معرفی فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول

کشور کره جنوبی صاحب یکی از پرترددترین فرودگاه‌های جهان، یعنی فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول (Seoul-Incheon International Airport) است.

0
20
معرفی فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول
فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول
معرفی فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئولReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 23Rating: 4.0فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول و هر آنچه باید درمورد فرودگاه سئول بدانید.فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول بزرگ‌ ترین فرودگاه کره جنوبی بوده و از شهرت بالایی در میان فرودگاه های جهان برخوردار است.

فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول

کشور کره جنوبی صاحب یکی از پرترددترین فرودگاه‌های جهان، یعنی فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول (Seoul-Incheon International Airport) است. این فرودگاه پرتلاطم و همیشه مملوء از مسافر، بزرگ‌ ترین فرودگاه کره جنوبی بوده و از شهرت بالایی در میان فرودگاه های جهان برخوردار است. همچنین آوازه عظمت برج مراقبت این فرودگاه به گوش همگان رسیده است. برج مراقبت فرودگاه سئول با مساحت 179 متر مربع رتبه سوم را در سال 2011 به فرودگاه سئول میان فرودگاه های دنیا برای داشتن برج مراقبت بسیار بزرگ بخشیده است. در سال 2015 نیز فرودگاه سئول عنوان بهترین فرودگاه جهان را از آن خود کرد. لازم به ذکر است که فرودگاه سئول از بابت ترانزیت بین المللی نیز عنوان برترین را از طرف استار ترکس (Star Trax) دریافت کرده است. عنوان پاکیزه ترین فرودگاه جهان نیز از طرف همین نهاد (Star Trax) به فرودگاه سئول اختصاص یافته است. طبق آماری که در سال 2015 گرفته شده بود، فرودگاه سئول از نظر تردد و جابجایی مسافر در رده هشتم جهان قرار گرفته بود. با وجود به انجام رسیدن پروازهای داخلی کثیر در فرودگاه سئول، تردد بسیار مسافران در بخش بین المللی و خرید بلیط هواپیما خارجی باعث شد تا فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول در همان سال از رتبه هشتم به رتبه چهارم در تردد مسافران دست یابد.

مشخصات فرودگاه بین المللی سئول

نام فرودگاه بین المللی سئول : Seoul-Incheon International Airport

کد یاتا: ICN، کد ایکائو: RKSI

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی سئول: www.seoul-airport.com

نوع فرودگاه: بین المللی و همگانی

فاصله فرودگاه سئول تا مرکز شهر: فرودگاه سئول در 48 متری غرب پایتخت کره جنوبی، سئول قرار گرفته است.

فاصله هوایی فرودگاه سئول تا تهران: 6566 کیلومتر

فاصله زمانی فرودگاه سئول تا تهران: 8 ساعت و 40 دقیقه

خصوط اصلی هوایی فرودگاه سئول: کریین ایر (Korean Air)، ججو ایر (Jeju Air)، ایشیانا ایرلاینز (Asiana Airlines)، پولار ایر کارگو (Polar Air Cargo).

ارتفاع فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول از سطح دریا: 7 متر

ترمینال های فرودگاه سئول: شامل یک پایانه اصلی که خود دارای دو پایانه فرعی 1 و 2 است.

ترمینال های فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول

معرفی فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول
فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول

در فرودگاه بین المللی اینچئون سئول یک پایانه اصلی با 44 باجه پذیرش در حال حاضر فعالیت می کند. باجه های پذیرش در این ترمینال مجهز به سیستم آنلاین هستند و تمامی خطوط های هوایی که مرکزشان در فرودگاه سئول قرار دارند و همچنین خطوط های دیگر همچون چاینا سترن (China Saturn) در این ترمینال وجود و فعالیت دارند.  در سال 2017 دو پایانه فرعی 1 و 2 در پایانه اصلی فرودگاه اینچئون سئول تاسیس شدند. در این فرودگاه بزرگ 120 باجه کنترل گذرنامه و 50 باجه کنترل امور گمرکی وجود دارند.

✅ بازدید از مقاله فرودگاه داکسینگ پکن

دسترسی به فرودگاه بین المللی سئول

معرفی فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول
فرودگاه بین ‌المللی اینچئون سئول

دسترسی به فرودگاه اینچئون سئول توط وسیله نقلیه های گوناگون امکان پذیر است که در ذیل به توضیحات درباره آن ها می پردازیم.

 دسترسی به فرودگاه سئول با تاکسی: تاکسی ها در تمام نقاط جهان آسان و سریع و البته گران هستند. در شهر سئول پایتخت کره جنوبی نیز تاکسی ها اینگونه بوده و به 4 دسته تقسیم می شوند: سئول، بین المللی، دلوکس، جمبو دلوکس.

دسترسی به فرودگاه سئول با اتوبوس: جهت سهولت در امر رفت و آمد مسافران به فرودگاه سئول اتوبوس های بسیاری در این راستا توسط شرکت های حمل و نقل در فرودگاه مستقر گردیده اند. این اتوبوس ها معمولا در خروجی طبقه اول و سوم قرار دارند. اتوبس های فرودگاه نیز به 4 دسته تقسیم می شوند: شهری، بین شهری، لیموزین، دلوکس.

دسترسی به فرودگاه سئول با مترو: استفاده از مترو برای دسترسی به فرودگاه سئول یکی از آسان ترین، سریع ترین و مقورن به صرفه ترین راه ها است.

دسترسی به فرودگاه سئول با قطار ایرپورت اکسپرس (Airport Express): مسافران می توانند با استفاده از این قطارها در عرض 45 دقیقه از ایستگاه فرودگاه به شهر سئول دسترسی پیدا کنند. زمان دسترسی از فرودگاه به سئول با قطارهای معمولی بین 55 تا 60 دقیقه می باشد.

دسترسی به فرودگاه سئول با قایق: مسافران از تاکسی دریایی استفاده کرده و توسط قایق پس از طی مسافت زیاد خود را به فرودگاه سئول برسانند.

امکانات عالی فرودگاه بین المللی سئول

امکانات فوق العاده فرودگاه بین المللی اینچئون سئول برای مسافران بسیار جالب توجه و رضایت بخش هستند. یکی از این خدمات شامل مکانی امن است که جهت خواب و استراحت مسافران طراحی شده است. در این جا مسافران در صورت تاخیر پرواز می‌توانند به خواب و استراحت بپردازند.

از آن جایی که انتظار برای فرارسیدن زمان پرواز بسیار طاقت فرسا و خسته کننده است. برای تفریح و سرگرمی مسافران امکاناتی نظیر زمین گلف، زمین اسکیت و استخر آب گرم  در داخل مجموعه فرودگاه سئول مهیا شده اند و مسافران می توانند با پرداخت هزینه و دریافت ورودی از این امکانات بهره مند گردند.

همچنین، اتاق خواب های مخصوصی برای مسافران دو پروازه یا پروازهای طولانی در فرودگاه سئول وجود دارند که مسافران در صورت تمایل می‌ توانند یکی از این اتاق ها را از قبل و یا در فرودگاه رزرو کرده و به استراحت بپردازند.

یکی از امکانات جالب این فرودگاه این است که دوش گرفتن برای تمامی مسافران در فرودگاه سئول رایگان است. از آن جایی که دوش گرفتن به رفع خستگی بعد از پرواز و دفع استرس قبل از پرواز بسیار کمک می کند، از طرف مسافران بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

و اما یکی از بایدهای دنیای امروز که اینترنت است، در سراسر فرودگاه سئول دسترسی به اینترنت سریع و پرسرعت رایگان امکان پذیر است. فرودگاه سئول شبانه روزی بوده و 24 ساعته در حال فعالیت می باشد. خدمات ارزی و دستگاه های خودپرداز در سراسر فرودگاه وجود دارند. چرخ های دستی نیز در سراسر فرودگاه برای حمل چمدان موجود هستند و جهت دریافت کمک برای حمل آن ها بایستی هزینه ای پرداخت کنید.

در طبقه B1 فرودگاه سئول از ساعت 8 صبح الی 8 شب خدمات خشکشویی به مسافران ارائه می گردد. علاوه بر این، دو هتل بزرگ و مجهز با فاصله کمی از یک دیگر در فرودگاه اینچپون سپول قرار دارند و برای اقامت بسیار مناسب هستند.

فرودگاه سپول از صندلی های راحتی برای نشستن مسافران استفاده کرده و معمولا جاهایی که مناسب استراحت مسافران هستندُ از نور کمی برخوردارند. کابین های مخصوصی نیز برای افراد سیگاری در نظر گرفته شده اند. بخش فوریت های مرکزی فرودگاه سپول 24 ساعته قابل دسترس بوده و به مسافران خدمات می دهد.

در داخل فرودگاه اینچپون سپول یک باغ، یک موزه که فرهنگ کره جنوبی را به نمایش گذاشته و یک سالن سینمای به روز و مجهز که علاوه بر فیلم های کره ای، فیلم های روز جهان را نیز به اکران در می آورد. فضای بازی مجزا برای بازی و سرگرمی کودکان در داخل فرودگاه در نظر گرفته شده است.

کافه رستوران های متعدد با انواع غذاهای کره ای و بین المللی در بخش فودکورت فرودگاه وجود دارند. فروشگاه ها، عینک فروشی و سالن آرایشگاه نیز در فرودگاه اینچئون سئول وجود دارند. در ادامه هم می توانید با فرودگاه ونکوور کانادا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید