غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها چه چیزهایی هستند؟

تا به حال به پاکیزگی و نظافت هتل محل اقامت خود توجه کرده‌اید؟ بسیاری از هتل ها معمولا خدمات نظافت روزانه را ارائه می‌دهند اما با این حال معمولا نقاطی در هتل ها هستند که از دسترس خدمه نظافت دور می‌ماند و یا این افراد برخی اوقات فراموش می‌کنند به این نقاط هم رسیدگی کنند.

0
43
معرفی غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها
غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها
غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها چه چیزهایی هستند؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 7Rating: 4.5غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها که باید از وجود آنها اطلاع داشته باشید.غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها در ادامه آورده شده است که باور نخواهید کرد بیشترین میزان جرم و کثیفی هتل را در خود جمع می‌کنند.

غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها

تا به حال به پاکیزگی و نظافت هتل محل اقامت خود توجه کرده‌اید؟ بسیاری از هتل ها معمولا خدمات نظافت روزانه را ارائه می‌دهند اما با این حال معمولا نقاطی در هتل ها هستند که از دسترس خدمه نظافت دور می‌ماند و یا این افراد برخی اوقات فراموش می‌کنند به این نقاط هم رسیدگی کنند. شاید پیش خود فکر کنید اطراف سرویس بهداشتی، پشت تلویزیون و تخت‌خواب‌ها بیشترین کثیفی را دارند اما باید بگوییم کاملا در اشتباهید! در ادامه این مطلب اشیائی از هتل ها را معرفی خواهیم کرد که باور نخواهید کرد بیشترین میزان جرم و کثیفی هتل را در خود جمع می‌کنند. اگر از طرفداران خرید بلیط هواپیما و سفر هستید در ادامه با مقاله غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها همراه باشید.

روتختی

معرفی غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها
غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها

بسیاری از ما هنگام مسافرت ملافه کوچک و نازکی را با خود همراه داریم و معمولا این ملافه را روی تخت‌خواب می‌اندازیم. بعله اگر به تمیزی تخت‌خواب‌های هتل اعتماد ندارید، بهتر است ابتدا مطمئن شوید حشره یا شپشی در تخت نباشد و سپس روی آن ملافه‌ای بیاندازید. اما حتما باید روتختی را از روی تخت بردارید! مهم نیست محل اقامتتان هتلی لوکس در بهترین نقطه شهر باشد یا مسافرخانه‌ای در مرکز شهر؛ روتختی هتل ها معمولا با فرض بر این که پاکیزه‌اند، به ندرت تعویض می‌شوند. و برخی از کارشناسان حتی مدعی‌اند که روتختی‌ها هر چهار سال یک بار تعویض می‌شوند.

کنترل تلویزیون

معرفی غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها
غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها

بیشتر افراد در ابتدای ورود خود به اتاق، سراغ کنترل تلویزیون می‌روند، پس تعجبی ندارد که این وسیله از غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده، کنترل تلویزیون پر از جرم بوده و با رتبه بالایی، کثیف‌ترین و غیر بهداشتی ترین وسیله اتاق هتل به شمار می‌رود. بر اساس همین تحقیق، روی کنترل تلویزیون نوعی از اشریشیا کلی پیدا شده که معمولا بر اثر آلودگی مدفوع ایجاد می‌شود. پس اگر این بار خواستید کنترل تلویزیون را بردارید ابتدا با دستمال آن را پاک کنید.

✅ بازدید از مقاله مقایسه خدمات all و uall هتل ها
✅ بازدید از مقاله آشنایی با رشته هتلداری
✅ بازدید از مقاله فناورانه ترین هتل های جهان

لیوان‌ها

معرفی غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها
غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها

لیوان‌های پلاستیکی گرچه ارزان قیمت‌اند و شاید برای استفاده چندان مناسب به نظر نیایند اما در واقع بهداشتی‌تر از لیوان‌های شیشه‌ای و لوکس هستند. بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته، بسیاری از هتل ها روش شست و شوی لیوان‌ها را رعایت نمی‌کنند. لیوان‌ها باید در ماشین ظرف شویی شسته و استریلیزه( ضدعفونی) شوند. در همین تحقیق مشخص شد که برخی از کارکنان هتل، لیوان‌ها را برای مهمان بعدی تعویض نمی‌کنند و فقط به کشیدن دستمال روی لیوان اکتفا می‌کنند. دستمالی که شاید برای تمیز کردن سرویس بهداشتی استفاده شده است. پیشنهاد می‌کنیم بعد از تحویل اتاق به میز پذیرش مراجعه کرده و لیوان تازه و آکبند از آن‌ها تحویل بگیرید.

بروشور اطلاعات هتل/ منو

معرفی غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها
غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها

بروشور اطلاعات و منوی خدمات هتل ها شاید در ظاهر چندان غیر بهداشتی به نظر نیایند اما کثیف بودنشان منطقی به نظر می‌رسد. بسیاری از میهمانان هتل ها برای اطلاع و استفاده از خدمات هتل حتما منوی اطلاعات را در دست گرفته و آن را مرور می‌کنند پس کثیف بودنش طبیعی است. اما از آنجایی که مشخص نیست این منو چند وقت یک بار تمیز می‌شود، بهتر است قبل از اینکه منو را در دست بگیرید با دستمال مرطوبی آن را ضدعفونی کنید.

تلفن

تلفن هتل ها محل فعالیت و استراحت جرم‌ها است. حتی با این که امروزه هر فرد یک تلفن همراه دارد، اما باز هم میهمانان برای ارتباط با میز پذیرش و یا خدمات نظافت و خانه‌داری هتل، مجبور به استفاده از تلفن اتاق هستند. تلفن اتاق‌ها سه برابر محیط اطراف خود جرم و کثیفی دارند. راه حل پیشنهادی برای این مشکل استفاده حداکثری از تلفن همراه خود و تمیز کردن تلفن اتاق هتل قبل از استفاده است.

روبالشی

معرفی غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها
غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها

کثیفی روبالشی‌ها از عدم تعویض‌شان نیست. بلکه کارکنان بالش‌های تمیز با روبالشی تمیز را زمین کنار دیگر مبلمان اتاق می‌گذارند و این کار باعث کثیف شدن بالش و روبالشی‌ها می‌شود. صندلی‌ها و مبلمان هتل ها معمولا چندان تمیز نمی‌شوند و وقتی بالش‌ها را کنار این مبلمان می‌گذارند، تار مو، گوشه ناخن و یا هرچیز دیگری که متعلق به میهمان قبلی بوده به بالش می‌چسبد. پس بهتر است روبالشی خود و یا ملافه کوچکی همراه خود داشته باشید.

کلید‌های برق

کلیدهای برق ظاهری پاکیزه دارند و چندان غیر بهداشتی به نظر نمی‌رسند اما از حجم کثیفی روی این کلیدها تعجب خواهید کرد. میزان کثیفی کلید برق و کنترل تلویزیون یکی است! کلیدهای برق از پر مصرف‌ترین اشیاء هتل ها و اتاق‌های هتل هستند که تا کثیفی آن به چشم نیاید، چندان تمیز نمی‌شوند. پس تعجبی ندارد که از غیر بهداشتی ترین اشیاء هتل ها باشند. بهتر است قبل از اینکه به کلید برق دست بزنید با دستمالی روی آن را پاک کنید.

براساس تحقیقی که در دانشگاه هوستون آمریکا صورت گرفته، 9 هتل در نقاط مختلفی مانند تگزاس، ایندیانا و کارولینای شمالی بررسی شده و نتایج جالبی را به دست آورده‌اند. هتل هایی که حتی ظاهری زیبا دارند نیز دارای کثیفی‌های باورنکردنی‌ای هستند. اشیائی مانند طی‌های نظافتی، کلیدهای برق، کنترل تلویزیون، سینک روشویی، سرویس بهداشتی، روبالشی‌ها، پرده‌ها، و دستگیره‌های در از نقاط کثیف هتل ها هستند. محققانی که این نتایج را در اختیار جامعه قرار داده‌اند، امیدوارند مدیران هتل ها با مطالعه این مطلب به تمیزی بیشتر این نقاط در هتل بپردازند و بحث نظافت را جدی بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید