غواصی بر روی شهر 1400 ساله چین

درست موقعی که از تجربه‌های معمولی سفر خسته شده‌اید، سفری ماجراجویانه به مکانی اسرارآمیز می‌تواند انرژی بی‌پایانی را به شما بازگرداند. در سال 2001 زیر آب‌های آرام دریاچه “Qiandao” چین، خرابه‌هایی از 2 شهر باستانی پیدا شد که قدمتشان به سلسله “Tang” و “Han” برمی‌گردد.

0
33
خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین
غواصی بر روی شهر 1400 ساله چینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 22Rating: 4.0غواصی بر روی شهر 1400 ساله چین - خرید بلیط هواپیما چین از اپلیکیشن سفرستاندرست موقعی که از تجربه‌های معمولی سفر خسته شده‌اید، سفری ماجراجویانه به مکانی اسرارآمیز می‌تواند انرژی بی‌پایانی را به شما بازگرداند. در سال 2001 زیر آب‌های آرام دریاچه “Qiandao” چین، خرابه‌هایی از 2 شهر باستانی پیدا شد

شهر زیر آب و 1400 ساله چین

درست موقعی که از تجربه‌های معمولی سفر خسته شده‌اید، سفری ماجراجویانه به مکانی اسرارآمیز می‌تواند انرژی بی‌پایانی را به شما بازگرداند. در سال 2001 زیر آب‌های آرام دریاچه “Qiandao” چین، خرابه‌هایی از 2 شهر باستانی پیدا شد که قدمتشان به سلسله “Tang” و “Han” برمی‌گردد. البته شاید به نظرتان تماشای خرابه‌های باستانی چندان شگفت‌انگیز نباشد ولی در اصل در زیر این آب‌ها شهری گمشده به نام «شهر شیر» خوابیده که تنها با دیدن عکس‌های آن هوش از سرتان می‌پرد، چه برسد به اینکه با خرید بلیط هواپیما چین در اطراف و داخل این شهر گمشده غواصی کنید و زیبایی‌های معماری بناهایش را شاهد باشید.

پروژه دولت

بازدید از دریاچه کیانداو چین
دریاچه کیانداو چین

دریاچه “Qiandao” با نام دریاچه هزارجزیره هم شناخته می‌شود و با آب‌های تازه‌اش مساحتی بالغ بر 573 کیلومترمربع را پوشانده است. دلیل اینکه دریاچه را با نام هزارجزیره می‌شناسند به خاطر تعداد جزیره‌هایی است که روی دریاچه شناور هستند. این دریاچه مصنوعی در سال 1959  و در دره‌ای بین کوه‌های “Wu Shi” یا همان 5 شیر به عنوان منبعی برای ایستگاه هیدروالکتریک “Xin’an” ساخته شد. طی این پروژه عظیم 290 هزار نفر خانه‌های خود را خالی کردند و هزاران هکتار زمین و بیش از 1300 روستا زیر آب رفتند، علاوه بر خانه‌های ساکنان محلی، دو شهر باستانی واقع در پایین کوه هم به داخل آب فرو رفتند.

شهر شیر

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

به گفته تاریخ‌دانان، شهر “Shi Cheng” یا همان شهر شیر در طول فرمانروایی سلسله “Tang” یعنی 1400 سال پیش بنا نهاده شده و بر اساس مکتوبات تاریخی، دارای بیش از 60 زمین فوتبال، 5 دروازه و 4 برج بوده است. “He Cheng” شهر دومی که زیر آب رفته حتی قدمتی بیش‌تر از شهر شیر داشته و به 1800 سال پیش برمی‌گردد. تا قبل از سال 2001 این دو شهر در ته دریاچه آرام گرفته بودند ولی بعد از آن غواص‌ها محدوده بزرگی از شهر شیر را کشف کردند. یافته‌های آن‌ها بناها، حکاکی‌ها، طاق‌ها و شیرهای نگهبان شهر بودند که به طرز غیرقابل‌باوری تا این زمان حفظ شده‌اند. عکس‌های این شهر نشان از خارق‌العاده بودن معماری این بناها می‌دهد ولی تماشای آن‌ها از نزدیک تجربه‌ای توصیف‌نشدنی است که کلید آن خرید بلیط هواپیما چین است.

زمان سفر

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

برای بازدید از شهر شیر باید در طول روزِ بازدید تقریبا 3 بار غواصی کنید که در ماه‌های سرد سال این فرآیند به سختی قابل تحمل می‌شود، البته با توجه به نوع  لباس غواصی‌تان هم می‌تواند چندان سخت نباشد ولی بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما چین بین ماه‌های آوریل تا اکتبر اعلام شده و گردشگران در این فاصله زمانی بیش‌ترین بازدید‌ها را از شهر گمشده چین داشته‌اند. خوشبختانه هر چه دمای هوا بیش‌تر باشد، آب‌های دریاچه هم گرم‌تر شده و کمی از سختی بازدید می‌کاهد، چون تاریکی مطلقِ زیر دریاچه به همراه آب‌های سرد نه تنها هیچ لذتی از تجربه‌ جدیدتان را به ارمغان نمی‌آورد بلکه احتمال دارد از خرید بلیط هواپیما چین و آمدن به چنین جایی پشیمانتان کند.

مسیر سفر

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

با توجه به اینکه شرکت‌های کمی تورهای غواصی به این دریاچه را ترتیب می‌دهند، بهترین گزینه انتخابی برای شما عزیزان شهر شانگهای است، چون با طیف گسترده‌ای از آپشن‌های سفر، اقامت، پرواز‌های داخلی و خارجی از هر دو فرودگاه “Pudong” یا “Shanghai Hongqiao” می‌توان مدیریتی کافی در وقت و هزینه‌ها داشت. تور غواصی “Big Blue Scuba” در شانگهای، غواصی در دریاچه “Qiandao” را به عنوان پکیج آخرهفته‌ای ارائه می‌دهد که شامل سفر به دریاچه، غواصی، غذا، اقامت‌های محلی و در صورت نیاز اجاره تجهیزات غواصی مثل کپسول و لباس می‌باشد. علاوه بر این، تورهای “Dragon Diving Club” پکن هم مشهورند، پس در قدم اول بلیط هواپیما پکن یا شانگهای می‌تواند شروع خوبی برای این ماجراجویی باشد.

غواصی

غواصی در شهر زیر آب چین
غواصی در شهر زیر آب

با تلاش محققان و غواص‌ها اقدامات فراوانی برای نقشه‌برداری از شهر شیر و ثبت آن انجام شد و همزمان به دنبال راه‌های مختلفی بودند که اثرات تخریبی بر روی بناها را کاهش دهند. در سال 2011 این دو شهر به عنوان اثر باستانی ایالت “Zhejiang” ثبت شدند. قبل از تهیه بلیط هواپیما چین باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که غواصی در این دریاچه با غواصی در آب‌های شفاف اقیانوس فرق زیادی دارد و تمام غواص‌ها باید به طور آزمایشی در تالاب‌های کم‌عمق غواصی کنند. تالاب‌های آزمایشی 8 متر عمق دارند که میزان دید در 1.5 متری سطح آب چندان بد نیست ولی وقتی چند سانتیمتر پایین‌تر بروید با عدم دیدِ کافی دلهره به جانتان می‌افتد. همین موضوع باعث می‌شود به راحتی از گروه خود جدا شوید و با شرایط بدتری مواجه شوید.

تاریکی

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

همان‌طور که می‌بینید تجربه بازدید از این شهر گمشده چندان راحت نیست و نمی‌توان گفت با خرید بلیط هواپیما چین این تجربه به راحتی محقق می‌شود. حتی شرایط خاصی برای غواصی در این منطقه درنظر گرفته‌شده تا از آسیب‌های احتمالی به بناها ممانعت شود. در نزدیک تالاب، عرشه‌ای برای شروع گشت‌زنی گردشگران وجود دارد که در مدت 10 دقیقه شما را به محل غواصی مورد نظر می‌برد. هر یک از این قایق‌ها با ظرفیت 6-8 غواص و در 3 گروه به این منطقه می‌روند. با شروع غواصی، خیلی زودتر از آنچه فکرش را بکنید در تاریکی دریاچه فرو می‌روید و استفاده از نورافکن‌ها تنها راهی هستند که این غواصی را ممکن می‌سازند. در نهایت، در عمق 25 تا 40 متر با شگفتی‌های شهر شیر روبرو می‌شوید که شاید منحصربه‌فردترین خاطره‌تان از خرید بلیط هواپیما چین باشد.

برای خرید بلیط هواپیما چین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید