سفر به چین و بازدید از غار یخی نینگوو

غار بزرگ یخی نینگوو با اعماق 85 متری در کوه‌های استان "شانشی"، بزرگ‌ترین غار یخی کشور چین را تشکیل داده است. این غار زیبا و بی‌نظیر در مجاورت یک کوه به وجود آمده که لایه‌های ضخیم یخی دیواره‌ها و کف آن را پوشانده‌اند. اگر بلیط هواپیما چین را خریداری کرده و به بازدید از غار نینگوو بروید، قندیل‌های یخی بزرگ در اشکال جالب مشاهده خواهید کرد که از سقف غار آویزان شده‌اند. بازدید از غار نینگوو یک تجربه بسیار متفاوت و جالبی از غارنوردی خواهد بود، زیرا ویژگی جالب‌توجه و متمایز این غار تمامی بازدیدکنندگان را شگفت‌زده می‌کند.

بازدید از غار یخی نینگوو چین
غار یخی نینگوو
سفر به چین و بازدید از غار یخی نینگووReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 30Rating: 3.5سفر به چین و بازدید از غار یخی نینگوو - خرید بلیط هواپیما چین از اپلیکیشن سفرستانغار بزرگ یخی نینگوو با اعماق 85 متری در کوه‌های استان "شانشی"، بزرگ‌ترین غار یخی کشور چین را تشکیل داده است. این غار زیبا و بی‌نظیر در مجاورت یک کوه به وجود آمده که لایه‌های ضخیم یخی دیواره‌ها و کف آن را پوشانده‌اند. اگر بلیط هواپیما چین را خریداری کرده و به بازدید از غار نینگوو بروید، قندیل‌های یخی بزرگ در اشکال جالب مشاهده خواهید کرد.

غار یخی نینگوو

غار بزرگ یخی نینگوو با اعماق 85 متری در کوه‌های استان “شانشی”، بزرگ‌ترین غار یخی کشور چین را تشکیل داده است. این غار زیبا و بی‌نظیر در مجاورت یک کوه به وجود آمده که لایه‌های ضخیم یخی دیواره‌ها و کف آن را پوشانده‌اند. اگر بلیط هواپیما چین را خریداری کرده و به بازدید از غار نینگوو بروید، قندیل‌های یخی بزرگ در اشکال جالب مشاهده خواهید کرد که از سقف غار آویزان شده‌اند. بازدید از غار نینگوو یک تجربه بسیار متفاوت و جالبی از غارنوردی خواهد بود، زیرا ویژگی جالب‌توجه و متمایز این غار تمامی بازدیدکنندگان را شگفت‌زده می‌کند.

ویژگی جالب غار یخی نینگوو

بازدید از غار یخی نینگوو چین
غار یخی نینگوو

یکی از منحصربفردترین ویژگی‌های غار یخی نینگوو، این است که در فصل تابستان و روزهای گرم سال، با وجود دمای بسیار گرم بیرون غار، یخ‌های غار آب نشده و همچنان یخ‌زده است. اگر قصد خریداری بلیط هواپیما چین را در فصل تابستان دارید، نگران بازدید از این غار زیبای یخی نباشید. غار همچنان یخ‌زده و دست نخورده در اختیار شما است. این ویژگی درمورد غارها در آسیای مرکزی، سراسر اروپا و آمریکای شمالی چندان هم عجیب و غریب نیست و غارهای موجود در این قاره‌ها در تمام سال دارای هوای زمستانی هستند.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای چین
✅ بازدید از مقاله گویلین ، زیباترین شهر چین
✅ بازدید از مقاله غارهای باتو مالزی و بازدید از قلمرو میمون‌ها

آب نشدن یخ‌های غار نینگوو

بازدید از غار یخی نینگوو چین
غار یخی نینگوو

اکثر افرادی که برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های خاص غارها بلیط هواپیما چین را خریداری کرده و به بازدید از غار نینگوو می‌روند، معمولاً سوالاتی از قبیل علت آب نشدن یخ‌های غار در فصل تابستان، به ذهنشان خطور می‌کند. یکی از مزیت‌های زیبای غارنوردی نیز، همین کنجکاوی‌ها و کاوش‌ها است. در غارنوردی علاوه بر به دست آوردن تجربه‌ای زیبا و به‌یادماندنی، اطلاعات علمی مفیدی نیز کسب می‌شوند. در کشورهای سرد، غارهای یخی به دلیل سرد بودن کشور در طول سال، از احتمال آب شدن یخ‌ها در امان می‌مانند. اما، این پدیده در برخی کشورهایی که دارای آب‌وهوای گرم هستند نیز، روی می‌دهد. علت این پدیده را می‌توان به وجود نوعی تله‌های سرمایی در غارها بیان کرد. این تله‌ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که در فصل زمستان هوای سرد را از طریق یک دودکش و یا خروجی به داخل غار می‌آورند و در فصل تابستان، مانع ورود هوای گرم به داخل غار می‌شوند. در فصل زمستان، هوای سرد به شکل متراکم وارد غار شده و با هر نوع هوای گرمی که در داخل غار وجود دارد، جایگزین می‌شود. یخ‌های داخل غار نیز تأثیر بسزایی در این روی دادن این پدیده دارند. بدین ترتیب که، این یخ‌ها همچون بافری، دمای هوای داخل غار را ثابت نگه داشته و هر نوع هوای گرمی را که وارد غار شود، سریعاً خنک می‌کنند.

غار یخی نینگوو در فصل زمستان

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

اگر فرصت خرید بلیط هواپیما چین را هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان داشته باشید، شاهد تغییراتی در آب‌وهوای غار نینگوو خواهید شد. زیرا، در فصل زمستان شرایط تغییر می‌کند و هنگامی که هوای سرد وارد غار می‌شود، هر قطره آبی که به شکل مایع در غار وجود دارد، به یخ تبدیل شده و حرارت آزاد می‌کند. این امر باعث می‌شود تا دمای غار بیش از اندازه پایین نرود. برای شکل گرفتن غارها، وجود مقادیر زیادی آب در شرایط مناسب لازم است و تمامی فاکتورها باید توازن داشته باشند. یعنی، زمستان‌ها سرد و همه جا پوشیده از برف باشد و تابستان‌ها دمای هوا تا اندازه‌ای بالا برود که برف‌ها را آب کند. گرمای بیش از حد می‌تواند شکل غارها را بر هم بزند.

آب‌وهوای داخل غار نینگوو

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

اگر در فصل بهار بلیط هواپیما چین را خریداری کنید، در بازدید از غار نینگوو متوجه خواهید شد که برف‌هایی که آب می‌شوند، آب حاصل از آن‌ها به داخل غار نفوذ کرده و با برخورد به دیواره‌های یخی، به یخ تبدیل می‌شوند. بنابراین، در ماه‌های اردیبهشت و خرداد، شاهد دیواره‌های یخی بسیار ضخیم در غار نینگوو خواهید بود. این یخ‌ها تا اواسط شهریور داخل غار باقی می‌مانند، اگر به دمای بیرون غار در این زمان توجه کنید، متوجه گرم بودن آن خواهید شد. در مجموع باید گفت که زیبایی‌های زیادی در دل این غار نهفته است و این مکان با زیبایی و جذابیتی که دارد، گردشگران و به خصوص غارنوردان بسیاری را با خرید بلیط هواپیما چین به سوی خود جذب می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما چین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید