شگفتی‌های ایران به انتخاب CNN

0
288
خرید بلیط هواپیما به ایران
بلیط هواپیما به ایران
شگفتی‌های ایران به انتخاب CNNReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 25Rating: 4.5شگفتی‌های ایران به انتخاب CNNشگفتی‌های ایران به انتخاب CNN مکان‌های زیبا و دیدنی‌های بسیاری در ایران وجود دارد که برخی از آنها حقیقتا متحیرکننده است. بلیط هواپیما به ایران تاریخ و شگفتی

شگفتی‌های ایران به انتخاب CNN

مکان‌های زیبا و دیدنی‌های بسیاری در ایران وجود دارد که برخی از آنها حقیقتا متحیرکننده است. از قلعه‌های قدیمی تا جنگل و کویر و دریاچه، برخی از این پدیده‌های طبیعی حتی آنقدر ویژه است که از آنها شاید تنها چند نمونه در جهان وجود داشته باشد؛ تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر یک گردشگر خارجی از شما بخواهد پنج مکان شگفت‌انگیز را به او معرفی کنید، چه پاسخی می‌دهید؟ شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید نظر گردشگران خارجی درباره‌ی این عجایب چیست! در ادامه مقاله‌ای از بخش سفر CNN را خواهید خواند نویسنده‌ی این مقاله به گفته‌ی خود پنج مکان زیبا اما کمتر شناخته شده در ایران را به مسافران مشتاقی که می‌خواهند بلیط هواپیمای خود را به ایران بگیرند، معرفی می‌کند.

بلیط هواپیما به بازدید از گنبد سلطانیه

بلیط هواپیما به بازدید از گنبد سلطانیه
بلیط هواپیما به بازدید از گنبد سلطانیه

این اثر که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو نیز ثبت شده، در شمال غربی زنجان واقع شده و مقبره‌ی الجایتو (سلطان محمد خدابنده) نیز است که بین سال‌های 1302 تا 1312 ساخته شده‌ است. این برج یکی از بهترین نمونه‌های معماری آذری است. این بنا شامل هشت ایوان و هشت مناره است که نمادی از هشت در بهشت است. بنای این گنبد پس از گنبدهای سانتاماریا و ایاصوفیه سومین گنبد بزرگ دنیا است. جالب است بدانید این بنا توسط 3000 کارگر ساخته شده‌است.

بلیط هواپیما به بازدید از قلعه رود خان

بلیط هواپیما به بازدید از قلعه رود خان
بلیط هواپیما به بازدید از قلعه رود خان

در استان گیلان در شمال ایران، درست درمیان جنگل‌های مرطوب و بارانی قلعه‌ای زیبا و تاریخی پنهان شده‌است. این اثر تاریخی و زیبا گرچه در میان ایرانیان بسیار مشهور بوده و میزبان بازدیدکنندگان بسیاری است، اما درمقابل گردشگران خارجی آن را کمتر می‌شناسند. این مکان که به قلعه‌ی هزار پله هم معروف است به دوره‌ی سلجوقیان باز می‌گردد و شامل 65 برج و بارو و دیواری به طول 1500 متر است. مسیر رسیدن به قلعه و دیدن آثار به جای مانده از آن که توسط پوشش گیاهی احاطه شده این مکان را بسیار دیدنی و جذاب کرده‌است. خرید بلیط هواپیما به مقصد قلعه رودخان می‌تواند یک سفر خاص برای هر گردشگری باشد.

بلیط هواپیما به بازدید از برج طغرل

بلیط هواپیما به بازدید از برج طغرل
بلیط هواپیما به بازدید از برج طغرل

یکی دیگر از آثار کمتر شناخته‌ شده در نزد گردشگران خارجی، برج طغرل است. این بنا یکی از نمونه‌های معماری دوره سلجوقیان است و ارتفاع آن حدود 20 متر است. برخی از کارشناسان معماری معتقدند کنگره‌های این برج شبیه ساعت است و با تابش نور آفتاب می‌توان زمان را تشخیص داد. البته درباره‌ی شخصیت مدفون در این برج داستان‌ها و نظرات گوناگونی وجود دارد.

بلیط هواپیما به بازدید از هتل صخره‌ای لاله

خرید بلیط هواپیما به بازدید از هتل صخره‌ای لاله
بلیط هواپیما به بازدید از هتل صخره‌ای لاله

اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد تبریز است به شما پیشنهاد می‌کنیم که چند شب در این هتل زیبا اقامت کنید. کندوان روستایی صخره‌ای است که در شمال غرب تبریز قرار دارد. خانه‌های این روستا در دل کوه‌ها و صخره‌ها ساخته شده‌اند. هتل صخره‌ای لوکس لاله نیز با 26 اتاق در دل همین کوه‌ها قرار گرفته است. برخی اتاق‌ها مجهز به اسپا است که به صورت مستقیم توسط آب معدنی جاری شده از دل کوه پر می‌شوند. این آب معدنی خواص بسیاری دارد که خود سبب جذب گردشگران به این منطقه می‌شود.

بلیط هواپیما به بازدید از خانه بخردی

بلیط هواپیما به بازدید از خانه بخردی
بلیط هواپیما به بازدید از خانه بخردی

نام اصفهان برای گردشگران خارجی بسیار آشنا است. بسیاری از آنان به قصد دیدن آثار تاریخی این شهر، بلیط هواپیمای خود را به مقصد ایران می‌گیرند. اما آنچه شاید چندان به گوش این مسافران نخورده باشد، اقامتگاه خانه بخردی است. این بوتیک هتل درواقع یک خانه‌ی بسیاری قدیمی اصفهانی است که ساخت آن به دوره‌ی صفویه بازمی‌گردد و از بهترین نمونه‌های سبک معماری اصفهان است. این خانه اکنون بصورت کامل مرمت شده و به اقامتگاهی زیبا و دنج برای افرادی که می‌خواهند در تاریخ این شهر زیبا زندگی کرده و آن را لمس کنند، بدل شده است.

در کنار شهرها و دیدنی‌های معروف که نام آنها زیاد شنیده شده، در گوشه و کنار ایران آثار طبیعی و باستانی بسیاری وجود دارد که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. برخی از آنها نمونه‌هایی از سبک‌های مختلف معماری در دوران‌های مختلف تاریخی ایران بوده و برخی دیگر نمونه‌هایی از پدیده‌های طبیعی بکر و کم یاب است.اگر قصد ایران گردی دارید، پیش از سفر کمی درباره‌ی شهرها و مناطق مختلف بخوانید و مکان‌های کمتر دیده شده را جزئی از برنامه سفر خود قرار دهید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید