آشنایی با غذاهای خیابانی دبی

دبی، شهری پر از مناظر قدیمی و جدید که در روزگار ما پا به عرصه بهترین شهرهای گردش‌پذیر جهان گذاشت. دیری نپایید که این شهر ساحلی کشور امارات و یکی از همایسگان ایران که همه روزه پرواز مستقیم به دبی از تهران و برخی از شهرهای ایران را به خود می‌بیند، در ضمینه اقتصادی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.

0
73
معرفی غذاهای خیابانی دبی
غذاهای خیابانی دبی
آشنایی با غذاهای خیابانی دبیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 18Rating: 4.5غذاهای خیابانی دبی و تجربه طعم های لذتبخش غذاهای سنتی و مدرن.غذاهای خیابانی دبی از نوع گرم و سردش همراه با نوشیدنی‌های متفاوت و با تنوع طعم از مناطق مختلف جهان تجربه ای متفاوت را رقم خواهد زد.

غذاهای خیابانی دبی

دبی، شهری پر از مناظر قدیمی و جدید که در روزگار ما پا به عرصه بهترین شهرهای گردش‌پذیر جهان گذاشت. دیری نپایید که این شهر ساحلی کشور امارات و یکی از همایسگان ایران که همه روزه پرواز مستقیم به دبی از تهران و برخی از شهرهای ایران را به خود می‌بیند، در ضمینه اقتصادی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد. لذا یکی از عوامل مهمی که باعث افزایش تعداد بازدید کننده از این شهر شده، غذاهای خیابانی دبی از نوع سنتی و مدرن با تنوعی وصف ناپذیر می‌باشد. چه کسی می‌تواند پس از ورود به دبی، از چشیدن غذاهای خیابانی دبی امتناع کند؟! این شهر ساحلی محصور شده در بین بیابان و دریا با آب و هوای گرم و ساحل‌های زیبا توأم با آسمان خراش‌های سر به فلک کشیده، ذهن هر گردشگری را برای بازدید از این شهر، مشغول نموده و رؤیای چشیدن غذاهای خیابانی دبی با چشم اندازهای زیبا را در ذهن هر گردشگری، متولد می‌سازد.

غذاهای خیابانی دبی، از نوع گرم و سردش همراه با نوشیدنی‌های متفاوت و با تنوع طعم از مناطق مختلف جهان، در کنار مناظر زیبای طبیعی و مصنوعی بی‌شمار، در رستوران‌های مدرن و سنتی، ذهن هرکسی را مدهوش لذت‌های رؤیایی خود نموده و احساسات متفاوتی را در قلب انسان زنده می‌کند، تا جایی‌که کسی را نمی‌توان یافت که پس از چشیدن غذاهای خیابانی دبی، حقیقت خوش‌ طعم و عطر بودن آن غذاها را کتمان کند. با به یاد داشتن مقدمه و جهت آشنا شدن با چند نمونه از غذاهای لذیذ، شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می‌کنیم.

شاورما – Shawarma

بدون شک یکی از محبوب ترین غذاهای خیابانی دبی شاورماست که با تکه‌های نازک مرغ و گوشت درست می‌شود. برای تهیه این ساندویچ خوش طعم، گوشت به همراه سبزیجات ، پیاز و سس مخصوص لای یک نان لواش نرم پیچیده می‌شود. برای خوردن بهترین شاورما می‌توانید به رستوران خیابانی الملاح بروید. تکه‌های مرغ شاورماهای این رستوران کاملا مزه دار و ترش است و مزه‌اش تا مدت‌ها زیر زبانتان باقی می‌ماند.

ساندویچ شیش تاووک – Shish Tawook Sandwich

معرفی غذاهای خیابانی دبی
غذاهای خیابانی دبی

این غذا هم یکی از محبوب‌ترین غذاهای خیابانی دبی است اما بسیاری از گردشگران آن را نمی‌شناسند! برای درست کردن این ساندویچ، تکه‌های مرغ را با سیر و ادویه مزه‌دار می‌کنند و آن را به همراه سبزیجات و خیارشور لای نان می‌گذارند. کمتر کسی پیدا می‌شود که طعم رؤیایی این ساندویچ را دوست نداشته باشد، پس بعید هم نیست که پس از خوردن این ساندویچ، باز هم دلتان یک ساندویچ دیگر بخواهد!

✅ بازدید از مقاله هزینه سفر دبی
✅ بازدید از مقاله جشنواره سورپرایزهای تابستانی دبی
✅ بازدید از مقاله بهترین هتلی که در دبی می‌توان تجربه کرد

مناکیش – Manakish

معرفی غذاهای خیابانی دبی
غذاهای خیابانی دبی

یکی دیگر از غذاهای خیابانی دبی که نمی‌توان از عطر و طعم آن صرف نظر کرد، نان مناکیش می‌باشد. برای آماده کردن این نان، روی یک تکه خمیر، خوراکی‌های خوشمزه‌ای از گوشت و سبزیجات گرفته تا روغن زیتون و آویشن ریخته می شود و سپس در فر یا تنور می‌پزند. در کشور ما هم فتیرهای زیادی هست که تا حدودی شبیه مناکیش است. با دیدن این نان سنتی شاید تا حدودی یاد پیتزا هم بیفتید، اما خمیر آن ضخامت بیشتری نسبت به خمیر پیتزا داشته و شبیه نان است.

سمبوسه – Sambosa

معرفی غذاهای خیابانی دبی
غذاهای خیابانی دبی

این غذای خیابانی دبی در اصل در هند اختراع شده اما در دبی هم از محبوبیت خاصی برخوردار است. سمبوسه‌های دبی مثلثی شکل بوده و با انواع گوشت، سبزیجات و ادویه پر می‌شوند. یادتان باشد که این سمبوسه‌ها آنقدر ترد و خوشمزه‌اند که تا چند تا از آن را نخورید راضی نمی‌شوید. می‌توانید در حین گشت و گذار در بازارهای محلی دبی چند تکه‌ای از این سمبوسه‌ها تهیه کنید و با خوردن آن‌ها هم مزه غذاهای محلی را بچشید و هم پرانرژی‌تر و با دیدگاهی متفاوت شهر را بگردید.

غذاهای خیابانی دبی، در واقع یکی از جاذبه‌های غیر قابل انکار این شهر در کنار دیدنی‌های بی‌شمار آن می‌باشد. غذاهایی سرشار از لذت و توأم با عطر ادویجات مشهور در کنار مناظر متفاوت، عشق و علاقه‌ هر کسی را برانگیخته و لذت گردش در این شهر زیبا را دوچندان می‌کند. شاید برای کسی که سفر را لازمه‌ حیات می‌داند، ملاقات این شهر با زیبایی‌های متفاوت را برای چندمین بار هم کم شمرده و با خواندن این مطلب احساساتش برانگیخته و ملزم به تهیه بلیط سفر به دبی شود. سفر به مدرنترین شهر خاورمیانه و شاید دنیا که با سنتهای قدیمی هم ناآشنا نیست.

برای خرید بلیط هواپیما دبی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید