آیا می‌دانید چرا پروازهای چارتری ارزان هستند؟

خرید بلیط هواپیما ارزان جذاب‌ترین اتفاقیست که می‌تواند قبل از سفر به شهر یا کشوری دیگر برای هر مسافر رقم بخورد. چراکه در چنین حالتی بدون صرف هزینه بالا، فرد به مقصد سفر خود می‌رسد و مسلماً لذت چنین سفری بسیار بیشتر از همیشه می‌شود. البته چنین خریدی به‌ندرت از روی خوش‌شانسی انجام می‌گردد.‌ به‌عبارتی دیگر، گردشگران و مسافران با تجربه برای اینکه بتوانند ارزان سفر کنند، با برنامه خاصی پیش می‌روند.

0
67
دلیل ارزانی پروازهای چارتری چیست
دلیل ارزانی پروازهای چارتری
آیا می‌دانید چرا پروازهای چارتری ارزان هستند؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 7Rating: 4.0آیا می‌دانید چرا پروازهای چارتری ارزان هستند؟ - خرید بلیط هواپیما ارزان از سفرستانخرید بلیط هواپیما ارزان جذاب‌ترین اتفاقیست که می‌تواند قبل از سفر به شهر یا کشوری دیگر برای هر مسافر رقم بخورد. چراکه در چنین حالتی بدون صرف هزینه بالا، فرد به مقصد سفر خود می‌رسد و مسلماً لذت چنین سفری بسیار بیشتر از همیشه می‌شود. البته چنین خریدی به‌ندرت از روی خوش‌شانسی انجام می‌گردد.‌ به‌عبارتی دیگر، گردشگران و مسافران با تجربه برای اینکه بتوانند ارزان سفر کنند، با برنامه خاصی پیش می‌روند.

دلیل ارزان بودن پروازهای چارتری

خرید بلیط هواپیما ارزان جذاب‌ترین اتفاقیست که می‌تواند قبل از سفر به شهر یا کشوری دیگر برای هر مسافر رقم بخورد. چراکه در چنین حالتی بدون صرف هزینه بالا، فرد به مقصد سفر خود می‌رسد و مسلماً لذت چنین سفری بسیار بیشتر از همیشه می‌شود. البته چنین خریدی به‌ندرت از روی خوش‌شانسی انجام می‌گردد.‌ به‌عبارتی دیگر، گردشگران و مسافران با تجربه برای اینکه بتوانند ارزان سفر کنند، با برنامه خاصی پیش می‌روند. این افراد معمولاً حساب ویژه‌ای روی بلیط هواپیما چارتری و پرواز چارتری باز کرده و بدین‌ترتیب، راه خود را برای خرید بلیط هواپیما ارزان هموار می‌کنند. شاید اکنون این سؤال در ذهن شما پدید آمده باشد که اصلاً چرا باید بلیط هواپیما چارتری قیمت پایین‌تری داشته باشد؟ پس با ما در این مطلب مفید و جذاب همراه شوید تا برایتان از علت ارزان بودن پرواز چارتری بگوییم.

کمی در مورد پرواز چارتری

دلیل ارزانی پروازهای چارتری چیست
دلیل ارزانی پروازهای چارتری

قبل از اینکه در مورد دلیل ارزان بودن بلیط هواپیما چارتری سخن بگوییم، بهتر است برای آن دسته از مخاطبانی که آشنایی چندانی با پرواز چارتری ندارند، توضیحاتی کوتاه ارائه دهیم. پرواز چارتری به پروازی گفته می‌شود که تمام یا بخشی از بلیط هواپیما آن در اختیار چارترکننده خاصی مثل آژانس مسافرتی قرار گرفته باشد. چارترکننده‌ها با مطالعات و تحقیقات خودشان، مسیرهای پرطرفدار را انتخاب می‌کنند و با چارتر کردن پرواز آن مسیر برای مدت خاصی سعی در کسب درآمد بیشتر دارند.

دلیل ارزانی بلیط هواپیما چارتری

دلیل ارزانی پروازهای چارتری چیست
دلیل ارزانی پروازهای چارتری

چارتر کردن پرواز خاصی توسط یک آژانس مسافرتی، در واقع ‌نوعی ریسک نیز محسوب می‌شود. زیرا این امکان وجود دارد که مسافران آن پرواز به حد نصاب مد نظر آن آژانس نرسند و در نهایت بخشی از صندلی‌های هواپیما خالی بماند. این مسئله که گاها گریبان گیر چارترکننده‌هاست باعث می‌شود آنها برای کم کردن ضرر ناشی از خالی ماندن صندلی‌های هواپیما، بلیط هواپیما چارتری را در آخرین لحظات به قیمت بسیار پایین‌تر از حد معمول به فروش برسانند.

دلیل ارزانی پروازهای چارتری چیست
دلیل ارزانی پروازهای چارتری

کسانی که معمولاً چندین بار در طول سال بلیط هواپیما می‌خرند و به مسافرت می‌روند، با تکیه بر تجربیات خود، سعی می‌کنند با خرید بلیط هواپیما چارتری در لحظات آخر، هزینه سفر خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. البته این کار برای مسافران هم یک ریسک می‌تواند باشد. چراکه امکان دارد تمامی بلیط‌ها خیلی سریع فروخته شوند و در لحظات آخر نتوان بلیط هواپیما ارزان خرید.

آیا ارزان بودن به معنی بی‌کیفیتی است؟

خرید بلیط هواپیما چارتری
بلیط هواپیما

تعدادی از کسانی که تاکنون به سراغ پرواز چارتری نرفته‌اند و از مزیت‌های خرید بلیط هواپیما چارتری آگاه نیستند، به اشتباه گمان می‌کنند که دلیل ارزان بودن پرواز چارتری، کمتر بودن کیفیت این نوع پرواز نسبت به دیگر پروازها است. در حالی که اصلاً چنین موضوعی نمی­تواند صحت داشته باشد. همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم، تنها دلیل ارزان شدن بلیط هواپیما چارتری، تلاش برای جلوگیری از خالی ماندن صندلی‌های هواپیما و خسارات ناشی از آن است و این مسئله هیچ ربطی به کیفیت پرواز ندارد.

آیا بلیط هواپیما چارتری همیشه ارزان است؟

خرید بلیط هواپیما چارتری
بلیط هواپیما

یکی دیگر از تصورات نادرستی که اغلب گردشگران نسبت به پرواز چارتری دارند این است که گمان می‌کنند، این نوع بلیط همیشه ارزان است. در حالی که اگر تقاضا برای خرید بلیط هواپیما چارترشده به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد، امکان دارد چارترکننده به‌منظور سود بیشتر قیمت بلیط‌ها را افزایش دهد و حتی بلیط هواپیما چارتری از بلیط هواپیما سیستمی هم گران‌تر شود. از سویی دیگر، با توجه به یکسان بودن قیمت بلیط هواپیما چارتری برای افراد تمام سنین، هنگام سفر با خانواده هم احتمالاً پرواز چارتری چندان مقرون به صرفه نباشد.

خرید بلیط هواپیما چارتری
بلیط هواپیما

مسلماً هر چقدر سفر ارزان‌تر باشد، لذت آن می‌تواند بیشتر شود و این مزیتی است که پرواز چارتری قابلیت ارائه آن را دارد. اگر کمی ریسک‌پذیر باشید و اندکی تجربه در این مورد کسب کنید، حتماً می‌توانید سفرهایی با هزینه خیلی کمتر از حد معمول را تنظیم نمایید و لذت واقعی یک مسافرت ارزان را تجربه کنید. ضمناً، باز تأکید می‌کنیم که منتظر ماندن برای خرید ارزان بلیط هواپیما لحظه آخری همیشه با شیرینی خرید ارزان همراه نمی‌شود و گاه ممکن است این کار به جا ماندن شما از سفر بیانجامد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
alibaba.ir
smartertravel.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید