آشنایی با شهر قبله در کشور آذربایجان

آذربایجان از جمله کشورهایی است که سالانه از میلیون‌ها توریست استقبال می‌کند و بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار است. یکی از شهرهایی که در این کشور ارزش سفر و بازدید دارد، شهر زیبای "قبله" است. تا قبل از سال 1991 این شهر با نام Kutkashen خوانده می‌شد، اما پس از به استقلال رسیدن آذربایجان، به افتخار قبله قدیم که پایتخت قدیم قفقاز بود، نامش تغییر یافت.

0
301
آشنایی با شهر قبله آذربایجان
شهر قبله آذربایجان
آشنایی با شهر قبله در کشور آذربایجانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 5Rating: 4.5شهر قبله آذربایجان و بازدید از یکی از دیدنی ترین شهرهای آذربایجان.شهر قبله آذربایجان که تا قبل از سال 1991 این شهر با نام Kutkashen خوانده می‌شد یکی از شهرهای دیدنی کشور آذربایجان به شمار می رود.

شهر قبله آذربایجان

کشور آذربایجان کشوری است که در لیست کشورهای تازه استقلال یافته از شوروی سابق قرار گرفته و به عنوان بزرگترین کشور ناحیه قفقاز شناخته می‌شود. باکو پایتخت کشور آذربایجان و یکی از مهمترین شهرهای آن محسوب می‌شود که نقش مهمی را در جذب گردشگران این کشور دارد. اما به طور کلی آذربایجان از جمله کشورهایی است که سالانه از میلیون‌ها توریست استقبال می‌کند و بین گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار است. فرقی نمی کند چه شهری باشد، بیشتر شهرهای آذربایجان همه ساله میزبان توریست های زیادی است. یکی از شهرهایی که در این کشور ارزش سفر و بازدید دارد، شهر زیبای “قبله” است. تا قبل از سال 1991 این شهر با نام Kutkashen خوانده می‌شد، اما پس از به استقلال رسیدن آذربایجان، به افتخار قبله قدیم که پایتخت قدیم قفقاز بود، نامش تغییر یافت. اگر تصمیمتان برای سفر بعدی رزرو اینترنتی بلیط هواپیما آذربایجان است، مطالب را دنبال کنید تا با شهر قبله و زیبایی‌هایش آشنا شوید.

تاریخچه شهر قبله

آشنایی با شهر قبله آذربایجان
شهر قبله آذربایجان

با توجه به شواهد باستانی، در اوایل قرن چهارم پیش از میلاد مسیح، شهر قبله پایتخت کشور آلبانی بوده است. در نزدیکی دهکده Chukhur حفاری‌هایی انجام شد و این نتیجه به دست آمد که شهر قبله از قرن سوم و چهارم تا قرن هجدهم از شهرهای مهم تجاری و توسعه یافته بوده است. نامگذاری قبله از سوی افراد به نام و مشهوری چون پلینی یانگ (کابالاکا)، جورج جونگ یونان (خبالا) و مورخ عربی احمد بن یحیی البلد حوری (خزر) انجام شده است.

روند رو به رشد شهر قبله از زمانی آغاز شد که اتحاد جماهیر شوروی از هم فروپاشید. از آن پس بازسازی هزاران ساختمان مخروب شده در زمان شوروی آغاز گردید و باغ‌ها و پارک‌های زیادی در شهر احداث شدند. همچنین، یکی از طرح‌های گسترده‌ای که در شهر پیاده سازی کردند و امروزه نیز، در حد استانداردهای اروپا می‌باشد، طرح جمع‌آوری زباله‌ها و پاکسازی شهر بود.

شهر قبله را می‌توان پایتخت فرهنگی اقتصادی کشورهای مشترک‌ المنافع استقلال یافته نامید. امروزه، از این شهر برای نشست‌های مختلف استفاده می‌کنند.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای آذربایجان

طبیعت و آب و هوای قبله

آشنایی با شهر قبله آذربایجان
شهر قبله آذربایجان

شاید برایتان جالب باشد اکثر گردشگرانی که بلیط هواپیما آذربایجان را برای سفر به قبله خریداری می‌کنند، به خاطر آب و هوای تمیز و زیبای این شهر است. این شهر از لحاظ جغرافیایی در منطقه کوهستانی قرار دارد و طبیعتا دارای آب و هوای مرطوب است. به دلیل آب و هوای مرطوب و مساعد، رودخانه‌ای در این شهر شکل گرفته است که به سوی رودخانه کورا و رودخانه‌های منطقه شیران روانه است. در این شهر شاهد تعداد زیاد درختان فندق و دارچین خواهید بود و در جنگل‌هایش حیواناتی چون روباه، خرس، گوزن، گراز، گرگ و انواع پرندگان به چشم دیده می‌شوند.

گردشگری در شهر قبله

آشنایی با شهر قبله آذربایجان
شهر قبله آذربایجان

این شهر از جمله شهری‌هایی است که گردشگران برای بازدید از آن و تنفس آب و هوای تمیز و دلنشینش بلیط هواپیما آذربایجان را خریداری می‌کنند. با افزایش تعداد گردشگران، در شهر هتل‌ها و اقامتگاه‌های متعدد و زیادی جهت استراحت و اقامت مسافران و گردشگران وجود دارند. آب و هوای منطقه به گونه‌ای است که چه در تابستان و چه در زمستان، برای جذب گردشگران مناسب است. تابستان شهر قبله برای طبیعت گردی بسیار مناسب بوده و فصل زمستانش برای فعالیت‌های زمستانی همچون اسکی و کوهنوردی فوق‌العاده است.

شهربازی معروف قبله

آشنایی با شهر قبله آذربایجان
شهر قبله آذربایجان

شهر بازی قبله به دلیل مساحت بسیار بزرگ و تعدد وسایل تفریحی، به ” دیزنی لند آذربایجان” معروف است. اکثر گردشگران برای تجربه هیجانی متفاوت به شهربازی قبله می‌آیند. همچنین، گردشگران بسیاری از کشورهای ایران، ترکیه و روسیه برای گذراندن اوقاتی خوش و مهیج شهر بازی قبله را انتخاب می‌کنند. این شهر بازی از لحاظ موقعیت نیز، در منطقه زیبای شهر واقع شده است. ماشین آلات موجود در شهر بازی آلمانی، اسرائیلی، بریتانیایی و ایتالیایی هستند و از لحاظ ایمنی امن می‌باشند. از دیگر امکانات این شهر بازی می‌توان به موتور سیکلت سواری، زمین اسکیت، زمین فوتبال، زمین والیبال، زمین بسکتبال، استخر شنا، باشگاه بدنسازی، دریاچه مصنوعی، رستوران و کافه اشاره کرد.

مجموعه تفریحی زمستانی Tufan Dag

آشنایی با شهر قبله آذربایجان
شهر قبله آذربایجان

سفر به آذربایجان را برای یک بار هم که باشد، برای هدف سفر به قبله و بازدید از مجموعه تفریحی Tufan Dag انتخاب کنید. در این مجموعه می‌توانید هم تفریح کنید و هم حرفه‌ای شوید. این مجموعه با آغوش باز میزبان مسافران و گردشگرانی است که در فصل زمستان به قبله سفر می‌کنند. در زمستان مربیان مجرب مجموعه به صورت رایگان اسکی رو به شما آموزش خواهند داد. سالانه نزدیک 140.000 نفر از این مجموعه بازدید می‌کنند. شما نیز، یکی از آن‌ها باشید. وجود این مجموعه تقاضا را برای ورزش‌های زمستانی افزایش داده است و زمستانی گرم و خاطره‌ای لذت‌بخش برای مسافران زمستانی می‌سازد. جذاب‌ترین نکته بازدید از این مجموعه، رفتن به ارتفاع 1660 متری و تماشای منظره برفی از داخل کافه یا رستوران است. درحالی‌که نوشیدنی گرمتان را نوش جان می‌کنید، از منظره سفید رنگ چشمگیر مقابل چشمانتان لذت می‌برید.

باشگاه تیراندازی قبله

اگر در زندگی روزمره زیاد درگیر استرس و اضطراب هستید، حتما سفر آذربایجان را برای بازدید از باشگاه تیراندزی شهر قبله برنامه ریزی کنید. تیراندازی از جمله فعالیت‌های ورزشی است که به شما می‌کند، در حین تمرکز و دقت، تمام اضطراب، خشم و استرستان را تخلیه کنید. این باشگاه برای کسانی که اولین تیرندازی زندگیشان را می‌خواهند تجربه کنند، مکان بسیار مناسبی است. به محض ورود به محوطه، ماشین‌های گلف شما را سوار کرده و به محل تیراندازی می‌رسانند. قبل از این‌که به محل برسید، مغازه‌هایی وجود دارند که می‌‌توانید باتوجه به مهارت خود، اسلحه موردنظرتان را انتخاب و خریداری نمایید. قیمت اسلحه‌ها بسیار اندک و مناسب هستند. می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کم، تیراندازی در دل زیباترین طبیعت را تجربه کنید.

راه دسترسی به شهر زیبای قبله

از آن جایی که شهر قبله فرودگاه ندارد، برای سفر به آن باید به صورت زمینی اقدام کنید و یا با خرید بلیط هواپیما آذربایجان، ابتدا به باکو رفته و سپس ازترمینال بین‌المللی باکو به قبله سفر کنید. تنها با پرداخت 4 منات می‌توانید به قوبا، قبله سفر کنید. مسافت از باکو تا قبله 218 کیلومتر است و قطعا، ارزش سفر دارد.

در ادامه می توانید با دلایل سفر به باکو آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید