از دیدن شهر شیطان صربستان نترسید!

داستان‌هایی که نسل به نسل نقل می‌شوند به نوعی در یک منطقه ریشه می‌اندازند که تا ابد جزوی از فرهنگ آن‌جا باقی می‌مانند. اسرارآمیزترین جاذبه صربستان هم نقل یکی از همین داستان‌ها است، صخره‌ها و ستون‌های سنگی عجیب و غریبی که از نظر علمی در گذر زمان‌های طولانی با فرسایش سنگ‌ها به این شکل عجیب درآمده‌اند، از نظر مردم محلی داستان‌های ترسناک و تاریکی پشت این پدیده هستند.

0
70
معرفی شهر شیطان صربستان
شهر شیطان صربستان
از دیدن شهر شیطان صربستان نترسید!Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 5Rating: 4.0شهر شیطان صربستان از اسرارآمیزترین جاذبه های کشور صربستان.شهر شیطان صربستان اسرارآمیزترین جاذبه صربستان است که با صخره‌ها و ستون‌های سنگی عجیب در گذر زمان‌های طولانی با فرسایش سنگ‌ها به این شکل عجیب درآمده‌اند.

شهر شیطان صربستان

عکس اصلی

داستان‌هایی که نسل به نسل نقل می‌شوند به نوعی در یک منطقه ریشه می‌اندازند که تا ابد جزوی از فرهنگ آن‌جا باقی می‌مانند. اسرارآمیزترین جاذبه صربستان هم نقل یکی از همین داستان‌ها است، صخره‌ها و ستون‌های سنگی عجیب و غریبی که از نظر علمی در گذر زمان‌های طولانی با فرسایش سنگ‌ها به این شکل عجیب درآمده‌اند، از نظر مردم محلی داستان‌های ترسناک و تاریکی پشت این پدیده هستند. هر چند به خرافات و حکایت‌های این چنینی اعتقادی نداشته باشید باز ابهت این صخره‌ها برای لحظه‌ای هم که شده دلتان را می‌لرزاند. احتمالا با شنیدن اسم این منطقه تصور کردید نشانه‌هایی از نیروهای ماورائی و رعب‌آور در آن‌جا دیده شده و یا اتفاقی برای عده‌ای از مردم افتاده باشد، جواب این سوال‌ها را در انتهای مطلب می‌گیرید. ولی توصیه می‌کنیم حس کنجکاویتان را بردارید و با خرید بلیط هواپیما صربستان به این کشور بروید و مقداری ماجراجویی و هیجان را چاشنی سفرتان کنید تا ببینید در منطقه بالکان چه خبر است که این صخره‌ها را جزو عجایب هفتگانه صربستان می‌دانند.

درباره این شهر

معرفی شهر شیطان صربستان
شهر شیطان صربستان

27 کیلومتر به طرف جنوب شرقی شهر کورسوملیای صربستان که بروید با این جاذبه دیدنی روبرو می‌شوید. صدها ستون سنگی فاصله بین دو دره بزرگ را پر کرده‌اند و روی دامنه کوه رادان قد علم کرده‌اند. محلی‌ها به این دو دره هم اسم دره شیطان یا دره ابلیس داده‌اند. تعداد دقیقشان به حدود 202 ستون سنگی می‌رسد که با ارتفاع‌های 2 تا 20 متری و قطر 1 تا 3 متری کنار هم قرار گرفته‌اند، این ستون‌ها کلاهکی تیره رنگی دارند که از دور شبیه مردان کلاه‌به‌سری هستند که دور هم جمع شده‌اند. نزدیک‌تر که رفتید دستتان را دور ستون‌ها بیاندازید و عکس بگیرید البته اگر نمی‌ترسید.

چشمه‌های شیطانی

معرفی شهر شیطان صربستان
شهر شیطان صربستان

در لابه‌لای داستان‌های شهر شیطان به چشمه‌هایی اشاره شده که به آن‌ها هم اسم شیطانی اطلاق شده، از کجا معلوم شاید کسی با مصرف آب این چشمه‌ها جانش را از دست داده و از آن به بعد مردم محلی برای منع دیگران از نوشیدن آب چشمه‌ها مجبور به داستان‌سرایی شده‌اند. چون طبق تحقیقات علمی مواد معدنی این چشمه‌ها هزاران برابر بیش‌تر از آب آشامیدنی است و در عین حال احتمالا خاصیت درمانی بالایی هم دارد ولی دو دلیل به این شایعات دامن زده، یکی رنگ سرخ چشمه‌ها و دیگری داستان‌های قدیمی است. البته اکسید آهن این رنگ سرخ را به چشمه‌های دویلز گول “Devil’s Gull” و  رد ول “Red Well”  داده و در کل اسیدیته چشمه رد ول  کمتر از دویلز گول بوده و در فاصله 400 متری از آن قرار دارد.

✅ بازدید از مقاله کلیسای اوپلناک صربستان
✅ بازدید از مقاله 8 پل باشکوه صربستان
✅ بازدید از مقاله مخوف‌ترین جاذبه گردشگری صربستان

افسانه‌ها

معرفی شهر شیطان صربستان
شهر شیطان صربستان

همان‌طور که برای اتفاق‌های معمولی دلیل و سببی وجود دارد، برای توجیه پدیده‌های غیرمعمولی و اسرارآمیز قطاری از داستان‌ها و افسانه‌ها نوشته می‌شود. درباره شهر شیطان صربستان افسانه‌هایی بر سر زبان محلی‌ها است که معروف‌ترینشان می‌گوید این صخره‌های عجیب مهمانان یک مراسم عروسی هستند که شیطان باعث تبدیلشان به سنگ شده، به اعتقاد آن‌ها شیطان به رابطه محبت‌آمیز مردم و پادشاهشان حسادت کرده و به دنبال راهی برای تفرقه بوده، پس شروع به تشویق مردم برای ازدواج‌های نامشروع کرده و گناهکارانی که برای این مراسم راهی کلیسا بود‌ه‌اند به اذن خدا تبدیل به سنگ شده‌اند. افسانه دیگری می‌گوید این سنگ‌ها خود شیاطین هستند که با دعای مردم در کلیسای سنت پتکا به سنگ تبدیل شده‌اند.

قلعه و کلیسا

معرفی شهر شیطان صربستان
شهر شیطان صربستان

در نزدیکی شهر شیطان، خرابه‌ها و بقایای قلعه‌ای وجود دارد که در افسانه‌ها به عنوان محل اقامت قهرمان صربستانی ایوان “Ivan” شناخته شده و همین اسم را روی قلعه گذاشته‌اند. قلعه ایوان را می‌توانید بالای مخروط آتشفشانی کوه رادان پیدا کنید ولی حکایت کلیسای مقدس سنت پتکا جالب‌تر است. این کلیسا که متعلق به قرن 13 بوده در نزدیکی شهر شیطان کشف می‌شود و چند سال بعد با بازسازی دوباره وقف سنت پتکا می‌شود. مردم محلی به معجزه سنت پتکا اعتقاد دارند برای همین وقتی کسی بیمار شود به این کلیسا می‌روند برای شفای او روسری‌اش را به درخت نزدیک کلیسا می‌بندند و بعد از یک هفته این روسری را باز و دفن می‌کنند، با دفن روسری بیماری شخص هم از بین می‌رود.

معرفی شهر شیطان صربستان
شهر شیطان صربستان

شهر شیطان در نزدیکی چشمه‌های آب‌گرم پرولوم بانجا “Prolom Banja” صربستان است و این چشمه‌ها خیلی معروفند به طوری که هر روز در ساعت‌های مشخص اتوبوس‌هایی از بلگراد به سمت این چشمه‌های آب‌گرم حرکت می‌کنند، بلیط این اتوبوس حدود 10 یورو است. در میانه راه باید اتوبوس را تغییر دهید اما همین بلیط تا رسیدن به مقصد اعتبار دارد. از ایستگاه چشمه‌های آب‌گرم باید مسیر خود را پیاده ادامه دهید، البته اهالی روستای پرولوم مسیر اصلی تپه را به شما نشان می‌دهند. در پایان بازدیدتان گشت‌وگذار در طبیعت آن منطقه و روستاهای باصفایش را از دست ندهید، مناظر اطراف آن‌جا مستتان می‌کنند.

برای خرید بلیط هواپیما صربستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید