عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی چیست؟

در ماه‌ها و سال‌های اخیر احتمالا شما هم متوجه افزایش تعداد گردشگران خارجی در کشورمان شده‌اید. ظاهرا با کاسته شدن از تبلیغات رسانه‌ای منفی بر علیه ایران و شناخته‌تر شدن زیبایی‌های این مرز و بوم، گردشگران خارجی علاقه فراوانی به سفر به ایران پیدا کرده‌اند.

2
199
عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران
عجیب ترین حقایق ایران
عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی چیست؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 1Rating: 4.5عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی و رسوم عجیب ایرانی ها.عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی نقش موثری در رونق صنعت توریسم کشورمان داشته است و برای گردشگران امری غیر طبیعی است.

عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی

در ماه‌ها و سال‌های اخیر احتمالا شما هم متوجه افزایش تعداد گردشگران خارجی در کشورمان شده‌اید. ظاهرا با کاسته شدن از تبلیغات رسانه‌ای منفی بر علیه ایران و شناخته‌تر شدن زیبایی‌های این مرز و بوم، گردشگران خارجی علاقه فراوانی به سفر به ایران پیدا کرده‌اند. در این بین، به نظر می‌رسد که عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی هم نقش موثری در رونق صنعت توریسم کشورمان داشته است. احتمالا شما هم بدتان نمی‌آید که با عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی بیشتر آشنا شوید و کشورمان را از دید افراد غیرایرانی، به صورت متفاوت تماشا کنید. پس مطلبی که ما تحت عنوان عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی نگاشته‌ایم را بخوانید و بیشتر با این حقایق جالب و هیجان‌انگیز آشنا شوید. بلاشک، آشنا شدن با این حقایق، فرصت تجربه سفرهای متفاوتی را در داخل کشورمان به شما خواهد داد.

قانونی پیچیده به نام تعارف

شاید فکر کنید که تعارف کردن یک امر بسیار عادی و حتی پیش پا افتاده برای همه مردم جهان است اما حقیقت قضیه اصلا این‌گونه نیست. تعارف کردن یکی از پیچیده‌ترین و عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی است. از نظر آنها، این کار می‌تواند باعث ایجاد سوءتفاهم، اختلاف نظر و مشکلات دیگری شود. حتی جالب است بدانید که در زبان‌های دیگر از جمله زبان انگلیسی هیچ معادلی برای کلمه تعارف وجود ندارد. زیرا در فرهنگ آنها اصلا چنین کاری طبیعی نیست.

مهمان‌نوازی خارق‌العاده ایرانی‌ها

بسیاری از کارهایی که ما در قبال یکدیگر انجام می‌دهیم برای افراد سایر کشورها باورنکردنی هستند. یکی از این کارها که جزو عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی به شمار می‌آید، مهمان‌نوازی مردم ایران است. در واقع، برای یک فرد خارجی بسیار باورنکردنی است که شما بخواهید او را بیش از ۱۰۰ کیلومتر با خودروی خود جابجا کنید و هیچ پولی در آخر نگیرید. بارها دیده شده که گردشگران خارجی پس از ترک ایران و سفر به کشور خود، از اینکه به راحتی بر سر سفره ایرانی‌ها نشسته‌ و مهمانان خانواده‌های ایرانی‌ شده‌اند ابراز تعجب و شگفتی‌ کرده‌اند.

ریال یا تومان؟

عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران
عجیب ترین حقایق ایران

از عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی می‌توان به واحد پول کشورمان اشاره کرد. تقریبا برای تمامی گردشگران نامفهوم است که چرا در ایران واحد پول ریال است اما مردم در معاملات روزمره خود از واحد تومان استفاده می‌کنند. اغلب گردشگرانی که به ایران سفر کرده‌اند این موضوع را بسیار گیج‌کننده و عجیب دانسته‌اند. در واقع برای این افراد بسیار عجیب است که چرا مردم کشوری به عظمت ایران از واحد پولی استفاده می‌کنند که نزدیک به یک قرن پیش عوض شده است. این مساله معمولا توجه کسانی را جلب می‌کند که کمی با تاریخ ایران آشنا هستند.

✅ بازدید از مقاله آشنایی با آداب‌ و رسوم مردم ایران

آدامس و شکلات به جای پول خرد

عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران
عجیب ترین حقایق ایران

یکی دیگر از حقایق عجیب ایران که نظر گردشگران بسیار زیادی را به خود جلب می‌کند، استفاده از آدامس و شکلات به جای پول خرد است. شاید این مساله هم مثل سایر مسائلی که ذکر شد برای خود ما ایرانی‌ها عادی باشد اما برای یک فرد خارجی بسیار عجیب و حیر‌ت‌آور است که ببینید تمامی فروشگاه‌ها دارای جعبه‌ای پر از آدامس و شکلات در کنار صندوق خود هستند و مابقی پول خرید یک فرد را با دادن چند آدامس و شکلات پرداخت می‌کنند. البته آنها حتما باید بدانند که این کار به خاطر کمبود پول خرد و سکه در ایران انجام می‌شود و دلیل دیگری ندارد.

عشق مردم ایران به شیرینی

عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران
عجیب ترین حقایق ایران

اگر گمان می‌کنید که شیرینی در تمام کشورهای جهان مثل ایران محبوب است، باید این طرز فکر خودتان را اصلاح نمایید. ایرانی‌ها شیرینی را بیش از مردم هر کشور دیگری دوست‌ دارند و به قول یکی از گردشگران خارجی، ایرانی‌ها به مراحل بسیار بالایی از عشق به کیک و شیرینی رسیده‌اند. به نظر می‌رسد که یکی از عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی این است که در هر خیابانی حداقل یک یا دو شیرینی‌فروش قرار دارد و کیک و شیرینی پای ثابت اغلب ملاقات‌های دوستانه و خانوادگی است.

رانندگی عجیب در ایران

رانندگی برخی افراد در ایران واقعا عجیب و باورنکردنی است. هرچند که این موضوع در مورد اغلب کشورهای جهان صدق می‌کند اما آمار بالای تصادفات جاده‌ای و امن نبودن جاده‌ها و اغلب خودروها در ایران باعث می‌شود که این موضوع به یکی از عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی تبدیل شود. گفته می‌شود که رانندگی در کشورهای بنین و گرجستان هم چندان مناسب نیست اما ظاهرا رانندگی در ایران دست بالا را گرفته و حیرت عده زیادی از خارجی‌ها را برانگیخته است. البته در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری برای بهبود وضعیت رانندگی در ایران انجام شده اما به نظر می‌رسد که هنوز فاصله زیادی با استانداردها وجود دارد.

ایران، پایتخت جراحی زیبایی در جهان

تعداد زیادی از افرادی که با یک چسب بر روی بینی‌شان دیده می‌شوند نیز جزو عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی به شمار می‌آید. در واقع، گردشگران بعد از سفر به ایران متوجه می‌شوند که زیبایی بینی برای مردم ایران از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و این موضوع برای اغلب آنها بسیار عجیب به نظر می‌رسد. همین مساله باعث شده که از نظر گردشگران زیادی، ایران پایتخت جراحی زیبایی در جهان باشد. البته اغلب آنها قبل از سفر به ایران به خوبی می‌دانند که این کشور بعد از عربستان سعودی، دومین کشور در میزان مصرف مواد آرایشی در جهان است.

عجیب ترین حقایق ایران برای گردشگران خارجی به قدری زیاد هستند که اشاره به همه آنها در قالب یک متن نمی‌تواند ممکن باشد. به همین دلیل، ما فقط موارد برجسته و مشهور را معرفی کردیم و حالا نوبت شماست که پس از انجام مطالعات بیشتر و بهتر، موارد مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آماده تجربه‌ای متفاوت شوید. فراموش نکنید که گوش تا گوش ایران پر از حقایقی است که شاید حتی هنوز کشف نشده‌اند. پس در کنار سفرهای خارجی، از زیبایی‌های داخل کشورمان هم غافل نشوید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید