صفر تا صد لاتاری آمریکا

بلیط هواپیما آمریکا و سفر به سوی مقصدی که شاید رویای بسیاری از مردم جهان باشد. اما شاید رویایی ترین نوع مهاجرت به آمریکا برنده شدن در لاتاری گرین کارت باشد.

0
22
معرفی صفر تا صد لاتاری آمریکا
صفر تا صد لاتاری آمریکا
صفر تا صد لاتاری آمریکاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 8Rating: 4.0صفر تا صد لاتاری آمریکا و کلیه مراحل لازم برای دریافت ویزای آمریکا.صفر تا صد لاتاری آمریکا ویزای مادم العمری که هر کسی با برنده شدن در لاتاری به دست می آورد امکان اقامت و کار دائمی در آمریکا را به او و خانواده اش می دهد.

آشنایی با صفر تا صد لاتاری آمریکا

بلیط هواپیما آمریکا و سفر به سوی مقصدی که شاید رویای بسیاری از مردم جهان باشد. اما شاید رویایی ترین نوع مهاجرت به آمریکا برنده شدن در لاتاری گرین کارت باشد. از حدود ۳۰ سال پیش هر سال دولت آمریکا از طریق این قرعه کشی به ۵۵ هزار نفر از سراسر دنیا فرصت اقامت دائمی را می دهد. ویزای مادم العمری که هر کسی با برنده شدن در لاتاری به دست می آورد امکان اقامت و کار دائمی در آمریکا را به او و خانواده اش می دهد. با این گرین کارت می توان در آمریکا ملک خرید، تحصیل کرد، از بیمه ها و خدمات درمانی بهره مند شد و برای اخذ شهروندی اقدام کرد. از شرایط شرکت در این قرعه کشی چه می دانید؟ از محدودیت سنی آن خبر دارید؟ نحوه ثبت نام در لاتاری را به طور کامل می دانید؟ پاسخ سوالات خود و صفر تا صد لاتاری آمریکا را در ادامه این مطلب خواهید یافت.

گرین کارت چیست؟

برنامه ویزای گوناگونی مهاجرت (DV) که با نام گرین کارت لاتاری نیز شناخته می شود، منحصربه فردترین برنامه قرعه کشی جهان است که دولت آمریکا برای ارائه کارت اقامت برگزار می کند و رویای کار و زندگی در آمریکا را برای شهروندانی از سراسر دنیا محقق می سازد. در واقع گرین کارت مجوزی است که با در اختیار داشتن آن می توان حقوق شهروندی آمریکا را به دست آورد. انتخاب برنده های این قرعه کشی به صورت کاملا تصادفی است و هر کسی یک بار در سال شانس برنده شدن خواهد داشت.

این لاتاری به چه منظور برگزار می شود؟

معرفی صفر تا صد لاتاری آمریکا
صفر تا صد لاتاری آمریکا

آمریکا کشوری است که نژادها و ملیت های مختلفی را در خود جای داده و با این هدف که از طریق مهاجرت تنوع فرهنگیِ این کشور را به میزان بالایی برساند از سال ۱۹۹۰ اقدام به برگزاری این قرعه کشی کرده است. حفظ گوناگونی نژادی در بین مهاجران آمریکا این فرصت را برای شهروندانی مهیا کرده که نرخ مهاجرت به آمریکا در کشورشان کم تر است. ضمنا این برنامه تحت مدیریت وزارت امور خارجه ایالات متحده است.

شرایط شرکت در قرعه کشی

 • به غیر از اتباع کشورهای بنگلادش، کانادا، چین، کلمبیا، برزیل، جمهوری دومنیکن، هند، جامائیکا، مکزیک، هائیتی، ال سالوادور، نیجریه، پرو، فیلیپین، ویتنام، کره جنوبی، پاکستان و بریتانیای کبیر، اتباع بقیه کشورهای دنیا می توانند در لاتاری شرکت کنند.
 • محدودیت سنی برای شرکت در لاتاری آمریکا وجود ندارد، فقط افراد زیر ۱۸ سال باید به همراه خانواده ثبت نام کنند و اگر قبل از ۱۸ سالگی موفق به اخذ مدرک دیپلم خود شده باشند می توانند به تنهایی اقدام کنند.
 • متقاضی باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یا ۲ سال سابقه کاری در طی ۵ سال گذشته را داشته باشد.

زمان و نحوه ثبت نام در لاتاری

معمولا هر سال از اوایل پاییز به مدت ۱ ماه شور و هیجان ثبت نام در قرعه کشی رایگان لاتاری آمریکا شروع می شود. از ۱ اکتبر تا ۲ نوامبر (۱۰ مهر تا ۱۲ آبان) ثبت نام در سایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا یعنی www.dvlottery.state.gov انجام می شود. متقاضیان باید اطلاعات خود را به طور کامل و دقیق وارد کنند تا بعد از برنده شدن با مشکلی مواجه نشوند و شانس خود را از دست ندهند. در پایان مراحل ثبت نام کدی به عنوان کد تاییدیه برای هر شرکت کننده نمایش داده می شود که به یاد سپردن آن برای اطلاع از نتایج لاتاری ضروری است.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

شانس متاهلین می تواند ۲ برابر شود

زوج هایی که می خواهند از ۲ شانس شرکت در لاتاری بهره مند شوند باید ۲ بار ثبت نام کنند. به این صورت که یک بار پدر خانواده به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانش به عنوان همراه ثبت نام کنند و در بار دوم مادر خانواده به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانش به عنوان همراه ذکر شوند. در صورت برنده شدن هر کدام از زوجین، کل خانواده مجوز اقامت در آمریکا را کسب می کند.

مدارک لازم برای ثبت نام در لاتاری

معرفی صفر تا صد لاتاری آمریکا
صفر تا صد لاتاری آمریکا

برای ثبت نام نیازی نیست درباره آماده نبودن مدارک تحصیلی یا گذرنامه خود نگران باشید چون در هنگام ثبت نام این مدارک از شما خواسته نمی شوند. فقط تکمیل یک فرم و ارسال عکس کافی است. مدارک خود را باید برای مراحل بعد از برنده شدن آماده کنید. در این فرم که فرم DS-5501 نام دارد، تکمیل اطلاعات هویتی مثل تاریخ تولد، وضعیت تاهل، وضعیت تحصیلی و غیره از متقاضی خواسته می شود.

عکس مناسب جهت ثبت نام در لاتاری

متقاضیان باید عکسی ۵*۵ که در طی یک سال اخیر گرفته شده با زمینه سفید یا روشن ارسال کنند و ویژگی عکسشان به صورت زیر باشد:

 • عکس رنگی ۶۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل یا همان ۵*۵ با رزولوشن 300 DPI و با فرمت JPEG
 • حداکثر تا حجم ۲۴۰ کیلوبایت
 • عکس باحجاب یا بی حجاب هر ۲ مورد قبول هستند، فقط یا بدون حجاب باشد یا با حجاب کامل و باید گردی صورت کاملا در عکس مشخص باشد
 • عکس زاویه دار مورد قبول این سایت نیست و فرد باید حتما مستقیم و رو به دوربین بنشیند.
 • سر کاملا رو به دوربین باشد و اصلا زاویه انحرافی به سمت بالا، پایین یا طرفین نداشته باشد.
 • فرد در این عکس ها نباید از کلاه استفاده کند.

اعلام نتایج لاتاری

نتایج قرعه کشی هر سال در ماه می (اردیبهشت) اعلام می شود و اطلاع یافتن از این نتیجه یا از طریق دریافت ایمیل و پیامک و یا بررسی خود متقاضی است. یعنی برای اطلاع از برنده شدن می توانید به همان سایتی که ثبت نام کردید سر بزنید و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز و کد تاییدیه از نتیجه لاتاری باخبر شوید.

برنده شدن در لاتاری آمریکا

برخلاف باورهای عمومی، برنده شدن به معنی اخذ گرین کارت آمریکا نیست بلکه در واقع مرحله اول و شروع فرآیند دریافت گرین کارت است و حتی احتمال عدم موفقیت در اخذ این مجوز برای برنده وجود دارد. در هر صورت برنده باید مراحل مختلفی را تا اخذ گرین کارت طی کند.

مرحله اول بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا

اولین اقدام پس از برنده شدن در لاتاری تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت یا همان DS-260 است که حتما باید برای تک تک اعضای خانواده فرمی پر شود و اگر اطلاعات هویتی مانند وضعیت تاهل از زمان ثبت نام تغییر کرده باشد در این فرم وارد شود. توجه داشته باشید که حساسیت صحت اطلاعات این فرم به حدی بالاست که اگر زمانی مغایرت اطلاعات آن اثبات شود منجر به لغو گرین کارت می شود. پس از تکمیل فرم باید نسخه پرینت آن را بگیرید چون هنگام حضور در مصاحبه این فرم از شما خواسته می شود. تاریخ مصاحبه بعد از تکمیل این فرم برای متقاضی ارسال می شود.

مدارک لازم برای اخذ گرین کارت آمریکا

بعد از تکمیل فرم منتظر دریافت دعوت نامه مصاحبه یا اتمام روند بررسی اداری فرم نباشید و مدارک مورد نیاز برای رفتن به سفارت را آماده و آن ها را به انگلیسی ترجمه کنید.

 • گذرنامه
 • شناسنامه
 • مدرک تحصیلی
 • سابقه کاری
 • مدرک عدم سو پیشینه
 • مدارک ازدواج یا طلاق
 • نامه تمکن مالی
 • مدارک نظامی برای افراد نظامی

واکسیناسیون و معاینات پزشکی برای اخذ گرین کارت

پس از دریافت دعوت نامه و زمان مصاحبه باید معاینات پزشکی برنده لاتاری در مراکز معتبر و خاصی انجام شود. این مرحله یکی از راحت ترین مراحل اخذ گرین کارت است و برای هر یک از اعضای خانواده هزینه ای معادل ۲۱۵ دلار در بر خواهد داشت. بعد از واکسیناسیون، برگه ای ارائه می شود که باید در هنگام مصاحبه به سفارت ارائه داده شود و ضمنا هیچ نیازی به ترجمه انگلیسی این برگه نیست.

حضور در سفارت و پرداخت هزینه صدور گرین کارت

مرحله پایانی اخذ گرین کارت، حضور در سفارت است که باید راهی شهری شوید که سفارت آمریکا در آن قرار دارد. برای این سفر حدود ۱۰ روز را در نظر بگیرید تا بدون دغدغه و نگرانی روند اخذ گرین کارت را طی کنید. در هنگام مصاحبه باید اصل و ترجمه انگلیسی تمامی مدارک لازم، نتایج کمیسیون پزشکی و دعوت نامه را به همراه داشته باشید. حضور در سفارت و شرکت در مصاحبه هنوز به معنی صدور قطعی گرین کارت نیست و هزینه ای که به این منظور از متقاضی دریافت می شود قابل استرداد نیست. در سفارتخانه هر نفر ۳۳۰ دلار به عنوان هزینه ویزا پرداخت می کند.

سخن آخر

پس از این مرحله و اتمام مصاحبه ویزایی با اعتبار ۶ ماه به برنده لاتاری داده می شود و شخص مورد نظر (ثبت نام کننده اصلی) باید در طی این ۶ ماه وارد خاک آمریکا شود در غیر این صورت ویزای او لغو خواهد شد. اگر متقاضی اصلی در طول این ۶ ماه امکان سفر به آمریکا را نداشته باشد، حتی خانواده اش بدون حضور او نمی توانند وارد آمریکا شوند. پس از لحظه ثبت نام در لاتاری تا حضور در آمریکا هیچ تضمینی برای موفقیت در اخذ گرین کارت وجود ندارد.

در ادامه می توانید با روش های مهاجرت به آمریکا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید