شکم گردی در عمان

بدون شک غذا خوردن یکی از لذت های دنیا است که افراد را حتی در خرید بلیط هواپیما و سفر هم درگیر خود می کند. به جرات می توان گفت چشیدن طعم غذای کشورها و شهرهای مختلف تاثیر بسیار زیادی در ثبت خاطره شیرین از سفر دارد به ویژه اگر طعم غذا خوب و کیفیت بالایی داشته باشد.

0
36
چون چرای شکم گردی در عمان
شکم گردی در عمان
شکم گردی در عمانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 28Rating: 4.0شکم گردی در عمان و طعم خوش سفر با منوی عربی.شکم گردی در عمان که نه تنها تنوع خوبی در غذاهایش به همراه دارد بلکه سبک پخت و آشپزی تا حدودی با ذائقه غذایی ما ایرانی ها جور است.

چون و چرای شکم گردی در عمان

بدون شک غذا خوردن یکی از لذت های دنیا است که افراد را حتی در خرید بلیط هواپیما و سفر هم درگیر خود می کند. به جرات می توان گفت چشیدن طعم غذای کشورها و شهرهای مختلف تاثیر بسیار زیادی در ثبت خاطره شیرین از سفر دارد به ویژه اگر طعم غذا خوب و کیفیت بالایی داشته باشد. یکی از کشورهایی که غذاهای متنوعی دارد کشور حاشیه خلیج فارس عمان است. کشوری که نه تنها تنوع خوبی در غذاهایش دارد بلکه سبک پخت و آشپزی تا حدودی با ذائقه غذایی ما ایرانی ها جور است. اگر در صدد رزرو بلیط هواپیما به سوی عمان هستید پس با روش چون و چرای شکم گردی در عمان همراه ما باشید.

خرما

چون چرای شکم گردی در عمان
شکم گردی در عمان

گرچه خرما به عنوان یک غذای اصلی محسوب نمی شود اما ارزش و اهمیت آن همانند غذاهای اصلی است. خرما را تقریباً در هر جایی از عمان به بهانه های مختلف می توان دید فرقی نمیکند مهمانی باشد یا یک رستوران خرما میوه ای دلچسب و شیرین برای عمانی هاست که آن را با ارده و قهوه نوش جان می کنند.

حلوا

حلوا از جمله خوراکی های اصیل عمانیها است که برای نشان دادن مهمان نوازی خود آن را برای مهمانان خود سرو می کنند. عمانی ها برای تهیه حلوای خود از شکر قهوه ای و خرما استفاده کرده و با انواع ادویه ها گل رز و شکلات آن را طعم دار می کنند تا بیشتر باب میل مهمانانشان باشد.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای عمان

مجبوس 

چون چرای شکم گردی در عمان
شکم گردی در عمان

یکی از غذاهای اصیل و مخصوص مهمانی های عمانی مجبور نام دارد. مجبوس در لغت به معنای نامزدی ست و این غذا نیز در مراسمات نامزدی عمانی ها طبخ و سرو می شود‌. مجبوس ترکیبی از برنج، زعفران، هل، فلفل گوشت قرمز یا سفید و برخی ادویه جات و مواد دیگر است.

شووا 

شوا یا شورا نوعی کباب و از جمله غذاهای محبوب عمانی ها است. این غذا ارزش و اهمیت خاصی بین عمانی ها دارد به همین دلیل در زمان های خاصی از سال مانند شب های عید تهیه و پخت می ‌شود. طرز تهیه و نحوه آماده شدن کباب شوا به این شکل است که تکه ای گوشت را در شب اول عید در برگ موز یا برگ درخت نخل می پیچند و حدود یک تا دو روز در تنور می گذارند تا آرام آرام بپزد. سپس آن را میل می کنند.

ماشوای 

یکی دیگر از غذاهای خوشمزه عمان کبابی به نام ماشوای است. شاید فکر کنیم کباب نیز مانند بسیاری از کباب های عمانی از گوشت شتر بره تهیه می شود اما جالب است بدانید که ما شوای در واقع کباب ماهی سفید است. مانی ها ماهی را با ادویه های مخصوص مزه دار و سپس آن را کباب کرده و با سس لیمو نوش جان می کنند.

موشالت 

نشاط فست فود غذاهای عمانی است. اصلاً این غذا به خاطر سریع آماده شدنش مشهور شده. برای تهیه این غذا از نان، گوشت و پنیر استفاده می شود. در توصیف ظاهر و طعم موشالت می توان گفت که این غذا ظاهری شبیه پیراشکی داشته و طعم آن نیز چیزی مشابه پیراشکی های گوشت است.

میشکا‌ک 

چون چرای شکم گردی در عمان
شکم گردی در عمان

میرشکاک غذایی خیابانی در عمان است که محبوبیت نسبتاً زیادی هم بین خود مردم عمان و گردشگران دارد. طرز تهیه کباب به این صورت است که انواع مختلفی از گوشت ها مانند گوشت مرغ، بره و گوساله را تکه تکه کرده و به سیخ می کشند و سپس برای پختن شان آن ها را روی آتش زغال قرار می دهند.

هریس 

حریص از جمله غذاهای سنتی عربی عمان است که وقت و دقت نسبتاً زیادی برای تهیه آن صرف می شود تا طعم و مزه بی نظیری داشته باشد. هریس بافتی شبیه حلیم دارد و در تهیه آن از گندم و گوشت استفاده می شود. این غذا را می توان غذای مناسبتی ماه رمضان نیز نام برد چراکه عمانی ها هریس را بیشتر در ایام ماه مبارک رمضان می پزند.

نان عمانی 

نان عمانی مانند بسیاری از کشورهایی که نان مخصوص خود را دارند مخصوص عمان است و تنها با مشاهده و نوش جان کردن این نان می توان اطلاعات بسیاری در مورد سبک و نحوه زندگی عمانی ها و نیز خورد و خوراکشان به دست آورد. نان عمانی بافت و ظاهری متفاوت از سایر نانهای دیگر کشورها دارد و رستوران ها معمولاً این نان را در کنار غذای اصلی شان را برای مهمانان خود سرو می کنند.

لبن 

لبن نوشیدنی مخصوص عمانی است که شباهت بسیار زیادی به دوغ خودمان دارد با این تفاوت که در تهیه و نوشیدن آن از پسته و هل هم استفاده می شود.

در ادامه می توانید با جاذبه های گردشگری عمان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید