آشنایی با فرهنگ مردم تایلند

بلیط هواپیما تایلند از آن گزینه‌هایی است که همیشه و در هر فصلی از سال می‌توان آن را انتخاب و با انجام پرواز خارجی به تایلند، سفر لذت‌بخشی در این کشور تجربه کرد. اما قبل از سفر به این سرزمین دوست‌داشتنی باید به این مساله واقف بود که تایلند هم مثل هر کشور دیگری دارای آداب و رسوم خاص خود بوده و رعایت نکردن این آداب می‌تواند موجب ایجاد برخی سوءتفاهمات شود.

0
115
آشنایی با فرهنگ مردم تایلند
فرهنگ مردم تایلند
آشنایی با فرهنگ مردم تایلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 10Rating: 3.0آشنایی با فرهنگ مردم تایلند و آداب و رسوم این مردم - خرید بلیط هواپیما تایلندتایلند هم مثل هر کشور دیگری دارای آداب و رسوم خاص خود بوده و رعایت نکردن این آداب می‌تواند موجب ایجاد برخی سوءتفاهمات شود. فرهنگ مردم تایلند

فرهنگ مردم تایلند

بلیط هواپیما تایلند از آن گزینه‌هایی است که همیشه و در هر فصلی از سال می‌توان آن را انتخاب و با انجام پرواز خارجی به تایلند، سفر لذت‌بخشی در این کشور تجربه کرد. اما قبل از سفر به این سرزمین دوست‌داشتنی باید به این مساله واقف بود که تایلند هم مثل هر کشور دیگری دارای آداب و رسوم خاص خود بوده و رعایت نکردن این آداب می‌تواند موجب ایجاد برخی سوءتفاهمات شود. به همین منظور، ما مطلبی را برای معرفی دقیق مهم‌ترین آداب و رسوم مردم تایلند اختصاص دادیم تا اگر شما قصدی برای خرید بلیط هواپیما تایلند داشتید، با مطالعه این مطلب بتوانید اطلاعات مفیدی از این سرزمین و مردمان آن به دست آورید. لازم به ذکر است که در کل، سفر به تایلند به خاطر مهمان‌نوازی و صبوری مردمانش جذاب است اما چه بهتر که همزمان با خرید بلیط هواپیما تایلند، این آداب و رسوم را هم یاد بگیریم تا با احترام کاملی مواجه شویم.

سلام و احوال‌پرسی تایلندی

آشنایی با فرهنگ مردم تایلند
فرهنگ مردم تایلند

سلام کردن تایلندی‌ها که با عبارت wai در همه جای جهان مشهور است، طریقه خاص خود را دارد. در این نوع سلام، دست‌ها به حالت نیایش هندی به هم چسبیده و در مقابل سینه یا دماغ گرفته می‌شود و همزمان با آن شخص سلام‌دهنده اندکی نیم‌تنه بالای خود را به سمت جلو خم می‌کند. بهتر است شما هنگام خرید بلیط هواپیما تایلند این حالت را به خوبی یاد بگیرید تا در سلام کردن خود به دیگران از آن استفاده کنید و احترام خود را نسبت به آنها ابراز نمائید تا متقابلا محترم شمرده شوید.

رعایت حریم شخصی

آشنایی با فرهنگ مردم تایلند
فرهنگ مردم تایلند

از دید تایلندی‌ها، سر و گردن هر شخص، مقدس‌ترین قسمت بدن اوست. بنابراین هیچ کس حق دست زدن به سر یک فرد بالغ و یا حتی یک کودک را ندارد. حتما به این نکته توجه کنید که اگر هنگام خرید بلیط هواپیما تایلند، عمدی یا غیرعمدی دست خود را به سر و گردن کسی زدید، سریعا از او معذرت‌خواهی کنید تا مشکلی پیش نیاید. ضمنا، بهتر است از اشاره مستقیم به چیزی با پای خودتان هم خودداری کنید. چراکه در آداب تایلندی، این کار نوعی توهین محسوب می‌شود.

آداب بازدید از معابد و مکان‌های مذهبی

آشنایی با فرهنگ مردم تایلند
فرهنگ مردم تایلند

یکی از دلایلی که افراد زیادی را به خرید بلیط هواپیما تایلند تشویق و ترغیب می‌کند، زیبایی بی حد و حصر معبدهای این کشور است. اما باید به این نکته توجه داشت که بازدید از این معابد و دیگر مکان‌های مذهبی تایلند، آداب و رسوم خاص خود را دارد. مورد اولی که باید حتما به آن توجه کنید طرز پوشش است. انتظار می‌رود که در این مکان‌ها مردها شلوارهای بلند به همراه تیشرت یا پیراهن معمولی بپوشند. همچنین بهتر است رنگ لباس‌ها هم کمی روشن باشد. خانم‌ها نیز حتما باید شانه‌های خود را بپوشانند و دامن یا لباس بلندی به تن کنند.

نکته دیگر در بازدید از معابد هنگام خرید بلیط هواپیما تایلند هم در آوردن کفش‌ها هنگام ورود به این مکان است. البته کفش‌های راحتی مثل صندلی‌ها معمولا پوشیده می‌شوند. لازم به ذکر است که هنگام گرفتن عکس نباید زیاد به مجسمه‌ها نزدیک شوید یا به بالای آنها بروید. در حالت کلی، بازدید شما از معابد و اماکن مذهبی باید با نهایت احترام انجام شود و در طول این کار از مرتکب شدن به هر رفتاری که احتمال ایجاد سوءتفاهم در آن است، باید خودداری کنید.

پادشاه تایلند و غرور ملی تایلندی‌ها

آشنایی با فرهنگ مردم تایلند
فرهنگ مردم تایلند

غرور ملی تایلندی‌ها وابستگی بسیار شدیدی به خاندان پادشاهی این کشور دارد. بنابراین هرگونه توهین به این خاندان با برخورد بسیار تندی از جانب مردم رو به رو شده و حتی در قوانین این کشور هم امکان صدور حکم 15 سال زندان برای فرد توهین‌کننده وجود دارد. لازم به ذکر است که اگر بلیط هواپیما تایلند را خریدید، باید به سرود ملی این کشور هم احترام ویژه‌ای قائل شوید. سرودی که در نقاط مختلفی از شهر از جمله سینماها، راه‌آهن و دیگر قسمت‌ها پخش می‌شود.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم فیلیپین
✅ بازدید از مقاله آداب ‌و رسوم مردم چین
✅ بازدید از مقاله آداب‌ورسوم کشور ژاپن

رفتار صحیح با حیوانات

خرید بلیط هواپیما تایلند
بلیط هواپیما تایلند

فیل‌ها جزو لاینفک جاذبه‌های توریستی کشور تایلند می‌باشند. بنابراین، مردم این کشور اهمیت خاصی به این حیوان و سایر حیوانات این کشور مثل پرندگان و خزندگان مختلف داده و با کسانی که مرتکب بدرفتاری با حیوانات می‌شوند، به شدت برخورد می‌کنند. از این رو، توصیه ما به شما این است که هنگام خرید بلیط هواپیما تایلند، اگر قصد فیل‌سواری یا بازدید از حیوانات مختلف را داشتید، حتما قبل از انجام هر کار جزئیات رفتار صحیح با حیوانات در این کشور را یاد بگیرید و سپس اقدام به عمل مد نظر خود کنید.

روزهای رنگارنگ

آشنایی با فرهنگ مردم تایلند
فرهنگ مردم تایلند

از نکات جالبی که در مورد آداب و رسوم تایلند می‌توان مطرح کرد، رنگارنگ بودن روزهای هفته مردمان این کشور است. به بیان بهتر، با توجه به آموزه‌های بودایی، هر یک از روزهای هفته در تایلند رنگ خاص خود را دارد که در این بین روز دوشنبه با رنگ زرد، سه‌شنبه با رنگ صورتی و جمعه با رنگ آبی روشن محبوبیت خاصی دارند. معمولا تایلندی‌ها در هر یک از این روزها لباس‌هایی با رنگ همان روز می‌پوشند. شما هم اگر هنگام خرید بلیط هواپیما تایلند توانستید خود را با مردم تایلند همرنگ کنید.

آداب غذا خوردن در تایلند

آشنایی با فرهنگ مردم تایلند
فرهنگ مردم تایلند

برای عاشقان غذاهای لذیذ و خوشمزه، بلیط هواپیما تایلند گزینه‌ای خارق‌العاده محسوب می‌شود. اما برای خوردن غذا در این کشور باید آداب خاصی را رعایت کرد. اگر سر میز غذایی تایلندی‌ها بنشینید احتمالا شاهد چندین کاسه از غذاهای مختلف و همچنین کاسه‌هایی پر از میوه باشید. خوردن این غذاها آدابی دارد که باید به درستی رعایت شود تا باعث ناراحتی مردم تایلند نگردد.

اولین نکته‌ای که باید توجه کنید این است که حتما میوه‌ها را بعد از خوردن غذا میل نمائید. چراکه معمولا میوه‌ها در تایلند به‌عنوان دسر سرو می‌شوند. اگر بر سر میز غذا، سوپ نبود، شما باید وعده خود را با خوردن یک کاسه برنج، بدون افزودن هیچ غذای دیگری به آن شروع کنید. تایلندی‌ها اصلا خوششان نمی‌آید که کسی غذاها را با هم مخلوط کند و بعد آن را بخورد. بنابراین غذای تک تک کاسه‌ها را باید جداگانه میل کرد.

خرید بلیط هواپیما تایلند
بلیط هواپیما تایلند

خرید بلیط هواپیما تایلند و سفر به این کشور به خودیِ خود می‌تواند فوق‌العاده جذاب و خاطره‌انگیز باشد. اما اگر این سفر با کسب اطلاعاتی دقیق از فرهنگ، آداب و رسوم مردم عجیبن شود مطمئنا لذت آن چندین برابر خواهد بود. از این رو، سعی ما در مطلب فوق بر این بود که شما را با بخش اصلی این آداب و رسوم آشنا کنیم. مسلما اگر قصد خرید بلیط هواپیما تایلند را داشته باشد، باید بیش از این تحقیق کنید و اطلاعات جدیدی در مورد این کشور به دست آورید تا خاطراتی به یاد ماندنی از سفر برایتان باقی بماند.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید