آشنایی با فرودگاه های بمبئی

‌فاکتوری که هرگز از زندگی هندی‌ها حذف نمی‌شود عجله برای رسیدن به مقصد است. البته با این جمعیت یک میلیارد و دویست میلیونی‌اش باید هم چنین انتظاری داشت. ایستگاه‌های قطار، تاکسی، مترو و فرودگاه هند همیشه شلوغ هستند و جالب این‌جاست در فرودگاه‌های کشور هند کسی نگران تاخیر پروازش نیست چون جایگزین کردن پرواز در بازه‌ زمانی خیلی کم، برای هندی‌ها سخت نیست.

0
16
خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند
آشنایی با فرودگاه های بمبئیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 24Rating: 4.0آشنایی با فرودگاه های بمبئی هند - خرید بلیط هواپیما بمبئی از اپلیکیشن سفرستان‌فرودگاه های بمبئی : فاکتوری که هرگز از زندگی هندی‌ها حذف نمی‌شود عجله برای رسیدن به مقصد است. البته با این جمعیت یک میلیارد و دویست میلیونی‌اش باید هم چنین انتظاری داشت. ایستگاه‌های قطار، تاکسی، مترو و فرودگاه هند همیشه شلوغ هستند و جالب این‌جاست در فرودگاه‌های کشور

فرودگاه های بمبئی

‌فاکتوری که هرگز از زندگی هندی‌ها حذف نمی‌شود عجله برای رسیدن به مقصد است. البته با این جمعیت یک میلیارد و دویست میلیونی‌اش باید هم چنین انتظاری داشت. ایستگاه‌های قطار، تاکسی، مترو و فرودگاه هند همیشه شلوغ هستند و جالب این‌جاست در فرودگاه‌های کشور هند کسی نگران تاخیر پروازش نیست چون جایگزین کردن پرواز در بازه‌ زمانی خیلی کم، برای هندی‌ها سخت نیست. این کشور کلا دارای 14 فرودگاه بین‌المللی است که نصف این فرودگاه‌ها در قسمت جنوبی شهر و در فاصله 500 کیلومتری از هم واقع شده‌اند. شاید دلیل اینکه فرودگاه‌های کمی در شهرهایی مثل بمبئی و دهلی وجود دارد به وسعت عظیمِ فرودگاه‌های اصلی این شهرها برمی‌گردد. اهمیت تجاری، فرهنگی و گردشگری شهر بمبئی آن را به مقصد محبوبی بین خریداران بلیط هواپیما تبدیل کرده و میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی با اهداف مختلف بلیط هواپیما بمبئی می‌خرند و وارد این کلان‌شهر می‌شوند. اما کدام فرودگاه‌ها؟

تعداد فرودگاه

خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند

اینکه در سفر به بمبئی پا در کدام یک از فرودگاه‌های شهر بگذارید بستگی به مبدا پروازتان دارد. اگر از کشورمان بلیط هواپیما بمبئی تهیه کرده باشید بدون شک توقفگاه اولتان در شهر بمبئی، فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی خواهد بود. البته تا سال 2020 کار ساخت فرودگاه جدید بمبئی به پایان می‌رسد و شاید با خرید بلیط هواپیما بمبئی این فرودگاه دروازه ورود شما به شهر باشد. بنابراین به غیر از فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی و “Navi Mumbai” که در حال تاسیس است، بقیه فرودگاه‌های بمبئی یا برای اهداف خاص تجاری، سیاسی و نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند و یا کلا بسته شده‌اند. باندهای فرودگاه‌هایی مثل “Juhu Aerodrome” برای نشست و فرود هلی‌کوپر‌ها و هواپیماهای کوچک به کار می‌رود در حالی که فرودگاه قدیمی “Kalyan” سال‌هاست که بسته شده است.

فرودگاه چاتراپاتی شیواجی

خرید بلیط هواپیما بمبئی
بلیط هواپیما بمبئی

بعد از ایندیرا گاندی دهلی، فرودگاه چاتراپاتی شیواجی دومین فرودگاه پرتردد و شلوغ کشور هند محسوب می‌شود. حتی بعد از پروژه‌های مدرنیته‌سازی و اضافه کردن ترمینال 2 به فرودگاه، همچنان جایی برای سوزن انداختن در این فرودگاه پیدا نمی‌شود. برخی‌ها به خاطر فاصله مکانی ترمینال 1 و 2 آن‌ها را فرودگاه‌های مجزایی می‌دانند در حالی که هر دو بخشی از چاتراپاتی شیواجی هستند. این فرودگاه تا قبل از آزادی هندوستان با نام سانتا کروز و سحر شناخته می‌شد و نام آن برگرفته از نام منطقه‌ای بود که فرودگاه در آن‌جا قرار داشت. در واقع این فرودگاه بزرگ در مساحت بزرگی بین منطقه سانتاکروز و دهکده سحرِ “Andehri” کشیده شده و در فاصله 20 کیلومتری مرکز شهر بمبئی واقع شده است.

ترمینال‌های فرودگاه

خرید بلیط هواپیما بمبئی
بلیط هواپیما بمبئی

زیباترین بخش فرودگاه چاتراپاتی شیواجی، قسمت نوساخته فرودگاه است که همان ترمینال 2 بوده و مختص پروازهای داخلی و خارجی می‌باشد. خوشبختانه در صورت خرید بلیط هواپیما بمبئی وارد همین ساختمان می‌شوید که فضای خیره‌کننده‌ای دارد و از عالی‌ترین امکانات به روز برخوردار است. در طراحی داخلی ترمینال 2 از گونه‌های مختلف گل‌ها و گیاهان محلی الهام گرفته شده و در کل فضای دل‌نشینی را به وجود آورده است به طوری که در سال 2018 از سوی مشتری‌های Skytrax به عنوان نهمین ترمینال برتر دنیا انتخاب شد. ترمینال 1 این فرودگاه برای پروازهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در صورت خرید بلیط هواپیمای دیگر شهرهای هند از بمبئی، می‌توانید بازدیدی از ساختمان قدیمی فرودگاه چاتراپاتی شیواجی داشته باشید.

فرودگاه جوهو

خرید بلیط هواپیما بمبئی
بلیط هواپیما بمبئی

بعد از تاریخ پر فراز و نشیبی که فرودگاه “Juhu Aerodrome” پشت سر گذاشته امروزه باند سنگفرش فرودگاه جوهو به میزبانی از هواپیماهای کوچک و هلی‌کوپترها می‌پردازد. این فرودگاه در سال 1928 تاسیس شد و در خلال جنگ جهانی دوم فرودگاه اصلی بمبئی بود اما در سال 1948 پروازهای تجاری شهر به فرودگاه بزرگ‌تری به نام “RAF” سانتاکروز منتقل شدند که در فاصله 2 کیلومتری جوهو بود. در سال 2010 پیشنهاد گسترش باند فرودگاه رد شد و در حال حاضر پروازهای این فرودگاه با اهداف تجاری انجام می‌شوند و تنها به هلی‌کوپترهای شخصی اجازه فرود در باندهای این فرودگاه را می‌دهند.

فرودگاه Navi

خرید بلیط هواپیما بمبئی
بلیط هواپیما بمبئی

بعد از اینکه مشکل ترافیک بسیار زیاد فرودگاه چاتراپاتی شیواجی با ساخت ترمینال 2 حل نشد، در سال 2018 پروژه ساخت فرودگاه جدیدی به نام “Navi” شروع شد که گفته می‌شود تا سال 2020 به بهره برداری می‌رسد و تقریبا 2 سال بعد میزبانیِ برخی از خریداران بلیط هواپیما دهلی در این فرودگاه اتفاق می‌افتد. البته قرار بود تا دسامبر سال 2019 بمبئی به صورت سوپرایزکننده‌ای به استقبال سال نو برود اما از قرار معلوم در حال حاضر فقط 80 درصد پروژه تکمیل شده است. طبق برنامه‌‌ها فاز اول فرودگاه با ظرفیت 10 میلیون نفر، مسافران و خریداران بلیط هواپیما بمبئی را میزبانی خواهد کرد ولی به محض توسعه نهایی با میزبانی از بیش از 60 میلیون گردشگر یعنی حداکثر ظرفیت خود، خوش‌آمدگوی مسافرانش خواهد بود.

برای خرید بلیط هواپیما هند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید