شهر باستانی پترا از هفت عجایب جدید دنیا

شهر باستانی و دیدنی پترا محبوب‌ترین جاذبه گردشگری در کشور اردن بوده و در قسمت جنوب غربی این کشور واقع شده است. پترا یک شهر نبطی (Nabatean) می‌باشد که به مدت هزاران سال مفقود شده و اخیراً و تنها در قرن نوزدهم میلادی از نو کشف شده است. شهر دیدنی پترا مقصدی می‌باشد که هر گردشگری در طول زندگی خود، یک‌بار هم که شده باید از آن دیدار به عمل آورد.

0
86
شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا
شهر باستانی پترا از هفت عجایب جدید دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 19Rating: 4.0شهر باستانی پترا محبوب‌ترین جاذبه گردشگری اردن و از هفت عجایب جدید دنیا.شهر باستانی پترا از محبوب‌ترین جاذبه گردشگری در کشور اردن بوده و در قسمت جنوب غربی این کشور واقع شده است و مشتاقان زیادی برای بازدید دارد.

بازدید از شهر باستانی پترا (Petra)

شهر باستانی و دیدنی پترا محبوب‌ترین جاذبه گردشگری در کشور اردن بوده و در قسمت جنوب غربی این کشور واقع شده است. پترا یک شهر نبطی (Nabatean) می‌باشد که به مدت هزاران سال مفقود شده و اخیراً و تنها در قرن نوزدهم میلادی از نو کشف شده است. شهر دیدنی پترا مقصدی می‌باشد که هر گردشگری در طول زندگی خود، یک‌بار هم که شده باید از آن دیدار به عمل آورد.

شهر پترا که یکی از هفت عجایب جدید دنیا نامیده می‌شود، سالیانه مقصد گردشگری صدها هزار نفر بوده و این افراد با خریداری بلیط هواپیما اردن به دیدار از این شهر باستانی می‌آیند. پس از خریداری بلیط هواپیما اردن می‌توانید از شهرهای مهم و اصلی در این کشور همانند عقبه و عمان، به شهر پترا دسترسی پیدا کنید.

اگر شما نیز به شهرهای باستانی و بسیار کهن علاقه دارید، بهتر است که تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید؛ زیرا که در قالب این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا شهر پترا را برای خوانندگان سایت سفرستان معرفی کنیم تا اگر در آینده قصد خریداری بلیط هواپیما اردن و دیدار از این شهر را داشتید، از قبل اطلاعاتی در مورد این شهر زیبا و باستانی داشته باشید.

تاریخ پترا

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

شهر پترا توسط امپراطوری نبطی در قرن اول قبل از میلاد مسیح ساخته شده است. نبطی‌ها ساختمان‌های زیبا و سازه‌های دیدنی را درون ماسه‌سنگ‌های دیواره تنگه تراشیده و یک شهر نفس‌گیر را خلق کرده‌اند که به مدت 500 سال مرکزی برای تجارت بوده است.

این شهر به مدت تقریباً دو قرن از چشم جهانیان پنهان ماند تا اینکه کاوشگر سوئیسی یعنی جان بورکارت (John Lewis Burckhardt) در سال 1812 پترا را از نو کشف کرد. شهر گمشده پترا در سال 1985 یک میراث جهانی یونسکو شناخته شد. پس می‌توانید مطمئن باشید که این شهر از نظر تاریخی غنی بوده و ارزش خریداری بلیط هواپیما اردن و بازدید را دارد.

بهترین کارهایی که می‌توانید هنگام بازدید از پترا انجام دهید

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

پس از خریداری بلیط هواپیما اردن و گذراندن مسافت کمی از شهر وادی موسی، بازدیدکنندگان به پارک محافظت‌شده این منطقه رسیده و پس از دنبال کردن مسیر به سیغ (Siq) می‌رسند که یک تنگه افسانه‌ای بوده و بازدیدکنندگان اولین چشم‌اندازها از خزانه‌داری پترا را در این مکان مشاهده خواهند کرد. اگر مسیر را ادامه داده و از کنار خزانه‌داری عبور کنید، به آرامگاه‌های سلطنتی و خرابه‌های رومی خواهید رسید.

کسانی که زمان و انرژی کافی دارند می‌توانند مسیر را ادامه داده و به صومعه پترا برسند، یک مقبره دیگر که در زیبایی و شگفتی با خزانه‌داری پترا همواره در رقابت است. هنگام بازدید از پترا سفرهای جانبی متعدد دیگری و چیزهای جالب زیادی برای مشاهده کردن وجود دارد. همچنین اگر بخواهید می‌توانید پس از خریداری بلیط هواپیما اردن و رسیدن به پترا، سوار شتر یا الاغ نیز بشوید.

باب‌السیغ (Bab As-Siq)

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

سفر هر بازدیدکننده‌ای از مسیری شروع می‌شود که از دکه بلیط فروشی تا تنگه سیغ ادامه می‌یابد. در این مسیر آرامگاه‌ها و مقبره‌هایی وجود دارد که خواهید توانست آن‌ها را مشاهده کنید، همانند مقبره اوبلیسک (Obelisk)

سیغ (Siq)

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

سیغ تنگه‌ای است که هنگامی تشکیل یافته که نیروهای تکنوتیک کوه را به دو قسمت شکسته‌اند. قدم زدن در مسیری باریک که دیوارهای صخره‌ای بر فراز آن قرار گرفته‌اند، تجربه‌ای بی‌نظیر خواهد بود. هنگام قدم زدن در این مسیر در هر پیچ انتظار چشم‌اندازی از خزانه‌داری مشهور شهر پترا را خواهید داشت.

خزانه‌داری

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

پس از عبور از مسیر گفته‌شده سرانجام چشم‌اندازی که بسیاری از بازدیدکنندگان به خاطر آن از پترا دیدار می‌کنند، یعنی خزانه‌داری پترا را مشاهده خواهید کرد. خزانه‌داری پترا که کاملاً از داخل کوه ماسه‌سنگ تراشیده شده است، به‌عنوان آرامگاهی برای پادشاه نبطی یعنی آرتاس سوم (King Aretas III)، ساخته شده بود. خزانه‌داری پترا شاخص‌ترین قسمت پترا بوده؛ اما این تنها شروع بازدید از این شهر باستانی می‌باشد؛ زیرا که چیزهای زیاد دیگری نیز هنوز برای دیدار وجود دارد.

خیابانی از نماها

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

پس از خزانه‌داری، سفر شما به پترا ادامه خواهد یافت. مسیر شهر پهن‌تر شده و بازدیدکنندگان را به فضایی بازتر خواهد برد. در این مکان آرامگاه‌ها و خانه‌هایی که 2000 سال پیش، توسط نبطی‌ها داخل ماسه‌سنگ کوه ساخته و تراشیده شده‌اند، وجود دارد. مطمئن باشید که پس از خریداری بلیط هواپیما اردن و قدم زدن در این خیابان‌ها، احساسی فوق‌العاده به شما دست خواهد داد.

از میان شهر پترا پیاده‌روی کنید

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

مسیرهای پیاده‌روی دیدنی در شهر پترا وجود دارد که از خزانه‌داری دور نمی‌باشد. اگر از این مسیرها استفاده کنید، از بالای مسیر پیاده‌روی معمولی عبور کرده و چشم‌اندازهایی بی‌نظیر از شهر پترا را مشاهده خواهید کرد.

از مرتفع‌ترین نقطه در این مسیرها شما چشم‌اندازی دیدنی از شهر پترا را مشاهده کرده که خرابه‌های رومی و صومعه پترا کاملاً در آن مشخص خواهند بود. این مسیرها کوتاه بوده ولی بالا رفتن از آن‌ها کمی دشوار می‌باشند؛ اما به خاطر چشم‌اندازهای بی‌نظیری که ارائه می‌دهند، کاملاً ارزش وقت گذاشتن را دارند.

اگر به پیاده‌روی در این مسیرها علاقه دارید، بهتر است یک راهنمای تور استخدام کنید، زیرا این مسیرها کاملاً بدون نشانه بوده و پیدا کردن آن‌ها بدون راهنما تقریباً غیرممکن است.

آرامگاه‌های سلطنتی

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

در این قسمت از شهر باستانی پترا، نماهایی وجود دارند که از ماسه‌سنگ‌های کوه تراشیده شده و آرامگاه‌های خانواده سلطنتی نبطی می‌باشند.

خیابان‌های ستون‌دار

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

خیابان‌های ستون‌دار، بازمانده‌هایی از رومی‌ها هستند که کنترل شهر پترا را در سال 106 میلادی به دست گرفتند. این رومی‌ها به‌راستی استادانی در ساخت‌وساز بوده و جاده ساخته شده توسط آن‌ها هنوز هم باقی مانده است. در این مسیر ستون‌های رومی وجود دارند که در حاشیه جاده قرار گرفته‌اند. پس با سفر به اردن، قدم زدن در این خیابان‌های باستانی را از دست ندهید.

معبد بزرگ

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

این معبد نبطی در صدسال قبل از میلاد مسیح ساخته شده و بزرگ‌ترین ساختمان آزاد در شهر باستانی پترا می‌باشد.

صومعه (الدیر)

شهر باستانی پترا اردن
شهر باستانی پترا

یکی دیگر از ساختمان‌هایی که باید از آن دیدار به عمل آورید، بی‌تردید صومعه پترا می‌باشد. این ساختمان نیز به‌اندازه خزانه‌داری پترا شگفت‌انگیز بوده و برای رسیدن به این صومعه باید مسیری طولانی را پشت سر بگذارید.

برای رسیدن به صومعه پترا بازدیدکنندگان باید از 800 پله به مدت 20 دقیقه بالا بروند، زیرا که این صومعه در بالای تپه ساخته شده است. در طول این مسیر دکه‌هایی وجود دارند که روسری، سوغاتی و جواهرات را به فروش می‌رسانند.

آن دسته از افراد که نمی‌توانند این مسیر را بپیمایند، سواری با الاغ یک گزینه دیگر است که تنها 10 دینار اردن هزینه خواهد داشت.

صومعه پترا بزرگ‌تر از خزانه‌داری پترا است و به همان اندازه به‌خوبی دست‌نخورده بوده و بقایای آن به‌خوبی حفظ شده‌اند. در شهر پترا یک رستوران عالی مشرف‌به صومعه وجود دارد که بهترین مکان برای ریلکس شدن و نوشیدن یک نوشیدنی و یا نوش جان کردن ناهار می‌باشد. علاوه بر نوشیدنی‌ها و غذاهای رستوران شما خواهید توانست هنگام سپری کردن وقت در این رستوران، از چشم‌اندازهای بی‌نظیری از صومعه پترا، نهایت لذت را ببرید.

روی‌هم‌رفته می‌توانید مطمئن باشید که شهر باستانی پترا ارزش خریداری بلیط هواپیما اردن و وقت گذاشتن را دارد و اگر به سازه‌های باستانی، مخصوصاً ساختمان‌های کوهستانی علاقه داشته باشید، بهتر است بلیط هواپیما اردن و دیدار از شهر باستانی پترا را از دست ندهید. می‌توانید مطمئن باشید که سفر و بازدید از شهر باستانی پترا، خاطرات به‌یادماندنی و فراموش‌نشدنی زیادی را برای شما و همراهانتان پدید خواهد آورد.

برای خرید بلیط هواپیما اردن و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید