عجیب‌ترین قبایل جهان

در سرتاسر دنیا مردم عقاید و باورهای متفاوتی دارند. همین باورها موجب شکل‌گیری فرهنگ‌های مختلف شده‌اند. فرهنگ‌ها در طول تاریخ، پیشرفت بسزایی داشته‌اند و همیشه سعی کرده‌اند رفاه و راحتی بشر را فراهم کنند.

0
171
معرفی عجیب ترین قبایل جهان
عجیب ترین قبایل جهان
عجیب‌ترین قبایل جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 24Rating: 4.0عجیب ترین قبایل جهان و آشنایی با عقاید فرهنگ ها و باورهای متفاوت آنها.عجیب ترین قبایل جهان کسانی که اکثرا عقاید خرافه‌ای و غیرعلمی دارند و به همین دلیل از سایر انسان‌های متمدن متمایز گشته‌اند.

عجیب ترین قبایل جهان را بشناسید

در سرتاسر دنیا مردم عقاید و باورهای متفاوتی دارند. همین باورها موجب شکل‌گیری فرهنگ‌های مختلف شده‌اند. فرهنگ‌ها در طول تاریخ، پیشرفت بسزایی داشته‌اند و همیشه سعی کرده‌اند رفاه و راحتی بشر را فراهم کنند. اما در میان فرهنگ و تمدن دوران مدرن هنوز قبایلی در سرتاسر دنیا وجود دارند که به سنت‌ها، باورها، رسم و رسوم‌ عجیب گذشته‌شان ‎‌پایبند هستند و قصد پیوستن به موج مدرنیته را ندارند. ما چنین افرادی را به‌عنوان عجیب‌ترین قبایل جهان می‌شناسیم، کسانی که اکثرا عقاید خرافه‌ای و غیرعلمی دارند و به همین دلیل از سایر انسان‌های متمدن متمایز گشته‌اند. چیزی که عجیب‌ترین قبایل جهان را برای مردم‌شناسان، محققان و گردشگران قابل‌توجه کرده همین اعتقادات و کارهای عجیب‌وغریبشان است. مواردی که باعث می‌شوند افراد بسیاری با تهیه بلیط هواپیما اندونزی و یا کشورهای دیگر به دیدن چنین قبایلی رفته تا آن‌ها را از نزدیک ببینند. اگر قصد دارید عجیب ترین قبایل جهان را بیشتر بشناسید، در این مطلب با ما همراه باشید.

قبیله‌ای به نام دنی در اندونزی

معرفی عجیب ترین قبایل جهان
عجیب ترین قبایل جهان

اکثر مردم جهان برای عزاداری‌هایشان رسم و رسوم خاصی دارند. برای مثال مردم هندوستان لباس سفید به تن می‌کنند و یا در کشور خودمان با پوشیدن لباس سیاه و یا نگه داشتن محاسن به‌نوعی عزادار بودنشان را نشان می‌دهند. اما چیزی که قبیله‌ای به نام دنی در کشور اندونزی را به عجیب‌ترین قبایل جهان تبدیل کرده، بریدن انگشتانشان است. یعنی آن‌ها با مرگ عزیزانشان بند انگشتشان را می‌برند تا عذاب و اندوه از دست دادن بستگانشان را این‌گونه نشان بدهند و درد عظیم روحی‌شان را با درد جسمی شدید تسکین بدهند.

قبایل تایلندی

معرفی عجیب ترین قبایل جهان
عجیب‌ترین قبایل جهان

یکی از عجیب ترین قبایل جهان که رسم و رسوم بسیار شگرف دارند قبایل تایلندی هستند که اکثرا آن‌ها را با حلقه‌های متعدد روی گردن‌ درازشان می‌شناسند. این قبایل بر این عقیده هستند که هرچقدر گردن زن‌ها دراز باشد، همان‌قدر زیباتر جلوه می‌کنند. به همین دلیل ادوسالگی به گردن دخترانشان حلقه‌های فلزی می‌اندازند و به‌مرورزمان تعداد حلقه‌ها را بیشتر می‌کنند. این حلقه‌های فلزی به‌تدریج، روی گردن فشار کششی وارد کرده و آن را درازتر می‌کند. این قبایل با بی‌توجهی به تمام انتقادات و مخالفت‌های سایرین همچنان به این کار ادامه می‌دهند.

قبایل مرده دوستِ اندونزی

معرفی عجیب ترین قبایل جهان
عجیب‌ترین قبایل جهان

وقتی صحبت از عجیب ترین قبایل جهان می‌شود، نظر همه به قبیله‌ای جلب می‌شود که با آرامش کامل در کنار اجساد مردگانشان زندگی می‌کنند. آن‌ها اجساد کسانی که از دست داده‌اند را با همان حالت قبل (لباس، عینک و…) حفظ کرده و معتقدند روح مردگانشان دوباره باز خواهد گشت و به همین دلیل حتی برایشان غذا و نوشیدنی هم می‌گذارند. چیزی که شاید برای ما بسیار مشمئزکننده و یا غیرممکن باشد اما برای آن‌ها تبدیل به یک کار عادی و بدون مشکل شده است.

✅ بازدید از مقاله عجیب ‌ترین فستیوال های دنیا
✅ بازدید از مقاله عجیب‌ترین موزه‌های زیرآب در دنیا
✅ بازدید از مقاله رسوم‌ عجیب در جهان

قبایل اسکیمو

معرفی عجیب ترین قبایل جهان
عجیب‌ترین قبایل جهان

همه ما در مورد اسکیموها چیزهای بسیار زیادی شنیده و یا دیده‌ایم. مانند خانه‌های مخصوص یخی، سورتمه‌های جذابشان و … اما در میان قبایل متعدد اسکیموها، معدود قبایلی وجود دارند که مراسم خاک‌سپاری‌ عجیب‌شان، آن‌ها را تبدیل به یکی از عجیب‌ترین قبایل جهان کرده است. رسمی که یک سالخورده دم مرگ را روی یک تکه یخ می‌گذارند و او را به حال خود رها می‌کنند تا بمیرد. آن‌ها این کار را یک لطف در حق سالخورده می‌دانند و بر این عقیده‌اند با انجام چنین کاری او کمتر شرمنده خانواده‌اش شده و مرگی باشکوه را تجربه خواهد کرد!

قبیله آدم‌خواران

معرفی عجیب ترین قبایل جهان
عجیب‌ترین قبایل جهان

یکی دیگر از عجیب ترین قبایل جهان قبیله‌ای به نام یانومامی است که اجساد مردگان خود را می‌خورند. مردم این قبیله در مرکز جنگل‌های معروف آمازون، میان دو کشور برزیل و ونزوئلا زندگی می‌کنند. شاید تا قبل از این، آمازون بیشتر به خاطر گونه‌های نادر جانوران و حیات‌وحش و… معروف و اعجاب‌آور بود. اما بعد از آشنا شدن با چنین قبایلی بدون شک همه‌مان با کار چندش‌آور‌شان شوکه می‌شویم. اما بر خلاف نظر دیگران، آن‌ها عقیده دارند با خوردن اجساد مردگانشان لطفی در حق آن‌ها کرده و روح رفتگانشان با این کار در آرامش ابدی خواهد بود.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید