عجیب ‌ترین فستیوال های دنیا

با وجود این که در عصر جدید و تکنولوژی زندگی می‌کنیم، اما گاه از این مدرنیته و مجازی بودن خسته می‌شویم. یکی از سنت‌های قدیمی در هر قوم و فرهنگی، برگزاری فستیوال‌ها با موضوع‌های متفاوت است.

0
208
معرفی فستیوال های عجیب دنیا
فستیوال های عجیب دنیا
عجیب ‌ترین فستیوال های دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 22Rating: 4.5عجیب ‌ترین فستیوال های دنیا چه هستند و چه ویژگی هایی را به همراه دارند.عجیب ‌ترین فستیوال های دنیا که در پشت اکثر این فستیوال‌ها حکایت‌ها و فلسفه‌ها نهفته است اما به طورکلی حس و حال بسیار خوبی دارند و لذت‌بخش هستند.

معرفی عجیب ‌ترین فستیوال های دنیا

با وجود این که در عصر جدید و تکنولوژی زندگی می‌کنیم، اما گاه از این مدرنیته و مجازی بودن خسته می‌شویم. یکی از سنت‌های قدیمی در هر قوم و فرهنگی، برگزاری فستیوال‌ها با موضوع‌های متفاوت است. هر سرزمینی فستیوال خاص خودش را دارد که موجب تفریح، سرگرمی و نشاط مردمانش می‌شود. لذت شرکت کردن در این فستیوال‌ها بسیار زیبا است. به طوری که بسیاری از افراد با تحقیق درباره عجیب‌ترین فستیوال های دنیا تصمیم می‌گیرند بلیط هواپیما خریداری کرده و در این فستیوال‌ها شرکت کنند. در پشت اکثر این فستیوال‌ها حکایت‌ها و فلسفه‌ها نهفته است، اما به طورکلی حس و حال بسیار خوبی دارند و لذت‌بخش هستند. با معرفی عجیب ‌ترین فستیوال های دنیا همراه ما باشید.

ال کولاچو، فستیوال پرش از روی نوزادان در اسپانیا (El Colacho)

معرفی فستیوال های عجیب دنیا
فستیوال های عجیب دنیا

بیش از 400 سال است که فستیوال ال کولاچو در اسپانیا در حال برگزاری است. در این فستیوال مردان خود را به شکل شیطان درآورده و لباس‌های قرمز، زرد و ماسک به تن می‌کنند. سپس، در روستا دویده و در حالی‌که مردم را فحش می‌دهند، هرکس را هم که سر راهشان سبز شود، می‌زنند. هنگامی که صدای طبل به صدا درمی‌آید، بخش دوم فستیوال شروع می‌گردد. در این بخش شیطان‌ها به منظور دور نگهداشتن نوزادان از هرگونه گناه و بدشانسی، از روی نوزادان یک ساله می‌پرند. این کار ممکن است کمی خطرناک به نظر برسد، اما سالیان طولانی مدت است که این فستیوال برگزار می‌شود و مردم به تماشای آن می‌ایستند.

فستیوال گل بازی بوریونگ، کره جنوبی (Boryeong)

معرفی فستیوال های عجیب دنیا
فستیوال های عجیب دنیا

مردم کره جنوبی هر سال در ماه جولای به سمت دریای زرد که پر از گِل است، می‌روند و خود را آغشته به گل می‌کنند. این فستیوال  از عجیب ترین فستیوال های دنیا هرسال برگزار می‌گردد و بسیار نشاط و زیبا است. در این فستیوال مردم مشغول گل بازی، حمام گل و ماساژ گل می‌شوند و حتی ماراتون‌هایی با موانع گلی همراه با پخش موسیقی برگزار می‌گردند که بسیار سرگرم کننده هستند.

فستیوال توماتینا، اسپانیا (Tomatina)

معرفی فستیوال های عجیب دنیا
فستیوال های عجیب دنیا

شهر کوچک بونول در اسپانیا، محل برگزاری فسیتوال و نبرد خوراکی‌ها است. هر سال در این شهر یک کامیون بزرگ گوجه فرنگی به خیابان‌های بونول آورده می‌شود و ساعتی طول نمی‌کشد که تمام خیابان‌های شهر پر از گوجه فرنگی‌های له شده می‌گردد. در این فستیوال مردم با احترام گذاشتن با یکدیگر، هیچ چیز اضافی که باعث تصادف یا اذیت دیگران شود با خود نمی‌برند و لباس و کفش کهنه می‌پوشند. شیرجه زدن و سر خوردن میان گوجه‌ها بسیار لذت‌بخش است. برای پرت کردن گوجه نیز ابتدا آن را له کرده و سپس سمت دیگران پرت می‌کنید.

روز یخ زدن مو، کانادا (Hair Freezing Contest)

معرفی فستیوال های عجیب دنیا
فستیوال های عجیب دنیا

اگر در ماه فوریه در کانادا باشید، برای شرکت در این فستیوال تنها کافی است مو داشته باشید. در این فستیوال مردم به چشمه‌های آب گرم کانادا می‌روند، موهایشان را داخل آب خیس کرده و سرشان را بیرون می‌آورند. بقیه کار را دمای 6- درجه هوای سرد کانادا انجام می‌دهد. پس از مدتی موها یخ می‌زنند. پس از یخ زدن و حالت گرفتن موها مردم از خودشان عکس می‌گیرند و در پایان فستیوال به بهتریت عکس جایزه نقدی تعلق می‌گیرد.

نبرد پرتقال، ایتالیا (Orange Festival)  

فستیوال نبرد پرتقال ایتالیا
نبرد پرتقال ایتالیا

در شهر ایوریا (Ivrea) ایتالیا، هر سال به مدت سه روز نبرد پرتقال برگزار می‌شود. در این فستیوال 9 تیم برای رقابت با یکدیگر حاضر می‌شوند و هرکدام لباس مخصوص تن کرده و دارای فرمانده و البته مقداری پرتقال برای نبرد هستند. در پایان روز سوم تیم برنده از طرف داوران اعلام می‌گردد. تمامی اعضای تیم‌ها در این فستیوال بایستی کلاه ایمنی سر کنند وگرنه آسیب‌های جدی در صورت لیز خوردن روی پرتقال خواهند داشت. مردم نیز از دور به تماشای این نبرد می‌ایستند.

جشنواره رنگ هولی، هندوستان (Holi Color Festival)

جشنواره رنگ هولی هندوستان
جشنواره رنگ هولی

هر سال بر اساس تقویم هندی، در اوایل فصل بهار فستیوال سنتی هولی برگزار می‌گردد. در این فستیوال مردم هندوستان با پودرهای رنگی، سطل‌های رنگ و بادکنک‌های پر از آب‌رنگ به روی هم رنگ می‌پاشند و این کار را نشانه ادامه زندگی و پیروزی نیکی بر بدی می‌دانند. این فستیوال بسیار شاد و جالب است و اکثر مسافرانی که قصد سفر به هند دارند، زمان این فستیوال را برای مسافرت انتخاب می‌کنند تا در آن شرکت کنند.

جشن آرد و تخم مرغ، اسپانیا (Flour and Egg Battle)

معرفی جشن آرد و تخم مرغ اسپانیا
جشن آرد و تخم مرغ، اسپانیا

اسپانیا را بهتر است شهر فستیوال های عجیب و جالب بنامیم. جشنواره سنتی “قدیس‌های بی‌گناه” (Els Enfarinats) قدمت 200 ساله دارد و هر سال در شرق اسپانیا برگزار می‌شود. در این فستیوال مردم به سمت یکدیگر آرد و تخم مرغ پرتاپ کرده و شادی می‌کنند. تاکنون گردشگران زیادی برای شرکت در این فستیوال راهی اسپانیا شده‌اند.

جشنواره آب پاشی فیل، تایلند (Songkran)

جشنواره آب پاشی فیل هندوستان
جشنواره آب پاشی فیل

سال نوی تایلندی‌ها با جشنواره آب پاشی آغاز و نشاط می‌گردد. د ر این فستیوال مردم با شیلنگ، سطل، تلمبه و تفنگ‌‌های آبی به یکدیگر آب می‌پاشند و جالب‌تر این‌که، فیل‌های رنگ شده زیبا نیز در این فستیوال شرکت می‌کنند. آن‌ها هم با خرطوم‌هایشان به مردم آب می‌پاشند و صحنه‌های زیبایی می‌آفرینند.

جشنواره وایکینگ‌ها، ایسلند (Viking Festival)

جشنواره وایکینگ‌ها ایسلند
جشنواره وایکینگ‌ها

هر سال در یکی از شهرهای کوچک ایسلند فستیوالی برگزار می‌شود که به واسطه آن مردم می‌توانند به مدت 5 روز از زندگی امروزی فاصله گرفته و با سیر در گذشته زندگی وایکینگ‌ها را از نزدیک تماشا کنند. مردم با خرید ظروف سنتی مخصوص وایکینگ‌ها در کارگاه‌های صنایع جنگی و دستی شرکت کرده و غذا می‌خورند. هیجان انگیزترین بخش فستیوال مربوط به شب‌هایش است که افرادی در لباس‌ وایکینگ‌ها مبارزه‌های ساختگی و نمایشی انجام می‌دهند و به رقص و شادی در رستوران‌ها می‌پردازند. مبارزان وایکینگ‌ها نمایشی هم که باشند، افراد حرفه‌ای هستند و بهتر است مردم هنگام نمایش تا حد امکان با فاصله زیاد از آن‌ها قرار گیرند.

فسیتوال‌ها هرکدام رنگ و نشاط خاص خود را دارند و در نوع خود جالب و شگفت انگیز هستند. آیا شما تاکنون در چنین فستیوال هایی شرکت کرده‌اید؟ کدام یک از فستیوال هایی که در ان مطلب خواندید به نظرتان جذاب آمد؟

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید