با عجیب ترین معبد جهان آشنا شوید.

بازدید از اماکن و سازه های تاریخی مختلف موجود در جاهای مختلف جهان و دلیل ساختن این مکان ها و چگونگی مورد استفاده قرار گرفتن آنها، همیشه یکی از دلایل خرید بلیط هواپیما و سفر محسوب می شود. نیاز انسان به پرستش باعث ساختن معابد در سرتاسر جهان شده است.

معرفی عجیب ترین معبد جهان
عجیب ترین معبد جهان
با عجیب ترین معبد جهان آشنا شوید.Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 21Rating: 4.5عجیب ترین معبد جهان را بیشتر بشناسید.عجیب ترین معبد جهان که جزو ترسناک ترین معابد هم محسوب می شود در 402 کیلومتری شهر بیجینگ در کشور چین پهناور قرار گرفته است.

عجیب ترین معبد جهان

بازدید از اماکن و سازه های تاریخی مختلف موجود در جاهای مختلف جهان و دلیل ساختن این مکان ها و چگونگی مورد استفاده قرار گرفتن آنها، همیشه یکی از دلایل خرید بلیط هواپیما و سفر محسوب می شود. نیاز انسان به پرستش باعث ساختن معابد در سرتاسر جهان شده است. معبد ها معمولا مکان هایی هستند که انسان ها در آنها به عبادت می پردازند، و در آنجا با مخلوق خود به راز و نیاز می پردازند. با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم مردم هر منطقه معبدها به شیوه خاصی طراحی و ساخته شده است. در این مطلب قصد داریم تا به عجیب ترین معبد جهان سفری مجازی داشته باشیم. معبد؛ شوان کونگ یکی از عجیب ترین معابد در چین است که در ادامه مطلب سفرستان با آن بیشتر آشنا می شوید.

معبد شوان کونگ کجاست؟

عجیب ترین معبد جهان که جزو ترسناک ترین معابد هم محسوب می شود در 402 کیلومتری شهر بیجینگ، کشور چین قرار دارد. معبد شوان کونگ حدود 1500 سال پیش در راه باریکی از کوه آتشفشانی هنگشان بطور غیر استوار ساخته شده است. معبد شوان کونگ که به معبد معلق هم شهرت دارد، در کوه هنگ شان یکی از 5 کوه مقدس کشور چین واقع گردیده است. این کوه یکی از جاذبه های شگفت انگیز کشور چین می باشد. همچنین مناظر فوق العاده زیبا و منحصر بفردی در اطراف معبد شوان کونگ وجود دارند، که چشم بیننده را بخود خیره می کنند.

معماری معبد شوان کونگ

معرفی عجیب ترین معبد جهان
عجیب ترین معبد جهان

معبد شوان که از آثار شگفت انگیز باستانی چین محسوب می شود و هر ساله میزبان گردشگران و توریست های بسیار فراوانی است؛ از پله های شیب دار و بسیار باریکی تشکیل شده است. گردشگران در مورد راه رفتن بر روی پله ها احساس گیج شدن و ترس از افتادن را با هم تجربه می کنند. وقتی که از دور این معبد عجیب را تماشا می کنید هر لحظه منتظر هستید که این معبد فرو بریزد.

بنا معبد از دو ساختمان شمالی و جنوبی سه طبقه است. داخل معبد با سه سالن، از ستون ها، مجسمه ها و راهرو های تو در تو چوبی تشکیل شده است. سالن ها با پرتوهای متقاطع چوب بلوط در صخره جا خوش کرده اند. جالب است بدانید که طرز ساختن معبد بطوری است که انگار معبد از کوه آویزان است. این موضوع خود هیجان بازدید از معبد شوان کونگ را دو چندان می کند.

✅ بازدید از مقاله عجایب هفتگانه جدید دنیا

از چه چیزهایی برای ساخت معبد شوان کونگ استفاده شده است؟

برای ساخت معبد از چوب های باریکی استفاده شده است. بطوریکه این چوب ها داخل صخره های کوه قرار دارند تا استحکام ساختمان را تامین کند. لازم به ذکر است که استحکام ساختمان معبد همگی از طریق این ستون های چوبی حاصل نمی شود. بلکه، بر روی دیواره ای که معبد بر روی آن ساخته شده است، برآمدگی ‌هایی به شکل سکو های کوچک سنگی وجود دارد که این سکو ‌ها برای محکم نگه داشتن ستون های چوبی داخل معبد طراحی و ساخته شده است. شما فقط بخشی از سکو ها را دربخش بیرونی معبد خواهید دید.

 بهتر است بدانید که داخل معبد مجسمه هایی از جنس مس و آهن قرار داده شده است. شاید با خود فکر کنید که چرا با وجود این مجسمه های سنگین عجیب ترین معبد جهان یعنی معبد شوان کونگ، فرو نریخته است؟ در جواب بد نیست بدانید که این مجسمه ها، برای جلوگیری از فروریزی، در بخش های کوهپایه ای ساختمان معبد قرار دارند. با این روش، ستون های چوبی متحمل وزن مجسمه ها به صورت افقی نخواهند شد.

چرا معبد شوان کونگ تا امروز تخریب نشده است؟

جالب است بدانید که در زمان ساخت عجیب ترین معبد جهان تدابیر خاصی برای حفظ این مکان از بلایای طبیعی اندیشیده شده است. همانطور که می دانید، کشور چین یکی از کشور هایی است که سیل و زلزله در آنجا همیشه رخ می دهد. معبد شوان کونگ هم در نزدیکی رودخانه ای ساخته شده است. اینجا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آب و چوب در طول 1500 سال چطور در کنار هم هیچ صدمه ای به ساختمان معبد وارد نکرده اند؟ محققین بر این باور هستند که؛ چون معبد بر روی دره بنا شده است، وزش باد های منظم، مانع از رسیدن رطوبت رودخانه به معبد می شود. در واقع محل قرار گیری معبد جایی نسبتا خشک و سالم می باشد.

همچنین بهتر است بدانید که برای جلوگیری از آسیب و تخریب زلزله به معبد شوان کونگ، یک گودال عمیق و بزرگ بر روی صخره بالای ساختمان عجیب ترین معبد جهان کنده شده است تا هنگام زلزله، سنگ ها داخل داخل این گودال بیافتند و آسیبی به ساختمان معبد نزنند. جالب است بدانید که داخل این گودال پر از سنگ های ریز و درشت است. معبد معلق چین یکی از مشهور ترین آثار باستانی این کشور محسوب می شود.

در سفر خود به چین اگر به تماشای مکان های تاریخی علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم تا حتما به عجیب ترین معبد جهان هم سری بزنید. شما با انتخاب این معبد برای بازدید همزمان از چشم انداز خارق العاده و بکر و همچنین تماشای این مکان عجیب و ترسناک لذت خواهید برد.

در ادامه می توانید با معابد باستانی هند آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید