چند غذای شیطانی در پکن که نباید خورد!

پکن، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان و البته پایتخت جمهوری خلق چین است. سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا بلیط هواپیما پکن خریداری می‌کنند تا این شهر بزرگ و زیبا را از نزدیک تجربه و لمس کنند.

2
135
معرفی 6 غذای شیطانی در پکن
غذای شیطانی در پکن
 چند غذای شیطانی در پکن که نباید خورد!Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 22Rating: 4.0غذای شیطانی در پکن و آشنایی با 6 مورد از غذاهای بسیار بدمزه در پکن.غذای شیطانی در پکن و لیستی از غذاهای غیرمحبوب و کور کننده اشتها تهیه شده است که در ادامه معرفی شده تا هرگز آنها را امتحان نکنید.

6 غذای شیطانی در پکن

پکن، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان و البته پایتخت جمهوری خلق چین است. سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا بلیط هواپیما پکن خریداری می‌کنند تا این شهر بزرگ و زیبا را از نزدیک تجربه و لمس کنند. المپیکی که در سال 2008 در پکن برگزار شد، در شناساندن و معروفیت پکن تأثیر کمی نداشت. این شهر 3000 ساله روز به روز در حال گسترش و توسعه است و به یک شهر بین‌المللی تبدیل شده و در سال‌های اخیر نیز نزدیک چندین میلیون گردشگر داخلی و خارجی را پذیرش کرده است. برای کسانی که به پکن سفر می‌کنند، بازدید از مراکز خرید، جاذبه‌های شهر و استفاده از تفریحات بسیار مهم است. اما یکی دیگر از موارد مهم در سفر به پکن به خصوص برای گردشگران خوش غذا رستوران‌ها و غذاهایی هستند که قرار است امتحان کنند. در پکن رستوران‌های متنوع بسیاری وجود دارند که می‌توانید انواع غذاها را امتحان کنید. غذاهای چینی شاید با ذائقه هر کسی سازگاری نداشته باشند، اما میانشان غذاهای خوشمزه نیز زیاد است که به امتحان کردنشان می‌ارزند. اما اگر شما جزو گردشگرانی هستید که دوست دارید هرچیزی را برای یک بار هم که شده امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم این کار را در مورد غذاهای پکن انجام ندهید که ممکن است سخت پشیمان شوید. در این مطلب باتوجه به تجارب گردشگرانی که به پکن سفر کرده و انواع غذاهای چینی را امتحان کرده‌اند، لیستی از غذاهای غیرمحبوب و کور کننده اشتها تهیه شده است. از آن جایی که در بیشتر نقاط دنیا عدد 6 را عدد شیطانی می‌نامند، ما هم 6 غذای شیطانی در پکن که هرگز نباید بخورید را معرفی کرده ایم. وگرنه تا مدت‌ها از تمامی غذاها بیزار خواهید بود.

  1. عقرب‌های سرخ شده (Fried scorpions)

معرفی 6 غذای شیطانی در پکن
غذای شیطانی در پکن

وقتی غذایی با عنوان “عقرب‌های سرخ شده” شماره یک لیست غذاهای شیطانی در پکن است، غذاهای دیگر را حتی نمیشود تصور کرد که چگونه هستند و از چه چیزی تهیه شده‌اند. باید صادقانه اعتراف کرد که هیچ دلیل خوب و قانع کننده‌ای برای خوردن این جانور کوچک و خزنده سخت پوست وجود ندارد. دیدن عقرب‌هایی که میان چاپستیکس (قاشق چوبی چینی) منتظر مرگ قریب‌الوقوعشان هستند، اصلا منظره جالبی نیست و حس تهوع آوری دارد.

  1. استیر فرایز کانتین (Canteen stir-fries)

معرفی 6 غذای شیطانی در پکن
غذای شیطانی در پکن

این غذا با وجود این که از سبزیجات، سس سویا و عسل تهیه شده و غذایی مغذی و کاملا سالم است، هیچ مشکلی هم به خودی خود ندارد. اما یک هفته پس از خوردن آن همه سبزیجات و گوشت‌های نامعلومی که داخلش بود حالتان را تا مدت‌ها بد خواهد کرد.

✅ بازدید از مقاله چندش آورترین غذاهای دنیا

  1. تتوکبوکی (Tteokbokki (떡볶이)

معرفی 6 غذای شیطانی در پکن
غذای شیطانی در پکن

این غذا در رستوران‌های خیابانی پکن به وفور وجود دارد و شما در این رستوران‌ها می‌توانید انواع غذاهای خوشمزه چینی را امتحان کنید. اما یکی از غذاهایی که در این رستوران‌ها تهیه و سرو می‌شود، تتوکبوکی است. باید بگوییم که طعم و لذت این غذا به اندازه آسانی تلفظ نامش خوشمزه است! بله درست متوجه شده‌اید. این غذا با داشتن برنج شما را ابتدا وسوسه به امتحان می‌کند، اما پس از خوردنش می‌فهمید که چه اشتباه بزرگی کرده‌ و به ظاهرش اعتماد کرده‌اید. برنجی که در این غذا به کار می‌رود نوع عجیب و متفاوتی است که اصلا خوشمزه نیست و تتوکبوکی در اصل غذای کره‌ای می‌باشد. تا می‌توانید از این غذا امتحان نکنید. هرچند ممکن است برای بعضی از افراد خوشمزه به نظر بیاید و به ذائقه‌شان سازگار باشد.

  1. آب پخته (Cooking water)

معرفی 6 غذای شیطانی در پکن
غذای شیطانی در پکن

 در خیابان‌های پکن فروشندگانی خواهید دید که در یک فنجان پلاستیکی مهر و موم شده یک نوشیدنی شبیه آبجو می‌فروشند. نام مناسبی که برای این نوشیدنی عجیب می‌توان نهاد چیزی نمی‌تواند باشد جز “آب پخته”. مردم محلی این نوشیدنی را به خاطر اشتهاآور بودنش می‌خورند و دوست دارند. اما باور کنید با خوردن آن نه تنها اشتهایتان باز نمی‌شود، بلکه تا مدت‌ها با هربار یادآوری طعم آن حالتان را به هم خواهد خورد.

  1. تخم مرغ صدساله (Century egg (Pídàn 皮蛋)

معرفی 6 غذای شیطانی در پکن
غذای شیطانی در پکن

تخم مرغ صدساله یک غذای چینی است و با ترشی انداختن تخم مرغ یا تخم بلدرچین و گوشت اردک در مخلوطی از نمک، آهک، خاک رس، خاکستر و پوست برنج به مدت چندین هفته یا چندین ماه تهیه می‌گردد. مردم محلی این غذا را بسیار دوست دارند و می‌پسندند، اما به احتمال زیاد شما به عنوان یک گردشگر نه تنها از مزه‌اش خوشتان نخواهد آمد، بلکه از دیدن ظاهر غذا نیز احساس خوبی نخواهید داشت.

  1. کیک دوریان (Durian cake)

معرفی 6 غذای شیطانی در پکن
غذای شیطانی در پکن

آلفرد راسل والاس، زیست شناس و کاوشگر بریتانیایی میوه دوریان را به عنوان یک “کاستر غنی شده معطر به روغن بادام” تعریف کرد. نمی‌توان گفت از ذهن راسل والاس هنگام ارائه این نظریه چه می‌گذشت، اما طعم این میوه اصلا هم خوشایند نیست و غیرقابل تحمل است. هرگز در کنار هزاران کیک خوشمزه دیگر، کیک دوریان را امتحان نکنید!

آیا تاکنون به پکن سفر کرده و از غذاهای آن امتحان کرده‌اید؟ چه حسی نسبت به غذاهای پکن و طعم متفاوتشان دارید؟

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید