غارهای باتو مالزی و بازدید از قلمرو میمون‌ها

همان‌طور که میدانید غارهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که بسیار اسرارآمیز بوده و شگفتی زیادی را در دل خود جای داده‌اند. برخی از این مکان‌ها قابلیت این را دارند که با سفری زیرزمینی شما را مبهوت خود سازند. یکی از این مکان‌ها در 13 کیلومتری پایتخت مالزی پدیدار شده است. تپه‌‌ای سرسبز و پوشیده از گیاهان استوایی که جنس آهکی‌اش، صخره‌هایی تند و لبه‌دار را در بیرون تپه و غارهایی شگفت‌انگیز را در داخلش به وجود آورده است. از طرفی یک مجسمه‌ غول‌پیکر و طلایی از خدایان هندوها در قسمت ورودی آن قد علم کرده و نگهبان این غارها است.

0
94
بازدید از غارهای باتو مالزی
غارهای باتو مالزی
غارهای باتو مالزی و بازدید از قلمرو میمون‌هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 13Rating: 3.5غارهای باتو مالزی و بازدید از قلمرو میمون‌ها - خرید بلیط هواپیما مالزی از سفرستانهمان‌طور که میدانید غارهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که بسیار اسرارآمیز بوده و شگفتی زیادی را در دل خود جای داده‌اند. برخی از این مکان‌ها قابلیت این را دارند که با سفری زیرزمینی شما را مبهوت خود سازند. یکی از این مکان‌ها در 13 کیلومتری پایتخت مالزی پدیدار شده است. بلیط هواپیما مالزی

غارهای باتو مالزی

همان‌طور که میدانید غارهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که بسیار اسرارآمیز بوده و شگفتی زیادی را در دل خود جای داده‌اند. برخی از این مکان‌ها قابلیت این را دارند که با سفری زیرزمینی شما را مبهوت خود سازند. یکی از این مکان‌ها در 13 کیلومتری پایتخت مالزی پدیدار شده است. تپه‌‌ای سرسبز و پوشیده از گیاهان استوایی که جنس آهکی‌اش، صخره‌هایی تند و لبه‌دار را در بیرون تپه و غارهایی شگفت‌انگیز را در داخلش به وجود آورده است. از طرفی یک مجسمه‌ غول‌پیکر و طلایی از خدایان هندوها در قسمت ورودی آن قد علم کرده و نگهبان این غارها است. غارهای باتو “Batu Caves” از آن دسته از جاذبه‌های مالزی هستند که شما را به دنیای دیگری خواهند برد. پس با تهیه بلیط هواپیما کوالالامپور به سمت غارهای باتو بروید تا ببینید ترکیب دست‌ساخت‌های بشر و طبیعت چه معجزه‌ای را برایتان به ارمغان آورده است.

خوش آمدی طلایی

بازدید از غارهای باتو مالزی
غارهای باتو مالزی

این غارها که به نوعی جاذبه نمادین کشور مالزی شناخته شده‌اند حدود 400 میلیون سال قدمت دارند و در دهه اخیر علاقه‌مندان زیادی را مشتاق خرید بلیط هواپیما مالزی کرده‌اند. چیزی که در ابتدای ورود، خریداران بلیط هواپیما و بازدیدکنندگان را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد مجسمه عظیم‌الجثه موروگان”Murugan” خدای هندوهاست که این مجسمه طلایی بیش از 40 متر ارتفاع دارد. اولین بار میمون‌ها این تپه را قلمرو خود ساختند اما بعدها، مردم “Temuan” از این غارها به عنوان پناهگاه خود استفاده می‌کردند و این قلمرو را با میمون‌ها سهیم شده بودند، اکنون هم بعد از چند قرن میمون‌ها قلمرو تاریخی خود را ترک نکرده‌اند.

پله‌های نفس‌گیر

بازدید از غارهای باتو مالزی
غارهای باتو مالزی

وقتی به آنجا برسید و خود را کنار مجسمه بزرگ طلایی و تعداد پله‌هایی که تا ارتفاع زیادی ادامه دارند، ببینید، محو دنیای رنگین آن اطراف می‌شوید. قبل از همه چیز کمی خوراکی و نوشیدنی بردارید چون برای رسیدن به ورودی غار باید از 272 پله رنگی بالا بروید. پس سعی کنید آهسته قدم بردارید تا نفس کم نیاورید و اگر در طول مسیر با میمون‌هایی مواجه شدید که بالای نرده‌ها نشسته‌اند نترسید. این میمون‌ها سال‌هاست با زائران و گردشگرانی که بلیط هواپیما مالزی خریده‌اند و به آنجا آمده‌اند، دوست هستند و از شما انتظار دارند خوراکیتان را با آن‌ها شریک شوید. به بالای پله‌ها که رسیدید چشم‌انداز زیبایی از اطراف، طبیعت، سازه‌ها و مجسمه طلایی خواهید دید.

غار Cathedral

بازدید از غارهای باتو مالزی
غارهای باتو مالزی

شاید فکر کنید داخل غار دنیای تاریکی است و فقط برای عده خاصی جالب می‌باشد اما در واقع داخل غار آن‌قدر شگفت‌انگیز است که نباید از فرصت بازدیدش غافل شوید. هندوها مکان بسیار زیبایی را برای عبادت انتخاب کرده‌اند. داخل غار خبری از گرمای بیرون نیست و با فضای بسیار بزرگی همراه است که سقفی به ارتفاع صد متر آن را پوشانده است. این مکان، بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین غار این مجموعه است و زیارتگاه‌ها و مجسمه‌های زیادی را در خود جای داده است.

بقیه غارها

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

در پای تپه دو غار دیگر وجود دارد که یکی غار گالری هنر و دیگری غار موزه است، در این غارها نقاشی‌ها و آثار هنری زیادی از هندوها به نمایش گذاشته‌ شده‌اند. از آنجایی که کل این مجموعه از سه غار اصلی و بزرگ و چندین غار فرعی تشکیل شده، زیبایی‌های طبیعی این تپه تمام شدنی نیستند اما بازدید از برخی از غارهای فرعی فقط با همراهی راهنمای تور مجاز است. در زیر غار معبد، غار “Dark Cave” قرار دارد که حدود دو کیلومتر از هزارتوهای طبیعی تپه را دربرگرفته و با گلفشنگ‌ها و استالاگمیت‌ها تصویر خارق‌العاده‌ای به خود گرفته است. اگر دوست دارید جزو 1.5 میلیون گردشگری باشید که با هدف بازدید حیرت‌انگیزترین منظره طبیعت، بلیط هواپیما مالزی می‌خرند، زود دست به کار شوید.

فستیوال

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

دیدن رسم و رسوم و سنت‌های عجیب تجربه‌ای دوست‌داشتنی است که گردشگران را با فرهنگ متفاوتی روبرو می‌کند، اگر می‌توانید به رسوم عجیب و غریب احترام بگذارید بلیط هواپیما مالزی را برای اواخر ماه ژانویه رزرو کنید تا در فستیوال رنگارنگ تایپوسام “Thaipusam” شرکت کنید. هندوها به مدت یک ماه روزه می‌گیرند و برخی‌ها بعد از اینکه موهای سرشان را تراشیدند کاوادی”Kavadi” یا نذری خود را برای اعطا به خدای مورگان حمل می‌کنند. کاوادی در واقع دو قطعه میله چوبی یا استیلی است که روی شانه‌ها حمل می‌شود و با پرهای طاووس تزئین گشته است. ترسناک‌ترین و یا عجیب‌ترین بخش این فستیوال سوراخ کردن بدنشان با قلاب، سوزن و یا سیخ است که به اعتقاد آن‌ها نشانگر میزان ایمان آن‌هاست.

صخره نوردی

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

اگر هیجان زیادی از غارنوردی و اکتشاف گوشه‌هایی از دنیای زیرزمین، سربه سر گذاشتن میمون‌ها، بالا و پایین رفتن از پله‌ها و تماشای چشم‌انداز تپه آهکی نداشتید، نگران نباشید هنوز طبیعت این منطقه چیزی برای ارائه دارد. این صخره‌های آهکی تند و تیز بهترین موقعیت را برای بالا رفتن به وجود آورده‌اند و اکثر گردشگران با شوق صخره‌نوردی در این مکان بلیط هواپیما مالزی می‌خرند و با یک تیر دو نشان می‌زنند. در طی دهه گذشته حدود 160 مسیر سنگ‌نوردی در اطراف غارهای باتو مشخص و ایمن‌سازی شده و تحت نظارت مربیان فضای قابل اطمینانی را به وجود آورده‌اند. این مسیرها جدا از اینکه به راحتی قابل دسترسی هستند هم برای صخره‌نوردان مبتدی و هم حرفه‌ای مناسب‌اند.

برای خرید بلیط هواپیما مالزی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت‌نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
tripzilla.com
kuala-lumpur.attractionsinmalaysia.com
en.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید