عجایب هفتگانه جدید دنیا

در دنیا آثار و مکان های دیدنی بسیاری وجود دارند که نحوه ساخت و بوجود آمدنشان برای مدت ها سوالی بزرگ بود، به ویژه با توجه به سال ساخت آن ها برخی از آن ها هم تنها نامشان در منابع تاریخی ذکر شده بود و هیچ اثری از مکان گفته شده نبود.

0
42
معرفی عجایب هفتگانه جدید دنیا
عجایب هفتگانه جدید دنیا
عجایب هفتگانه جدید دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 19Rating: 4.0عجایب هفتگانه جدید دنیا و بازدید از آثاری که انسان را شگفت زده می کند.عجایب هفتگانه جدید دنیا در دنیا آثار و مکان های دیدنی بسیاری وجود دارند که نحوه ساخت و بوجود آمدنشان برای مدت ها سوالی بزرگ بود.

آشنایی با عجایب هفتگانه جدید دنیا

در دنیا آثار و مکان های دیدنی بسیاری وجود دارند که نحوه ساخت و بوجود آمدنشان برای مدت ها سوالی بزرگ بود، به ویژه با توجه به سال ساخت آن ها برخی از آن ها هم تنها نامشان در منابع تاریخی ذکر شده بود و هیچ اثری از مکان گفته شده نبود. سازمانی این آثار و مکان های دیدنی مختلف دنیا را لیست کرده و در نهایت لیستی تحت عنوان عجایب هفتگانه دنیا منتشر کرد. این لیست تا مدت ها بر سر زبان ها بود تا آن که با آسیب دیدن برخی از آثار، تخریب آن ها و نیز ملموس نبودن برخی دیگر، در سال 2000 کمپینی تحت عنوان عجایب هفتگانه جدید دنیا ایجاد شد که هدفشان شناسایی آثار عجیب از سرتاسر دنیا و منتشر کردن لیستی جدید از عجایب هفتگانه دنیا بود. امروزه عجایب هفتگانه دنیا به دو صورت کلاسیک و جدید هستند که در ادامه مطلب نگاهی به عجایب هفتگانه جدید دنیا خواهیم انداخت. اگر از خریداران همیشگی بلیط هواپیما و عاشقان سفر هستید در ادامه با سفرستان همراه باشید.

عجایب هفتگانه کلاسیک

معرفی عجایب هفتگانه جدید دنیا
عجایب هفتگانه جدید دنیا

اهرام هفتگانه کلاسیک دنیا عبارتند از: هرم بزرگ جیزه، باغ های معلق بابل، معبد آرتمیس، تندیس زئوس در المپیا، آرامگاه هالیکارناسوس، غول رودس و فانوس اسکندریه.

عجایب هفتگانه جدید

عجایب هفتگانه جدید بر اساس نظرسنجی های اینترنتی شکل گرفته و گرچه بسیاری بر بی اساس بودن آن نظر دارند اما این سایت نظر سنجی لیست عجایب هفتگانه جدید را به شرح زیر منتشر کرده است:

آمفی تئاتر کولوسئوم

معرفی عجایب هفتگانه جدید دنیا
عجایب هفتگانه جدید دنیا

همه ما عکس آمفی تئاتر کولوسئوم ایتالیا را دیده ایم. آمفی تئاتری دایره شکل که نماد ایتالیا و روزگاری میدان خونین نبرد گلادیاتورها بوده، امروزه نه تنها یکی از پربازدیدترین جاذبه های ایتالیا است، بلکه جزو عجایب هفتگانه جدید دنیا هم هست. کار ساخت و ساز این آمفی تئاتر مشهور بین سال های 70 و 72 قبل از میلاد آغاز شد و حدود یک دهه پس از استارت کار، افتتاح شد. جالب است بدانید امپراتور روم به شادمانی افتتاح انی آمفی تئتر، 100 روز بازی های گلادیاتوری برگزار کرد.

✅ بازدید از مقاله برترین میراث جهانی یونسکو

دیوار بزرگ چین

معرفی عجایب هفتگانه جدید دنیا
عجایب هفتگانه جدید دنیا

یکی از بزرگ ترین و پر سر و صداترین سازه های بشری که گفته می شود حتی از روی ماه هم به سادگی قابل رویت است، دیواری است در شمال چین که قدمتش به سال ها قبل بر می گردد. البته این نکته را باید بگوییم که دیوار چین از فضا قابل رویت نبوده و این حرف تنها شایعه ای بزرگ است. از شایعه که بگذریم، این دیوار در واقع سیستم دفاعی چینی ها در برابر حملات دشمنان به ویژه مغول ها بوده است. البته این دیوار در بازه های زمانی مختلفی ساخته شده است. طول ابتدایی دیوار 5000 کیلومتر بوده و به مرور زمان و با روی کار آمدن پادشاهان مختلف طول آن افزایش یافته و به 2000 کیلومتر رسیده است.

مجسمه مسیح

مجسمه مسیح برزیل
مجسمه مسیح

قطعا با دیدن نام مجسمه مسیح ذهنتان به سمت مجسمه بزرگ مسیح در برزیل رفته که دو دست خود را به طرفین باز کرده است. اشتباه نمی کنید، آن مجسمه در ارتفاعات برزیل هم یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیا است. این مجسمه 38 متر ارتفاع دارد و بر فراز تپه ای رو به شهر ساخته شده تا مردم شهر تحت حمایت و رحمت مسیح قرار بگیرند. بد نیست بدانید که این مجسمه در حال حاضر بزرگ ترین مجسمه موجود از حضرت مسیح است.

ماچوپیچو

معرفی ماچوپیچو
ماچوپیچو

یکی از تماشایی ترین و محبوب ترین عجایب هفتگانه جهان شهری در دل جنگل های آمازون است. ماچوپیچو جایی در جنگل های آمازون برفراز کوه و رو به رودخانه ساخته شده است. در مورد متروکه ماندن این شهر داذستان های بسیاری وجود دارد اما قوی ترین نظریه این است که احتمالا این شهر به دلیل شیوع آبله رها شده و متروک مانده است. در مورد سال ساخت ماچوپیچو باید گفت که احتمال می رود این شهر در دهه 1450 میلادی ساخته شده است.

پترا

پترا شهری ماقبل تاریخی
پترا

پترا شهری ماقبل تاریخی است که بین دریای سرخ و دریای مرده (بحرالمیت) ساخته شده است. پترا در دل کوه تراشیده و ساخته شده است و همین هم به عجیب و حیرت آور بودن آن افزوده است. اگر پترا به نظرتان آشنا می آید باید بگوییم که ورودی این شهر الهام بخش صحنه ها و سکانس های بسیاری بوده که بارزترین آن ها ایندیانا جونز است.

هرم چیچن ایتزا

هرم چیچن ایتزا مکزیک
هرم چیچن ایتزا

ششمین اثرعجیب از عجایب هفتگانه جدید دنیا در مکزیک واقع شده است. جایی که مایاها حکمرانی و زندگی می کردند. هرم چیچن در واقع معبدی بود که در آن برای جلب رضایت خدایان و دوری از خشم آنان، مراسمم قرابانی کردن انجام می شد. هرم و منطقه ای که چیچن در آن قرار دارد به لحظ ان که افراد را با تمدن مایاها بیشتر آشنا می کند بین گردشگران و باستان شناسان از محبوبیت خاصی برخوردار است.

تاج محل

تاج محل هند
تاج محل

حضور این بنای سفید رنگ در فیلم ها و انیمیشن ها به اندازه ای بوده که امکان ندارد کسی آن را نشناسد. تاج محل را شاه جهان در سال 1632 بر مزار همسرش ممتاز ساخته است. یکی از بارزترین ویژگی های تاج محل سبک اسلامی معماری آن است که در هر بخش از آن به چشم می خورد.

در ادامه می توانید با میراث جهانی ایرانی ثبت‌شده در یونسکو آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید