عجیب ترین خرافات دنیا

برخی باور دارند که اگر در ابتدای صبح گربه سیاهی ببینید، تا انتهای روز بدشانسی می‌آورید؛ برخی دیگر می‌گویند که اگر ته‌دیگ زیادی بخورید، شب عروسی شما باران می‌بارد؛

1
197
معرفی عجیب ترین خرافات دنیا
عجیب ترین خرافات دنیا
عجیب ترین خرافات دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 2Rating: 4.0عجیب ترین خرافات دنیا و آشنایی با حقایق عجیب و جالب در مورد مردم دنیا.عجیب ترین خرافات دنیا و آگاهی از آنها نشان می دهد که حتی پیشرفته‌ترین و متمدن‌ترین کشورهای جهان نیز از گزند خرافات در امان نیستند.

آشنایی با عجیب ترین خرافات دنیا

برخی باور دارند که اگر در ابتدای صبح گربه سیاهی ببینید، تا انتهای روز بدشانسی می‌آورید؛ برخی دیگر می‌گویند که اگر ته‌دیگ زیادی بخورید، شب عروسی شما باران می‌بارد؛ برخی نیز معتقدند که اگر در شب ناخن‌های خود را بگیرید، از ما بهتران به سراغ شما خواهند آمد؛ مهم نیست در کجا زندگی می‌کنید، هیچ جای دنیا، حتی پیشرفته‌ترین و متمدن‌ترین کشورهای جهان نیز از گزند خرافات در امان نیستند! ازآنجایی‌که خرافات در نقاط مختلف دنیا با یکدیگر متفاوت هستند، ممکن است که خرافاتی‌ها تا پای جان به خرافات خود معتقد باشند، اما دیگر مردم خرافاتی دنیا را دیوانه ‌پندارند. حال اگر تصور می‌کنید که خرافات کشور ما عجیب‌تر از دیگر خرافات دنیاست، این مطلب را تا انتها بخوانید تا به عجیب ترین خرافات دنیا و حقایق عجیب و جالبی در مورد مردم سایر کشورهای دنیا پی ببرید.

خرافه بدیمنی نوشیدن آب به‌سلامتی یکدیگر

معرفی عجیب ترین خرافات دنیا
عجیب ترین خرافات دنیا

بی‌تردید یکی از عجیب ترین خرافه‌های دنیا، خرافه بدیمنی نوشیدن آب به‌سلامتی یکدیگر در کشور یونان است. اما شاید با خود بپرسید این خرافه از کجا آمده است؟ همان‌طور که می‌دانید یونانی‌ها به افسانه‌های اساطیری خود بسیار معتقد هستند و ازآنجایی‌که در افسانه‌های یونانی ارواح مردگان پیش از ورود به دنیای مردگان از رودخانه فراموشی آب می‌نوشند، نوشیدن آب به‌سلامتی افراد مساوی است با آرزوی مرگ برای آن‌ها. بنابراین اگر با خرید بلیط هواپیما یونان به این کشور سفر کردید، هیچ‌گاه در میهمانی‌ها لیوان آب خود را با لیوان آب دیگران به صدا درنیاورید.

خرافه نحسی شماره 4

معرفی عجیب ترین خرافات دنیا
عجیب ترین خرافات دنیا

غیرممکن است شما بتوانید اتاقی با شماره 404 در چین رزرو کنید، زیرا در این کشور شماره 4 نحس بوده و به عدد مرگ شهرت دارد. جالب است بدانید که در بسیاری از ساختمان‌های کشور چین، طبقه چهارم وجود ندارد و با طبقه پنجم جایگزین شده است. گفتنی است که بسیاری از کازینوها و هتل‌های لاس‌وگاس نیز تحت تأثیر این خرافه چینی بوده و از بکار بردن عدد چهار در بخش‌های مختلف صرف‌نظر کرده‌اند.

خرافه خوردن انگور در نیمه‌شب

در کشور اسپانیا و برخی از دیگر کشورهای آمریکای لاتین، قورت دادن دانه انگور محتمل‌تر از نوشیدن آب انگور در شروع سال جدید است. طبق روایتی تاریخی، اگر شما 12 دانه انگور را در 12 ثانیه شب آغاز سال نو (ساعت 12 بامداد) قورت دهید، 12 ماه خوش‌شانسی را در پیش ‌روی خود خواهید داشت. البته اگر کسی در حین قورت دادن دوازدهمین دانه انگور خفه شود، دیگر بعید است این خرافه به واقعیت بپیوندد!

خرافه مرگ توسط پنکه

معرفی عجیب ترین خرافات دنیا
عجیب ترین خرافات دنیا

از جان خود سیر شده‌اید؟ به کره بروید و زیر پنکه روشن بخوابید! یکی از اعتقادات عجیب و جالب در کره این است که خوابیدن با پنکه روشن می‌تواند منجر به مرگ افراد، به‌خصوص خردسالان و کهن‌سالان، شود. جالب است بدانید که این خرافه چنان قدرتمند است که چان ریم، پرفسور بخش مهندسی کوانتم در موسسه پیشروی علم و فناوری، چندی پیش آزمایشی را روی دختر خود در اتاقی با پنکه روشن انجام داد و تمامی علائم حیاتی او را در تمام طول شب و در حین خوابیدن زیر پنکه‌ای روشن اندازه گرفت. (دختر او از این آزمایش جان سالم به در برد!)

خرافه نحسی شماره 39

اگر در صف بانکی در افغانستان، شماره 39 به شما افتاد، بهتر است بگویید شماره شما “یکی قبل از چهل” است! در افغانستان هیچ‌کسی شماره 39 را نمی‌خواهد و هیچ‌کس هم نمی‌داند دلیلش چیست! مردم سوار تاکسی‌هایی که شماره پلاک 39 دارند، نمی‌شوند و رانندگان نیز همیشه پلاک 39 خود را تعویض می‌کنند. این خرافه حتی به سن، شماره تماس، پلاک منزل و حتی کمیته کاری نیز نفوذ‌ کرده و زندگی مردم افغانستان را به‌شدت تحت‌الشعاع قرار داده است.

خرافه ادای احترام به زاغی

معرفی عجیب ترین خرافات دنیا
عجیب ترین خرافات دنیا

بسیاری اعتقاد دارند که اگر در ایرلند به پرنده زاغی ادای احترام نکنید، شما را نفرین خواهد کرد! البته این بدان معنا نیست که عدم ادای احترام به این پرنده، بی‌ادبی تلقی شود ولی خب احترام گذاشتن به زاغی ممکن است او را از نفرین به شما منصرف کند! حال اگر در کشور ایرلند چند پرنده زاغی دیدید، نیازی به ادای احترام نیست؛ زیرا تنها نادیده گرفتن و عدم احترام به یک زاغی باعث بدشانسی و بدیمنی می‌شود.

خرافه باز و بسته کردن قیچی

مصری‌ها اعتقاد دارند که اگر شما قیچی را باز در جایی رها کنید، منجر به اتفاق ناگواری خواهد شد. همچنین باز و بسته کردن قیچی بدون دلیل و بریدن چیزی، می‌تواند سبب بدشانسی شود. جالب است بدانید که این خرافه از مصر به کشور ما نیز منتقل شده و بسیاری از هم‌وطنان ما را تحت تأثیر قرار داده است. برای مثال برخی از ما نیز همانند مصریان اعتقاد داریم که قیچی ویژگی‌های ماورائی دارد و قرار دادن آن زیر بالشت، از کابوس‌های شبانه جلوگیری می‌کند.

خرافه دسته کیف‌دستی

معرفی عجیب ترین خرافات دنیا
عجیب ترین خرافات دنیا

اگر در کشور برزیل کیف‌دستی خود را روی صندلی گذاشتید، حتماً اطمینان حاصل کنید که دسته کیف‌دستی شما آویزان نبوده و با زمین هیچ تماسی نداشته باشد. گفته می‌شود اگر دسته کیف‌دستی شما به زمین برسد، شما به‌زودی تمامی پول داخل کیف‌دستی خود را از دست خواهید داد. بنابراین اگر کیف خود را روی صندلی گذاشتید و دسته‌های آن را روی زمین رها کردید، حق ندارید به دیگران اتهام دزدی بزنید، زیرا طبق این خرافه، شما خود با سهل‌انگاری باعث از دست رفتن پولتان شدید!

خرافه ربودن ناف در زمان رعدوبرق

یکی دیگر از خرافه‌های عجیب کشور ژاپن این است که در زمان طوفان و رعدوبرق، خصوصاً زمانی که خوابیده‌اید، باید شکم خود را بپوشانید، زیرا رایجین یا همان خدای رعدوبرق، در مدتی که شما در خواب ناز بسر می‌برید، می‌آید و ناف شما را می‌رباید و می‌بلعد! طبق روایتی دیگر، رایجین از خوابیدن درون ناف آدمی لذت می‌برد و بدین منظور بسیاری از ژاپنی‌ها هنگام رعدوبرق روی شکم می‌خوابند!

دریچه پوششی منحوس منهول!

معرفی عجیب ترین خرافات دنیا
عجیب ترین خرافات دنیا

اگر تاکنون به کشور سوئد سفرکرده باشید، حتماً افرادی را دیده‌اید که هنگام قدم زدن در خیابان و رسیدن به دریچه پوششی منهول، از اطراف آن عبور می‌کنند و روی آن قدم نمی‌گذارند؛ اما آیا با خود اندیشیده‌اید که دلیل این امر چیست؟ برخی از سوئدی‌ها معتقدند که سرنوشت زندگی عاشقانه آن‌ها با پا گذاشتن روی این دریچه‌ها مشخص می‌شود! جالب است بدانید که روی برخی از این دریچه‌ها حرف اختصاری K (به معنای آب تازه و عشق) و روی برخی دیگر حرف اختصاری A (به معنای فاضلاب و قلب شکسته) حک شده است و این امر سبب شکل‌گیری خرافه‌ای میان مردم سوئد شده است که اگر در انتهای روز تعداد گام‌های آن‌ها روی دریچه‌های حرف A بیشتر از دریچه‌های حرف K باشد، در عشق خود شکست خواهند خورد! البته خوشبختانه می‌توان این بدیمنی را با سه ضربه محکم به کمر خود رفع کرد!

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید