غمگین ترین کشورهای جهان

انسان هایی که در شهرها و کشورهای مختلف جهان زندگی می کنند، جامعه آن کشور را تشکیل می دهند. افراد جامعه همواره در ارتباط با یکدیگر هستند. اگر افرادی که در جامعه هستند شادی و خوشبختی در زندگی خود را حس و درک کنند، این جامعه هر روز رو به پیشرفت و تعالی خواهد بود.

0
185
معرفی غمگین ترین کشورهای جهان
غمگین ترین کشورهای جهان
غمگین ترین کشورهای جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 14Rating: 4.0غمگین ترین کشورهای جهان و ویژگی های این کشورها.غمگین ترین کشورهای جهان سازمان های بین المللی بر طبق برخی معیارها کشورهای مختلف را بر اساس شاد یا غمگین بودن طبقه بندی کرده اند.

با غمگین ترین کشورهای جهان آشنا شوید

انسان هایی که در شهرها و کشورهای مختلف جهان زندگی می کنند، جامعه آن کشور را تشکیل می دهند. افراد جامعه همواره در ارتباط با یکدیگر هستند. اگر افرادی که در جامعه هستند شادی و خوشبختی در زندگی خود را حس و درک کنند، این جامعه هر روز رو به پیشرفت و تعالی خواهد بود. ولی اگر انسان ها در جامعه از مجموعه افراد ناراحت و غمگین تشکیل شود در اینجا خود مردم هم با مشکلات متعددی روبرو خواهند شد. به همین دلیل سازمان های بین المللی لیستی از تمام کشورهای جهان را آماده کرده اند و در آن بر طبق برخی معیارها کشورهای مختلف را بر اساس شاد یا غمگین بودن طبقه بندی کرده اند. در این مقاله قصد داریم بدون خرید بلیط هواپیما و سفر، غمگین ترین کشورهای جهان را بررسی نماییم. لطفا با ما همراه باشید.

تعریف جامعه غمگین

معرفی غمگین ترین کشورهای جهان
غمگین ترین کشورهای جهان

زمانیکه سازمان ملل تصمیم به تعیین جایگاه یک کشور از نظر غمگین و یا شاد بودن می گیرد، با توجه به شاخصه های خاصی این کار را انجام می دهد. گزارش شادی جهانی در واقع یک نظرسنجی سالانه توسط شبکه راه حل های توسعه پایدار برای سازمان ملل است. سازمان ملل وضعیت شادی جهانی را در 156 کشور بررسی می کند و کشورها را بر اساس شش متغیر: درآمد، آزادی، اعتماد، امید به زندگی سالم، حمایت اجتماعی و سخاوت رتبه بندی می کند.

گزارش غمگینی جهانی چگونه و توسط چه کسی آغاز شد؟

قبل از اینکه با غمگین ترین کشور های جهان بیشتر آشنا شویم بهتر است بدانید که اولین شاخص بدبختی توسط آرتور اوكون اقتصاددان در دهه 1960 ساخته شد تا تصویری از اقتصاد به راحتی قابل هضم به رئیس جمهور لیندون جانسون ارائه دهد. این شاخص بدبختی اصلی یک جمع ساده از نرخ تورم سالانه یک کشور و نرخ بیکاری آن بود.

این فهرست چندین بار توسط رابرت بارو اصلاح شده است. شاخص بدبختی اصلاح شده؛ مجموع نرخ بیکاری، تورم و وام های بانکی منهای درصد تغییر در تولید ناخالص داخلی واقعی است. داشتن سه مورد اولیه نقش مهمی در غمگین بودن جامعه یک کشور را ایفا می کند.

شاخصه های بررسی غمگین ترین کشور های جهان

شاخصه ‌های مختلفی برای سنجش میزان رضایت و شادمانی افراد در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد:

سرانه تولید ناخالص داخلی

سخاوت در اهدای اعانه به خیریه‌ ها

امید به زندگی

آزادی و حق انتخاب برای زمینه‌ های مختلف زندگی

حمایت و پشتیبانی اجتماعی اقوام و دوستان

شاخص احساس فساد

شاخص های سازمان ملل برای شناسایی غمگین ترین کشور های جهان چه معنی دارد؟

برای شناسایی غمگین ترین کشورهای جهان در سازمان ملل ابتدا باید، سرانه تولید ناخالص داخلی یعنی، سهم هر نفر در یک کشور از تولید ناخالص داخلی را بررسی کرد. تولید ناخالص داخلی هم به مجموع ارزش کالا ها و خدمات نهایی گفته می‌ شود که معمولا در دوره‌ یک ساله در یک کشور تولید می‌ شود.

امید به زندگی یکی دیگر از شاخص های سازمان ملل می باشد؛ که توقع هر عضو از یک جامعه نسبت به طول عمر خود را بررسی می کند. یعنی اینکه هر فرد در یک جامعه بطور متوسط چند سال زندگی می کند.

شاخص احساس فساد، شاخصی است که رتبه فساد در بخش عمومی یک کشور را در میان سایر کشورهای جهان نشان می ‌دهد. همچنین شاخص ‌های دیگر از جمله: آزادی و حق انتخاب و حمایت پشتیبانی افراد از دوستان و خانواده نیز مفهومی مشخص دارند. آزادی‌ های اجتماعی و سیاسی و البته اقتصادی باعث می‌ شود تا هر کس بتواند به راحتی برای آینده و زندگی خود برنامه‌ریزی کند.

جالب است بدانید که در کشورهایی که شاد هستند و مشکلات مختلف گریبان شهروندان را نگرفته است، میزان دست و دلبازی افراد و توانایی‌ آنها برای یاری رساندن به اقوام و دوستان و افراد نیازمند جامعه نیز بیشتر است.

غمگین ترین کشورهای جهان

بهتر است بدانید که غمگین ترین کشور های جهان، کشورهایی از دو قاره آسیا و آفریقا هستند. فقر و جنگ بیشترین دلیل نارضایتی و غمگین بودن در کشور ها محسوب می شود. وقتی در یک کشور جنگی رخ می دهد، ناخودآگاه آرامش هم در آن منظقه از بین می رود و مانع از رشد و رونق رفاه مردم آن جامعه می شود. غمگین ترین کشور های جهان در لیست سازمان ملل به ترتیب زیر می باشد:

سودان جنوبی

آفریقای مرکزی

افغانستان

تانزانیا

رواندا

یمن

مالاوی

سوریه

بوتساوانا

هائیتی

زندگی کردن در کشوری آزاد با داشتن حق انتخاب و رفاه، آرزوی هر فرد است. اما افسوس که جنگ، ظلم، مدیریت های غلط و قدرت‌طلبی افراد مانع از ایجاد یک جامعه سالم و شاد می‌ شود. انسان ها براحتی می توانند دنیا را به حریری از صلح و دوستی مبدل سازند. اگر یک جامعه بر پایه شادی و درست پایه گذاری شود، کودکان آن جامعه؛ فردا را لبریز از عشق، زندگی، شجاعت در تصمیم‌گیری برای سازندگی و مهم ‌تر از همه، دوستی خواهند شد.

در ادامه می توانید با کشورهای بدون فرودگاه جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید