شما جزو کدام گردشگران هستید؟

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که علت سفرتان چیست؟ هنگامی که به مسافرت می‌روید، با مشاهده گردشگران و کارهایی که انجام می‌دهند می‌توانید تشخیص دهید که آن‌ها جزو کدام گردشگران هستند.

0
111
علت سفر رفتن شما چیست
علت سفر شما چیست
شما جزو کدام گردشگران هستید؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 16Rating: 4.5علت سفر رفتن شما چیست و شما جزو کدام گردشگران محسوب می شود؟علت سفر رفتن چیست شما جزو کدام گردشگران هستید و به چه دلیلی تصمیم به سفر می‌گیرید در ادامه مطلب پاسخ سوال شما را پاسخ داده ایم.

علت سفر رفتن شما چیست؟

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که علت سفرتان چیست؟ هنگامی که به مسافرت می‌روید، با مشاهده گردشگران و کارهایی که انجام می‌دهند می‌توانید تشخیص دهید که آن‌ها جزو کدام گردشگران هستند. شما در سفر گردشگرانی را می‌بینید که همه تقریبا کارهای مشابهی چون عکس گرفتن مقابل جاذبه‌های مهم و اصلی شهر انجام می‌دهند. شما جزو کدام گردشگران هستید و به چه دلیلی تصمیم به خرید بلیط هواپیما و سفر می‌گیرید؟ علت سفر رفتن شما چیست؟

اگر می‌خواهید پاسخ پرسشتان را بیابید، این مطلب را بادقت تا انتها بخوانید و در پایان نظرات خود را برایمان بنویسید.

علت سفر چیست و برای چه به مسافرت می‌رویم؟

علت سفر رفتن شما چیست
علت سفر شما چیست
  • آیا برای گسترش دادن ذهن، آلبوم تصاویر و یا صحبت‌های مرتبط با سفر به مسافرت می‌روید؟
  • آیا برای آشنایی با فرهنگ و تاریخ یک کشور به مسافرت می‌روید؟
  • آیا برای بازدید از موزه‌های بزرگ و مشاهده شاهکارهای معروف هنری به مسافرت می‌روید؟
  • آیا برای دور شدن از مکان فعلی، به جریان انداختن آدرنالین، ماجراجویی‌های هیجان انگیز و خارج شدن از محدوده آرام خود به مسافرت می‌روید؟
  • آیا برای استراحت کردن در مکانی زیبا به مسافرت می‌روید؟

پاسخ این سوالات ممکن است متفاوت باشد. اگر ذهنتان درگیر یافتن پاسخ پرسشتان شده، با انواع گردشگران در ادامه مطلب آشنا شوید و سپس مقایسه کنید که شما به کدام گروه شباهت دارید و متعلق هستید.

مسافر

علت سفر رفتن شما چیست
علت سفر شما چیست

مسافر به کسی گفته می‌شود که از آزادی لذت می‌برد و دوست دارد اوقاتش را با گردش در مناطق اطراف، کشف مکان‌های پنهان و ناشناخته و دوری از مناطق توریستی (بهتر است بگوییم تله‌های توریستی) سپری کند. اگر شما یک مسافر هستید، دوست دارید معمولا به آهستگی حرکت و استراحت کرده و دل یک مکان را کشف و مشاهده کنید. مسافر معمولا با دیگر مسافران و مردم محلی صحبت کرده و از آن‌ها سوال می‌پرسد تا بهترین مسیر دسترسی به مقصد بعدی و اقامتگاه‌های خوب با قیمت‌های مناسب را بیابد.

✅ بازدید از مقاله 5 علت رشد گردشگری ورزشی
✅ بازدید از مقاله تاثیرات سفر بر هوش و عملکرد مغز انسان
✅ بازدید از مقاله تاثیرات غیره‌منتظره مسافرت بر انسان

مسافر می‌تواند در یک مکان کنار مردم بنشیند و غروب آفتاب را تماشا کند. همچنین، ممکن است شب را در یک مکان ساده و معمولی سحر کند که منظره فوق‌العاده زیبایی دارد.

صحبت کردن و نشستن کنار مردم می‌تواند باعث ایجاد دوستی‌ها شود که شاید برخی بادوام و برخی زودگذر باشند و مسافر بعدها با فکر کردن به آن‌ها به حکمت وجودشان در آن زمان پی ببرد.

مسافر پس از آن‌که به خانه برمی‌گردد به سختی از حال و هوای مسافرت خارج می‌شود و تمام ذهن و فکرش درگیر برنامه ریزی برای سفر بعدی می‌گردد.

مهاجر

علت سفر رفتن شما چیست
علت سفر شما چیست

یک مهاجر معمولا برای چندین سال در یک کشور کار و زندگی می‌کند و در اوقات فراغت و بیکاری به کشف کردن کشور و آشنایی با فرهنگ آن می‌پردازد. ارتباط یک مهاجر با مردم محلی به مراتب خیلی بیشتر از یک مسافر است و اکثر دوستان مهاجر از همان جامعه مهاجران تشکیل می‌شوند. زمانی که کار و زندگی مهاجر در آن کشور به پایان می‌رسد و مهاجر کشور را ترک می‌کند، شاید ارتباطش با کارکنان محل کار کمرنگ‌تر شود، اما با دوستانش از جامعه مهاجران ادامه خواهد داشت.

فرزندان مهاجران معمولا با دو یا سه فرهنگ متفاوت بزرگ شده و از این که متعلق به کجا هستند و ریشه‌شان کجا است، دچار سردرگمی می‌شوند.

مهاجران وقتی به وطنشان برمی‌گردند با شوک فرهنگی شدید مواجه شده و تا به فرهنگ قبلی خود عادت کنند زمان می‌برد.

گردشگر

علت سفر رفتن شما چیست
علت سفر شما چیست

یک گردشگر در هتل‌های خوب و دوست داشتنی اقامت می‌کند و از زندگی روزمره مکان دور می‌شود. گردشگر به بازدید از جاذبه‌های مهم و اصلی شهر رفته و از آن‌ها عکس می‌گیرد.

گردشگر دوست دارد بعد از سفر در یک مهمانی یا دورهمی از مسافرتش تعریف کرده و درباره جاهایی که بازدید کرده حرف بزند.

چون گردشگر تنها چند روز در شهر مقصد ساکن است، برای غذاها و میوه‌های خوب رستوران هتل پول خرج کرده و با لذت نوش جان می‌کند. دوستی‌هایی که گردشگر در طی یک یا دو هفته با دیگر گردشگران یا افراد محلی برقرار می‌کند، ممکن است بعدها به دلیل دوری و فاصله کمرنگ‌تر شوند.

گردشگر پس از بازگشت به خانه نفس عمیقی کشیده و از این که روی تخت خودش می‌خوابد، احساس خوشحالی می‌کند. لباس‌های کثیفش را داخل ماشین لباسشویی انداخته و با دوستان و خانواده‌اش تماس می‌گیرد تا آن قدر از مسافرتش برایشان تعریف کند که آن‌ها را خسته کند!

مسافرت از هر نوع و به هر دلیلی که باشد، راه خوبی است تا در دنیایی که هنوز فرقه گرایی و نژادپرستی رواج دارد، با مردم متفاوت جهان ارتباط برقرار کرده و تمامی موانع و سدها را که مردم را از هم جدا  و بینشان تفرقه انداخته، درهم شکست.

نظر شما چیست؟ چه جزو کدام گردشگران هستید و به چه دلیلی تصمیم به خرید بلیط هواپیما و مسافرت می‌گیرید؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید