کرم های شب تاب غار وایتومو گلوورم

کشور نیوزلند یا زلاندنو به عنوان بهشتی برای طبیعت گردان و دوستداران طبیعت شناخته شده است. این کشور در نزدیکی استرالیا در اقیانوس آرام قرار گرفته است و به دلیل دوری از خشکی دارای طبیعت و حیات وحش متفاوتی نسبت به بقیه جاهای کره زمین است.

0
31
معرفی غار وایتومو گلوورم نیوزلند
غار وایتومو گلوورم
کرم های شب تاب غار وایتومو گلوورمReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 27Rating: 4.0غار وایتومو گلوورم نیوزلند معروف به غار کرم های شب تاب.غار وایتومو گلوورم نیوزلند تنها پدیده جالب در کره زمین است که کرم های شب تاب نیوزلندی یکی از عوامل مهم زیبایی در سقف ابن غار به شمار می رود.

آشنایی با غار وایتومو گلوورم نیوزلند

کشور نیوزلند یا زلاندنو به عنوان بهشتی برای طبیعت گردان و دوستداران طبیعت شناخته شده است. این کشور در نزدیکی استرالیا در اقیانوس آرام قرار گرفته است و به دلیل دوری از خشکی دارای طبیعت و حیات وحش متفاوتی نسبت به بقیه جاهای کره زمین است. طبیعت منحصربفرد، پوشش گیاهی خاص و حیات وحش و گونه های جانوری کمیاب همگی نیوزلند را به سرزمینی خارق العاده تبدیل کرده اند. پس با خیال راحت به خرید بلیط هواپیما اقدام کنید و از هر گوشه و کنار این کشور لذت ببرید که سرشار از زیبایی ها و جذابیت ها است. در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از جذابیت های نیوزلند به نام غار وایتومو گلوورم صحبت کنیم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید:

آشنایی با غار وایتومو گلوورم

معرفی غار وایتومو گلوورم نیوزلند
غار وایتومو گلوورم

غار وایتومو در شمال جزیره نیوزلند واقع شده است و یکی از عجایب دنیا به شمار می رود. همان طور که همگی می دانیم در هنگام شب تماشای ستاره ها در آسمان لذت بخش بوده و یکی از زیباترین اتفاقات به شمار می رود؛ آسمانی تاریک که ستاره های چشمک زن صحنه های دلربایی ایجاد می کنند؛ حال در این غار زیبا کرم های شب تابی وجود دارند که بر روی سنگ ها و صخره های غار زندگی می کنند و جلوه ای بسیار تماشایی به این مکان می دهند، حتی وجود آب روان در این غار باعث شده تا تصویری از کرم های شب تاب بر روی سطح آب به نمایش درآید و منظره ای خارق العاده ایجاد کند. مورد جالب توجه در رابطه با این منطقه اینست که در این غار می توانید ستاره ها را در جایی غیر از آسمان ببینید، بله درست شنیده اید؛ کرم های شب تاب در سقف غارهای وایتومو همانند ستاره های درخشان و چشمک زنی هستند که دلربایی می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا با این ستاره های دیدنی غار وایتومو آشنا شوید:

تاریخچه پیدایش غار وایتومو

اهالی قبیله مائوری این غار را با نام غار کرم تاب می شناختند، اما بعد از سفر فردی گردشگر از انگلیستان در سال 1887 این غار به صورت وسیع تر مورد بررسی قرار گرفت و از آن زمان به بعد در تمام دنیا به همگان معرفی شد و به شهرت جهانی رسید. این غار تنها پدیده جالب در کره زمین است که کرم های شب تاب نیوزلندی یکی از عوامل مهم زیبایی در سقف ابن غار به شمار می رود. کرم های گوشتی و خزنده شب تاب جزو زیبایی های عجیب و طبیعی در سراسر جهان هستند که مانندشان را در هیچ جایی از کره زمین پیدا نخواهید کرد.

✅ بازدید از مقاله عجیب ترین غارهای دنیا

عملکرد کرم های شب تاب در غار وایتومو

معرفی غار کرم های شب تاب وایتومو
غار کرم های شب تاب وایتومو

درخشش این غار به خاطر وجود حشره ای به نام Arachnocampa Luminosa است که در لا به لای صخره ها بر روی قندیل ها وجود دارند و بعد از مدتی سر از تخم بیرون می آورند و به لارو تبدیل می شوند. این حشرات بیشترین زمان عمرشان، حدودا یک سال را درون کپسولی شفاف و براق می گذرانند، زیرا آن ها نمی توانند به نقاط دیگر حرکت کنند. این حشرات به تنهایی روشنایی فضای داخلی غار را تامین می کنند. جالب اینجاست که کرم های مونث در زمان بالغ شدن بیشتر می درخشند. کرم های شب تاب موجود در غار وایتومو در حالت بالغ خود به اندازه یک پشه هستند که در هنگام روز هیچ گونه جذابیتی ندارند اما با فرارسیدن شب، نمایش این کرم های شب تاب آغاز می شود. بچه کرم ها دارای پوستی شفاف هستند و به علت واکنش های شیمیایی در انتهای بدنشان نوری در طیف های آبی و سبز ساطع می کنند و از طریق پوسته شفاف و نازک خود به اطرافشان پخش می شوند. در واقع، این کرم های زیبا در تلاشند تا ادامه بقا دهند و غذا تهیه کنند که همه این ها باعث به وجود آمدن یکی از زیباترین مکان های عجیب و طبیعی در جهان شده است.

بازدید از غار کرم های شب تاب وایتومو

معرفی غار کرم های شب تاب وایتومو
غار کرم های شب تاب وایتومو

امروزه این مکان جادویی جزو جاهای دیدنی در کل اروپا و حتی جهان به شمار می رود و برای بازدید از این غار باید بلیط ورودی تهیه کنید و درآمد کسب شده از بلیط های ورودی برای امور مختلفی مانند نگهداری، امنیت، تعمیر و بازسازی فضاهای داخلی غار مورد استفاده قرار می گیرد. توریست ها در هنگام بازدید از این مکان زیبا برای سوار شدن قایق باید هزینه جداگانه پرداخت می کنند و از مسیر مشخصی به تماشای این آسمان زیرزمینی می پردازند. همچنین یک راهنما در طول مسیر قایق ها را همراهی می کند و اطلاعات لازم را به گردشگران توضیح می دهد. جالب است بدانید که این غار در میان صخره‌ های ماسه سنگی با عبور جریان آب بیش از 30 میلیون سال پیش ایجاد شده است و این موجودات کوچک، نوری آبی‌ رنگ و زیبا از خود ساطع کرده و منظره‌ ای شبیه کهکشان ایجاد می ‌کنند. با سوار شدن بر قایق گویی زیر آسمانی پرستاره در حال حرکت هستید.

نکات لازم در هنگام بازدید از غار وایتومو

توجه داشته باشید که بردن دوربین عکاسی به داخل غار ممنوع است، زیرا پیدا کردن زاویه مناسب برای عکاسی باعث به وجود آمدن مشکل برای قایقتان خواهد شد. همچنین از دست زدن به این کرم های شب تاب خودداری کنید، زیرا این نوع کرم بسیار حساس هستند.

دسترسی و ساعت بازدید به غار وایتومو

پس از خرید بلیط هواپیما باید بدانید که دسترسی به این غار از طریق شهر شهر اوتوروهانگا، جاده مجموعه غارهای وایتودر نیوزلند امکان پذیر است و برای بازدید از این غار باید از ساعت 9 صبح تا 4 عصر مراجعه کنید.

در ادامه می توانید با غارهای شگفت انگیز جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید