سوخوتای تایلند و کارهایی که می‌توان در این شهر انجام داد

سوخوتای که به معنی طلوع شادمانی است، یک قلمرو کانونی تایلندی بوده و حدود 400 کیلومتر از بانکوک فاصله دارد. پارک تاریخی سوخوتای، خانه‌ها و اقامتگاه‌های بازسازی‌شده قرن سیزدهمی و صومعه‌هایی از پادشاهی سیام (Siam) را در برگرفته که تمامی این بناها به سبک خیره‌کننده سوخوتایی این دوره طراحی و ساخته شده‌اند.

0
47
شهر سوخوتای تایلند
سوخوتای تایلند
سوخوتای تایلند و کارهایی که می‌توان در این شهر انجام دادReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 30Rating: 4.0سوخوتای تایلند و کارهایی که می‌توان در این شهر انجام داد.سوخوتای تایلند که به معنی طلوع شادمانی است یک قلمرو کانونی تایلندی بوده و حدود 400 کیلومتر از بانکوک فاصله دارد این شهر گردشگران زیادی دارد.

بازدید از سوخوتای (Sukhothai)

سوخوتای که به معنی طلوع شادمانی است، یک قلمرو کانونی تایلندی بوده و حدود 400 کیلومتر از بانکوک فاصله دارد. پارک تاریخی سوخوتای، خانه‌ها و اقامتگاه‌های بازسازی‌شده قرن سیزدهمی و صومعه‌هایی از پادشاهی سیام (Siam) را در برگرفته که تمامی این بناها به سبک خیره‌کننده سوخوتایی این دوره طراحی و ساخته شده‌اند. تمامی این موارد میراث ماندگاری را به کشور دیدنی و پهناور تایلند اهدا کرده است.

در این قلمرو تاریخی و دیدنی، شهر باستانی و کهنی با نام Mueang-Gow وجود داشته و در میان کهنه‎‌ترین مکان‌ها و محل‌ها دارای بازمانده‌های اصلاح‌شده فراوانی می‌باشد. محله بازاری سوخوتای جدید در Mae Nam Yom نیز بسیار دیدنی و جالب‌توجه می‌باشد. خلاصه هر چه قدر از دیدنی‌های این قلمرو زیبا و کهن برایتان بگوییم کم خواهد بود. پس می‌توانید مطمئن باشید که سوخوتای ارزش خریداری بلیط هواپیما تایلند و سفر کردن را خواهد داشت.

اگر شما نیز خریداری بلیط هواپیما تایلند و بازدید از قلمرو سوخوتای را در بین برنامه‌های بعدی خود قرار داده‌اید و قصد دیدار از این مکان بی‌نظیر کشور زیبا و دیدنی تایلند را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب ما را همراهی کرده تا بتوانید با این قلمرو آشنایی پیدا کنید.

در ادامه کارهایی را که می‌توانید پس از خریداری بلیط هواپیما تایلند و سفر به سوخوتای انجام دهید را برای شما معرفی کرده و توضیح خواهیم داد.

✅ بازدید از مقاله بهترین سواحل تایلند
✅ بازدید از مقاله بهترین هتل های تایلند
✅ بازدید از مقاله نحوه گرفتن اقامت تایلند

از پارک تاریخی سوخوتای دیدار کنید

شهر سوخوتای تایلند
سوخوتای تایلند

از پایتخت پادشاهی سوخوتای، از روی علاقه به‌عنوان طلوع شادمانی یاد می‌شود. پارک تاریخی قرن سیزدهمی سوخوتای دارای بقایای باستانی سوخوتای می‌باشد. علاوه بر این، این مکان یکی از 21 میراث جهان یونسکو در تایلند است. مرکز تفریحی در این مکان 4 دریاچه گسترده را که باهم دارای 70 مقصد مختلف در محدوده 5 کیلومتری می‌باشند، را یکی کرده و منظره بی‌نظیری را پدید آورده است.

بقایای تاریخی در این پارک به 5 ناحیه تقسیم شده است. طراحی معبد‌های سوخوتای در غنچه‌های سدر عالی آن‌ها خلاصه شده است که یک برج سه‌طبقه مخروطی شکل را برجسته‌تر می‌سازد. پس از خریداری بلیط هواپیما تایلند و بازدید از این پارک، معماری غنی سازه‌های این پارک را تماشا کنید. از بین این سازه‌ها می‌توان به Sinhalese به شکل زنگ و Srivijaya chedi دولا، اشاره کرد. این پارک شناخته‌شده و مشهور بسیار عظیم بوده و شما می‌توانید با استفاده از یک دوچرخه‌، مکان‌های مختلف این پارک را کاوش کنید.

آدرس: تایلند، 64210 سوخوتای، محله Mueang Sukhothai، محله Mueang Kao

هزینه ورود: 3 دلار

ساعت‌های بازدید: 6 صبح تا 9 شب

شماره تلفن تماس: +66 55 697 241

در رستوران‌های JayHae، Tapui و Poo غذا نوش جان کنید

شهر سوخوتای تایلند
سوخوتای تایلند

برای اینکه تجربه بازدید شما از سوخوتای تکمیل شود باید رشته‌های به سبک سوخوتای را در رستوران JayHae بچشید. این رستوران مشهور همچنین دارای نوشیدنی‌های متنوع و لذیذی نیز می‌باشد.

رستوران Poo، در نزدیکی Mae Nam Yom برخلاف نام گمراه‌کننده خود نیز مشهور می‌باشد. این رستوران مجموعه‌های متنوعی از آبجوهای بلژیکی را برای کسانی که بلیط هواپیما تایلند خریداری کرده و غذای خود را در این رستوران نوش جان می‌کنند، ارائه می‌کند. صرف یک وعده غذایی برای دو نفر در این رستوران 1.49 تا 5.97 دلار هزینه خواهد داشت.

رستوران Ta Pui نیز ادعا دارد که اولین رستورانی است که رشته‌های به سبک سوخوتایی را برای اولین بار به فروش رسانده است. کلاً این رستوران دارای کف آجری و سقف حلبی بوده اما غذاهای بسیار لذیذی را به بهترین قیمت‌های ممکن، به فروش می‌رساند.

آدرس رستوران JayHay: تایلند، سوخوتای، محله Th Jarodvithithong

آدرس رستوارن Poo: تایلند، 64000 سوخوتای، محله Jarot Withithong پلاک 24/3

ساعت‌های مراجعه: 11 صبح تا 11 شب

شماره تلفن تماس: +66 93 197 4070

آدرس رستوران Tapui: خارج از محله Th Jarodvithithong، 1.3 کیلومتری غرب Mae Nam Yom

در بازار شنبه‌شب سوخوتای خرید کنید

شهر سوخوتای تایلند
سوخوتای تایلند

سوخوتای عصرهای شنبه خود را با سرزنده‌ترین انرژی ممکن جشن می‌گیرد. همه افراد شهر پس از غروب آفتاب در کنار آبراهه و در بازار شب سوخوتای جمع می‌شوند. در حقیقت، این بازار منحصربه‌فرد تایلندی بیش از تنها یک جاده است که دست‌فروشان متعدد در آن صف کشیده‌اند.

هر شنبه‌شب، این فضای بازاری به یک کنسرت عمومی یا زمین رقص تبدیل می‌شود. پس از خریداری بلیط هواپیما تایلند و هنگام بازدید از سوخوتای، حتماً باید از این بازار شبانه دیدار کرده و از یک وعده غذایی خوشمزه باقیمت مناسب لذت ببرید. بیشتر فروشنده‌ها در این بازار با دست‌فروشان اخلاق مناسبی داشته و این بازار دیدنی دارای فضایی عالی می‌باشد.

آدرس: تایلند، سوخوتای، محله Mueang Sukhothai

ساعات مراجعه: 9 صبح تا 6 عصر (در روزهای تعطیل عمومی این بازار بسته می‌باشد).

از موزه ملی Ramkhamhaeng دیدار کنید

شهر سوخوتای تایلند
سوخوتای تایلند

موزه ملی Ramkhamhaeng به ناحیه مرکزی سوخوتای نزدیک است. این موزه یک مکان عالی برای کاوش خرابه‌های مرکز تاریخی سوخوتای می‌باشد. این موزه همچنین دارای حکاکی مشهور Ramkhamhaeng می‌باشد که گفته می‌شود قدیمی‌ترین دست‌نوشته به زبان تایلندی است. این نوشته‌ها در میان مجموعه‌‌ای عالی از آثار باستانی سوخوتایی نگهداری می‌شوند.

در نظر بگیرید که برای دیدار از این موضوع باید دو بلیط جداگانه هم برای ناحیه مرکزی و هم برای موزه خریداری کنید.

آدرس: تایلند، 64210 سوخوتای، محله Mueang Sukhothai، محله Mueang Kao

هزینه ورودی: 5 دلار

ساعات مراجعه: 9 صبح تا 4 بعدازظهر

شماره تلفن تماس: +66 55 697 367

معبدهای بودائی همچون Wat Saphan Hin و Wat Mahathat را کاوش کنید

شهر سوخوتای تایلند
سوخوتای تایلند

معبد Wat Saphan Hin در روی تپه‌ای بر فراز محله قدیمی شهر قرار گرفته است. بودای Phra Attharot از Wat Saphan Hin در این معبد قرار گرفته است. نام این معبد از کلمه‌های “پل سنگی ” گرفته شده است که از راهرو سنگی 300 متری آن نشئت می‌گیرد. در حدود سه‌چهارم از این مسیر سنگی، یک سکوی سنگی در این معبد وجود دارد که بر روی آن یک گنبد کوچک مکعبی قرار گرفته است و بقایای مجسمه بودائی در یک سالن عبادت در قله این تپه قرار دارد.

با توجه به نوشته‌های حکاکی شده بر روی یک ستون سنگی، شاه Ramkamkhaeng سوار بر فیل سفید، هنگام ماه کامل، به سمت Wat Saphan Hin حرکت خواهد کرد تا به بودای این معبد ادای احترام کند. همچنین Wat Mahathat معبد یادگاری عالی بوده و یکی از مهم‌ترین معبد‌های پادشاهی Ayutthaya می‌باشد. این معبد در یک جزیره قرار گرفته و دارای ویهاراها (پناهگاه‌ها) و آثار دیدنی دیگر است.

آدرس معبد Wat Saphan Hin: تایلند، 64210 سوخوتای، محله Mueang Sukhothai، محله Mueang Kao

هزینه ورودی: 3 دلار

پارک ملی Si Satchanalai

شهر سوخوتای تایلند
سوخوتای تایلند

این پارک یک پارک تاریخی دیگر در سوخوتای است که دومین مرکز قلمرو و پادشاهی سوخوتای به‌حساب آمده و در سال 1250 تأسیس گشته است. این پارک بقایای شهر باستانی و کهن قرن سیزدهمی Si Satchanalai را در برگرفته است. این پارک دیدنی در یک محدوده جنگلی در آبراهه Yom قرار گرفته است که در این مکان معبدهای متعدد بازسازی شده و شکوه و عظمت منحصربه‌فرد خود را پس گرفته‌اند.

پارک مذکور همچنین دارای سازه‌های بودائی متعدد، ساختمان‌های باستانی و معابد بسیار می‌باشد. پس از خریداری بلیط هواپیما تایلند و هنگام بازدید از سوخوتای به یاد داشته باشید که هنگام بازدید از این پارک علاوه بر شهر داخلی از صومعه‌های شرقی نیز دیدار به عمل آورید.

شما می‌توانید دو بلیط جداگانه برای هر پارک تهیه کرده و یا یک بلیط مخصوص برای بازدید هر دو این پارک‌ها خریداری کنید. پارک ملی و شهر باستانی Si Satchanalai یک میراث جهانی یونسکو به شمار می‌آیند. علاوه بر این، این پارک ملی به خاطر سرامیک‌های خیره‌کننده خود که با نام سفالگری Sangkhalok شناخته می‌شوند، معروف و شناخته شده است. بلیط‌های جداگانه هرکدام از این مکان‌ها 3 دلار هزینه داشته درحالی‌که یک بلیط سرهم 6 دلار هزینه خواهد داشت.

آدرس: تایلند، 64190 سوخوتای، محله Si Satchanalai

هزینه ورودی: 4 دلار

ساعات مراجعه: 7 صبح تا 5.30 بعدازظهر

شماره تلفن تماس: +66 55 901 714

Wat Sa Si

شهر سوخوتای تایلند
سوخوتای تایلند

معبد Wat Sa Si در شمال Wat Mahathat در مرکز تالاب Tra Phang Tra Kuan قرار گرفته و توسط گل‌های نیلوفر آبی احاطه شده است. مکان زیبای این معبد، آن را به یکی از مشهورترین مقبره‌ها در پارک تاریخی سوخوتای تبدیل کرده است. با توجه به یکی از کتیبه‌های سنگی، Wat Sa Si یک مقبره قرن چهاردهمی می‌باشد.

آدرس: تایلند، 64210 سوخوتای، محله Mueang Sukhothai، محله Mueang Kao

هزینه ورودی: 3 دلار

با توجه به مطالب گفته شده، سوخوتای یک مکان عالی برای حس کردن حال ‌و ‌هوای اصیل تایلندی می‌باشد. این شهر دارای تمامی مشخصات یک مکان عالی برای گردشگری بوده و ارزش تهیه بلیط هواپیما تایلند را دارد. از معابد بودائی گرفته تا پارک‌های ملی دارای بقایای تاریخی را خواهید توانست در این نقطه از تایلند بیابید. همچنین اگر قصد خریداری بلیط هواپیما تایلند و دیدار از سوخوتای را دارید، می‌توانید مطمئن باشید که در یکی از رستوران‌های تایلندی این مکان، خواهید توانست یک وعده غذایی خوشمزه و لذیذ را نوش جان کنید.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید