شهر ارواح کشور نامیبیا

آیا تاکنون به مقاصد بسیار عجیب و غریب دنیا فکر کرده اید؟ و به فکر خرید بلیط هواپیما به یکی از آن ها افتاده اید؟ تعریفتان از یک مقصد عجیب و غریب تا چه اندازه اعجاب انگیز یا ترسناک است؟

0
75
معرفی شهر ارواح کشور نامیبیا
شهر ارواح کشور نامیبیا
شهر ارواح کشور نامیبیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 27Rating: 4.0شهر ارواح کشور نامیبیا و سفر به ناشناخته های جالب انگیز.شهر ارواح کشور نامیبیا ساحل اسکلت یک زمین شن و ماسه ای است که خیلی سخت پیش می آید کسی به آن جا برود و کنر حیوان و جانوری در آن زنده می ماند.

با شهر ارواح کشور نامیبیا آشنا شوید.

آیا تاکنون به مقاصد بسیار عجیب و غریب دنیا فکر کرده اید؟ و به فکر خرید بلیط هواپیما به یکی از آن ها افتاده اید؟ تعریفتان از یک مقصد عجیب و غریب تا چه اندازه اعجاب انگیز یا ترسناک است؟ این بار می خواهیم شما را با شهر ارواح کشور نامیبیا آشنا کنیم. جایی که معنای واقعی واژه عجیب و غریب را برایتان تفهیم خواهد کرد.

ساحل اسکلت (Skeleton Coast) یک زمین شن و ماسه ای است که خیلی سخت پیش می آید کسی به آن جا برود و کنر حیوان و جانوری در آن زنده می ماند. این سرزمین “سَن باشمِن” نامیده می شود، یعنی جایی که با خشم خدا ساخته شده و گرمای سوزان و باد شدید و شلاق مانند آن واقعا آدم را یاد برزخ می اندازد. در اوایل قرن بیستم، یک ماده معدنی این منطقه را به یکی از غنی ترین بخش های کره زمین تبدیل کرد و پایه اصلی اقتصاد نامیبیا الماس شد. در سال 1954، شهر کُلمانسکوپ که در کار استخراج الماس بود و سود بسیاری می کرد، توسط بیابان نامیب (Namib) بلعیده شد و چیزی که امروزه از آن شهر باقی مانده، یک سایه شبح مانند است و هیچ اثری از سنگ های قیمتی قابل استخراج نیست.

این اتفاق چگونه افتاد؟

معرفی شهر ارواح کشور نامیبیا
شهر ارواح کشور نامیبیا

روزگاری، کلمانسکوپ محل زندگی صدتا خانواده آلمانی بود که به امید تغییر وضعیت ثروتشان و یافتن الماس هایی که به معنای واقعی از ماسه در می آمدند، در این منطقه فرود آمده بودند. همه چیز از سال 1908 شروع شد، زمانی که زاخریاس لوالا، کارمند راه آهن، مشغول پاک کردن خاک از ریل قطار بود و به یک یافته غیرمعمول دست یافت. او که متحیر شده بود، سنگ براق را نزد کارفرمای خود برد که اتفاقا وی قبلا در یکی از پیشروترین شرکت های استخراج الماس در جهان کار می کرد. این سنگ به عنوان الماس شناسایی شد و دیری نپایید که کلمانسکوپ که شهری بسیار آرام بود، مملوء از انسان هایی شد که به دنبال بخت و اقبالشان در این سرزمین آمده بودند.

تولد یک شهر

در طی چندین سال کوتاه، شهر کلمانسکوپ کاملا به یک منطقه عملیاتی و تأسیساتی تبدیل شد و مانند شهرهای سنتی و کوچک همچون آلمان بود. علی رغم شرایط آب و هوایی و منطقه ای سوزناک کویر و فقدان شرایط متاسب زندگی، در سال 1908 شهر توسط صدها آلمانی شهرک نشین اشغال شده بود. کم کم در این شهر هتل ها، کازینو، تئاتر، تالار شهر و حتی زمین بازی و استخر شنا برای کودکان ایجاد شدند. در سال 1912، کلمانسکوپ یک میلیون قیراط یا 11.7 درصد از کل تولید الماس در جهان را تولید کرد. ثروتی که از این سنگ های قیمتی حاصل می گردید، به این معنی بود که معدن کاران می توانند از پس هرگونه تجملات بربیایند. این شهر در اوج شکوفایی خود بود و حتی یک کارخانه یخ سازی برای سرد نگه داشتن نوشیدنی ها تأسیس شد. زمانی که خوانندگان اپرا برای سرگرم کردن مردم به این شهر می آمدند، ساکنان کلمانسکوپ خاویار و شامپاین میل می کردند. آب از طریق راه آهن به منطقه آورده می شد و کلمانسکوپ دیگر به واحه ای پررونق و سرسبز تبدیل شده بود.

✅ بازدید از مقاله دیدار با ارواح و مکان های تسخیر شده

بروی برگرداندن بخت و اقبال

معرفی شهر ارواح کشور نامیبیا
شهر ارواح کشور نامیبیا

در اوایل دهه 1930، الماس هایی که به راحتی پیدا می شدند، دیگر خشک شدند. در حالی که ثروتمندترین ذخایر الماس تا به امروز شناخته شده در ساحلی با بیش از 200 کیلومتر قرار داشت، کلمانسکوپ مقداری از جلا و شکوه خود را از دست داد و حتی درخشش آن بسیار کم شد. معدنچیان به همان سرعتی که به کلمانسکوپ آمده بودند، با همان سرعت نیز آن جا را ترک کردند و به سمت جنوب رفتند تا شاید بتوانند چیزهای کوچکتری بیابند. دیگر خبری از عرضه الماس به ظاهر بی پایان نبود و این شهر به همان گونه ناگهانی که از بین رفت، متروکه ماند.

ارواح گذشته

امروزه، کلمانسکوپ چیزی به جز زمزمه روزهای باشکوه پیشینش نیست. طی سالیان گذشته صحرا مالکیت شهر کلمانسکوپ را عهده دار شد و خانه های پرجنب و جوش شهر را با شن و ماسه پر کرد. باد و خورشید نیز تأثیرات خود را گذاشته اند. گرچه معماری متمایز آلمان همچنان با چشم برهنه قابل مشاهده است.

فسیل های قدیمی دیگر در امتداد ساحل

علاوه بر شهر ارواح کلمانسکوپ، ساحل اسکلت نیز دریانوردان باستانی را در سختی هایش غرق کرده و بسیاری از کشتی های دریانوردی در این منطقه در طول نوار ساحلی به فنا رسیده اند. مه غلیظ غالبا منطقه را در اثر برخورد با سرمای دریای سرد و بیابان گرم سوزاننده در برمی گیرد و باعث دید صفر برای ناوگان دریایی می شود. اگرچه بسیاری از کشتی ها توسط آفتاب و هوای شور دریا به طور کامل از بین رفته اند، اما برخی از آن ها هنوز سالم هستند و می توان آن ها را از نزدیک مشاهده کرد. از مشهورترین آن کشتی ها می توان به ستاره Dunedin Star اشاره کرد که در سال 1942 غرق شد و Edouard Bohlen که امروزه به نظر می رسد در وسط بیابان گیر کرده است.

در ادامه می توانید با عجیب ترین معماری های جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید