15 غذای محبوب آفریقایی که حتماً باید امتحان کنید!

آفریقا کشور محبوب گردشگران، جاییست که دیدنی های باورنکردنی و بسیار جذابی برای مهمانان خود به همراه دارد. یک مقصد هیجان انگیز با تعداد زیادی جاذبه ی بسیار دیدنی که سالانه میزبان گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان است.

1
2486
خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
بهترین غذاهای آفریقایی
15 غذای محبوب آفریقایی که حتماً باید امتحان کنید!Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 15Rating: 4.515 مورد از غذاهای محبوب آفریقایی که حتماً باید آنها را امتحان کنید.غذاهای محبوب آفریقایی در ادامه معرفی شده یکی از بهترین تجربه‌های سفر مربوط به غذا است و غذاهای خوشمزه زیادی در آفریقا وجود دارد.

غذاهای محبوب آفریقایی

آفریقا کشور محبوب گردشگران، جاییست که دیدنی های باورنکردنی و بسیار جذابی برای مهمانان خود به همراه دارد. یک مقصد هیجان انگیز با تعداد زیادی جاذبه ی بسیار دیدنی که سالانه میزبان گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان است. این مطلب سفرستان برای علاقمندان به کشور زیبای آفریقا گردآوری شده است. کسانی که دور سفرهای آفریقایی خود را آغاز می‌کنند، بی‌صبرانه منتظر مزه کردن غذاهای آفریقایی هستند. اگر شما هم عاشق غذا و غذا خوردن هستید، همین حالا بلیط هواپیما به آفریقا را بخرید و با غذاهای لذیذ این قاره آشنا شوید. همان‌طور که می‌دانید، یکی از بهترین تجربه‌های سفر مربوط به غذا است و غذاهای خوشمزه زیادی در آفریقا وجود دارد. از بهترین غذاهای اساسی در شرق آفریقا گرفته تا گوشت‌های کبابی در غرب آفریقا و تمام غذاهای معطر در شمال، جنوب و آفریقای مرکزی همه با عشق پخت‌وپز می‌شوند و ما نیز با عشق و قدردانی از این غذاها استقبال می‌کنیم. غذای آفریقایی سفری است به کشفیات جدید. زیرا که غذاها بازتاب واقعی از تاریخ و فرهنگ آفریقا هستند. اگر می‌خواهید با یکی از کشورهای آفریقایی آشنا شوید، اول از غذاهای آن منطقه امتحان کنید و از این آشنایی خوشمزه لذت ببرید. اگر به سراسر کشورهای آفریقایی سفر کنید، متوجه سلیقه مشترک غذایی در کشورهای همسایه خواهید شد. ولی بااین‌حال هر کشوری امضای آشپزی به‌خصوص دارد. در ادامه معرفی غذاهای محبوب آفریقایی را آغاز می کنیم.

فهرست مطالب موجود در این مقاله

Braaivleis

غذاهای محبوب آفریقایی
Braaivleis

Braaivleis غذای محبوبی در نامیبیا (Namibia) است. در این غذا انواع مختلف از گوشت‌ها وجود دارد که سرشار از پروتئین هستند و روی سیخ چوبی و منقل پخته می‌شود. آمریکایی‌ها آن‌را باربکیو می‌خوانند. این غذای طعام و لذیذ از محبوبیت ویژه‌ای در آفریقا برخوردار است و محبوب دل ما نیز هست.

Ugali یا Nshima

خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Ugali یا Nshima غذاهای آفریقایی

بلیط هواپیما به آفریقا را بخرید و از این غذای خوشمزه نوش‌جان کنید. نام این غذا در کنیا Ugali، زامبیا Nshima، مالاوی Nsima، زیمباوه Sadza و در برخی از کشورهای غربی آفریقا Fufu است. غذا از آرد ذرت درست می‌شود که به شکل خمیر یا فرنی درمی‌آید. این غذای اصلی در شرق و جنوب آفریقا بسیار محبوب است و معمولاً همراه با سس یا خامه سرو می‌شود. در کنیا، Ugali با کلم یا گردو و گاهی اوقات با گوشت گاو و خامه سرو می‌شود. در نیجریه Fufu همراه با سوپ سبزیجات سرو می‌شود. پس هر زمان به یکی از این کشورها سفر کردید، حتماً این غذای بسیار خوشمزه را امتحان کنید. هر زمان که به زامبیا یا مالاوی بروید، بی‌صبرانه به دنبال خوردن این غذا خواهید بود.

Jollof Rice

خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Jollof Rice غذاهای آفریقایی

Jollof Rice غذای سنتی آفریقای غربی و غذای موردعلاقه نیجریه است. این غذای خوشمزه و بی‌نظیر حس چشایی شما را تقویت خواهد کرد و ترکیبی است از برنج و ادویه‌جات که همیشه همراه با مرغ سرخ‌شده و یا گوشت گاو سرو می‌شود. هرگز غرب آفریقا را بدون خوردن Jollof Rice ترک نکنید. برای ناهار یک وعده غذایی اصلی به‌حساب می‌آید. مردم نیجریه این غذای خوشمزه را همیشه و هرزمان دوست دارند و می‌خورند.

✅ بازدید از مقاله کشورهای آفریقایی ارزان برای سفر

Biltong

خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Biltong غذاهای آفریقایی

هیچ سفری به آفریقای جنوبی کامل نیست، مگر اینکه طعم غذای Biltong را چشیده باشید. با خرید بلیط هواپیما به آفریقا مزه دل‌چسب این غذا را بچشید. اگر عاشق گوشت هستید حتماً این غذا را امتحان کنید. Biltong نوع خاصی از محصولات گوشتی آفریقای جنوبی است. این گوشت را خشک می‌کنند و در ادویه می‌خوابانند. در سفرتان به آفریقای جنوبی، این میان وعده خوشمزه را از دست ندهید.

Alloco

خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Alloco غذاهای آفریقایی

Alloco غذای محلی ساحل‌عاج است و طعم شیرین دارد. همچنین در غرب آفریقا طرفدار زیادی دارد. غذا از نوعی موز سبز درست می‌شود و همراه با سس فلفل و پیاز سرو می‌شود. موز سبز را خرد کرده و در روغن داغ سرخ می‌کنند. در نیجریه، به موز سرخ‌شده Dodo می‌گویند و معمولاً همراه با نیمرو و یا سس سرو می‌شود. Alloco یک وعده غذایی کامل است و هرزمان می‌تواند سرو شود.

Bunny Chow

خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Bunny Chow غذاهای آفریقایی

یک غذای اصلی در آفریقای جنوبی به‌حساب می‌آید و شامل یک قطعه نان کامل یا نیمه است که همراه با لوبیا، گاهی اوقات گوشت گاو یا گوشت گوسفند و پیاز سرو می‌شود. اگر تابه‌حال به آفریقای جنوبی سفر نکرده‌اید، دست بجنبانید. باید با خرید بلیط هواپیما به آفریقا سفر خود را انجام داده و از این غذای خوشمزه خورده باشید. آن‌موقع از خودخواهید پرسید که چرا زودتر به اینجا سفر نکرده‌ام؟!

Shakshouka

خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Shakshouka غذاهای آفریقایی

Shakshouka یک غذای لذیذ از تخم‌مرغ، جعفری، پیاز، سیر و گوجه‌فرنگی است. تخم‌مرغ‌ها به روی دیگر مواد زده‌شده و همراه با کمی زیره سبز پخته و طعم‌دار می‌شود. باور بر این است که این غذا از تونس نشئت‌گرفته است ولی مردم لیبی، الجزیره و مصر آن را خیلی دوست دارند. Shakshouka را می‌توانید در سفر به مصر امتحان کنید و لذت ببرید.

Asida

خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Asida غذاهای آفریقایی

Asida غذایی خوشمزه و درعین‌حال ساده است که از خمیر آرد گندم پخته‌شده، همراه با کره و عسل درست می‌شود. در کشورهای شمال آفریقا به‌خصوص لیبی، تونس، سودان و الجزایر بسیار محبوب است و معمولاً در موقعیت‌های خاص پخته می‌شود. این غذا را با دست هم می‌توانید نوش‌جان کنید. بعد از خوردن Asida دیگر هیچ غذای خوشمزه دیگری نخواهید خواست. با خرید بلیط هواپیما به آفریقا و چشیدن غذاهای لذیذ، سفری خوشمزه تجربه کنید.

Cachupa

خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Cachupa غذاهای آفریقایی

آیا قصد دارید به Cape Verde سفر کنید؟ حتماً باید غذای معروف به نام Cachupa را بخورید. غذا از ذرت، لوبیا، سبزیجات، ماهی یا گوشت گاو، بز، مرغ یا خوک درست می‌شود. Cachupa یکی از غذاهای سنتی و اساسی در Cape Verde است که در موارد خاص مانند مراسم عروسی، مراسم تشییع‌جنازه و مراسم تولد سرو می‌شود. Cachupa واقعاً غذای خوشمزه‌ای است که دوست دارید هرروز برای صبحانه بخورید.

Cholent

خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Cholent غذاهای آفریقایی

Cholent یک غذای سنتی یهودی است که معمولاً با سیب‌زمینی سرخ‌شده، خورشت گوشت، جو، پیاز و ادویه‌جات تهیه می‌شود. بعضی‌اوقات، به‌جای جو از برنج قهوه‌ای نیز استفاده می‌شود. غذا را از نیمه‌شب به مدت 12 ساعت می‌پزند و برای ناهار میل می‌کنند. شما این غذای خوشمزه را می‌توانید در مراکش امتحان کنید. با خرید بلیط هواپیما به آفریقا، در جاهای مختلف این غذا را می‌توانید امتحان کنید.

Moi Moi
معرفی غذاهای محبوب آفریقایی
غذاهای محبوب آفریقایی

یک غذای محبوب در نیجریه است و از پودینگ لوبیای له‌شده درست می‌شود و با پیاز و فلفل نیز مزه‌دار می‌شود. این یک وعده غذایی اصلی در نیجریه است که سرشار از پروتئین است و همراه با برنج سرخ‌شده سرو می‌شود. همچنین می‌توانید در سفر به Lagos، از این غذای خوشمزه امتحان کنید.

Lahoh
خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Lahoh غذاهای آفریقایی

Lahoh غذای محبوبی در جیبوتی، سومالی و اتیوپی است. از آرد ساده، مخمر و نمک و کاهی با تخم‌مرغ درست می‌شود. Lahoh یک خوراکی آبکی است که همراه با پنکیک سرو می‌شود. در سومالی غذای صبحانه‌ای محبوب به‌حساب می‌آید که به همراه عسل و یک فنجان چای خورده می‌شود. این غذا به‌قدری خوشمزه است که همه را به‌پای میز غذاخوری می‌کشاند. بلیط هواپیما به آفریقا را بخرید و این صبحانه خوشمزه را از دست ندهید.

Matoke
خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Matoke غذاهای آفریقایی

Matoke غذایی است محبوب در اوگاندا که از نوعی موز تهیه می‌شود که بسیار کمیاب است و هرجایی نمی‌توان پیدا کرد و طعم بی‌نظیری دارد. غذا در برگ موز تهیه می‌شود. موز را پوست می‌گیریم، دوباره در برگ موز می‌پیچیم و با بخار می‌پزیم. برگ‌ها زردی دوچندان به رنگ غذا می‌بخشند و آن را خوش‌طعم می‌کنند. این غذا معمولاً در کنار گوشت، مهی و سس سبزیجات خورده می‌شود. در هر نقطه از اوگاندا که باشید، حتماً این غذا را امتحان کنید.

Pilaf
خرید بلیط هواپیما به آفریقا برای چشیدن بهترین غذاهای آفریقایی
Pilaf غذاهای آفریقایی

در آفریقای شرقی (مخصوصاً در کنیا و تانزانیا)، با نام Pilau معروف است و غذای لذیذ و ظریفی است. این غذا از برنج یا برنج قهوه‌ای سرخ‌شده همراه با محتویاتی چون گوشت، غذای دریایی، مرغ، سبزیجات، گیاهان و بعضی ادویه‌جات تهیه می‌شود. برنج‌ها می‌توانند دانه‌متوسط یا دانه‌بلند باشند. این غذا از ظرافت خاصی برخوردار است که همه آن‌را دوست دارند.

Lablabi
معرفی غذاهای محبوب آفریقایی
غذاهای محبوب آفریقایی

Lablabi غذاهای آفریقاییLablabi غذای شناخته‌شده تونس است که از نخود، نان، سیر، آب‌لیمو، زیره سبز، روغن سویا، روغن‌زیتون و سس تند مخصوص تونس آماده می‌شود. با جعفری و گل‌کلم تزئین می‌شود. در سفرتان به تونس این غذای لذیذ را حتماً امتحان کنید. با خرید بلیط هواپیما به آفریقا، سفری به‌یادماندنی تجربه کنید و با کوله‌باری از طعم‌های متنوع و خوشمزه به خانه برگردید. در ادامه با آداب و رسوم مردم آفریقا آشنا شوید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید