طولانی ترین پرواز دنیا

اگر جزو گردشگرانی هستید که به خرید بلیط هواپیما و سفرهای خارجی علاقه داشته و یا جزو آن دسته از افراد هستید که برای انجام کارهای بازرگانی و یا شخصی مجبور هستید پروازهای طولانی مدت بین کشورهای خارجی را انجام دهید، حتماً تا به حال چیزهایی در مورد پروازهای طولانی مدت در جهان شنیده‌اید.

0
55
معرفی طولانی ترین پرواز دنیا
طولانی ترین پرواز دنیا
طولانی ترین پرواز دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 21Rating: 4.0طولانی ترین پرواز دنیا.طولانی ترین پرواز دنیا در ادامه معرفی شده شاید روزی ناچار به انجام این پرواز طولانی مدت شدید پس از قبل باید با شرایط و چگونگی انجام آن آشنایی پیدا کنید.

آشنایی با طولانی ترین پرواز دنیا

اگر جزو گردشگرانی هستید که به خرید بلیط هواپیما و سفرهای خارجی علاقه داشته و یا جزو آن دسته از افراد هستید که برای انجام کارهای بازرگانی و یا شخصی مجبور هستید پروازهای طولانی مدت بین کشورهای خارجی را انجام دهید، حتماً تا به حال چیزهایی در مورد پروازهای طولانی مدت در جهان شنیده‌اید. در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا طولانی ترین پرواز دنیا را برای شما توضیح داده و تمامی اطلاعات مربوط به آن را برایتان شرح دهیم. کسی چه می‌داند شاید شما روزی با رزرو بلیط هواپیما ناچار به انجام این پرواز طولانی مدت شدید؛ بنابراین بهتر است از قبل با ایرلاین انجام دهنده پروازهای طولانی‌مدت و چگونگی انجام آن آشنایی پیدا کنید. اگر این مطلب نظر شما را به خود جلب کرده است و می‌خواهید با طولانی ترین پرواز دنیا آشنایی کامل پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب باری دیگر سایت سفرستان را همراهی کنید.

معرفی طولانی ترین پروازهای دنیا قبل از اکتبر 2019

تا قبل از اکتبر 2019، طولانی ترین پرواز دنیا به ایرلاین ملی سنگاپور (Singapore Airlines) اختصاص داشته که توسط ایرلاین‌های Qatar Airways و Qantas استرالیا تعقیب شده بود. در ادامه این پروازها به همراه مسافت و ساعت انجام آن برای شما لیست شده است.

-ایرلاین ملی سنگاپور (Singapore Airlines)

مبدأ و مقصد: سنگاپور و نیووارک (Newark) نیوجرسی

مسافت: 9,534 مایل

زمان انجام پرواز: 18 ساعت و 30 دقیقه

هواپیمای انجام دهنده پرواز: ایرباس A350-900ULR

-ایرلاین Qatar Airways

مبدأ و مقصد: اوکلند (Auckland) و دوهه قطر

مسافت: 9,032 مایل

زمان انجام پرواز: 17 ساعت و 50 دقیقه

هواپیمای انجام دهنده پرواز: بوئینگ 77-200LR

-ایرلاین Qantas

مبدأ و مقصد: پرث (Perth) و لندن

مسافت: 9,009 مایل

زمان انجام پرواز: 17 ساعت و 25 دقیقه

هواپیمای انجام دهنده پرواز: بوئینگ 787-9

جدیدترین پرواز طولانی جهان پس از اکتبر 2019

معرفی طولانی ترین پرواز دنیا
طولانی ترین پرواز دنیا

ایرلاین Qantas Airways خواستار پرواز مسافران از سیدنی به نیویورک و لندن را بدون توقف داشت که اخیراً موفق به انجام این مهم گردید. با این حال قبل از انجام پرواز این ایرلاین استرالیایی نیاز دارد که مطمئن شود مسافرین قادر به انجام این سفر خواهند بود.

این ایرلاین قبل از انجام پرواز اصلی اعلام کرد که پروازهای طولانی‌مدت تحقیقاتی که هر کدام حدود 19 ساعت طول خواهند کشید را انجام خواهد داد تا مشاهده شود خدمه و مسافرین هواپیما چگونه از پس این کار بر خواهند آمد. این پروازهای تحقیقاتی توسط هواپیمای جدید بوئینگ 787-9s انجام شده که هر کدام 40 مسافر را که کارکنان ایرلاین بوده و با کمترین بار ممکن حمل خواهد کرد.

✅ بازدید از مقاله تحمل پروازهای طولانی

انجام طولانی ترین پرواز دنیا توسط ایرلاین Qantas

ایرلاین استرالیایی Qantas سرانجام موفق شد اولین پرواز بدون توقف بین نیویورک و سیدنی که حدود 19 ساعت و 16 دقیقه به طول انجامید را به انجام برساند. پرواز QF7879 ایرلاین Qantas با پشت سر گذاشتن ایرلاین سنگاپور توانست طولانی ترین پرواز دنیا را به خود اختصاص دهد.

این ایرلاین همچنین در نظر دارد در طی ماه‌های آینده پرواز بدن توقفی را از لندن به سیدنی انجام دهد. این مسیر حدود 500 مایل طولانی‌تر بوده که حدود یک ساعت را به مدت زمان پرواز اضافه خواهد کرد.

هواپیماها و ایرلاین‌ها به طور تکنیکال پیشرفته‌تر بوده و دارای کارایی سوختی بهتر، گستره‌های طولانی‌‌تر و برنامه‌ریزی‌های منطقی کامپیوتری هستند؛ اما با طولانی‌تر شدن پروازها، این سؤال پیش می‌آید که آیا مسافرین و خدمه پرواز قادر خواهند بود بدون توقف و نفسی تازه کردن در روی هوا ساعات طولانی پرواز را تحمل کنند.

چگونگی انجام طولانی ترین پرواز دنیا

معرفی طولانی ترین پرواز دنیا
طولانی ترین پرواز دنیا

همان‌گونه که گفته شد ایرلاین Qantas قبل از انجام این پرواز، پروازهای تحقیقاتی متعددی را انجام داد تا مشاهده کند مسافرین، خلبانان و خدمه پرواز چگونه از پس انجام این مهم بر خواهند آمد. این ایرلاین قصد دارد در مورد انجام پرواز بین لندن و سیدنی نیز همین کار را انجام دهد. بالاخره مسافرین با عبور از 15 منطقه زمانی مختلف، سختی‌های بسیاری را متحمل خواهند شد و این ایرلاین قصد دارد تا تأثیرات ناشی از Jetlag شدن مسافرین را به حداقل برساند تا مسافرین بتوانند پروازی هر چه آسوده‌تر را تجربه کنند.

با انجام تمامی تحقیقات، ایرلاین Qantas اعلام کرد که دو هواپیما از سری هواپیماهای ایرباس و بوئینگ قادر به انجام این پرواز طولانی مدت بوده و تا آخر 2019 اعلام خواهد کرد که قصد استفاده از کدام هواپیما را داشته و امید دارد که تا اوایل 2023 بتواند پرواز لندن سیدنی را به انجام برساند.

به خاطر کم بودن تعداد مسافرین هر مسافر به رده تجاری یا بیزنس کلاس انتقال یافته که هر صندلی آن امکان تبدیل شدن به یک تخت یک نفره کامل و راحت را داشت؛ هر چند به مسافرین پیشنهاد شد که زمانی را در کابین اصلی بگذرانند تا تعادل وزنی هواپیماها برقرار شود.

با توجه به عبور هواپیما از منطقه‌های زمانی مختلف، خدمه هواپیما اقدام به سرو وعده‌های غذایی به گونه‌ای کردند که مسافرین تأثیرات جانبی عبور از این مناطق زمانی را حس نکنند و پس از صرف شام قادر به خوابیدن و استراحت باشند. برای نمونه وعده ناهار در ساعت 11:15 دقیقه شب به زمان نیویورک سرو شده و منوی آن شامل سوپ گوجه فرنگی آبکی و سینه مرغ سرخ شده به سبک مکزیکی و گزینه‌های مشابه بوده؛ در حالی که وعده شام حدود 4:15 دقیقه صبح به وقت نیویورک سرو شده و شامل غذاهای قندی و غذاهای سبک و راحت بود.

خدمه اولیه هواپیما نیز در آزمایش‌های انجام شده شرکت کرده و از وعده‌های غذایی تطبیق شده استفاده کرده و به صورت شیفت‌های برنامه‌ریزی شده دقیق کار می‌کردند. آزمایش‌های انجام شده بر روی خدمه و مسافرین شامل نوارهای مغذی و آنالیزهای مربوط به ملاتونین بدن بود.

با توجه به تست‌ها و آزمایش‌های انجام شده بر روی مسافرین و همچنین تطبیق دهی وعده‌های غذایی، می‌توانید مطمئن باشید که پرواز لندن-سیدنی نیز همانند نیویورک-سیدنی با موفقیت انجام شده و اگر روزی شما مجبور به انجام طولانی ترین پرواز جهان شدید، خواهید توانست با خیالی آسوده و بدون نگرانی و به طور تقریباً راحت این پرواز طولانی مدت را انجام داده و حتی از سفر هوایی خود نیز لذت ببرید. در ادامه می توانید با طولانی ترین پرواز خارجی جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید