صفر تا صد ویزای مالزی

مالزی یک شبه جزیره در جنوب شرقی آسیا است که پایتخت آن شهر زیبای کوالالامپور می باشد. پاسپورت مالزی جزو دوازده پاسپورت قدرتمند در جهان است و با در دست داشتن آن می توان بدون ویزا به 179 کشور در جهان سفر کرد. پاسپورت مالزی در آسیا نیز چهارمین پاسپورت معتبر محسوب می شود.

معرفی صفر تا صد ویزای مالزی
صفر تا صد ویزای مالزی
صفر تا صد ویزای مالزیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 21Rating: 4.0صفر تا صد ویزای مالزی و تمام نکات مربوط به اخذ انواع ویزای مالزی.صفر تا صد ویزای مالزی پاسپورت مالزی جزو دوازده پاسپورت قدرتمند در جهان است و با در دست داشتن آن می توان بدون ویزا به 179 کشور در جهان سفر کرد.

معرفی صفر تا صد ویزای مالزی

مالزی یک شبه جزیره در جنوب شرقی آسیا است که پایتخت آن شهر زیبای کوالالامپور می باشد. پاسپورت مالزی جزو دوازده پاسپورت قدرتمند در جهان است و با در دست داشتن آن می توان بدون ویزا به 179 کشور در جهان سفر کرد. پاسپورت مالزی در آسیا نیز چهارمین پاسپورت معتبر محسوب می شود. بیشتر مردم مالزی مسلمان هستند و اسلام دین رسمی این کشور است. مالایی زبان اصلی مردم این کشور است اما در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه های مالزی تحصیل به زبان انگلیسی صورت می گیرد. در این مطلب صفر تا صد اخذ ویزای مالزی را برای افرادی که قصد خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور آسیایی را دارند توضیح داده شده است.

انواع ویزای مالزی

دولت مالزی سه نوع ویزا را برای اتباع خارجی در نظر گرفته است.

  1. ویزای تک ورودی: این نوع ویزا برای اتباع خارجی که به دلیل بازدی اجتماعی نیاز به اخذ ویزا دارند در نظر گرفته شده است. این نوع ویزا برای یک بار ورود به مالزی است و از تاریخ صدور به مدت سه ماه این ویزا معتبر است.
  2. ویزای چند بار ورود: این نوع ویزا برای افرادی که نیاز به ویزای مالزی برای امور دولتی یا تجاری را دارند صادر می شود. اعتبار این ویزا معمولا به مدت سه ماه تا 12 ماه از تارخ صدور است.
  3. ویزای ترانزیت: این نوع از ویزا برای افرادی صادر می شود که نیاز به ورود به مالزی در سفر به کشورهای دیگر دارند. البته مسافرانی که بدون خارج شدن از فرودگاه های مالزی قصد ادامه سفر به مقصد بعدی را دارند نیازی به ویزای ترانزیت ندارند.

ویزای تحصیلی مالزی

معرفی صفر تا صد ویزای مالزی
صفر تا صد ویزای مالزی

تحصیل در مالزی در تمام مقاطع، مدارس و کارشناسی و کارشناسی ارشد و اکترا امکان پذیر است. متقاضیان برای تحصیل در مالزی ملزم به اخذ ویزای مالزی از طریق تحصیل یا یا ویزای تحصیلی مالزی می باشند. افراد زیر 18 سال که به صورت قانونی در مالزی اقامت دارند می توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی این کشور تحصیل کنند وای تحصیل در مدارس بین المللی به زبان انگلیسی و شامل هزینه بالایی است. تحصیل در مقطع کارشناسی مستلزم داشتن مدرک دیپلم و مدرک زبان انگلیسی می باشد. در مقطع لیسانس متقاضی نیاز به نمره 6 در آیلتس دارد. تحصیل در رشته کارشناسی ارشد مستلزم داشتن مدرک کارشناسی معتبر از دانشگاه های مالزی یا هر کشور دیگر است. متقاضیان تحصیل در مدرک دکترا نیاز به مکاتبه با اساتید دانشگاه های ملزی را دارند.داشتن رزومه علمی و مدرک زبان و مقالات علمی در اخذ پذیرش و دریافت بورسیه تاثیر زیادی دارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات

ارائه پاسپورت

ارائه مدرک زبان

دو قطعه عکس

پذیرش دانشگاهی

فرم درخواست ویزا

ارائه نامه تمکن مالی

بیمه نامه

نشان دادن محل اسکان

ویزای کاری مالزی

یکی از راه های مهاجرت به مالزی اخذ ویزای کاری می باشد. برای گرفتن ویزای مالزی نیاز دارید که یک کارفرما از این کشور برای شما پیشنهاد شغلی ارسال کند. کارفرما در صورتی می تواند شما را استخدام کند که کسی در مالزی با آن شرایط برای کار مورد نظر وجود نداشته باشد. سن فرد متقاضی نباید کمتر از 23 سال باشد. همچنین حقوق فرد خارجی باید حداقل 5000 رینگت باشد تا بتواند ویزای کاری دریافت کند.

ویزای درمانی مالزی

ویزای درمانی مالزی برای افرادی صادر می شود که به دلیل شرایط نامساعد پزشکی و درمانی در کشور خود قصد ورود به کشور مالزی را برای استفاده از خدمات درمانی دارند. برای اخذ ویزای درمانی مالزی ویزای توریستی این کشور برای فرد صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای درمانی

گواهی پزشکی از کشور مبدا

گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک در مالزی

پرداخت هزینه های پزشکی

فرم درخواست ویزا

دو عدد عکس

پاسپورت معتبر

بیمه مسافرتی

به طور کلی برای اخذ ویزای هر کشوری به مدارک متفاوتی نیاز است. هر کشور با توجه به قوانین خود مدارک متفاوتی را درخواست می کند. در ادامه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مالزی برای شما آورده شده است:

عکس پاسپورت

مدارک هویتی

پاسپورت

مدارک اثبات کننده تمکن مالی

مدارک مربوط به اسکان مانند رزرو خانه هتل و یا بلیط هواپیما

بیمه مسافرتی

تکمیل فرم ویزا

مدارک شغلی و تحصیلی

برای امور مهاجرتی مربوط به کشور مالزی و اخذ ویزای مالزی می توانید به صورت حضوری  به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید. آدرس  سفارت مالزی در تهران در شهرک غرب، فاز 4، بلوار ایوانک، خیابان زرافشان شمالی است و 8 صبح تا 4 عصر می توانید جهت امور مربوط به ویزا به سفارت این کشور مراجعه کنید.

در ادامه می توانید با اصطلاحات ضروری در سفر مالزی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید