های جهانی یونسکو ثبت شده است، مسکونی است و تقریباً 900000 نفر در آن زندگی می کنند.

این شهرهای زیبا هم رده با شهرهای توریستی مشهور جهان از لحاظ قدمت و زیبایی هستند و مزیتی که دارند این است که کمتر شهرت دارند و به دور از هیاهوی شهرهای بزرگ و مشهور جهان می توانید تعطیلاتی دلپذیر و به یاد ماندنی و خاص را تجربه کنید. پس قبل از انتخاب شهر برای تعطیلات خود نگاهی به لیست شهرهای کمتر شناخته شده بی اندازید.

در ادامه می توانید با آرام بخش ترین شهرهای دنیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید