شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان

اگر اهل خرید بلیط هواپیما و سفر به کشورهای مختلف باشید می دانید امروزه که بسیاری از هتل ها خدمات و امکانات ویژه ای در استخرهای خود ایجاد کرده اند و دیگر کسی به فکر شنا کردن در رودخانه ها نمی افتد، پیدا کردن استخری مناسب برای شنا کار چندان سختی نیست.

0
66
شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان
استخرهای طبیعی جهان
شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 2Rating: 4.0شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان را بیشتر بشناسید.شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان به صورت طبیعی در دل جنگل، غار یا در کنار ساحل ایجاد شده و منظره ای فوق العاده را کنار خود دارند.

زیبایی های دلفریب؛ شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان

اگر اهل خرید بلیط هواپیما و سفر به کشورهای مختلف باشید می دانید امروزه که بسیاری از هتل ها خدمات و امکانات ویژه ای در استخرهای خود ایجاد کرده اند و دیگر کسی به فکر شنا کردن در رودخانه ها نمی افتد، پیدا کردن استخری مناسب برای شنا کار چندان سختی نیست. با این حال شنا کردن در استخرهای طبیعی تجربه بسیار متفاوتی خواهد بود. استخری که به صورت طبیعی در دل جنگل، غار یا در کنار ساحل ایجاد شده و منظره ای فوق العاده را کنار خود دارد. شنا کردن در استخر های طبیعی شما را بیشتر به طبیعت نزدیک کرده و آرامش خاصی را به شما هدیه خواهد داد. اگر برنامه خرید بلیط هواپیما و سفر به مکان های بکر و طبیعی دارید همراه ما باشید تا سری به شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان بزنیم.

استخر شیطان، زیمبابوه

شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان
استخرهای طبیعی جهان

آبشار ویکتوریا با بیش از دوبرابر ارتفاع آبشار نیاگارا، 355 فوت ارتفاع و بیش از 5.500 فوت عرض، ترسناک ترین آبشار جهان به شمار می رود. آبشار ویکتوریا بیشتر به خاطر استخرش شناخته شده است. استخری که به صورت طبیعی بالای آبشار ایجاد شده و ارتفاع زیاد آن باعث شده تا لقب استخر شیطان را به آن بدهند. اما برای افراد ماجراجو، بالای آّبشار تنها یک استخر طبیعی جذاب و تفریحی است. سطح آب استخر شیطان بین ماه های سپتامبر تا دسامبر در پایین سطح خود است و ماجراجویان در این ایام با خرید بلیط هوپیما خود را به آبشار ویکتوریا می رسانند تا در استخر شیطان تنی به آب بزنند و هیجان شنا در مرتفع ترین آبشار را حس کنند.

استخر چشمه های بارتون، تگزاس

چشمه های بارتون از چشمه های زیرزمینی منطقه تغذیه می کنند که روزگاری تونکاواها (قبیله ای بومی در آمریکا) از آن استفاده می کردند. چشمه های بارتون در مساحتی 1.2 هکتاری از زمین های آستین تگزاس قرار گرفته اند و دمای آن حدود 68 درجه در طول سال است. مسافران تگزاس و گردشگرانی که از اواسط مارس تا اواخر سپتامبر گذرشان به آستین تگزس می افتد، می توانند در این استخر طبیعی آب تنی و شنا کنند. عمق این استخر طبیعی 6 متر است.

استخر عمومی بوندی آیس برگ، استرالیا

شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان
استخرهای طبیعی جهان

بوندی آیس برگ با فاصله ای حدودا 15 دقیقه ای (با ماشین) از سیدنی قرار گرفته است. این استخر 50 متری آب شور قدمتی بیش از یک قرن دارد و همین قدمت تاریخی کافی است تا بوندی آیس برگ به یکی از جاذبه های طبیعی و تاریخی استرالیا تبدیل شود. در اطراف این استخر طبیعی ساحلی کوچک، بار و استخر کودکان قرار دارد. از زیبایی های این استخر طبیعی امواجی است که هر از گاهی به این استخر هیجان و انرژی تازه ای اضافه می کنند.

✅ بازدید از مقاله زیباترین دریاچه های رنگی دنیا

استخر طبیعی پارک ملی هات اسپرینگز، آرکانزاس

پارک ملی هات اسپرینگز در ایالت آرکانزاس  قرار دارد. این پارک در سال 1832 توسط اندرو جکسون، رئیس جمهور وقت به عنوان منطقه ای ویژه در نظر گرفته شد. این پارک 5.500 هکتاری چشمه ها و استخرهای طبیعی وجود دارد که مردم معتقداند خواص درمانی دارد. قدمت اینم منطقه به بیش از یک قرن می رسد.

تالاب آبی دودو، جمهوری دومینیکن

شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان
استخرهای طبیعی جهان

هیچ چیزی مثل یک استخر طبیعی با رنگ آبی نمی تواند مثال زیبایی از حال خوب و آرامش را توصیف کند. تالاب آبی رنگ دودو در دومینیکن علاوه بر استخر طبیعی، غارهای زیر زمینی هم دارد که باعث محبوبیت تالاب دودو بین غواصان شده است.

سنوت ایک کیل، مکزیک

شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان
استخرهای طبیعی جهان

شبه جزیره یوکاتان مکزیک میزبان صدها استخر طبیعی است که همه شان را به عنوان استخرهای طبیعی سنوت می شناسند. در میان این استخرهای طبیعی، استخری به نام ایک کیل وجود دارد که از سایر استخرهای منطقه زیباتر و دلفریب تر است. ایک کیل به جز این که استخری طبیعی است، محوطه بسیار زیبایی دارد. اطراف این استخر طبیعی را درختان مو گرفته و به جز این، آثار تاریخی چیچن ایتزا تنها در فاصله چند متری این استخر طبیعی قرار گرفته و ایک کیل را به مقصدی زیبا و رویایی برای آب تنی، شنا، عکاسی و بازدید از خرابه های مایانی تبدیل کرده است.

گودال سوآ اوشن، ساموآ

جزیره اپولو در ساموآ جزیره ای زیبا با آتشفشان است. گرچه گدازه های آتشفشانی و فعالیت آتشفشان ها در جزایر خطرناک است، اما برای جزیره اپولو ساموآ فعالیت آتشفشان ها در زیباترین شکل ممکن اتفاق افتاده و این جزیره را صاحب یکی از شگفت انگیزترین استخرهای طبیعی جهان کرده است. گودال سوآ اوشن در نتیجه فعالیت آتشفشان جزیره ایجاد شده است. این استخر طبیعی در عمق 30 متری قرار گرفته و اطرف آن را درختان و گیاهان مختلف محاصره کرده اند. بازدید کنندگان این استخر طبیعی ب استفادهاز نردبانی چوبی به آن خواهند رسید. سوآ اوشن در لغت به معنای گودالی بزرگ برای شنا است.

در ادامه می توانید با زیباترین باغ های جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید