ضرورت تست کرونا پیش از سفر 

مدتی است که از حضور کووید ۱۹ در زندگی ما می گذرد. ویروسی که تمامی جنبه های زندگی ما را در بر گرفته و همانند آتشی کوچک زیر خاکستر است که وجودش تا زمان شعله ور شدن و به آتش کشیدن همه چیز ناشناخته باقی می ماند.

0
34
معرفی ضرورت تست کرونا پیش از سفر
ضرورت تست کرونا پیش از سفر
ضرورت تست کرونا پیش از سفر Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 25Rating: 4.0ضرورت تست کرونا پیش از سفر و نکاتی که باید بدانید.ضرورت تست کرونا پیش از سفر این که حتماً باید قبل از پرواز تست داد به عوامل مختلفی  مانند شرایط کشور مبدا و مقصد و اوضاع سلامتی خود مسافر بستگی دارد

معرفی و نکات و ضرورت تست کرونا پیش از سفر

مدتی است که از حضور کووید ۱۹ در زندگی ما می گذرد. ویروسی که تمامی جنبه های زندگی ما را در بر گرفته و همانند آتشی کوچک زیر خاکستر است که وجودش تا زمان شعله ور شدن و به آتش کشیدن همه چیز ناشناخته باقی می ماند. اما با این حال توانستیم با ایجاد پروتکل هایی بهداشتی و رعایت برخی قوانین با این ویروس کنار آمده و همراه آن زندگی کنیم. یکی از همین قوانین و پروتکل ها  مربوط به سفر کردن است. حال می خواهیم به ضرورت تست کرونا پیش از سفر بیشتر بپردازیم.

سفر کردن ویروس کرونا 

گرچه به نظر جمله ای خنده دار است، اما واقعیت دارد. بخشی از دلیل شیوع این ویروس و قدرت گرفتن آن سفر کردن افراد مبتلا به سایر شهرها و کشورهاست. به همین دلیل اولین توصیه مسئولان برای کنترل ویروس این بود که از سفرها و گشت و گذار ها جلوگیری شود با این حال برخی اوقات سفر های ضروری اجتناب ناپذیر پیش می آید و افراد مجبور به خرید بلیط هواپیما و سفر به سایر شهرها و کشورها هستند. اما از کجا معلوم که همراه با این افراد ویروس کرونا نیز به دیگر جاها سفر نکند؟ به همین دلیل است که هر کشوری که خطوط هوایی آن در این دوران فعال است از مسافران نتیجه تست کرونا پیش از سفر شان را میخواهد.

حتماً باید قبل از پرواز تست بدهیم؟ 

این که حتماً باید قبل از پرواز تست داد به عوامل مختلفی  مانند شرایط کشور مبدا و مقصد و اوضاع سلامتی خود مسافر بستگی دارد اما در کل با توجه به شرایط فعلی اکثر کشور ها از مسافران درخواست می کنند تا قبل از پرواز تست های مورد نیاز در رابطه با کووید ۱۹ را انجام داده و نتیجه آزمایشات را همراه خود داشته باشند و افرادی که پس از انجام تست سرباز زنند یا نتیجه تست را همراه نداشته باشند به احتمال زیاد باید مدتی را در قرنطینه بگذرانند. شرایط قرنطینه نیست در کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد با توجه به اینکه آن کشور توریستی است یا نه به همین دلیل بد نیست قبل از پرواز است شرایط بیماری در کشور مقصد و قوانین جدید آن کشور در رابطه با ویروس کرونا اطلاع داشته باشید.

چرا باید قبل از پرواز تست کرونا داد؟ 

سازمان حمل و نقل هوایی بین المللی(یاتا) در بیانیه ای اعلام کرد که محدودیت های مرزی در کنار اقدامات مورد نیاز قرنطینه هنگام ورود باعث کاهش تقاضای سفر به ویژه در اروپا شده است. بسیاری از مسافران و گردشگران به دلیل محدودیت بازگشایی مرز ها و اقدامات قرنطینه و تغییر سیاست های مرتبط با کووید ۱۹ در سفر خود  تعلل کرده و یا نمی توانند درباره سفر خود برنامه ریزی کنند. بر اساس این اعلامیه یاتا دریافته است که ۸۳ درصد از مسافران اگر مجبور به تحمل قرنطینه در زمان ورود به کشور باشند از سفر خود صرف نظر خواهند کرد. در نتیجه این سازمان راه حلی برای احیای سفرهای هوایی دنیا یافته و آن انجام تست کرونا پیش از سفر است. انجام این تست باعث می شود تا مسئولان و دولتمردان بتوانند با اطمینان و اعتماد مرزهای خود را به روی مسافران بازکرده و حدالامکان قرنطینه در هنگام ورود را حذف کنند. در راستای همین طرح و نیز استاندارد سازی آزمایشات مرتبط با ویروس کرونا، یاتا دستورالعملی به عنوان راهنمای آزمایشات کووید ۱۹ برای دولت ها در سرتاسر دنیا ارسال کرد تا با مشارکت آنها بتواند دستورالعملی استاندارد و یکپارچه در رابطه با تست های پیش از سفر کرونا ایجاد کند.

ایده آل ترین تست کرونا چیست؟ 

معرفی ضرورت تست کرونا پیش از سفر
ضرورت تست کرونا پیش از سفر

مشاور پزشکی یاتا، دیوید پاول، بهترین و ایده آل ترین تست کرونا را آزمایشات RT-PCR دانسته و این آزمایشات را استانداردی طلایی در تشخیص ویروس شناخته است. درحال حاضر اصلی ترین روش انجام آزمایشات توسط از طریق بینی و گلو نمونه بزاق را جمع آوری می کند.

هزینه انجام تست بر عهده چه کسی است؟ 

یاتا در کنار قوانین صادر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی، دولت ها را مسئول پرداخت هزینه آزمایش های مرتبط با کرونا پیش از سفر می داند با این حال  با توجه به شرایط کشور ها ممکن است قوانین متفاوتی را اجرا کنند.

اگر تست کرونا پیش از سفر مسافر مثبت باشد چه خواهد شد؟ 

اگر تست پیش از سفر یا تست هنگام خروج مسافر نتیجه مثبتی داشته باشد، مسافر نمی تواند که برنامه به سفر خود ادامه دهد یاتا تاکید می کند که برخی از ایرلاین ها سیاست های منعطفی در رابطه با این موارد دارند. اگر نتیجه تست کرونا پیش از سفر مثبت باشد مسافر باید مطابق قوانین و الزامات کشور مقصد رفتار کند. ایرلاین ها در این موارد نیاز به برگشت مسافر و یا اعمال جریمه های مالی نخواهند داشت.

سفر با رعایت قوانین 

 اگر نتیجه تست کرونا پیش از سفرتان منفی بود می‌توانید با خیالی آسوده به سفر خود ادامه دهید اما با این حال بهتر است احتیاط کرده و وسیله های بهداشتی مانند زدن ماسک و شیلد و نیز استفاده از دستکش و مواد ضدعفونی کننده دست را همراه داشته و پروتکل های بهداشتی مانند فاصله گذاری را رعایت کنید. هواپیمایی ها و ایرلاین ها نیز موظفند تا فاصله گذاری بین مسافران را در پروازهای خود رعایت کنند.

در ادامه می توانید با سفر ایمن با قطار در دوران کرونا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید