غذاهای فستیوالی چین

بسیاری از کشورها جشنواره های سنتی متنوعی دارند که چین نیز با تاریخ غنی خود از این قاعده مستثنی نیست. جشنواره های چینی فرهنگ متفاوت و مختلف بسیاری از اقوام آن را منعکس می کند. غذا نیز نقش بسیار مهمی در هر جشن ایفا می کند و هیچ چیز نمی تواند بهتر از جشن گرفتن فستیوال و نوش جان کردن انواع غذاهای خوشمزه باشد.

0
22
معرفی غذاهای فستیوالی چین
غذاهای فستیوالی چین
غذاهای فستیوالی چینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 6Rating: 4.0غذاهای فستیوالی چین و تجربه یک شکم گردی لذتبخش در کشور چین.غذاهای فستیوالی چین جشنواره های چینی فرهنگ متفاوت و مختلف بسیاری از اقوام آن را منعکس می کند. غذا نیز نقش بسیار مهمی در هر جشن ایفا می کند

غذاهای فستیوالی چین را بیشتر بشناسید

بسیاری از کشورها جشنواره های سنتی متنوعی دارند که چین نیز با تاریخ غنی خود از این قاعده مستثنی نیست. جشنواره های چینی فرهنگ متفاوت و مختلف بسیاری از اقوام آن را منعکس می کند. غذا نیز نقش بسیار مهمی در هر جشن ایفا می کند و هیچ چیز نمی تواند بهتر از جشن گرفتن فستیوال و نوش جان کردن انواع غذاهای خوشمزه باشد. اگر شما هم بلیط هواپیما چین را تهیه کرده اید در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا با انواع غذاهای فستیوالی چین بیشتر آشنا شویم.

دامپلینگ (Dumpling)

معرفی غذاهای فستیوالی چین
غذاهای فستیوالی چین

مردم در شمال چین به طور معمول در شب سال نو دامپلینگ (jiaozi) می خورند. لغت jiaozi در زبان چینی به معنی خداحافظی از قدیم و خوش آمد گفتن به اتفاقات و فرصت های تازه است. دامپلینگ ها همیشه قبل از نیمه شب درست می شوند و در آخرین ساعت سال چینی و همچنین اولین ساعت سال جدید خورده می شوند. بعضی از افراد دوست دارند یک سکه یک یوان، پنجاه سنت یا ده سنتی را در داخل دامپلینگ ها قرار دهند. این افراد باور دارند که این عمل باعث خوش شانسی آن ها در سال جدید خواهد شد.

نیان گائو (Nian gao)

معرفی غذاهای فستیوالی چین
غذاهای فستیوالی چین

جنوب چین به تولید برنج معروف است و بنابراین چینی های جنوبی برای جشن سال نو معمولاً نیان گائو (کیک برنجی) می خورند. تولید فراوان برنج در جنوب چین باعث شده است که نیان گائو معنای والایی برای مردم داشته باشد و معنای این لغت والاتر رفته و به یک سبک زندگی تبدیل شود. این غذا از پودر برنج ساخته می شود و می توان آن را با سبک های متفاوتی مانند سرخ کردن، بخارپز کردن، تفت دادن یا جوشاندن پخت. امروزه با توسعه فرهنگ اجتماعی، خوردن نیان گائو در میان برخی از مردم شمالی چین در سال جدید چینی رایج شده است.

ماهی

معرفی غذاهای فستیوالی چین
غذاهای فستیوالی چین

انواع ماهی بسته به هر منطقه، یکی از غذاهای مهم در سفره غذای هزاران خانواده در آستانه سال نو چینی است. ماهی در چینی yu تلفظ می شود و چینی ها بیش از یک نیاز اساسی به ماهی اهمیت می دهند. همچنین در سال نو، ماهی هدیه ای است که بین اقوام و دوستان رد و بدل می شود. در جنوب چین برخی افراد در شب سال نو تنها قسمت میانی ماهی را خورده و سر و دم را برای روز بعد رها می کنند تا نمادی از کامل بودن سال باشد. شاید برایتان جالب باشد که یکی از فرهنگ های عجیب چینی ها هنگام خوردن ماهی آن است که وقتی بشقاب ماهی را روی میز قرار می دهند، سر ماهی را برای ادای احترام به سمت بزرگ خاندان قرار می دهند!

✅ بازدید از مقاله آداب ‌و رسوم مردم چین

چیماکی (Zongzi)

چیماکی چین
چیماکی

هر ساله در سراسر چین خانواده ها در جشنواره قایق اژدها به یاد قهرمان ملی چیو یوان (Qu Yuan) چیماکی می خورند. چیماکی دامپلینگ های هرمی شکل است که از برنج چسبناک درست شده و در برگ های بامبو یا نی پیچیده می شوند و معمولاً در شمال چین با خرما پخته می شود تا طعم آن را شیرین کند. علاوه بر خرما می توان چیماکی را با گوشت، میگو و رب لوبیا پخت و طعم خاصی به آن داد.

کیک ماه (Mooncake)

کیک ماه چین
کیک ماه

خوردن کیک ماه و تماشای آن از فعالیت های اصلی مردم چین در جشن نیمه پاییز (Mid-Autumn Festival) است. کیک های ماه معمولاً گرد هستند، که نشان دهنده دورهم جمع شدن خانواده و زندگی درخشان است. این کیک ها با رب لوبیای شیرین و نان برشته شده طلایی درست می شوند، اما امروزه این غذا انواع مختلفی دارد و می توان آن را با خمیر لوبیا، خمیر زرده تخم مرغ و خمیر نارگیل تهیه کرد. برخی از آشپزها نیز برای جذابیت کیک ها، با کشیدن نقاشی پرواز چانگ ای به ماه، آن ها را تزئین می کنند.

کیک چونگ یونگ (Chongyang cake)

کیک چونگ یونگ چین
کیک چونگ یونگ

کوهنوردی یک رسم محبوب در چین مخصوصاً در جشنواره چونگ یونگ است و اشاره بر صعود به موقعیت والا را دارد. به دلیل اینکه در برخی مناطق چین کوه وجود ندارد، برخی از مردم به جای کوهنوردی، گائو (کیک های برنجی) می خورند این غذا را جایگزین آن می دانند.

رول بهاری (Spring Roll)

رول بهاری چین
رول بهاری

رول بهاری که در شمال چین به کیک بهاری نیز مشهور است، تاریخچه طولانی دارد. گفته می شود که همان اوایل سلسله دودمان جین شرقی (316-420)، مردم در اولین روز بهار هر سال این غذا را نوش جان می کرده اند. همراه با توسعه تکنیک های پخت و پز در این کشور کیک های بهاری به رول های بهاری کنونی تبدیل شدند. این غذا در سوپرمارکت ها نیز با بسته بندی های متفاوت و انواع طعم ها قابل دسترس است. اگر بلیط هواپیما چین را تهیه کرده اید از خوردن این غذای خوشمزه غافل نشوید.

در ادامه می توانید با اصطلاحات ضروری در سفر چین آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید