آشنایی با فرودگاه اصفهان

اصفهان از جمله شهرهای بزرگ ایران با قدمتی تاریخی است. این شهر که در چندین دوره مختلف تاریخی به عنوان پایتخت کشور فعال بوده دارای آثار تاریخی و جاذبه های دیدنی فراوانی است. جاذبه ها و آثار موجود در این شهر توجه گردشگران داخلی و خارجی فراوانی را جلب کرده است.

0
20
فرودگاه شهید بهشتی اصفهان
فرودگاه شهید بهشتی اصفهان
آشنایی با فرودگاه اصفهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 1Rating: 4.0فرودگاه شهید بهشتی اصفهان از فرودگاه های بین المللی و قدیمی کشور.فرودگاه شهید بهشتی اصفهان از جمله فرودگاه های قدیمی کشور است که در سال 1363 در مساحتی 1041 هکتاری با 1542 متر ارتفاع از سطح دریا تاسیس شد.

فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

اصفهان از جمله شهرهای بزرگ ایران با قدمتی تاریخی است. این شهر که در چندین دوره مختلف تاریخی به عنوان پایتخت کشور فعال بوده دارای آثار تاریخی و جاذبه های دیدنی فراوانی است. جاذبه ها و آثار موجود در این شهر توجه گردشگران داخلی و خارجی فراوانی را جلب کرده است. اصفهان با این حجم از آثار و جاذبه قطعا شهری پر رفت و آمد و نیازمند فرودگاهی بزرگ و پر امکانات است تا گردشگران دسترسی راحت تری به آن داشته باشند. اگر از خریداران بلیط هواپیما اصفهان هستید در ادامه با فرودگاه اصفهان بیشتر آشنا شوید.

اصفهان

اصفهان شهربزرگ و تاریخی است که در چند دوره مختلف تاریخی به عنوان پایتخت رسمی کشور فعال بوده است. در دوره های اخیر اصفهان عناوین مختلفی از جمله پایتخت فرهنگی کشور را کسب کرده است. این شهر شاید سرسبزی شمال را نداشته باشد اما قطعا طبیعت خاص خود را دارد که طبیعتگردان و خریداران بلیط هواپیما ارزان را شیفته خود کرده است. از روستاهای اطراف اصفهان نیز نباید به سادگی گذشت. روستاهایی که تاریخ و طبیعت فوق العاده اصفهان را یکجا به نمایش گذاشته اند.

درباره فرودگاه بین المللی اصفهان

فرودگاه شهر اصفهان که با نام فرودگاه شهید بهشتی اصفهان هم شناخته می شود از جمله فرودگاه های قدیمی کشور است که در سال 1363 در مساحتی 1041 هکتاری با 1542 متر ارتفاع از سطح دریا تاسیس شد و به برقراری و انجام پروازهای غیر نظامی و مسافری و ارائه خدمات هوایی پرداخت. این فرودگاه دارای دو ترمینال است که یکی برای پروازهای خارجی و دیگری برای پروازهای داخلی در نظر گرفته شده است.

تاریخچه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در سال 1361 افتتاح شد اما قبل از فرودگاه شهید بهشتی فعلی، اصفهان فرودگاه دیگری در منطقه صفه داشت که به دلایلی این فرودگاه در اختیار نیروی هوایی سپاه قرار گرفت و پس از آن فرودگاه فعلی در 10 ناتیکال مایلی( مایل دریایی معادل 18.52 کیلومتر) شرق اصفهان( محل فعلی فرودگاه) احداث شد. فرودگاه قبلی اصفهان که در اختیار نیروی هوایی سپاه قرار گرفت مختص پروزاهای نظامی و فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با اهداف غیر نظامی و انجام پروازهای مسافری افتتاح و به جا به جایی مسافران پرداخت.

✅ بازدید از مقاله فرودگاه بین المللی کیش

ایرلاین های فرودگاه اصفهان

فرودگاه اصفهان از فرودگاه های بزرگ و پر رفت و آمد کشور است و ایرلاین های مختلفی در این فرودگاه پروازهای مختلفی را انجام می دهند. شرکت های هواپیمایی فعال در فرودگاه اصفهان عبارتند از:

هواپیمایی ایران ایر/ هواپیمایی آتا/ هواپیمایی آسمان/ هواپیمایی تابان/ هواپیمایی کاسپین/ هواپیمایی ماهان/ هواپیمایی کارون/ هواپیمایی زاگرس/ هواپیمایی کیش ایر/ هواپیمایی قشم ایر/ هواپیمایی وارش/ هواپیمایی سپهران/ هواپیمایی فلای پرشیا/ هواپیمایی ایران ایرتور/ هواپیمایی معراج/ هواپیمایی ترکیش ایر/ هواپیمایی العراقیه/ هواپیمایی قطر ایرویز/ هواپیمایی فلای دبی.

امکانات فرودگاه بین المللی اصفهان

فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تمامی امکانات و خدمات مورد نیاز مسافران داخلی و خارجی خود را فراهم آورده است. این فرودگاه رستوران و غرفه های چای و قهوه  دارد که برای آن دسته از مسافرانی که به غذاها و نوشیدنی های هواپیما عادت ندارند گزینه مناسبی برای میل کردن غذا و نوشیدن فنجانی قهوه است. کمی آن طرف تر از رستوران و غرفه های قهوه و چای، فروشگاه های صنایع دستی و سوغات اصفهان قرار گرفته اند. این غرفه های سوغات و تنقلات به مسافرانی که وقت خرید یادگاری و سوغات نداشته اند این امکان را می دهد تا در کمترین زمان ممکن بهترین سوغاتی را تهیه کنند. غرفه های فروز بلیط و رزرو هتل، پارکینگ و خدمات کرایه خودرو از دیگر خدمات و امکانات ارائه شده در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان است. شاید بتوان خدمات کرایه خودرو را بهترین خدمت این فرودگاه به مسافران دانست چون این خدمات باعث می شود تا مسافرانی که با هواپیا سفر کرده و فاقد اتومبیل در اصفهان هستند، بتوانند با خودرو گشتی در شهر بزنند.

در ادامه هم می توانید با فرودگاه اهواز آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید