فاصله تهران تا پایتخت‌های مهم جهان

شروع جهانگردی و گردشگری یعنی سفر در مکان و زمان، گشت‌وگذار در فرهنگ‌های متفاوت و آشنایی با هویت یک مقصد، در این میان اغلب در سفرهای خارجی اولین ایستگاه گردشگر، پایتخت آن کشور خواهد بود. سفری که قبل از هر چیز به یک سری اطلاعات‌پایه نیاز خواهد داشت، اطلاعاتی نظیر شرایط ویزای ملی، ویزای شینگن، ویزای ترانزیت پروازهای توقف‌دار یا اصلی‌ترین جاذبه‌های مقصد موردنظر تا برنامه‌ریزی‌های زمانی‌شان به بهترین نحو صورت بگیرند. اگر در خصوص انواع ویزا اطلاعات کافی ندارید می‌توانید نگاهی به مطالب قبلی سفرستان بیاندازید.

0
1018
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
فاصله تهران تا پایتخت‌های مهم جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 12Rating: 4.0فاصله تهران تا پایتخت‌های مهم جهان - خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستانشروع جهانگردی و گردشگری یعنی سفر در مکان و زمان، گشت‌وگذار در فرهنگ‌های متفاوت و آشنایی با هویت یک مقصد، در این میان اغلب در سفرهای خارجی اولین ایستگاه گردشگر، پایتخت آن کشور خواهد بود. سفری که قبل از هر چیز به یک سری اطلاعات‌پایه نیاز خواهد داشت، اطلاعاتی نظیر شرایط ویزای ملی، ویزای شینگن، ویزای ترانزیت پروازهای توقف‌دار یا اصلی‌ترین جاذبه‌های مقصد موردنظر تا برنامه‌ریزی‌های زمانی‌شان به بهترین نحو صورت بگیرند. بلیط هواپیما

تهران تا پایتخت‌های مهم جهان

شروع جهانگردی و گردشگری یعنی سفر در مکان و زمان، گشت‌وگذار در فرهنگ‌های متفاوت و آشنایی با هویت یک مقصد، در این میان اغلب در سفرهای خارجی اولین ایستگاه گردشگر، پایتخت آن کشور خواهد بود. سفری که قبل از هر چیز به یک سری اطلاعات‌پایه نیاز خواهد داشت، اطلاعاتی نظیر شرایط ویزای ملی، ویزای شینگن، ویزای ترانزیت پروازهای توقف‌دار یا اصلی‌ترین جاذبه‌های مقصد موردنظر تا برنامه‌ریزی‌های زمانی‌شان به بهترین نحو صورت بگیرند. اگر در خصوص انواع ویزا اطلاعات کافی ندارید می‌توانید نگاهی به مطالب قبلی سفرستان بیاندازید. اما در این مطلب تعدادی از پایتخت‌های معروف دنیا را به همراه اطلاعاتی که گفته شد طبقه‌بندی کرده‌ایم تا اطلاعاتی کلی و سرانگشتی از پایتخت کشورهای پرگردشگر دنیا داشته باشید. این طبقه‌بندی، شما را در سفر به مقصد موردنظرتان کمک خواهد کرد و حتی قبل از مرحله خرید بلیط هواپیما این اطلاعات شما را از انتخابتان مطمئن‌تر می‌کند.

مهمترین پایتخت‌های جهان

✅ در ابتدا به مهم‌ترین پایتخت‌های اروپایی می‌پردازیم

تهران تا پاریس

خرید بلیط هواپیما پاریس
بلیط هواپیما پاریس

فاصله از تهران:4227.3 کیلومتر
طول پرواز: 5 ساعت و 27 دقیقه
اختلاف ساعت: 2 ساعت و نیم

سفر به شهر عاشقان نه تنها برای ما ایرانی‌ها، بلکه تمام گردشگران دنیا جزو اولویت‌های اول سفر است، این شهر سالانه میلیون‌ها خریدارِ بلیط هواپیما پاریس را میزبانی کرده و همچنان با عنوان عروس اروپا در میان رؤیایی‌ترین شهرهای اروپا یکه‌تازی می‌کند. سفر به فرانسه هم مثل اکثر سفرهای بین‌المللی نیاز به ویزا دارد، کسانی هم که ویزای شینگن داشته باشند کارشان در سفرهای اروپایی راحت‌تر خواهد بود. با اینکه خطوط هوایی مختلفی از ایران به دو فرودگاه پاریس وجود دارد اما بهترینشان پروازهای مستقیم هستند که راحتی سفر را دوچندان می‌کنند. هر هفته ایرلاین‌هایی مثل ایران‌ ایر، ماهان و ایرفرانس پروازهای مستقیمی از تهران به پاریس دارند ولی کسانی که موفق به خرید بلیط هواپیما پاریس از این ایرلاین‌ها نشدند، می‌توانند با پروازی غیرمستقیم و توقف‌دار از طریق خطوط هواپیمایی ایرلاین‌های ترکیش، پگاسوس و اکراین اینترنشنال و … به پاریس بروند که به جز پرواز توقف‌دار تهران استانبول پاریس بقیه آن‌ها نیاز به ویزای ترانزیت دارند.

تهران تا برلین

خرید بلیط هواپیما برلین
بلیط هواپیما برلین

فاصله از تهران: 3523.6 کیلومتر
طول پرواز: 5 ساعت و20 دقیقه
‌اختلاف ساعت: 2 ساعت و نیم

تورهای مسافرتی برلین طرفداران زیادی دارد و از آن‌جایی که امنیت کشور آلمان زبان‌زد همه مردم جهان است خیلی از گردشگران برنامه سفر به پایتخت آن یعنی برلین را ترتیب می‌دهند. برلین که به شهر دریاچه‌ها معروف است محبوبیت زیادی بین تاریخ‌دوستان، هنردوستان و طبیعت‌گردان دارد. اگر شما هم قصد سفر به این شهر را دارید قبل از هر کاری، اقدام به دریافت ویزای آلمان بکنید، اعتبار این ویزا معمولا 3 ماه می‌باشد. جالب است بدانید که آلمان جزو اولین کشورهایی بود که عضو شینگن شد، پس اگر ویزای شینگن دارید نیازی به اخذ ویزای جدیدی نیست. فقط با خرید بلیط هواپیما برلین از ایرلاین جرمنیا می‌توانید پروازی مستقیم به برلین و فرودگاه “Schonefeld” آن داشته باشید، بقیه ایرلاین‌ها مثل: لوفت‌هانزا، ایرفلوت روسیه، بلاویا، قطر ایرویز، ترکیش ایرلاین و… با توقف‌های چند ساعته، زمان رسیدن به مقصدتان را طولانی‌تر می‌کنند.

تهران تا لندن

خرید بلیط هواپیما لندن
بلیط هواپیما لندن

فاصله از تهران: 4402.1 کیلومتر
طول پرواز: 6 ساعت و 35 دقیقه
اختلاف ساعت: 3 ساعت و نیم

پایتخت زیبای انگلستان با تمام گران بودنش، همیشه قلب تاریخ‌دوستان را می‌برد و چون پیشینه طولانی در صنعت هنر دارد، مهد هنر و فرهنگ هم به حساب می‌آید. سفر ما ایرانی‌ها به این شهر پرجمعیت که برترین‌ها و بهترین‌های دنیا را در خود جای داده با کمی صرفه‌جویی در هزینه‌ها، به یکی از بهترین سفرهای اروپا تبدیل می‌شود. به شرط اینکه در موعد مقرر برای گرفتن ویزای انگلیس اقدام کنید. پس از طی تمامی مراحل اولیه، نوبت به خرید بلیط هواپیما لندن می‌رسد که در حال حاضر فقط ایرلاین‌های ایران ایر، ماهان و بریتیش ایرویز پروازهای مستقیمی به لندن و بزرگ‌ترین فرودگاه آن یعنی “Heathrow” دارند. هزینه خرید بلیط هواپیما لندن از بریتیش ایرویز بسیار گران است و برای صرفه‌جویی می‌توان یکی از پروازهای غیرمستقیم را انتخاب کرد. در بین پروازهای غیرمستقیم، هواپیمایی اوکراینی ارزانترین پرواز‌های لندن را عرضه می‌کند.

تهران تا آنکارا

خرید بلیط هواپیما آنکارا
بلیط هواپیما آنکارا

فاصله از تهران: 1722.3 کیلومتر
طول پرواز: 2 ساعت و 24 دقیقه
اختلاف ساعت: نیم ساعت

آنکارا قلب تپنده ترکیه، دومین شهر بزرگ و پایتخت آن است. شهری که تمدن‌های بزرگ را در خود جای داده و تاریخش به عصر حجر برمی‌گردد. با اینکه گردشگران ایرانی و خارجی اکثرا بلیط هواپیما استانبول را برای تعطیلات خود برمی‌گزینند ولی آنکارا با موزه‌ها، پارک‌ها، پیست اسکی بزرگ و سرمایه‌های تاریخی و فرهنگی خود چهره دیگری از ترکیه را به گردشگرانی که بلیط هواپیما آنکارا خریده‌اند، می‌گشاید. گردشگران کشورمان شاید به خاطر این موضوع که سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارد، بیش‌تر شهرهای این کشور را مقصد بلیط هواپیمای خود درنظر می‌گیرند، البته ناگفته نماند که آنکارا به لطف حضور دانشجویان، پارلمان‌های دولت و سفارتخانه‌ها، عرصه بزرگی برای امور بین‌المللی شده است و اجازه سفر بدون ویزا به مدت 90 روز خواهد بود. از بین ایرلاین‌های داخلی و خارجی، ایران ایر و ماهان ایر پروازهای مستقیمی به آنکارا و فرودگاه بین‌المللی آن “Esenboga” دارند. خرید بلیط هواپیما آنکارا به وسیله ایرلاین‌های دیگر با توقف صورت می‌گیرد که به جای 2 ساعت و نیم، 6 و بیش از 6 ساعت طول می‌کشد تا به آنکارا برسید.

تهران تا رم

خرید بلیط هواپیما رم
بلیط هواپیما رم

فاصله از تهران: 3424.9 کیلومتر
طول پرواز: 5 ساعت و 15 دقیقه
اختلاف ساعت: 2 ساعت و نیم

کشور ایتالیا هم عضوی از اتحادیه اروپا و جزو منطقه شینگن است و برای سفر به آن به ویزای شینگن نیاز خواهید داشت، اگر ویزای شینگن دارید، می‌توانید از آن کشوری که اقدام به اخذ این ویزا کرده‌اید وارد ایتالیا شوید، در واقع مقصد دوم خود را یکی از شهرهای زیبای این کشور انتخاب کنید. رم، شهر 3 هزار ساله ایتالیا نه تنها پایتخت کشور بلکه به عنوان پایتخت مد و فشن هم شناخته شده و آرزوی خانوم‌های جوان سفر به این شهر است. تجربه نشان داده که بهار و پاییز بهترین فصل سفر به رم است، بیش‌تر گردشگران هم با هدف خریدِ از تنوعی بی‌پایان بلیط هواپیما رم می‌خرند که شما عزیزان هم برای پرواز مستقیم باید از ایرلاین‌های ایران ایر و آلیتالیا بلیط هواپیما خود را تهیه کنید. ایرلاین‌های دیگری با پرواز توقف دار و دو مقصدی شما را با صرف مدت زمان بیش‌تری به رم می‌برند، ایرلاین‌هایی مثل پگاسوس، اوکراین، اتحاد که به خاطر توقفشان، سفر بیش‌تر از 10 ساعت طول خواهد کشید.

تهران تا مادرید

خرید بلیط هواپیما مادرید
بلیط هواپیما مادرید

فاصله از تهران: 4757.6 کیلومتر
طول پرواز: 6 ساعت و 8 دقیقه
اختلاف ساعت: 2 ساعت و نیم

پایتخت اسپانیا علاوه بر اینکه شهر بسیار سرزنده‌ایست و میراث فرهنگی‌اش زبان‌زد مردمان دنیاست، با فوتبالش هم شناخته شده و همیشه چیز جدیدی برای کشف دارد. معمولا گردشگرانی که بلیط هواپیما مادرید را برای سفرهای کوتاه یا دیدار با بستگان می‌خرند با اخذ ویزای اسپانیا این سفر را شروع می‌کنند ولی از آنجا که اسپانیا هم جزو اتحادیه شینگن است، دارندگان این نوع ویزا همچنان مشکلی در سفر به این کشور نخواهند داشت. تنها موردی که باید در نظر داشته باشید این است که خطوط هواپیمایی ایران پرواز مستقیمی به شهر مادرید ندارند، از هواپیمایی ماهان هم فقط می‌توان بلیط هواپیما بارسلونا خرید اما خطوط هواپیمایی مثل پگاسوس، آژین، اکراین، قطر ایرویز، اتحاد، ترکیش ایرلاین، ترکیش و آلیتالیا و چند ایرلاین دیگر پروازی توقف‌دار به مادرید دارند، توجه داشته باشید که خرید بلیط هواپیما مادرید از ایرلاین‌های پگاسوس و ترکیش به سبب توقف در استانبول، نیازی به ویزای ترانزیت نخواهد داشت با این اوصاف مدت پرواز و رسیدن به مادرید، بیش از 11 ساعت طول خواهد کشید.

تهران تا آمستردام

خرید بلیط هواپیما آمستردام
بلیط هواپیما آمستردام

فاصله از تهران: 4097.6 کیلومتر
طول پرواز: 5 ساعت و 35 دقیقه
اختلاف ساعت: 2 ساعت و نیم

هلند کشور کوچکی از اروپاست که پایتختش با موزه‌ها، آب‌راه‌ها و خانه‌های ردیف‌شده در کنار این کانال‌های آب، زیبایی بی‌نظیری به چهره شهر داده است. آمستردام از این نظر که شهری به دور از دود ترافیک و شلوغی جاده‌هاست می‌تواند بهشت زیبایی برای ما ایرانی‌ها باشد. از آن‌جایی که هلند جزو اولین کشورهایی است که عضو اتحادیه شینگن بوده، پس برای گرفتن ویزای هلند داشتن همان ویزای شینگن برای سفر به این کشور را هم ممکن و راحت می‌کند. در مرحله بعدی باید به فکر بلیط هواپیما آمستردام بود که ایرلاین‌های ایران ایر و کی ال امKLM” پروازهای مستقیمی به مقصد آمستردام دارند. در صورتی هم که موفق به رزرو پروازهای مستقیم در موعد مقرر نشدید می‌توانید با اقدام سریعی از هواپیمایی‌های پگاسوس، اکراین، اتحاد و ایرلاین‌های دیگر پروازهای توقف‌داری را رزرو کنید و تعطیلات خود را شروع کنید.

این مطلب ادامه دارد پس با ما همراه باشید تا با دیگر پایتخت‌های جهان نیز آشنا شوید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید